Piotr Szmigielski

3.7K posts

Piotr Szmigielski

Piotr Szmigielski

@Elthiryel

https://t.co/KWWxVooJhr, formerly AGH Space Systems. Space exploration, astronomy, LFC, football, F1.

Kraków, Poland Entrou em Mayıs 2009
978 Seguindo241 Seguidores
Wojtek
Wojtek@wyteron·
@pawexm nie pamiętam świadomie eliminacji do mś 2010 ale trzeba być na prawdę udanym żeby w takiej grupie skończyć na 5 miejscu
Wojtek tweet media
Polski
3
0
17
587
Paweł Mocek
Paweł Mocek@pawexm·
Pamiętam Ekwador, eliminacje do mundialu 2010, Mołdawię i inne upokorzenia, ale jakbym miał wybrać jeden pojedynczy moment uderzenia mokrą szmatą w ryj, który bolał najbardziej, to był właśnie gol Nianga. Surrealistyczne przeżycie.
Polski
31
4
196
18.5K
szymi
szymi@synaynrand·
Mam czutkę, że będzie to podstawowy i jedyny LW, który przyjdzie tego lata. Zwyczajnie nie ma środków na duży transfer na tę pozycję, jeśli dojdą jeszcze Diomande, ktoś do środka pola i CB. Chyba że mocno uzależniamy transfery innych skrzydłowych od lukratywnej sprzedaży Gakpo.
Fabrizio Romano@FabrizioRomano

🚨💣 EXCLUSIVE: Liverpool are set to sign Víctor Muñoz with HIJACK done, HERE WE GO! 🔴🇪🇸 Newcastle in advanced talks for days but #LFC enter the deal, verbally agree terms with Muñoz and activate €40m release clause. All set to be signed and another big surpise. 🧨

Polski
6
0
19
3.9K
Karol z CyrkF1
Karol z CyrkF1@Karol_CyrkF1·
@Maja23776850 Chcąc wygra mistrzostwo trzeba mieć fabryczny silnik. A gdy się po rozumieli z Hondą, to Red Bull wygrywał mistrzostwo z tym silnikiem.
Polski
3
0
2
309
Karol z CyrkF1
Karol z CyrkF1@Karol_CyrkF1·
Fernando Alonso wycofał się z GP Barcelony-Katalonii z powodu awarii baterii. Założono mu zupełnie nowy egzemplarz przed wyścigiem, z tego powodu ruszał z alei serwisowej. #F1PL
Polski
4
1
157
8.1K
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@BouafifNour @VelieMavovo In Poland we even have a name for this - „selekcjoneroza”, a weird illness that each national team coach gets some time after getting the job. The symptoms are acting as if you know better than everyone else and making questionable tactical and personal decisions.
English
5
6
127
4.5K
Islam Bouafif 🇹🇳🇵🇸
I know this might sound harsh, but that was genuinely one of the biggest managerial disasterclasses I've ever seen. This man called up 4 wingers and 3 strikers, only to bench all of them and start the opening World Cup game with a 5-3-2 that he hadn't used even once during the friendlies. He benched all of his forwards and lined up with 5 defenders and 5 midfielders against Sweden. It gets worse. He played a defensive full-back who is basically a hybrid CB profile like Kounde for example and he played him as a wing-back, used our backup left-back, who arguably didn't even deserve a call-up, as a left centre-back, and after going 2-0 down by halftime, he didn't make a single substitution until the 72nd minute. And when the changes finally came, they somehow made even less sense. He brought on a central midfielder to play wing-back, and a left winger to play on the right, and then took off both of his defensive midfielders for an attacking midfielder and a striker. We literally finished the game with a double pivot made up of two number 10s. I'm serious when I say this is the kind of squad management you wouldn't even see in FIFA Career Mode. We've faced teams like England, Belgium, France, and Spain at World Cups before. We've always been underdogs. Yet somehow, our biggest defeat in World Cup history came against Sweden. That alone should tell you everything you need to know about how badly this game was handled. I know most of you probably don't care about Tunisia's tactical disasters, but I just needed to get this off my chest.
EuroFoot@eurofootcom

🚨🇹🇳 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆 | After the 5-1 loss to Sweden, Sabri Lamouchi has been SACKED by Tunisia, reports @Romain_Molina! 👋❌ It's the FIRST managerial sacking of the 2026 World Cup. 😳

English
674
3K
30.9K
5.2M
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@plangier Tam w szczególności po Manhattanie żeby jeździć autem w szczycie to trzeba być masochistą (a swoim autem jak nie masz jakiegoś prywatnego miejsca parkingowego to jeszcze rozrzutnym masochistą).
Polski
0
0
0
46
Przemek Langier
Przemek Langier@plangier·
Nowy Jork jest spoko, ale gdyby w moim mieście było coś takiego w niedzielę o 14:30, to nie jestem przekonany, czy byłoby to moje wymarzone miasto 🫣
Polski
5
0
74
7K
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@Esiuu92 @tom_ur Dla wielu piłkarzy granie w Premier League to marzenie, no i kasa pewnie też większa. Czy to dobry ruch to się oczywiście okaże, ale rozumiem potencjalne argumenty za.
Polski
0
0
0
63
Esiu
Esiu@Esiuu92·
@tom_ur Kurcze nie wiem czy Premier league to nie za wysokie progi. Idzie mu w tej Bundes to po co transfer do Anglii, choć domyślam się że mityczni agenci mogą namawiać 😏
Polski
1
0
1
581
Tomasz Urban
Tomasz Urban@tom_ur·
Koloński Express informuje, że transfer Kuby Kamińskiego do Brighton zaczyna nabierać konkretnych kształtów. Philipp Türoff, czyli dyrektor finansowy klubu, został zapytany przez dziennikarzy gazety wprost o to, czy zgłosił się już ktoś chętny do opłacenia klauzuli. Trochę kluczył, ale w końcu potwierdził, że Kuba faktycznie „ma rynek”.
Polski
17
5
169
38.4K
Z buta dookoła Świata
Z buta dookoła Świata@Dziki59667847·
1/2: Jeżeli pomyślnie opuszczę Angolę i ponownie wejdę na jej terytorium z nowym 30-dniowym pobytem, następnie szybko wrócę do Alto Dondo (jest szansa zrobić to w dwa dni) To w takim przypadku do granicy z Namibią będę musiał iść przez cały miesiąc 36.25 km/dzień ☠️
Z buta dookoła Świata tweet mediaZ buta dookoła Świata tweet media
Angola 🇦🇴 Polski
10
4
232
19.8K
Z buta dookoła Świata
Z buta dookoła Świata@Dziki59667847·
@Leszek1892 Dodaje mi otuchy to co mi powiedział jeden z policjantów ze dzień, dwa spóźnienia to ze oni na to przymykają oko bo turystą jest dla nich wazny
Angola 🇦🇴 Polski
1
0
14
543
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@Dziki59667847 Nie wiem jak z wizami do Namibii, ale może pod koniec można powtórzyć manewr w drugą stronę, czyli podjechać do Namibii i wrócić. Ale może zdążysz.
Polski
1
0
3
538
Z buta dookoła Świata
Z buta dookoła Świata@Dziki59667847·
@Elthiryel Zmiana planów, mówili ze mógłby byc problem po drodze znaleźć miejsce by zostawić wozek. Szkoda tych trzech dni... ale bede sie tym martwił pozniej
Angola 🇦🇴 Polski
2
0
7
1.7K
Z buta dookoła Świata
Z buta dookoła Świata@Dziki59667847·
Rozpocząłem proces powrotu na granicę w Massabi celem otrzymania nowych 30 dni pobytu w Angoli Wiezie mnie policja narazie do Luandy... nie wiem czy będę wieziony do Soyo na prom. Fajnie by było jechać tam samemu, bo już mnie śmigło swędzi... coś bym ogarnął przy okazji
Z buta dookoła Świata tweet media
Polski
26
7
577
28.9K
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@michalgajdek Co innego gdyby celem było ogólne ograniczenie spożycia czy alkoholizmu, ale według mnie nie o to tutaj chodzi (czy słusznie to oczywiście można dyskutować).
Polski
0
0
0
22
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@michalgajdek Chyba celem takiego zakazu jest to, że nie ma darcia japy pod oknami w nocy (wynajmowałem mieszkanie zaraz nad monopolem to wiem jak to jest) i ponoć statystyki pokazują że jest ogólnie mniej incydentów/interwencji na mieście. Ktoś kupując rano małpkę nie zakłóca porządku.
Polski
1
0
0
223
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@Stog_3 Prawie na pewno ktoś kto to planował nawet nie widział jak wygląda otoczenie telebimu, no i tyle.
Polski
1
0
19
3.2K
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@AsahiLFC Dla mnie podobny poziom prezentował Garcia w Barcelonie. I żeby było śmieszniej, pewnie żaden z nich nie będzie podstawowym bramkarzem Hiszpanii na mistrzostwach. xD
Polski
0
0
0
16
Jakub
Jakub@AsahiLFC·
Zajebiście szkoda mi Rayi, niesamowity sezon chłop zagrał. Nie spodziewałem się nigdy, że wjedzie na poziom topki światowej, a nawet będzie ją wyznaczał. Cięzko w tym sezonie wskazać lepszego bramkarza
Polski
2
0
4
194
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@denaturatowy Nie bez powodu w tym roku w Premier League panowała opinia ze nie ma nic gorszego niż Arsenal prowadzący 1:0.
Polski
0
0
3
167
Denaturatowy Midas
Denaturatowy Midas@denaturatowy·
PSG jakimiś Neymarami sobie próbuje przyjmować, a Arsenal twardy haramball im. Bandy Świrów i wynik do przodu xD
Polski
2
0
136
5.6K
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@LabSocia @apsiczku @Stop_Cham Oznakowanie na drogach A/S w Polsce jest tragiczne. To nowe oznaczane jako „eksperymentalne” jest trochę lepsze, ale nadal bardzo dużo brakuje, również jeśli chodzi o miejscowości kierunkowe. Tyle że od kiedy nawigacje GPS są powszechne, ma to mniejsze znaczenie.
Polski
0
0
2
57
SociaLab
SociaLab@LabSocia·
@apsiczku @Stop_Cham Ani trochę nie wybielam, zrobił totanie głupio, ale spróbuj sobie bez nawigacji pojeździć po warszawskich obwodnicach...
Polski
3
0
3
326
StopCham
StopCham@Stop_Cham·
Nieudany zjazd Mercedesa - zahaczył o barierki
Polski
171
42
1.6K
285K
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@thisisanfield Frimpong is not a winger, he is much better as a full back (even if he has not shown it this season, but that can be said about most of the players tbh). We have zero actual right wingers.
English
0
0
0
73
This Is Anfield
This Is Anfield@thisisanfield·
Liverpool's 'squad depth' next season as things stand... Players in grey are expected to leave. Ekitike unlikely to feature for much of the season. A lot of work to be done...
This Is Anfield tweet media
English
332
106
1.4K
725.3K
Piotr Szmigielski
Piotr Szmigielski@Elthiryel·
@Autostrady_Pol No zdecydowanie, wtedy może by też było mniej absurdów jak Bielsko na oznakowaniu kierunkowym POK. W Szczecinie ciekawe co wymyślą jak będzie A6 i S6 różnymi śladami.
Polski
0
0
0
34
Autostrady Polska
Autostrady Polska@Autostrady_Pol·
Poza tym dodam jeszcze że z racji moich ogromnego zwracania uwagi na oznakowanie, uważam że obwodnice dużych miast powinny być oznaczone wspólnym numerem np literką "O" od Obwodnicy lub "R" od Ringu. Dla Warszawy były by nr 1, dla Krakowa nr 2, dla Wrocławia nr 3, Poznań 4 itd. O wiele łatwiej było oznaczyć z ten sposób całą obwodnicę miasta a nie jak to jest np w przypadku Warszawy że trasa będzie miała (a właściwie już ma) 4 osobne numery.
Autostrady Polska tweet mediaAutostrady Polska tweet media
Polski
11
1
62
4.5K
Autostrady Polska
Autostrady Polska@Autostrady_Pol·
Ważny krok do domknięcia obwodnicy Warszawy. Dziś @GDDKiA podpisała umowę na opracowanie STEŚ wraz z materiałami do decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S17 czyli wschodniej obwodnicy Warszawy. Jest to ostatni brakujący element obwodnicy stolicy kraju. Droga S17 na tym odcinku będzie miała 3 pasy w każdą stronę, węzły drogowe. Na wysokości Wesołej prawdopodobnie powstanie tunel.
Autostrady Polska tweet media
Polski
32
6
265
33.4K