ทวีตที่ปักหมุด
🖤🤍 Pippo
4.2K posts

🖤🤍 Pippo
@PasLaje
Never walk alone...
Niš, Republic of Serbia เข้าร่วม Mart 2012
877 กำลังติดตาม486 ผู้ติดตาม

@religijski Ma da, u popisu sa domena gov.rs su obuhvaćeni podaci za Evropsku uniju. Dođi po te rezultate juče. 🤡🤡🤡👋🏻

@CrveniBaron1 Naravno. Ne zameram. Tebi teško da poveruješ možda, ali nadam se da si negde i u pravu, da je pobeda moguća i ovako. Ipak, decenije borbe protiv radikala mi kažu da ovako neće ići. Bot nisam, samo imam svoju stranu. Niti mi treba neka pozicija, imam i posao i sve što mi treba...

@PasLaje Не бих те више задржавао. Вероватно си потребнији својој странци да напипате бар 1,5%.
Преко мене ти је то ћорав посао.
Ништа лично, не замери. Слично третирам све страначке ботове.
Srpski

@CrveniBaron1 Majko mila... Šta reći? Baron Minhauzen se preimenovao i tripuje mudrost. Mudroser.

@PasLaje I ovi tvoji postovi su vapaj za "grebanje" uz studentsku listu.
Badava ti trud.

@CrveniBaron1 Ahaaa ti si mu neki vrač pogađač. Ja mislio da si racionalan, da iz premisa izvlačiš zaključak. Ok, daj neki post gde traže da im se SL potčini ako su to premise. Osim ako poziv na jedinstvo vidiš kao "potčinjavanje", e onda je to drugi padež neki koji ima svoj medicinski naziv.

@PasLaje Nisam napisao da brani već da će, čitajući između redova njihova saopštenja o nužnosti da im se SL potčini, braniti. Ajd sad ti daj neki post u kome se vidi da čitaš sa razumevanjem.

@bog_te_video @FFUBublokadi Uh, dobro je, uplašio sam se da je neko drugi. Hvala što ste javili. Ne paničim, osim zbog promašaja u pismenosti, šta god da ste studirali svi vi "mi" koji mi ovo pišete. Dakle: "Mi (zarez) studenti."
Sve ostalo ok, nastavite po planu!
"Svi 👋🏻 kao jedan ✊🏻"
To je sve. 🫡

@PasLaje @FFUBublokadi Mi studenti. Bačulov je preko posrednika pokušao da parazitira na pokretu i njegove marionete su odstranjene. To je sve, ne paničite.

@EkostrazaX @FFUBublokadi Upravo nastavljaš sa poluistinama. Žena APSOLUTNO JESTE bila sa Bačulovim, a 2024. je počeo bunt koji je sada transformisan i izobličen, čisto da imaš uvid u relativnost vremena.
A pratioce nisam kupio na gašenju naloga narodnim pevaljkama, možda zato manjka popularnost 😉👋🏻

@PasLaje @FFUBublokadi Pa upravo to ti radiš, žena nikada nije bila deo bačulovog pokreta, ali jeste vašeg. A kraj 2024. i nije nikako bajato, i ako bi ti voleo da jeste. Dva sreća što vam je zona dometa 650 naloga na X-u, mahom vaših.

@bog_te_video @FFUBublokadi Koji ste to "vi" i šta je rešeno van očiju javnosti. Zvuči zajebano, je l treba da se svi plašimo ako "vam" nismo po meri?

@PasLaje @FFUBublokadi Miša je sve objasnio kako se desilo. Naravno da ga ne branim jer smo se i od njega distancirali iz razloga što nam je pravio brojne pometnje koje su van očiju javnosti rešene. Svakako ova situacija jedino može da diskredituje SNSovu klupu za rezervne igrače, poznatiju kao SSP.
🖤🤍 Pippo รีทวีตแล้ว

Pa da vidimo šta smo do sada imali (a uzgred, i kakav je trenutni rezultat na semaforu):
Opozicija da izađe iz Skupštine.
Opozicija da ostane u Skupštini.
(Delimičan uspeh zahteva: jedan deo je izašao, jedan nije.)
Opozicija da prisustvuje protestima.
Opozicija da ne prisustvuje protestima.
Opozicija da podrži studente.
Opozicija da se ne meša studentima u posao.
Opozicija da se ujedini.
Opozicija da se pročisti od „pogrešnih“.
Opozicija da bude vidljiva.
Opozicija da se ne eksponira.
Drugim rečima, zahtevi su često bili toliko međusobno suprotstavljeni da je ponekad bilo teško razumeti šta bi se, zapravo, smatralo prihvatljivim ponašanjem.
Opozicija je prva organizovala proteste, šta god ko držao u fascikli naslovljenoj kao „opozicija“. Kasnije se rešavala Marinika, stavljao se veto (iliti „vetiralo“, u novogovoru) na govornike skupa u Novom Sadu 01.02.2025. Nešto kasnije, deo opozicije proglašen je „kontrolisanom“, i to se, kao jedan od glavnih razloga, provlači kroz kasnija saopštenja, „smatranja“ analitičara i razgovore uz pivo pred seoskim zadrugama ili dragstorima.
U međuvremenu, televizije koje je određen, da ne ulazim u to koliko „određen“, broj ljudi smatrao „našim televizijama“, menjaju uređivačku politiku. Prave zaokret, ne baš neprimetan iole pažljivijem gledaocu.
Počinju da pozivaju goste koji, gotovo svi od reda, kao da čitaju isti tekst. Menja se ime u potpisu. Menja se voditeljka. Nekad je Maja, nekad Danica, nekad neka treća. Menja se boja kravate i raspored čaša sa vodom na stolu.
Ali osnovna poruka ostaje gotovo identična.
Uz zdušnu asistenciju, pa ponekad i podsećanje gosta, ako je nešto zaboravio („A Đilasa pomeni, ako se...“), od strane novinara.
Istovremeno se ne prestaje sa mantrom:
„ProEU opozicija neće dobiti ni 3% na izborima.“
Što je zanimljivo iz više razloga.
Prvo, izbori nisu raspisani.
Drugo, nisu ni najavljeni.
Treće, nisu čak ni na vidiku, ma šta ko govorio.
Četvrto, ProEU blok o kome se govori kao o gotovoj političkoj činjenici još nije ni zvanično formiran.
I tu dolazimo do onoga što me zaista zanima.
Neću o Lomparima, Bakićima, Hrkama, krstačama, Isusima sa minivalom i ostaloj galeriji likova koju svi već poznajemo.
Mene zanima nešto drugo.
Ako je taj politički blok zaista toliko marginalan, toliko beznačajan, toliko osuđen na neuspeh i toliko politički nebitan koliko se tvrdi, zašto mu se posvećuje toliko pažnje?
Zašto se o njemu govori više nego o mnogim akterima koji već imaju infrastrukturu, biračko telo i prepoznatljive lidere?
Zašto se toliko energije ulaže u osporavanje nečega za šta se istovremeno tvrdi da nema nikakvu političku težinu?
Jer postoji jedna sitna nelogičnost.
Politički beznačajne pojave se uglavnom ignorišu.
Ne organizuju se čitave medijske i analitičke kampanje oko njih.
Ne seciraju se iz dana u dan.
Ne pretvaraju se u temu svake druge emisije.
Pa me zato, onako ljudski, bez obzira na političku orijentaciju, zanima:
Kako je moguće da nešto bude istovremeno potpuno nevažno i predmet gotovo opsesivne pažnje?
I, ako je neko zaista politički beznačajan, zašto se toliko truda ulaže da nas se u to svakodnevno ubeđuje?
Pa stvarno?

Javljaju se polako zaštitnici od službe preuzetih naloga. Nedodirljivi anti-opozicioni kvazistudentski aktivisti imaju svoje virtuelne mame i tate. Termin ekologija kao magnet, zamka, a onda razne straže i "zeleni" pokreti znaju sve, osim da očiste - sebe od laži.
🖤🤍 Pippo@PasLaje
@EkostrazaX @FFUBublokadi Boki, Boki, pa nećemo te poluistine šešeljoidne sa bajatim novinskim kropovanim skrinšotovima. Ta "otkrića" pompezno prosipaj pratiocima na Insta u pauzama izmedju zarona dok glumiš na smenu žrtvu, pa heroja 🤡 Miša je izbaždario taj kadar da pređe kod njih u ruke bratije. 👋🏻😘

@bog_te_video @FFUBublokadi I odatle izašla još 2024. godine i otišla kod Miše, a Miša transferovao u centralu? Tako nekako, a?

@PasLaje @FFUBublokadi U parlament je ušla preko liste ujedinjene opozicije na kvoti SSPa.

@EkostrazaX @FFUBublokadi Boki, Boki, pa nećemo te poluistine šešeljoidne sa bajatim novinskim kropovanim skrinšotovima. Ta "otkrića" pompezno prosipaj pratiocima na Insta u pauzama izmedju zarona dok glumiš na smenu žrtvu, pa heroja 🤡
Miša je izbaždario taj kadar da pređe kod njih u ruke bratije. 👋🏻😘

🖤🤍 Pippo รีทวีตแล้ว

Nadzor naložio skidanje novog asfalta u Prebrezi kod Blaca
Ovako izgleda kad stručni nadzor radi svoj posao - nov, tek završen asfalt u selu Prebreza kod Blaca skinut je po nalogu firme koja vrši stručni nadzor!
Finansijer je Republika Srbija, naručilac Opština Blace, izvođači radova su „Savić Mladen PR“ Blace i Preduzeće za puteve Kragujevac, a stručni nadzor vrši preduzeće „IP Inženjering 037“.
Nakon završetka radova, nadzor je utvrdio niz propusta i naložio skidanje tek postavljenog asfalta!
E zato nam asfalti propadaju, jer se radi ofrlje, a nadzor ćuti. Svaki put kad se uruši tek postavljena fasada, propadne tek postavljeni asfalt znači da neko nije radio svoj posao. I da je prećutao bitne propuste u izvođenju radova. Zato padaju nadstrešnice, zato pojedini javni objekti nemaju upotrebne dozvole, zato padaju fasade sa zgrade škole. Ti ljudi rizikuju našu bezbednost za svoj interes!

@PasLaje @RihaAntonela Studenti koje očekuješ da se jave, zdravorazumski gledaju da što pre završe fakultete i pobegnu odavde glavom bez obzira, jer skoro ovde neće biti bolje za njih. Nas ko jebe, mi smo svakako otpisani.

Kada su bili ovi studentski protesti protiv NATO?
Nije ironija, ozbiljno pitam
Филозофи у блокади@FFUBublokadi
@KraljVukasin Против НАТО агресора смо организовали већ неколико протеста. Срамотан је степен сарадње између Србије и НАТО пакта. Борба против ове издајничке власти уједно је и борба против НАТО пакта у Србији.

@Nora58902166 @RihaAntonela Pa rukom da napišu pismo Elonu Masku recimo i da ga zamole da objavi na oglasnoj tabli fakulteta kad iskuca na kucaćoj mašini. Čuj GDE?! 🤡

Vidiš, sine, mnogo bi uputnije bilo da se baviš brojem upisanih na tvoj fakultet i da se pitaš zašto je od 2017 do danas 35% studenata manje u Nišu. Procenat osvojenih glasova proEU opcije je poslednje što treba da brine svakog sa ovog fakulteta.
E, da, pozdravi šefa Vulina.
PMF Niš Blokada@PMFNisBlokada
“<3%” је сасвим коректно име за ову коалицију. 😊






