vladislav jokic
829 posts

vladislav jokic
@vlajox
👨👧👦Dad Life⚙️ Engineer, Entrepreneur💡Knight of Light 🥋Aikido Yudansha🎶 Guitarist. Family, discipline, harmony of motion from Aikido to nylon strings.
Katılım Kasım 2024
163 Takip Edilen41 Takipçiler

0https://www.threads.com/@ljiljaki/post/DZ2fFjIgK1d?xmt=AQG0TSMP-VucfE07vRdzCBA5_tGkAFR5QZ-o33rlJXYrI69RyRvQueA9Wh0stZmqfN2x7asw&slof=1
vladislav jokic retweetledi

@yanisvaroufakis Поштовани Јанис. Како видите транзицију власништва капитала у власништво знања? Поздрав из Београда.
Srpski

Σοσιαλισμός ή κατάρρευση; Η μόνη επιλογή μας σήμερα – ΕφΣυν yanisvaroufakis.eu/2026/06/21/soc…
Ελληνικά

@Endendini1 Ovde Srbi uopšte nisu tema. Priča je o ljudima sa ovih prostora koji imaju zajedničko poreklo. Zašto bi to bio problem? Npr od mnogih stvari na koje sam ponosan je i činjenica da su Vinkovci najstariji grad na svetu, naseljen u kontinuitetu. Varvari se naslađuju našim svađama.

Срби су генетски 50% староседеоци Балкана, 18 римских царева је рођено овде
На простору данашње Србије, тада Мезији, рођено је чак 18 римских царева, а међу њима и моћни Константин и Јустинијан који су заувек променили свет, каже за Храм телевизију археолог др Миомир Кораћ, научник који је свету открио Виминацијум.
Познат од Харварда до Кине др Кораћ каже да су данашњи Срби потомци тих императора јер смо ми, доказано је, генетски пола староседеоци Балкана, а пола Словени. У Виминацијуму, заједно су сахрањивани први хришћани и антички многобошци.
Уредник и водитељ Сања Лубардић.
Благодарим Василији која ми даде увид у ову емисију
#србија
Srpski
vladislav jokic retweetledi

The great lie is that society is divided between rich and poor.
The great truth, as David Friedberg puts it, is makers vs takers.
Makers build, create, and deliver real value: houses, software, art, businesses, and everything that moves civilization forward.
Takers watch, criticize, analyze, and politic. They push the lie that the rich hoard unfairly so the poor must seize it… all while positioning themselves to rule the chaos.
As @friedberg tells his kids: “At the end of the day, if you made something and someone else valued it, you were a maker. That was an amazing achievement. That is a great day.”
Takers thrive on division. Makers drive progress.
Time to choose your side.
English

@Endendini1 Заиста ми се свиђају твоје објаве али понекада заиста девалвираш борбу за истину. Хајде се мало сабери, провери шта објављујеш.
Srpski


zašto bi neko prišao govnima?
Aca Katai@mitiser2601
15min im ni ker nije prišao. Neverovatno kako ubedljivo pobeđuje Srbija! 🥰

Signaliziraju da ce poceti da OBJAVLJUJU svako tesko kriminalno delo,a narocito UBISTVA, sto je aktuelna vlast pocINILI.A,ocigledno ti koji opominju vlast su mocniji od nje,jer su jos uvek u fazi OPOMINJANJA.Za razliku od vlasti koja srlja na silu i bezvez.NEURACUNLJIVO.

@saranoviceva Pakuje studentima terorizam i zabranu izlaska na izbore. Ako prođe, prođe.

Dok svi komentarišu tradicionalno čišćenje tribina Japanaca, nešto drugačija trivia:
Japan nema nijedan crveni karton u istoriji svetskih prvenstava i uvek je u vrhu fer-plej liste. Tokom celog takmičenja, tek par žutih kartona.
Ne sećam se da sam video neki njihov prljav potez, nameran start da povrede protivnika, lakat, đon, bilo kakvo udaranje, guranje, ni svađu - bilo sa sudijom ili sa protivničkim igračima. Zapravo, ne sećam se čak da sam video i da pljuju po terenu i istresaju slindže.
Čak ni kada protivnik igra prljavo protiv njih, ne raspravljaju se, a pogotovo ne uzvraćaju istom merom što bi bilo očekivano. Stoički prime udarac, ostave sudiji da to reši i nastave dalje.
Kada izađu na teren, dolaze da igraju, jer - fudbal je igra. Nemaju nikakav strah i kompleks jer je s druge strane - veliko ime. Igraju isto, isti odnos do poslednjeg minuta ko god da je protivnik.
Zato su pobeđivali i Nemačku, Španiju, Englesku, Brazil.
I ovo sve napisano nema veze sa fudbalom.

@dejanstanojlov7 Neka nauče prvo da prave slivnike. Samo kod nas potonu par meseci posle rekonstrukcije. Oduvek.

@WallstreetPlato Ruši se svet u kome privilegovani stari igrači prodaju finansijsku maglu. Renesansa inženjerstva u Kini i startapovima oko Maska. Br nodova i iteracija u razvoju nvrvtn. Inženjeri pre 20-tak godina izračunali da ovaj koncept zapadne ekonomije nije održiv, ali nisu bili u modi.

Možda nekom bude zanimljivo malo detaljnije, izvede neke zaključke o trendovima na svetskom tržištu, geopolitici i sl.
Period pre pandemije bio je miran i nezanimljiv. 100 do max. 200 promena, otkaza, ostavki top stručnjaka u svetskim kompanijama što čak ni pandemija nije uspela da poremeti. Prvih nekoliko meseci korone bilo je burnije, zatim se biznis vratio na staro, uz male spajkove ponajviše zbog propadanja naftnih i turističkih kompanija.
Do negde napada Rusije na Ukrajinu 2022. postojao je stabilan trend.
Onda počinje rast, probija 300, zatim sa dolaskom Trampa, prelazi 400, sa novim sukobima i haosom sada ih je preko 500 mesečno i izvesno je da je rezultat opšte nesigurnosti i nestabilnosti tržišta i biznisa.
Primetno je više stručnjaka koji dižu ruke jedva nekoliko meseci po postavljenju, čak i odustaju od već dogovorene pozicije. Odlaze sve češće samo objavom na linkedinu jednog jutra, bez ikakve zvanične najave, pripreme, samo ćao, zdravo. Ljudi u najzrelijim godinama, ne pred penzijom.
Neke pozicije se gase usled politike, tipa Chief of Diversity koja su namah postala popularna i na njima bili isključivo ljudi azijatskog i afro porekla sada u doba narandže se gase (market reaguje populistički u oba slučaja) i ljudi s tih pozicija čiste.
Polje TMT, Technology, Media, Telecommunications je već dugo najpopularnije i svima najinteresantnije. Ali se i tu primećuje shifting ka Consumer i Healthcare sektorima koji su sada strašno dinamični, pa ima mnogo promena u npr. Fashion i Pharma industrijama.
U TMT sektoru, deluje da se ide ka ukrupnjavanju, sve je više mergera ili kupovine sitnog igrača od strane krupnijeg. Koliko je sve do AI, nisam siguran, tek iz Microsofta svakog meseca odlazi po nekoliko top ljudi.
Ali je primetno da su data centri sada hot. Prvi put ikad mi je stigla molba da neki sektor pomno držim pod lupom, kako data centar kompanije, tako i elektroindustriju koja ih prati. Zanimljivo, većina tih firmi mi nije poznata, gotovo sve su private, potpuno su do sad bile ispod radara, nikada nisu iskočile, a reč je o ogromnom godišnjem obrtu.
Iz tih kompanija gotovo da niko ne izlazi, zapravo, samo se zapošljava i širi. Pa pretpostavljam da IT sektor može da nešto iz toga zaključi.
Momcilo Davidovic@mommcilo
@WallstreetPlato Da li mislite da su ovo sada posledice usporavanja ekonomije u vreme korone? U IT industriji je situacija nikada gora(i mislim da nema veze sa AI, on se koristi kao odličan izgovor). Ekonomija u Nemačkoj je u prilično lošem trenutku, sa njima najviše radim, baš se žale.







