Seba N

425 posts

Seba N

Seba N

@user_cos_tam

Katılım Mart 2023
21 Takip Edilen26 Takipçiler
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@IIIlIlIllIlIIII @KurtFasan Hitler użył Ukraińców z OUN do destabilizacji Czechosłowacji. Stworzyli Zakarpacie ale zostali wystawieni Węgrom. Nie pierwsza i nie ostatnia zdrada Ukraińców przez 3 Rzeszę. Mimo to dalej wierzyli w Niemców.
Polski
0
0
0
3
Kurt Fasan
Kurt Fasan@KurtFasan·
Ukraińska kłamczucho - jak na stepową dzicz przystało - o imieniu zapewne Halyna, posłuchaj kłamczucho: Nie, to nie jest prawda co piszesz. Twierdzenie o rozstrzelaniu do 600 “internowanych ukraińskich wojowników” przez Rydza-Śmigłego na przełęczach w 1939 r. jest przesadzone – badania archiwalne (m.in. Oleksandra Pahirii z 2024 r. na podstawie dokumentów polskich) potwierdzają co najmniej 43 ofiary w jednym starciu KOP z członkami Karpackiej Siczy, a nie setki egzekucji jeńców. Rydz-Śmigły jako Naczelny Wódz wydał rozkazy otwarcia ognia i rozbrajania siczyowców spychanych przez Węgrów na granicę polską, ale nie dowodził osobiście na miejscu – chodziło o incydenty graniczne z nieregularnymi oddziałami ukraińskimi podczas węgierskiej inwazji na Karpatską Ukrainę w marcu 1939 r. Wydarzenie to nie otwiera “drogi do tragedii wołyńskiej” z 1943 r. – to odrębny kontekst przedwojenny, a masakra wołyńska przez UPA miała inne przyczyny i skalę; narracja postu jest kłamstwem.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ Reasumując - kłamiesz jak „bura suka” szukając argumentu wybielającego upowskich morderców - którym zapewne kibicujesz od pokoleń.
Миронова Наталія@MironovaNatal17

На фото Главком польської армії Едвард Ридз-Сміглий,кавалер ордену білого орла! В 1939-му ростріляв до 600 інтернованих українських воїнів на Верецькому та Яблунівському перевалах.Він є злочинцем!То хто ж розпочав масові вбивства і відкрив шлях до Волинської трагедії?

Polski
12
66
492
8.6K
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@IIIlIlIllIlIIII @KurtFasan Hitler nie był na pogrzebie Piłsudskiego. To msza żałobna w Berlinie. Jeśli dyplomację między sąsiadami nazywasz współpracą to rozumiem że zdjęcie poniżej też ci przeszkadza?
Seba N tweet media
Polski
0
1
4
26
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@opowiesci74224 @nowakmichal11 Zawsze ktoś wróci mimo wszystko. Są jeszcze rodziny i znajomi. W Odessie jakiś chłop zabił szefa TCK za śmierć kogoś bliskiego na froncie.
Polski
0
0
0
2
Michał Nowak
Michał Nowak@nowakmichal11·
Wokół ukraińskiego mięsnego (co wielu nadal odrzuca) pułku narastają kolejne odrażające wręcz afery. Znęcanie się nad rekrutami, pobicia, niewyjaśnione zgony, prześladowania itd. To rzeczywistość busyfikowanych (przymusowo mobilizowanych z ulicy) ukraińskich mężczyzn.
Thorkill@Thorkill65

Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. W sensie, że jedno wyjście i koniec”. Najciekawsze fragmenty reportażu śledczego ukr portalu Babel o 425 Pułku Szturmowym "Skała". Wczoraj na ukraińskim portalu "Babel" ukazał się długi i dobrze udokumentowany reportaż śledczy, opisujący przebieg procesu szkoleniowego w 425 Pułku Szturmowym "Skała". Pułk a rzeczywistości dywizja bo liczy obecnie około 8-10k żołnierzy, przedstawiany był do niedawna w ukr mediach jako rzekomo elitarny. Należy do tzw. Armii Syrskiego - grupy jednostek szturmowych podporządkowanych wyłącznie jemu, które przerzuca bezpośrednimi, ręcznymi rozkazami pododdziałami w sile bat i komp na różne odcinki frontu, w celu łatania dziur kontratakami. Artykuł jest bardzo mocny i polecam go przeczytać, choć jak zaznaczam nie jest to łatwa lektura. Poniżej kilka urywków, żeby każdy mógł się zorientować mniej więcej co się odbywa w ośrodkach szkoleniowych 425 Pułku Szturmowego, gdzie trafiają rekruci. "Po przyjeździe do ośrodka rozdzielczego " Skali"rozebrali nas do naga, przeszukali, kazali zdjąć majtki i robić przysiady. Bezcenne pierwsze doświadczenie korzystania z toalety -grupowo, pod lufami automatów, wyszukane obelgi i brutalne szturchańce za niewystarczająco równy szyk czy wygląd zewnętrzny. "Na każdy namiot, według jego słów, przypada dwóch strażników: jeśli jeden prowadzi do latryny, drugi zostaje. Samodzielne wychodzenie, na przykład po to, by zwyczajnie odetchnąć świeżym powietrzem, również jest zabronione." "Obwód wokół centrów szkoleniowych jest zaminowany. Na taśmie ogrodzeniowej wokół namiotów porozwieszane są tabliczki z napisami „miny”(...). Mężczyzna, który spędził w miasteczku namiotowym kilka tygodni, opowiada, że wybuchy było słychać niemal każdej nocy, często na miny wpadały zwierzęta: zające czy sarny." „Krótko mówiąc, znaleźli nas. Wybili zęby, połamali żebra, no, po prostu rzeź. I ten strażnik, od którego zwiałem, mówi: 'Co ty, skurwysynu, chcesz, żebym zamiast ciebie pojechał na zero? "O krępowaniu taśmą klejącą w centrach szkoleniowych opowiadają niemal wszyscy mężczyźni, którzy stamtąd uciekli." "Podobne wspomnienia ma Ołeksandr Żykin: „Jakiś szef sztabu czy ktoś taki podszedł do naszego namiotu: 'A tu kto? A, trzecia kompania. Jednorazówki'. I poszedł. Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. No, w sensie, że jedno wyjście i koniec”. 'Nad Maksymem Skipą, według jego słów, znęcano się nadal również na poligonie: „Ledwo chodził. Pomagaliśmy mu zakładać i zdejmować kamizelkę, bo jak by jej nie założył - bili”. Pewnego ranka rekruci obudzili się i zobaczyli, że Maksym się powiesił." "Do pobicia w „Skeli” nie zawsze potrzebny jest istotny powód, mówi były instruktor z doświadczeniem bojowym. Wie on o przypadkach, gdy znęcano się nad ludźmi na stanowiskach tyłowych - z powodu zakłóceń w działaniu Starlinka czy błędów w papierkowej robocie. Łamano żebra, jak mówi, po prostu przy wszystkich na odprawie. Wojskowy widział też, jak na zmobilizowanych szczuto psy." Autorka reportażu ustaliła że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w centrach szkoleniowych „Skeli” było co najmniej 26 przypadków śmiertelnych rekrutów. Oficjalną przyczyną śmierci w większości przypadków było zapalenie płuc, oraz różne dziwne przyczyny mające tłumaczyć widoczne ślady pobić typu "upadek z sosny". Niestety artykuł skupia się wyłącznie na opisie pierwszego etapu szkoleniowego. Nie ma natomiast nic o tym co się dzieje z rekrutami już po dotarciu do właściwych pododdziałów pułku, walczących na linii kontaktu. Mogę krótko napisać że tam też są ciekawe "kwiatki", typu rozdawanie broni indywidualnej żołnierzom dopiero tuż przed samym szturmem. Przypominam także że byłem jednym z pierwszych, który na twitterze już we wrześniu 2025 r. zaczął pisać o tym że z 425 Pułkiem Szturmowym "Skala" jest coś nie tak i wygląda na tzw "jednostkę mięsną". Wówczas opublikowałem tutaj długi tekst oparty o info z postów rodzin zaginionych żołnierzy Skali, znalezione w sieciach społecznościowych. W kwietniu 2026 r. po kolejnym tego typu tekście, zostałem zaatakowany przez przedstawicieli Osint Polo (nie będę wymieniał po nickach, ale łatwo się domyślić lub wyszukać o kogo chodzi), wspieranych przez innych "speców" Osint Polo oraz Karolinę Kuzemę. Pisali oni wówczas że "prowadzę nagonkę" i się "nie znam bo nigdy nie byłem na froncie" a pułk jest zwyczajna jednostką. Te osoby po raz kolejny udowodniły że są zwykłymi ukr propagandystami za pięć hrywien lub w wersji optymistycznej, udającymi ekspertów ignorantami, nie mającymi zielonego pojęcia o kulisach wojny na Ukrainie. Poniżej - świeżo wcieleni żołnierze 425 Pułku Szturmowego "Skała" podczas jednego z koncertów zorganizowanych dla nich wczesną wiosną 2025 w nieustalonym miejscu na zapleczu frontu w Donbasie.

Polski
40
59
602
34.1K
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@Sherry_1984_451 @Pol_610 Jego poprzednie konto spadło za anty rosyjską grafikę(tu obraz o podobnym poziomie anty🇷🇺). Możesz przejrzeć jego konto i nie znajdziesz raczej nic pozytywnego o RU. Jeśli on jest rosjaninem to Putin jest siewcą pokoju. x.com/i/status/20697…
Seba N tweet media
Pol@Pol_610

Dodam, iż w trakcie inwazji Sowieckiej 17 Września dochodziło do licznych zbrodni ze strony Rosjan takie jak, kłucie bagnetami, rozjeżdżanie czołgami czy przywiązywanie dzieci do czołgów jako żywe tarcze.

Polski
0
0
0
15
Sherry
Sherry@Sherry_1984_451·
@Pol_610 Pol looks insude some ruski putz account Joined May 2026
English
1
0
0
30
Pol
Pol@Pol_610·
Żaden z prezydentów Ukrainy nie powinien mieć Orła Białego w tym Janukowycz. A Miller powinien dano zostać skazany za zdradę stanu.x.com/Gosc_RadiaZET/…
Gość Radia ZET@Gosc_RadiaZET

.@LeszekMiller: Bardzo wymowne jest to, że Orderu Orła Białego nie dostał ten prezydent Ukrainy, który się przeciwstawiał banderyzmowi, który unieważnił wcześniejszą decyzję o nadaniu tytułu bohatera Ukrainy Banderze i Szuchewyczowi, który do końca walczył z falą banderyzmu. To jest ten prezydent, który nie dostał od Polaków Orła Białego – nazywa się Janukowycz @RadioZET_NEWS #GośćRadiaZET @BogRymanowski

Polski
3
1
14
375
WarNewsPL
WarNewsPL@WarNewsPL1·
🇺🇦🔥🇷🇺 Po ukraińskich uderzeniach dalekiego zasięgu Rosja przeniosła systemy obrony przeciwlotniczej do Moskwy i w rejon tzw. Mostu Krymskiego, osłabiając ochronę innych regionów kraju i okupowanych terenów Ukrainy - @ZelenskyyUa
Polski
7
2
217
28.6K
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@Carpolips @PiotrLorenc7 @Janusia16 @MarekJasinski94 @Thorkill65 Jak tak pomyśleć to po WW2 łapano prawdziwych i domniemanych kolaborantów. Teraz jest internet i sporo nagrań busyfikacji więc nie będzie to raczej problem ustalić danych ludzi z TCK(chociaż część ich pewnie to przewiduje i używaja kominiarek).
Polski
0
1
3
19
Carpo
Carpo@Carpolips·
@PiotrLorenc7 @Janusia16 @MarekJasinski94 @Thorkill65 Pamiętam że u nas po protestach były grupy wyszukujące policjantów którzy pałowali protestujących. Te grupy miały również sukcesy bo policja sama się przyznała że ujawniane dane i zdjęcia należą do policjantów.
Polski
1
0
1
23
Thorkill
Thorkill@Thorkill65·
Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. W sensie, że jedno wyjście i koniec”. Najciekawsze fragmenty reportażu śledczego ukr portalu Babel o 425 Pułku Szturmowym "Skała". Wczoraj na ukraińskim portalu "Babel" ukazał się długi i dobrze udokumentowany reportaż śledczy, opisujący przebieg procesu szkoleniowego w 425 Pułku Szturmowym "Skała". Pułk a rzeczywistości dywizja bo liczy obecnie około 8-10k żołnierzy, przedstawiany był do niedawna w ukr mediach jako rzekomo elitarny. Należy do tzw. Armii Syrskiego - grupy jednostek szturmowych podporządkowanych wyłącznie jemu, które przerzuca bezpośrednimi, ręcznymi rozkazami pododdziałami w sile bat i komp na różne odcinki frontu, w celu łatania dziur kontratakami. Artykuł jest bardzo mocny i polecam go przeczytać, choć jak zaznaczam nie jest to łatwa lektura. Poniżej kilka urywków, żeby każdy mógł się zorientować mniej więcej co się odbywa w ośrodkach szkoleniowych 425 Pułku Szturmowego, gdzie trafiają rekruci. "Po przyjeździe do ośrodka rozdzielczego " Skali"rozebrali nas do naga, przeszukali, kazali zdjąć majtki i robić przysiady. Bezcenne pierwsze doświadczenie korzystania z toalety -grupowo, pod lufami automatów, wyszukane obelgi i brutalne szturchańce za niewystarczająco równy szyk czy wygląd zewnętrzny. "Na każdy namiot, według jego słów, przypada dwóch strażników: jeśli jeden prowadzi do latryny, drugi zostaje. Samodzielne wychodzenie, na przykład po to, by zwyczajnie odetchnąć świeżym powietrzem, również jest zabronione." "Obwód wokół centrów szkoleniowych jest zaminowany. Na taśmie ogrodzeniowej wokół namiotów porozwieszane są tabliczki z napisami „miny”(...). Mężczyzna, który spędził w miasteczku namiotowym kilka tygodni, opowiada, że wybuchy było słychać niemal każdej nocy, często na miny wpadały zwierzęta: zające czy sarny." „Krótko mówiąc, znaleźli nas. Wybili zęby, połamali żebra, no, po prostu rzeź. I ten strażnik, od którego zwiałem, mówi: 'Co ty, skurwysynu, chcesz, żebym zamiast ciebie pojechał na zero? "O krępowaniu taśmą klejącą w centrach szkoleniowych opowiadają niemal wszyscy mężczyźni, którzy stamtąd uciekli." "Podobne wspomnienia ma Ołeksandr Żykin: „Jakiś szef sztabu czy ktoś taki podszedł do naszego namiotu: 'A tu kto? A, trzecia kompania. Jednorazówki'. I poszedł. Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. No, w sensie, że jedno wyjście i koniec”. 'Nad Maksymem Skipą, według jego słów, znęcano się nadal również na poligonie: „Ledwo chodził. Pomagaliśmy mu zakładać i zdejmować kamizelkę, bo jak by jej nie założył - bili”. Pewnego ranka rekruci obudzili się i zobaczyli, że Maksym się powiesił." "Do pobicia w „Skeli” nie zawsze potrzebny jest istotny powód, mówi były instruktor z doświadczeniem bojowym. Wie on o przypadkach, gdy znęcano się nad ludźmi na stanowiskach tyłowych - z powodu zakłóceń w działaniu Starlinka czy błędów w papierkowej robocie. Łamano żebra, jak mówi, po prostu przy wszystkich na odprawie. Wojskowy widział też, jak na zmobilizowanych szczuto psy." Autorka reportażu ustaliła że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w centrach szkoleniowych „Skeli” było co najmniej 26 przypadków śmiertelnych rekrutów. Oficjalną przyczyną śmierci w większości przypadków było zapalenie płuc, oraz różne dziwne przyczyny mające tłumaczyć widoczne ślady pobić typu "upadek z sosny". Niestety artykuł skupia się wyłącznie na opisie pierwszego etapu szkoleniowego. Nie ma natomiast nic o tym co się dzieje z rekrutami już po dotarciu do właściwych pododdziałów pułku, walczących na linii kontaktu. Mogę krótko napisać że tam też są ciekawe "kwiatki", typu rozdawanie broni indywidualnej żołnierzom dopiero tuż przed samym szturmem. Przypominam także że byłem jednym z pierwszych, który na twitterze już we wrześniu 2025 r. zaczął pisać o tym że z 425 Pułkiem Szturmowym "Skala" jest coś nie tak i wygląda na tzw "jednostkę mięsną". Wówczas opublikowałem tutaj długi tekst oparty o info z postów rodzin zaginionych żołnierzy Skali, znalezione w sieciach społecznościowych. W kwietniu 2026 r. po kolejnym tego typu tekście, zostałem zaatakowany przez przedstawicieli Osint Polo (nie będę wymieniał po nickach, ale łatwo się domyślić lub wyszukać o kogo chodzi), wspieranych przez innych "speców" Osint Polo oraz Karolinę Kuzemę. Pisali oni wówczas że "prowadzę nagonkę" i się "nie znam bo nigdy nie byłem na froncie" a pułk jest zwyczajna jednostką. Te osoby po raz kolejny udowodniły że są zwykłymi ukr propagandystami za pięć hrywien lub w wersji optymistycznej, udającymi ekspertów ignorantami, nie mającymi zielonego pojęcia o kulisach wojny na Ukrainie. Poniżej - świeżo wcieleni żołnierze 425 Pułku Szturmowego "Skała" podczas jednego z koncertów zorganizowanych dla nich wczesną wiosną 2025 w nieustalonym miejscu na zapleczu frontu w Donbasie.
Thorkill tweet media
Polski
109
374
1.4K
126.1K
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@wojnawkolorze Czemu długo pastwili się nad ofiarami? Nie że neguję tą sowiecką zbrodnię tylko nie rozumiem czemu mając Niemców na karku stosowali takie tortuty które mimo wszystko zajmują trochę czasu. Sadyzm i zbydlęcenie wygrały z kalkulacją że Niemcy idą?
Polski
0
1
1
17
Seba N retweetledi
WojnawKolorze
WojnawKolorze@wojnawkolorze·
Ponieważ wszyscy mówią o Wołyniu, a dzisiaj mija 85. rocznica innej, masowej, brutalnej zbrodni na Polakach na Kresach - muszę ją przypomnieć. Bo nie można dopuścić do tego, by została zapomniana.
WojnawKolorze@wojnawkolorze

Mamy schyłek czerwca i jak zwykle niezauważona przechodzi pewna rocznica. Rocznica bestialskiej sowieckiej zbrodni na Polakach, dokonana pod bombami Luftwaffe, której liczba ofiar szacowana jest na 50 tysięcy i więcej. Rocznica masakr więziennych NKWD na Kresach. Zapraszam. 1/

Polski
1
3
26
1.1K
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@Macilias According to this logic, Leon Trotsky or Nikolai Yezhov were not communists because Stalin killed them. The Nazis, like the communists, fought among themselves.
English
1
0
3
34
Macilias
Macilias@Macilias·
Since I can’t reply directly there, let me address this here. Yes, Bandera and parts of the OUN leadership were later arrested by the Germans. Yes, UPA also fought Germans and Soviets at different moments. But that does not erase the fact that parts of the Ukrainian nationalist movement collaborated with Nazi Germany, that Ukrainian auxiliary police structures fed trained cadres into UPA, and that the Waffen-SS Galicia Division existed. “Bandera was arrested” is not a magic eraser. Collaborationist movements often clashed with Germany when their goals diverged. The issue is not whether history was complicated. It was. The issue is why anyone would glorify a movement tied to Nazi collaboration networks and ethnic cleansing as “heroes.”
renato coelho@coelho_ren66848

@Macilias @igorsushko With all due respect, the UPA weren’t nazis. In fact, Bandera, Melnyk and all the leader of the OUN B were arrested by nazis and sent to concentration camps (Sachenhausen) right after the beginning of operation Barbarossa

English
12
7
91
2.9K
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@PiotrLorenc7 @Janusia16 @MarekJasinski94 @Thorkill65 Tylko ktoś ich rozpozna lub spotkają swoich rekrutów. Nie zdziwię się jak będą jakieś grupy na fb czy kanały na telegramie podające ich dane i adresy. Możliwe że już takie są.
Polski
0
0
4
22
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@AndriiSlusar @PiotrSowinski23 Jak twoja logika. Skoro według ciebie można zabić Polaków na Ukrainie to można też zabić Ukraińców w Polsce. To wychodzi z twojej logiki.
Polski
0
0
0
12
Piotr Sowiński GF
Piotr Sowiński GF@PiotrSowinski23·
Interpretacja dość słaba dla Ukraińców mieszkających w Polsce
Andrii Slusarenko@AndriiSlusar

@StZerko Убитих де? біля Варшави чи Кракова? Може біля Вроцлава! Ні! Жоден поляк не постраждав від українців на польській землі! Натомість на Волині! На українських землях! А що ті поляки там робили?і чому б це українці вбивали поляків на українських землях? З доброго дива? Мабуть, що ні!

Polski
3
0
10
332
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@AndriiSlusar @PiotrSowinski23 Dalej robisz fikołki i nie odpowiadasz na pytanie. Zgłoś się na igrzyska to zdobędziesz złoty medal z akrobatyki.
Polski
1
0
0
19
Andrii Slusarenko
Andrii Slusarenko@AndriiSlusar·
@user_cos_tam @PiotrSowinski23 Не можна історію, що відбулася 90 років назад оцінювати із позиції сьогодні! якої відповіді ? Була волинська трагедія ! Ніхто нічого не заперечує! Але конфлікт потрібно розглядати вцілому з 1942 по 1947, а не виривати частини
Українська
1
0
0
19
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@Thorkill65 Takie coś mi się ostatnio wyświetliło.
Seba N tweet mediaSeba N tweet media
Polski
0
0
9
867
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@Sherry_1984_451 @5Commando Obawiam się że ukraińskie zwycięstwo będzie podobne do polskiego w ww2 lub potopie szwedzkim(tylko na papierze a cały kraj w ruinie). Nie oznacza to że wierzę w zwycięstwo Rosji. Dla niej to raczej utrata statusu mocarstwa.
Polski
0
0
0
6
Sherry
Sherry@Sherry_1984_451·
@user_cos_tam @5Commando Russia's goal was and is capturing Ukraine announcing proverbial USSR2 and most post soviet republics falling like domino after strongest fell In this conditions Ukrainian victory is... existing this is all polemics, im tiered
English
1
0
0
16
Prof. Nidhogg
Prof. Nidhogg@5Commando·
Polska mimo swojej zapłaty krwią w 2 wojnie światowej została sprzedana Rosji i była okupowana przez nią pół wieku. Za krew można dostać pomnik. I nic więcej. Na członkostwo w UE zapracowaliśmy ciężko w latach 90 i 2000. Mieliście taka sama szansę jak my i ją zniszczyliście. Startowaliście z wyższym PKB w niepodległośc niż my. Musicie się bardziej postarać. Co nam dacie i z czego zrezygnujecie żebyśmy się zgodzili na wasze członkostwo w UE?
Prof. Nidhogg tweet media
Railsplitter Fella 🇺🇦 🇪🇺@Rail_splitter1

Poland has received more than €200 billion since 2004 from the EU, with massive infusions ongoing. Poland has shown its commitment to Europe by being the EU’s single largest funds recipient. Ukraine has shown its commitment to Europe with its blood.

Polski
23
31
282
19.4K
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@Sherry_1984_451 @5Commando To w latach 90 Ukrainę przejeli oligarchowie którzy wyciskali kraj jak cytrynkę i zmienili go w karykaturę przedrozbiorowej Polski. Mieli najgorsze cechy magnatów. I to jest raczej główny powód zmarnowanej szansy Ukrainy.
Polski
1
0
0
23
Sherry
Sherry@Sherry_1984_451·
@user_cos_tam @5Commando What you see 1991 to 1995 is just a collapse of fake soviet GDP How many times should I repeat that 50% of Soviet Ukraine's GDP was military industrial complex for cold war that ended You can produce a t-shirt in warsaw without ussr, you cant continue with a tank telescope
English
2
0
0
9
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@Sherry_1984_451 @5Commando Co rozumiesz jako wygraną Ukrainy? Uważam że ta wojna będzie miała podobny koniec do tej Iran-Irak(1980-1990) z tą różnicą że RU dostanie nagrodę pocieszenia(zajęte tereny) tylko za taką cenę będzie to nieopłacalne. Oba dla mnie przegrały tą wojnę. Coś jak europa przegrała WW1.
Polski
1
0
0
21
Sherry
Sherry@Sherry_1984_451·
@user_cos_tam @5Commando That why I mean this graph doesn't mean crap Ukraine either wins and GDP PC skyrockets or looses and invades Poland as russian proxy in few years
English
1
0
0
19
Seba N
Seba N@user_cos_tam·
@Sherry_1984_451 @5Commando Jeśli IT wyprzedziło metalurgię to obawiam się że to w dużej części zasługa rosjan bombardujących huty. Produkcja wojenna po zakończeniu wojny zwykle się kończy i firmy dronowe z powodu braku zamówień mogą skończyć Grumman(optymistycznie). Rosję też dotkie powojenny spadek.
Polski
1
0
0
12
Sherry
Sherry@Sherry_1984_451·
@user_cos_tam @5Commando Yes, and? Todays UA Agro companies are verticals with own biofuel production, cogeneration and higher % of added value. Negotiation with EU will be a fucking veto bloodbath IT overtook metal and still pumping robotics, miltech, does 7 million drones But there is a WAR
English
2
0
0
17