Evernight

852 posts

Evernight banner
Evernight

Evernight

@ronsky89

Historia się nie skończyła.

Katılım Haziran 2011
1.8K Takip Edilen86 Takipçiler
Otwarta Konserwa
Otwarta Konserwa@OKonserwa·
@Szafarowicz2001 @a_fedorska I prawidłowo! A niby na jakiej podstawie mieli przyjąć od niego jakiekolwiek pieniądze? Bo niby sam sobie obliczył ile ma zwrócić? To już wyjaśni postępowanie prokuratorskie, a wysokość zwrotu wyznaczy sąd.
Polski
2
0
26
825
Oskar Szafarowicz
Oskar Szafarowicz@Szafarowicz2001·
‼️ Z powodu braku „kauzy fiskalnej” Szpital Południowy zwrócił Dawidowi Kacprzykowi pół miliona złotych, które lekarz oddał po korekcie faktur ‼️ 🙃🙃🙃
Polski
41
247
1.4K
86.4K
Evernight
Evernight@ronsky89·
@plangier a to nie jest tak, że spacer chyba nie jest najmodniejszą formą przemieszczania się wśród amerykanów
Polski
1
0
2
2.1K
Przemek Langier
Przemek Langier@plangier·
Centrum Los Angeles, drugiego największego miasta w USA, wczesne popołudnie. Spokojnie można użyć *Marcin Najman mem*. Ludzie, tu nikogo nie ma. Szerokie chodniki, że można mecz piłkarski zagrać, tylko grać nie ma kto. Życie w LA rozlało się po różnych dzielnicach a centrum - z wieżowcami i pustymi powierzchniami biurowymi - wygląda jak Manhattan, tyle że w trybie samolotowym.
Przemek Langier tweet media
Polski
18
0
145
28.7K
Evernight
Evernight@ronsky89·
@MarcinPalade dziwne, liczyłem na mocniejszą kartę w stylu polskiej partii paczkomatów
Polski
0
0
3
106
Evernight
Evernight@ronsky89·
@MaciejHadel czy komentator już mówił że wszyscy grają ale na końcu i tak wygrywają niemcy?
Polski
1
0
1
45
gitara
gitara@gra_gitara·
Niezbity dowód na to że kiedyś piłka nas bardziej cieszyła! 😃 1996.10.09 Londyn. (el. Mistrzostw Świata) Anglia - Polska
Polski
16
0
97
11.2K
RPG Mumbler
RPG Mumbler@MumblerRpg21749·
@zaypod138 Nie zwariował. Jak Słowik i Stanowski pokażą nazwiska, to im ko dopierdoli sądem. Nie wiem tylko czy pozwy cywilne czy ścigane z kk jakieś przestępstwo ujawnienia danych czy coś
Polski
4
0
46
5.6K
Filip Zator
Filip Zator@zaypod138·
Arlukowicz zwariował xDDD "nie znoszę tchórzy... mówię teraz do tych wszystkich dziennikarzy... nie ma co się bać, jeśli macie nazwiska polityków... to na stół, nie bójcie się, dajcie te nazwiska... opowiadajcie, powiedzcie jak wyglądał do cholery ten je... ten salonik" Panowie @K_Stanowski @PatrykSlowik to chyba dla was wyzwanie? xD
Polski
157
147
1.6K
183.8K
Evernight
Evernight@ronsky89·
@Piegziu W chwilach zbiorowego wzmożenia, w obliczu jakiejś katastrofy, polacy dostają boosta. Można wtedy naprawdę wiele osiągnąć, nawet obronić niepodległość w beznadziejnej sytuacji. Do budowy poważnego państwa potrzeba jednak konsekwencji i elit. Tego nie mamy.
Polski
0
0
22
927
Piegziu
Piegziu@Piegziu·
Przepraszam, że to napiszę, ale… (potem możecie mnie ukamienować a komentarzach) Polacy mają taką cechę, że obawiam się, że można to wręcz sklasyfikować jako niezrównoważenie emocjonalnie. To nawet nie kwestia ostatnich dekad, bo od wieków jako naród specjalizujemy się w: - kochaniu na zabój za byle co - nienawidzeniu na śmierć za jakikolwiek problem - mobilizowaniu się na 5 minut - rzucaniu się pod pociąg - obrażaniu się na fakty - obwinianiu wszystkich w okół Czasami odnoszę wrażenie, że dziecko w podstawówce ma więcej zdolności analitycznych i poprzez drzewko decyzyjne wymyśliłoby lepszą strategię na kolejne 30 lat. No ale my kochamy dramaty. Czujemy się jak ryba w wodzie, gdy są emocje są wywalone w kosmos i można sobie włazić w tyłek a potem obrzucać się łajnem, gdy tylko ktoś poczuje się urażony. Ktoś zapewne napisze, że jestem ojkofobem, ale szczerze powiedziawszy, to będzie kolejny dowód na to, że Polacy (którzy jak każdy inny naród mają swoje zalety i wady) są impregnowani na uczenie się na własnych błędach. Potem znów coś dupnie i będzie jak zawsze - wielkie uniesienie, nadzieja, miłość, obojętność a na końcu rozgoryczenie i wręcz irracjonalna nienawiść. Przerobiliśmy to na milion sposobów, ale każdy kolejny będzie dla nas nowy. Odkrywczy. Inny. Unikalny. Czasami aż się dziwię jak udało się nam dołączyć do NATO i UE bez większych przygód. Chyba to był jakiś cud i dowód na to, że jednak Bóg istnieje i po 300 latach pozytywnie odebrał fakt, że Maria została koronowana na królową Polski.
Krzysztof Serpees@k_serpees

Ważny punkt z moim uzupełnieniem i małym „ale”. Bardzo słusznie wskazano tutaj, że cała masa kwestii w polityce (w tym strategia polityki zagranicznej czy obronnej) nie ma charakteru lewicowego, prawicowego ani ideologicznego. Proszę zwrócić uwagę, jak mocno ideologia weszła ludziom do głów. Ci sami, którzy drwili z traktatu rządu Tuska z Francją, zachwycali się wizytą Bardelli i potencjalnym sojuszem „prawicowej Polski” z „prawicową Francją”. Bzdurki. Polska ma dla Francji potencjał oddziaływania w regionie niezależnie od tego, kto rządzi w obu krajach. Oczywiście do tego też z chłodną głową należy podejść (a nie "jesteśmy najważniejszym sojusznikiem?! SKŁODOWSKA?!") Może się zdarzyć, że partia X we Francji będzie preferowała rozmowy z Moskwą zamiast z Warszawą, jednak nie będzie to zależne od jej ideologii, lecz od podejścia do polityki zagranicznej. Małe „ale” polega na tym, że całkowite odejście od podziałów na prawicę, lewicę i ideologie oczywiście nie nastąpi. Dla ogromnej części społeczeństwa — a żyjemy w demokracji — kwestie ideologiczne są ważne. Czasem są to sprawy nie tyle ideologiczne, co inne, niezwiązane bezpośrednio z polityką zagraniczną. I to jest normalne. Natomiast w kontekście strategii oraz planowania polityki zagranicznej powinniśmy wyzbyć się wszelkich podziałów na ideologie, prawicę i lewicę, a skupić się na kierunkach działania, konkretnych liczbach oraz bilansie zysków i strat. Poniekąd coś takiego powstało przy inicjatywie #TakDlaRozwoju, która pokazała, że inwestycje nie mają zabarwienia ideologicznego. Polityka zagraniczna również nie. Po drugie nasza polityka zagraniczna zbyt mocno kręci się także wokół historii, której w polskiej polityce jest ogólnie za dużo. Jeśli Ukraina — to Wołyń, wdzięczność albo jej brak. Jeśli Niemcy — to wojna. Jeśli Rosja — to Katyń. Jeśli Anglia — to zdrada (której nie było). Kto nam większy łomot spuścił, kto przeprosił, kto nie przeprosił, kto przeprosił, ale później swoje słowa wycofał... Nawet gdy spotkanie dotyczy zupełnie zwyczajnej sprawy, z Polakami trzeba wtrącić przeprosiny, powiedzieć coś o historii i odpowiedzialności.

Polski
108
49
743
48.5K
It is I LECLERC!
It is I LECLERC!@pitraqu·
@donaldtusk Ja nie wiem, czy Pan, Panie Premierze, jest taki głupi, czy woli jeszcze bardziej skompromitować Polskę. Prezydent podjął taką decyzję (złą) i państwo musi być jak jedna pięść. A Pan uprawia szkodliwą politykę próbując budować irracjonalną symetrię. Bierzmy przykład z Włochów.
Polski
3
2
12
2.1K
Donald Tusk
Donald Tusk@donaldtusk·
Konflikt między Polską i Ukrainą cieszy Putina i szokuje naszych sojuszników. Zadaniem prezydentów Zelenskiego i Nawrockiego jest tonowanie emocji, a nie podsycanie napięcia. Linia frontu przebiega gdzie indziej.
Polski
6.2K
3.4K
20.9K
1.1M
Lewicowy CEO
Lewicowy CEO@LewicowyCEO·
@EmilKulaga Ale to może być również tak, że kto inny sobie ostrzy zęby na schedę i podszeptuje kierownikowi ubicie potencjalnego konkurenta…
Polski
1
0
1
52
Emil Kułaga
Emil Kułaga@EmilKulaga·
Ta afera zaraz doprowadzi do dymisji rządu i wcześniejszych wyborów. 😱
Patryk Słowik@PatrykSlowik

Rafał Trzaskowski informacje o nieprawidłowościach w Warszawskim Szpitalu Południowym i działalności Dawida Kacprzyka dostał 19 lipca 2025 r., czyli niemal rok temu – ustalił @portalzeropl. Poinformował go o tym ordynator chirurgii szpitala w prywatnej rozmowie przez komunikator internetowy. Dwa miesiące później lekarz został zwolniony z pracy. Tekst @JakubStyczynski i mój. zero.pl/news/byly-ordy…

Polski
14
0
18
2.1K
Wojciech
Wojciech@Wojtas654321·
@MarcinPalade @Polityka_wSieci Kiedyś Kamil z Onetu rzucił temat zastępczy, TVN nic nie powiedzioł a w Wyborczej napisali, że Kaczyński ma brudne buty i nie było problemu.
Polski
2
1
32
971
Marcin Palade
Marcin Palade@MarcinPalade·
.@Polityka_wSieci: "Afera szpitalna przeszła z fazy świecy w fazę pełzającą i zdominowała pole tak, jak żaden temat w ostatnich tygodniach. Obecnie przy zasięgu 30 mln stanowi około 80% wszyskich dyskusji w social media. Korekta faktur i dobrowolny zwrot pieniędzy przez dr. Kacprzyka zostały odczytane nie jako gest dobrej woli, lecz jako przyznanie, że środki pobrano nienależnie"
Polski
54
337
2K
32.8K
Evernight
Evernight@ronsky89·
@MaciejHadel Teraz mamy u Chorwatów stopera z przeszłością w Radomiaku
Polski
1
0
0
157
Maciej Hadel
Maciej Hadel@MaciejHadel·
Z mundialowych polonik zdecydowanie bardziej wolę szukania związków z Ekstraklasą niż wątków "Szymon Marciniak zjadł śniadanie", "Szymon Marciniak pięknie wbiegł na boisko" itp.
Polski
1
0
5
537
Evernight
Evernight@ronsky89·
@Antiselfist Może pomaga jest fakt bycia dziennikarką, choć dla mnie ma bardzo rozlazły i niestrawny styl; w każdym razie to pewnie tylko wstęp, może się dobrze zmonetyzuje opowieść „byłam żoną oprawcy” sensacyjne wyznania byłej żony redaktora K.
Polski
1
0
6
224
Evernight
Evernight@ronsky89·
@Antiselfist @MrJohnBingham Bożenka z urzędu pierwsze co zrobi po przyjściu do pracy to odpali onet, czas pracy umilą żarty o prezydencie z RMF, a jeszcze jakaś młoda stażystka podzieli się fajnopolackimi rolkami z make life harder - ciekawe jaki przekaz do nich dotrze 🤔
Polski
0
0
6
36
Antiselfist
Antiselfist@Antiselfist·
@MrJohnBingham Ich bazą wyborczą są w dużej mierze ludzie nieinteresujący się polityką, którzy nie chodzą na takie spotkania. Trzymają swoje głosy dzięki przekazowi z ekranu telewizora i głośnika radiowego.
Polski
1
1
46
625
John Bingham
John Bingham@MrJohnBingham·
Wydaje mi się, że gdzieś to już widziałem. Liderzy opozycji (wszyscy) harują jeżdżąc po Polsce, organizując spotkania i promując program, a rządzący myślą, że po prostu wygrają i będą dalej rządzić.
John Bingham tweet media
Polski
26
172
732
8.9K
Tyler💊
Tyler💊@tyler_durdenn69·
@Warszawski_R Kulturze patriarchalnej? W Polsce!? Ludzie do jasnej anielki, już średniowieczni Niemcy z nas drwili że Słowianie nad Wisłą są zniewieściałym ludem xDD Ten pierdolec Polaków na punkcie kultu Matki Maryi to jest kontynuacją tradycji starszej niż chrześciajaństwo
Polski
2
0
49
1K
Roman Warszawski
Roman Warszawski@Warszawski_R·
Dlaczego one zawsze są pokrzywdzone?
Polski
91
9
426
37.9K
Łukasz A
Łukasz A@ukaszA50337124·
@Piegziu 50 lat tłuczenia do głów "zdrady" we IX.39 i "nie będziemy umierać za Gdańsk" zbiera swoje plony. Ale Francja też jest sobie winna, każdy, kto pracował w PL w firmie z francuskim kapitałem widział traktowanie Polaków jak ludzi gorszej kategorii.
Polski
1
0
16
692
Piegziu
Piegziu@Piegziu·
Co się stało, że tak wielu Polaków jest chorobliwymi frankofobami? Co nie pojawia się wątek francuski, historyczny, wkładu w kulturę, niezaprzeczalnych sukcesów militarnych, to zawsze te same śpiewki o zdradzie, tchórzostwie, etc. Te prymitywne komusze poglądy aż klują w oczy.
Polski
262
52
1.1K
80.6K
Maciej Hadel
Maciej Hadel@MaciejHadel·
Btw, Idze ktoś wyłączył Internet w telefonie?
Polski
2
0
2
225
Zygfryd Czaban
Zygfryd Czaban@CDzwoni·
Redaktor Jankowski rozserdyłsa.
Polski
49
369
1.2K
19.2K
Monika Horna-Cieślak
Monika Horna-Cieślak@MHornaCieslak·
Poziom absurdalnej manipulacji wobec p. Joli oraz mnie osiągnął niebywałe szczyty. Nie było żadnego zakazu. Przesyłamy razem z ekipą z Lodziarni pod Dębem moc życzliwości! A już 26.06 razem z p. Jolą oraz starostwem organizujemy wspólnie wydarzenie dla każdego dziecka. Będziemy wspólnie świętować i sprzeciwiać się mowie nienawiści.
Monika Horna-Cieślak tweet media
Polski
2.3K
33
186
508.3K
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski@K_Stanowski·
Ta co jest w uderzeniu to aż niemożliwe 😂
Marta Cienkowska@MartaCienkowska

50 mln zł z @EEANorwayGrants i budżetu państwa trafi na realizację III edycji projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe”. To inwestycja nie tylko w ochronę dziedzictwa i edukację historyczną, ale także w lokalne społeczności w całej Polsce. Wiele śladów wielokulturowej historii naszego kraju znajduje się właśnie w mniejszych miejscowościach, gdzie pamięć wymaga dziś szczególnej troski i zaangażowania mieszkańców. Projekt będzie rozwijał nowoczesne działania edukacyjne i cyfrowe, wzmacniając kompetencje potrzebne do rozpoznawania dezinformacji i budowania świadomego społeczeństwa. To inwestycja w kulturę, pamięć i ludzi. @NorwayAmbPL

Polski
194
439
6K
213.9K