Marcin P

958 posts

Marcin P

Marcin P

@ma0pla

.

. Entrou em Haziran 2014
77 Seguindo14 Seguidores
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@Leszek360656883 @X_konlib @WroblewskiPiotr @forsalpl Tak, bo stanie się lotniskiem dolotowym do hubow Lufthansy, Air France, itp. Chyba, że opłaty będą absurdalnie wysokie, ale wtedy to lotnisko umrze śmiercią naturalna, bo jednak Warszawa to nie Londyn, żeby mieć tak duży ruch biznesowy.
Polski
1
0
0
32
Leszek
Leszek@Leszek360656883·
@ma0pla @X_konlib @WroblewskiPiotr @forsalpl Czyli sugerujesz, ze Okecie City sformatowane do 3mpas na loty Schengen bedzie konkurencja dla Cpk na 45? Jezeli tak to faktycznie nie wiem po co te Cpk budujemy :-)
Polski
1
0
0
32
Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski@WroblewskiPiotr·
Lotnisko w Modlinie chwali się nowym modułowym terminalem. Wygląda lepiej niż się wszyscy spodziewali. Będzie tu na stałe, ale w przyszłym roku ruszy budowa terminala z prawdziwego zdarzenia. Więcej wieczorem na @forsalpl
Piotr Wróblewski tweet media
Polski
2
1
53
6.1K
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@X_konlib @WroblewskiPiotr @forsalpl City obsługuje 3 mln, Okęcie 20 mln. Jest to całkowicie inna skala lotniska, do tego Londyn jest 5x wiekszy z masa ruchu docelowego. Okecie musiałoby zostać ograniczone, bo inaczej zostałoby przejęte przez low-costy i linie konkurencyjne do LOTu, co byłoby konkurencją CPK i LOTu.
Polski
1
0
1
62
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
@ma0pla @WroblewskiPiotr @forsalpl Okęcia pasażerskiego się nie opłaca likwidować można zobaczyć to na przykładzie np lotniska Londyn City ile kasy za nie trzepią oraz przyda się także do celów wojskowych w razie wojny oraz rządowych jedynie część cargo można zlikwidować
Polski
2
0
0
44
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@X_konlib @WroblewskiPiotr @forsalpl Ale akurat Modlin będzie w przyszłości typowym lotniskiem dla low-costów i będzie się bardzo dobrze uzupełniał z CPK dla standardowych linii, więc warto go rozbudować, w przeciwieństwie do Okęcia nie zniknie za pare lat, a zostanie z nimi pewnie na zawsze.
Polski
1
0
0
54
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
@WroblewskiPiotr @forsalpl Może zamiast ładować kasę w nowy Modlin to warto przenieść część lotów do Radomia gdzie ładne lotnisko jest a stoi puste
Polski
3
0
2
434
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@jhhggvccd @metakognita Stawiki są odgórnie, obecnie w Polsce jest jakieś 75% tego co w Niemczech i 40% tego co w USA na tych samych stowiskach
Polski
0
0
0
112
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@jhhggvccd @metakognita Wejdź sobie w ofert na stronie, jest tam podawany base. Senior 30k PLN + drugie tyle w akcjach i dodatkach
Polski
1
0
1
352
Metakognita
Metakognita@metakognita·
Google otwiera drugie biuro w Krakowie. Kilkaset nowych miejsc pracy. Biuro w kompleksie Tertium. W biurach w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu pracuje 3 tys. osób, a 80 proc. polskiego zespołu stanowią programistki i programiści. Według przedstawicieli firmy czyni to polski oddział jednym z kluczowych na świecie hubów inżynieryjnych i największym takim centrum w Unii Europejskiej. @Google
Metakognita tweet mediaMetakognita tweet media
Polski
22
42
722
66.9K
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@GierbaMariusz @Z_Borowski @spalinskipatryk @Xyronexx_ @bfialek To jest jeden z powodów dlaczego lekarze wybierają B2B. Znam wielu co w piątki prywatna praktykę (żeby nikt źle nie patrzył) i po niej od razu na dyżur np. od 15, czy 19 do 7. Ale przecież o czym my mówimy jak w Polsce są też dyżury 24h na chirurgii czy internie.
Polski
1
0
0
22
Mariusz Gierba 🇵🇱
Mariusz Gierba 🇵🇱@GierbaMariusz·
@ma0pla @Z_Borowski @spalinskipatryk @Xyronexx_ @bfialek Nijak mi nie wychodzi w weekend 28 godzin. W piątek lekarz przecież pracuje z reguły w normalnym trybie od rana do czasu dyżuru, więc dla niego czas pracy to 24h. A jak rozmawiamy o UoP, to lege artis nie jest w stanie wyrobić tylu godzin. Chyba, że podpisze opt-out.
Polski
1
0
0
35
Bartosz Fiałek
Bartosz Fiałek@bfialek·
Lekarz rezydent nie zarabia ponad 1,5 miliona złotych rocznie. Przestańmy robić ludziom wodę z mózgu. Poniżej moje wynagrodzenie z etatu rezydenckiego na ostatnim roku specjalizacji. I to już z dodatkiem za zobowiązanie się do pracy w publicznym systemie prze 2 lata, tzw. bonem patriotycznym (600 złotych brutto co miesiąc). Dziś rezydenci zarabiają więcej. Dobrze. Nadal jednak nie są to pieniądze z kosmosu. Jeżeli ktoś po etacie rezydenckim dokłada kolejne 160 godzin miesięcznie i wystawia faktury na średnio ponad 130 tysięcy złotych, to nie jest „normalna praca lekarza”. To jest szczególny przykład zgód, stawek i organizacji pracy. Nie mieszajmy tego z codziennością tysięcy lekarzy w trakcie specjalizacji. Ochrona zdrowia wymaga reformy. Reformą jest naprawa systemu, który pozwala na takie patologie.
Bartosz Fiałek tweet media
Polski
464
27
254
620.5K
mickpl
mickpl@mickpll·
Dlaczego żadna partia nie postuluje po prostu uwolnienia limitów przyjęć na studia lekarskie, wielki temat tabu. Chętnych nie brakuje. I udajemy, że na lekarza to się nadaje wyłącznie osoba, która na maturze ma 98% z biol/chem. Bo jak puścimy tych co mieli 95% to już będzie dramat, pożoga i dziadostwo. Powiecie, że dalej będzie problem ze specjalizacjami. No jak zalejecie rynek lekarzami bez specki to oni sobie sami wywalczą te specjalizacje. Jestem o tym przekonany. Rozmawianie z lekarzami o tym jak powinna wyglądać służba zdrowia ma taki sam sens jak rozmowa z deweloperami o minimach budowlanych. Dziękuję za uwagę XD
Polski
140
216
3.6K
109.2K
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@FinansowyUmysl Wg mnie BMW ryzykuje ze stylistyka nowych wersji, poszli all-in w preferencje Chińczyków, którzy i tak już od nich nie kupuja, ale akurat w tym obszarze społeczeństwo może odpowiednio ukierunkować.
Polski
0
0
1
103
FinansowyUmysł
FinansowyUmysł@FinansowyUmysl·
BMW po ostatnich doniesieniach, mocno spada. Prognozuje się, że firma będzie pod kreską - pierwszy raz od dawna. Wszystko przez Chińską konkurencję i popularyzację elektrycznych aut. Ale... ja uważam, że z europejskich marek, to właśnie BMW ma najlepszą flotę elektryków i największe szanse na to, aby się wybronić. Dlatego rozważam zakup akcji, ale zanim to dokonam - będę robił dokładną analizę akcji, aby ocenić, czy obecna wycena jest atrakcyjna. Czy ktoś ma podobne przemyślenia i chciałby coś dodać?
FinansowyUmysł tweet media
Polski
73
5
127
34.2K
Michał Michałowski
Michał Michałowski@Mich123459·
@Czaki_PL @mickpll Nie ma znaczenia,publiczna uczelnia z MZ powinna realizować interes państwa w kształceniu lekarzy na nasz rynek. Nie ma sensu kształcić lekarzy zagranicznych żeby liczyć czy Pan makumba kiedyś uśmiechnie się ładnie do przedstawiciela jakiejś pl firmy.
Polski
2
0
18
778
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@bfialek Zacznijcie w koncu sami te czarne owce eliminować, dobrze wiecie który lekarz tak funkcjonuje. Na razie to kasta lekarska będzie bronić nawet największego kretacza. Działacie jak rodziny mafijne.
Polski
0
0
1
1.4K
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@Z_Borowski @spalinskipatryk @Xyronexx_ @bfialek Więc 4 weekendy i nabija się 112h w miesiąc. A w nocy jeszcze z pensja godzinowa 200%. A na większości oddziałów i tak w nocy się prawie nic nie dzieje, więc można sobie pospać.
Polski
1
0
0
54
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@PatrykJaki To i tak za malo. II porg był obliczony tak, że wchodził w momencie, kiedy sie przekraczało 30-krotosc skladek emerytalnych i przestawało je się płacić. Tym samym wynagrodzenie netto w praktyce nie zmieniało się w ciągu roku. Teraz próg skladek to już ponad 200 tys. PLN
Polski
1
0
1
526
Patryk Jaki
Patryk Jaki@PatrykJaki·
No jest #gamechanger na konwencji PiS❗️ Najważniejsza obietnica. Jeśli wrócimy do władzy pierwszą naszą decyzją będzie przesunięcie 2 progu podatkowego do 180 tys! A do 360 tys dla małżeństw! I co zaskoczeni? 🔥
Polski
1K
577
3.1K
252.1K
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@Kowal5555 @KobietyPrawicy Tak samo jak wmawianie dzieciom, że każdy może być Robertem Lewandowski. Otóż nie może, bo to głównie sprawa genów jakie się wylosowały, a zasługą Lewego jest tego, że tych genów nie przeimprezował,tylko wykorzystał.
Polski
0
0
0
4
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@Kowal5555 @KobietyPrawicy Marie Curie Skłodowskiej nie dorównał osiągnięciami jeszcze żaden inny Polak. Takie porównanie to utopia, bo taki ktoś rodzi się 1 na 100 milionów, pozostali nie mają na to szans i będą co najwyżej robić jakąś powtarzalną pracę, którą zaraz zastąpi AI albo robot.
Polski
1
0
0
15
Kobiety Prawicy
Kobiety Prawicy@KobietyPrawicy·
Lata 20. to biologicznie najlepszy czas na macierzyństwo. Smutne, że współczesne kobiety pozbawia się tej szansy, zanim zrozumieją stratę. Zamiast tego popycha się nas w studia i długi, wmawiając, że tylko kariera daje spełnienie. Tracimy najpiękniejsze lata na pogoń za iluzją.
Kobiety Prawicy tweet media
Polski
65
25
288
17.4K
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@Wcis_osz @sheemawn U mnie okolice Wrocławia, dokładnie Kiełczów. Wszyscy kurierzy zostawiają paczki za plotem, czy pod drzwiami. Nikt nawet nie dzwoni.
Polski
0
0
0
7
Miłko
Miłko@Wcis_osz·
@sheemawn Not bad, ciekawe czy są ograniczenia geograficzne. No i u nas, z kulturą posiadania płotu, mogło by to być ciężkie do realizacji.
Polski
2
0
0
397
Szymon Pifczyk
Szymon Pifczyk@sheemawn·
Zepsuję zabawę, ale z perspektywy amerykańskiej sytuacja wygląda dosłownie odwrotnie: - Etsy pozwala na wybór waluty, więc tu skill issue - zamiast normalnie kliknąć dwa razy na iPhonie przez ApplePay albo potwierdzając odciskiem palca na lapku musisz wejść w aplikację banku, znaleźć jakiś kod i go jeszcze potwierdzić? - zamiast znaleźć paczkę pod drzwiami od kuriera musisz iść albo jechać w jakieś miejsce nie po drodze, żeby znowu coś wpisywać w terminal i otwiera ci się szafka, z której dopiero sam musisz zabrać paczkę do domu?
kaz (viktor's pussy destroyer)@_makabertanz

how my polish ass felt buying merch on etsy and having to convert currencies in my head, enter my credid card info instead of a blik code and wait to have it delivered to my house instead of paczkomat

Polski
14
2
78
23.4K
Grzegorz Zasuwik
Grzegorz Zasuwik@g_zasuwik·
@tucholski_marek Wystarczy odrobinę zagłębić się w temat aby stwierdzić, że to nie czynniki ekonomiczne, a psychiczne, osobowościowe, kulturowe i społeczne doprowadziły do spadku dzietności.
Polski
3
1
7
480
Marek Tucholski 🇵🇱
Marek Tucholski 🇵🇱@tucholski_marek·
W 1925 roku urodziło się w Polsce 1 036 000 dzieci. Sto lat później w 2025 tylko 238 000 i to przy liczniejszej populacji. Ponad 4 razy więcej bez 800+, bez przedszkoli i żłobków na każdej ulicy, bez kart dużej rodziny, zasiłków, kosiniakowych itd.
Polski
56
26
231
12.6K
Khanalia
Khanalia@Artur40765018·
@Piechocinski I tego nie rozumiem. Z 13 i 14 pewnie koło 100 mld. I teraz skoro mamy wojnę u drzwi, wg słów premiera to się gospodarkę przestawia na tory wojenne. W przypadku wojny nic nikomu nie da 800 plus i 13 i 14. Zabieramy to na 2 lata i nie potrzebujemy kolejnej pożyczki.
Polski
2
0
2
150
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński@Piechocinski·
świadczenie 800+ kosztuje dziś około 60 mld zł rocznie.
Polski
36
10
124
12.7K
Marcin P
Marcin P@ma0pla·
@Marekwlkp4 @coolfonpl Za czasów Pobożnego to był standard, w XX w. tak żyła biedna część społeczeństwa.
Polski
1
0
0
10
coolfonpl 🇵🇱
coolfonpl 🇵🇱@coolfonpl·
Polskie PKB (PPP) na osobę przekroczyło 75% niemieckiego. Zarobki? Około 60% niemieckich (liczone wg siły nabywczej, nominalnie ok 43%). Gdzie reszta? 🤔
coolfonpl 🇵🇱 tweet media
Polski
46
36
341
23K