seer1279

59 posts

seer1279

seer1279

@seer1279

Katılım Şubat 2018
441 Takip Edilen12 Takipçiler
seer1279
seer1279@seer1279·
@katarynaaa @biohazard1312 A jak myślisz, ktoś pofatygował się z procedurami KYC i AML przed sprzedarzą tych mieszkań? Czy poprostu każdy urzędnik w Polsce założył, że wszyskie te pieniądze są uczciwie zarobione?
Polski
0
0
0
8
seer1279
seer1279@seer1279·
@dwolosiuk Jakby Rosja umiała w soft power (ale nie potrafi), toby Polsce zaproponowała odbudowę Donbasu i udział w negocjacjach pokojowych. Dopiero byłby cyrk :)
Polski
0
0
1
12
Andrzej S.Bratkowski
Andrzej S.Bratkowski@a_s_bratkowski·
Wszystkim oburzającym się na Ukrainę za uznanie UPA za bohaterów narodowych, mam pytanie: kogo byście Ukraińcom wskazali jako ich bohatera narodowego? Nikitę Chruszczowa?
Polski
412
34
515
31.5K
seer1279 retweetledi
Leszek Bukowski 💻🏛️👾
Igor, a country that has not been able to protect its own borders since 2014 and is addicted to foreign aid, can't be a security provider to anyone. You have to sell your battlegrounds where Ukrainians are dying to foreign companies as testbeds for miltech. Have you counted the millions of dollars pumped into your miltech by foreign VC funds (especially from the USA)? This romantic view of purely Ukrainian miltech is just your delusional vision. You have lost the last 35 years, even though we started almost from the same level. Just think, how is it even possible that such a huge country for the last 35 years hasn't been able to develop a stable economy? Maybe there is something wrong with you, not the circumstances. Even Belarus is doing better. Why do so many Ukrainians avoid the fight and look for opportunities outside Ukraine? You are a prominent example of this. Right now, it is more obvious why this is the meter when I hear your fantasy about being a security provider. Maybe the better idea is to reconsider the last 35 years - this is one of the reasons why you are right now in such a shitty situation. Poland helps you fight Russia because it benefits us. Just don't name military units by the names of nazi murderers of Polish children and women - this is a minimal condition for being considered a European country. But if you don't have other heroes, this means something. For us, Russia is an alien and hostile civilization. For you, it seems to be only a political competitor, since some of you are unable to recognize basic values.
Leszek Bukowski 💻🏛️👾 tweet media
English
22
104
775
12.3K
seer1279
seer1279@seer1279·
@doktorno123 @PulsLewantu Mentalność wschodnia, sowiecka. Przed Ukraińcami jeszcze długa droga zanim zaakceptują, że win-win scenariusz jest najbardziej korzystny. W tym momencie bardziej się cieszą z tego, że sąsiadowi zdechnie krowa niż z tego, że ich się ocieli.
Polski
0
0
0
21
KB
KB@doktorno123·
@PulsLewantu Zgoda. Zobacz tylko jakie tam są komentarze. Żeby nas wywalić, a ich wziąć. Ja nie wiem co im sie w głowie stało. To, ze nasze interesy od zawsze były rozne to jasne i wspieramy ich nie z miłości, a z konieczności to tez jasne. Ale zwykli ludzie, takie cuda?
Polski
3
0
4
175
Tomasz Rydelek
Tomasz Rydelek@PulsLewantu·
Dokładnie tak 👇
Adam Eberhardt@adam_eberhardt

@testkonto03 Poland has stood with Ukraine from day one and will continue to support its defence effort. But EU accession is a separate issue. I do not see a realistic political path for Ukraine's accession to the EU, even if some prefer not to say so publicly.

Polski
2
1
98
7.9K
seer1279
seer1279@seer1279·
@k_serpees @mrmaster100 ale w przypadku Ukrainy to właśnie mamy problem z faszyzmem, jakby nazwali tę jednostkę imieniem Chmielnickiego to nikt (albo prawie nikt) by nie protestował.
Polski
1
0
8
256
Krzysztof Serpees
Krzysztof Serpees@k_serpees·
Bardzo popularne w Polsce przekonanie, że narody mają (powinny mieć) za bohaterów ludzi „dobrych”, czyli bohaterów w dosłownie bajkowym, marvelowskim stylu, jest naiwne i błędne. Przykład hitlerowskich Niemiec jest zaś wyjątkiem. Parafrazując Machiavellego: w niebie siedzą sami mnisi i żebracy. Królowie, politycy i ci, którzy tworzą historię, trafiają do piekła, bo tam, gdzie dla jednego narodu jesteś jego założycielem, bohaterem i centralną postacią, dla innych — zwłaszcza sąsiadów — jesteś mordercą i ciemiężycielem, w najlepszym razie. I to jest normalne. Kto na serio wierzy, że ludzie „z pomników”, zajmujący się polityką, są „uniwersalnie dobrzy” (a mam wrażenie, że u nas takich osób jest sporo), ma postrzeganie procesów historycznych na poziomie ośmiolatka. Miarą bycia postacią pomnikową nie jest dobro, lecz dokonania i — uwaga — zwycięstwo. Do tego jeszcze za chwilę wrócę. Jest wręcz bardzo trudno zostać bohaterem danego narodu, dokonać dla niego wielkich rzeczy, a zarazem nikomu nie wyrządzić krzywdy. Taka jest polityka. Tak często przywoływany przykład Niemiec, które nie mogą świętować Himmlera czy Heydricha, jest błędny, gdyż jest wyjątkiem. III Rzesza została pokonana w sposób niespotykany w historii, zaś całkowite odrzucenie jej dziedzictwa było warunkiem postawionym Niemcom. Brutalnie mówiąc, Niemcy nie mogą świętować przywódców nazistowskich nie dlatego, że byli źli, ale dlatego, że przegrali. Rosjanie do dziś potrafią paradować z portretami Stalina, a Chińczycy z Mao. Budowniczowie imperiów brytyjskiego czy amerykańskiego (jakkolwiek do Stalina im daleko) również świętymi nie byli. Nie buduje się imperiów, czyniąc wszystkim dobrze.
Przemysław Czarnek@CzarnekP

Tak, masz rację. Ale do bohaterów, a nie ludobójców. Czy Niemcy też mogą sławić Hitlera, Waffen SS itp.? Logika jest tu dosyć prosta. Tylko bezmyślni bądź zaślepieni złem mogą tego nie rozumieć.

Polski
53
11
113
16.7K
seer1279
seer1279@seer1279·
@ZiemowitSzcze11 Problem polega na tym, że w tej fazie 2 władze Ukrainy zrozumiały, że bez pozbycia się korupcji nie wejdą do UE, więc teraz idą w nacjonalizm, żeby mieć przed ukraińskimi wyborcami wytłumaczenie i winnego (Polskę) dlaczego nie mogą dołączyć do struktur europejskich
Polski
2
0
3
295
Ziemowit Szczerek
Ziemowit Szczerek@ZiemowitSzcze11·
Jeśli Ukraińcy walczą o zachodni, wolny od korupcji model kraju to powodzenia z nacjonalistycznym, prawicowym kierunkiem! 🙋‍♂️ Już to przerabialiśmy w niektórych krajach UE i NATO i nadal tu i ówdzie przerabiamy, ale kto co lubi, a sądząc po wzmożeniu okołoupowskim - ktos jednak lubi. Wiadomo, że wojna w wielkim stopniu nadaje państwu zwrot - no ale just saying. Ktoś musi. Poza tym niepodległosc już Ukraina na szczęście obroniła. Pora na fazę 2.
Polski
28
2
45
4K
seer1279
seer1279@seer1279·
@DoliwaGorska Miałem niedawno tu dyskusje z kimś z Ukrainy na ten temat. Szczerze przyznał, że po prostu nie było na terenach, na których działała UPA za dużo Rosjan więc zwalczali Polaków a dopiero po 44,45 zaczeli walczyć z Rosjanami. Dla niego to nie był problem bo uważał nas za okupantów
Polski
0
0
1
14
Magda Doliwa-Górska
Magda Doliwa-Górska@DoliwaGorska·
"Gdy ktoś twierdzi, że UPA „bohatersko walczyła z Sowietami”, warto zadać proste pytanie: dlaczego z rąk tej formacji zginęło ponad dziesięciokrotnie więcej polskiej ludności niż radzieckich żołnierzy i funkcjonariuszy?" Właśnie, dlaczego?
Leszek Miller@LeszekMiller

Jeśli uznać decyzję prezydenta Zełenskiego o nadaniu jednostce wojskowej imienia „Bohaterów UPA” za świadomą prowokację, to wysłanie gen. Kyryła Budanowa do Warszawy było jej logiczną kontynuacją. Budanow należy do ścisłego kierownictwa państwa ukraińskiego, które konsekwentnie rehabilituje tradycje OUN i UPA. Wielokrotnie publicznie wychwalał UPA, a kilka tygodni temu – uczestnicząc w uroczystości ponownego pochówku Andrija Melnyka – oddał hołd jednemu z liderów OUN, kolaborantowi nazistowskich Niemiec. Budanow nie wykonał żadnego gestu pojednawczego. Przekazał natomiast jasny sygnał: „rozmawiamy, ale nie zamierzamy rezygnować z gloryfikacji naszych bohaterów”. Takie działania wzmacnia brak zdecydowanej reakcji Zachodu, a przede wszystkim Polski. Po uroczystym sprowadzeniu i państwowym pochówku szczątków Melnyka protest zgłosił jedynie Izrael. Tymczasem wypowiedzi niektórych polskich polityków w stylu „nie będziemy meblować Ukrainie historii” tylko zachęcają Kijów do kolejnych prowokacji. Decyzja Zełenskiego nie jest wyjątkiem – to reguła stosowana od lat. Prezydenci Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski i Andrzej Duda odznaczyli Orderem Orła Białego prezydentów Ukrainy: Wiktora Juszczenkę, Petra Poroszenkę i Wołodymyra Zełenskiego. Wszyscy trzej aktywnie uczestniczyli w procesie wybielania zbrodni UPA, uznawaniu jej członków za „bohaterów i kombatantów walki o niepodległość”, przyznawaniu im przywilejów oraz nagradzaniu ich działań zbrojnych. W Polsce przez długi czas panowało w tej sprawie kłopotliwe milczenie. Na tym tle postawa prezydenta Karola Nawrockiego zasługuje na szacunek. Po raz pierwszy od wielu lat mamy wrażenie, że polskie państwo realnie stoi na straży pamięci o ukraińskim ludobójstwie na Wołyniu i w Galicji Wschodniej i domaga się prawdy historycznej bez oglądania się na polityczną poprawność. Strona ukraińska często powtarza, że UPA „walczyła przede wszystkim z Sowietami”. Fakty są jednak inne. Według dostępnych danych z rąk UPA zginęło około 8340 żołnierzy i funkcjonariuszy radzieckich. Jednocześnie ukraińscy nacjonaliści wymordowali ok. 100–150 tysięcy bezbronnych polskich cywilów – w tym dziesiątki tysięcy kobiet, dzieci i starców. Gdy ktoś twierdzi, że UPA „bohatersko walczyła z Sowietami”, warto zadać proste pytanie: dlaczego z rąk tej formacji zginęło ponad dziesięciokrotnie więcej polskiej ludności niż radzieckich żołnierzy i funkcjonariuszy? Ta dysproporcja najlepiej pokazuje prawdziwą naturę działań UPA i jej zbrodniczy charakter.

Polski
3
2
27
300
seer1279
seer1279@seer1279·
@Roman50617991 @Lenny_v_bane może ja i głupi, ale faktem jest, że UPA zabiła więcej Polaków niż Rosjan i tego żadna ilość inwektyw wysłana pod moim adresem nie zmieni.
Polski
1
0
0
4
seer1279
seer1279@seer1279·
@Lenny_v_bane ale wierzę, że odpowiedzi na to pytanie poszukałaś, więc pierwszy krok już żeśmy zrobili.
Polski
0
0
0
20
seer1279
seer1279@seer1279·
@Lenny_v_bane Nie za bardzo wiem gdzie w moim poście znalazłaś pogardę? Zadałem pytanie tak jak się zadaje pytania w dyskusjach internetowych. Ty zamiast odpowiedzieć lub zignorować zdecydowałaś się przejść do ataku, nie tylko na mnie osobiście, ale także wszystkich Polaków (używasz l.mnogiej)
Polski
1
0
1
28
seer1279
seer1279@seer1279·
@Lenny_v_bane Nie panikuj, nic takiego się nie stanie. Ci co przestrzegają prawa będą mogli spokojnie tutaj żyć. A co do UPA spróbuj sprawdzić tylko jeden fakt - porównaj ilu Polaków zabiła UPA, a ilu Rosjan, może wtedy zaczniesz rozumieć o co Polakom chodzi.
Polski
3
0
1
150
Лєннi Райдуга
Лєннi Райдуга@Lenny_v_bane·
Влада тут бореться за кожен голос, до виборців прислухаються. Судячи з погроз, планують позбавити українців прав, ввести візи і зробити в'їзд неможливим. Уявіть, що у вас в Польщі майно, рахунок в банку. І не треба думати, що ЄС поможе. Ні. Всі зацікавлені в нашому знищенні.
Українська
8
5
15
1K
seer1279
seer1279@seer1279·
@albin0503984657 i tylko przez przypadek udało im się zabić kilka razy więcej Polaków niż Rosjan...
Polski
0
0
4
229
albin
albin@albin0503984657·
gdyby ktoś nie wiedział: UPA to tacy ukraińscy żołnierze niezłomni, w latach 1944/46 wspólnie z AK walczyli przeciwko armii czerwonej na Lubelszczyźnie i w Bieszczadach, na zasadzie taktycznych porozumień. Część oddziałów UPA i dowódców było przeciwko atakowaniu Polski i Polaków.
Polski
49
22
172
7.7K
seer1279
seer1279@seer1279·
@ListyLiterackie Ten czasownik brzmi, jakby był wyjęty prosto z wiersza Leśmiana.
Polski
1
0
1
13
seer1279
seer1279@seer1279·
@krulbijedame jeśli ten koleś wykonywał w tym momencie zlecenie glovo to stosunkowo łatwo będzi sprawdzić, który kurier glovo w tamtym rejonie się przemieszczał. No, ale to jest już robota dla policji...
Polski
1
0
3
1.3K
Krengiel🇵🇱
Krengiel🇵🇱@krulbijedame·
Głosują na lewactwo, chcą otwartych granic, gardzą polską kulturą i tradycjami, a później płaczą, że ich nachodzcy klepią po dupie XD
Polski
904
1.3K
11.7K
590.4K
seer1279
seer1279@seer1279·
@krulbijedame 1. Obwinia ogólnie mężczyzn, ale nie tych obcych kultur 2. Proponuje rozwiązanie problemu (narazie niechętnie) takie samo jak ci mężczyźni z obcych kultur akceptują - ubrać się od stóp do głów
Polski
0
0
7
1K
seer1279
seer1279@seer1279·
@Lenny_v_bane @patriolimitrofu Jak chcą żyć to powinni mieć na tyle instynktu samozachowawczego żeby nie łamać prawa w krajach ich goszczących.
Polski
1
0
2
31
Лєннi Райдуга
Лєннi Райдуга@Lenny_v_bane·
@patriolimitrofu Nie ma idealnych narodów, państw ani ludów... Nie ma i nigdy nie będzie. Ukraińcy nie są aniołami, ale też chcą żyć.
Polski
7
0
6
247
Лєннi Райдуга
Лєннi Райдуга@Lenny_v_bane·
Так, на всяк випадок, для тих, хто не вміє читати по польські, але радіє, що якогось мужика за рибу депортували. 1. Депортація може бути за перехід на червоне світло (не жартую), 2. Навіть якщо в нас кинуть ядеркою, ніхто вже в Європу не впустить. 3. Всім насрати що в нас війна
Marian Baczal 🇵🇱🇱🇦@marian_baczal

Moim zdaniem zamiast deportować cudzoziemców, którzy popełniają wykroczenia powinniśmy zbudować nad częścią Śląska ogromną barierę by nie mogli uciec i zrzucać ich tam by pracowali przy wydobyciu rudy.

Українська
48
7
31
4.4K
Paweł Śliz
Paweł Śliz@SlizPawel·
Po krakosku (nie krakowsku:) nazywa się je czernicami. A jak u was?
Paweł Śliz tweet media
Polski
268
7
121
28.7K
Propagator
Propagator@Propagator_Ryku·
@SlizPawel nie wycieraj sobie mordy Krakowem, a my w Krakowie mówi się jeżyny lub ostreżyny
Polski
6
0
10
265