Polska Rzeczpospolita Parkingowa

9.7K posts

Polska Rzeczpospolita Parkingowa banner
Polska Rzeczpospolita Parkingowa

Polska Rzeczpospolita Parkingowa

@EdycjaSw

Dokumentujemy stopniowe przekształcanie się Polski w konglomerat parkingowy gdzie nie obowiązują żadne zasady a zaparkować auto można wszędzie.

Krakow, Poland Sumali Nisan 2020
199 Sinusundan2.5K Mga Tagasunod
Polska Policja 🇵🇱
Polska Policja 🇵🇱@PolskaPolicja·
👮Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym ➡️ Minionej doby na polskich drogach doszło do 4⃣ wypadków śmiertelnych, ➡️Od początku wakacji takich zdarzeń było 7⃣ Apelujemy o rozsądek i bezpieczeństwo na drodze ‼️ #policyjnamapawypadkówdrogowych #policja #bezpiecznewakacje
GIF
Polski
5
24
40
5.6K
Polska Rzeczpospolita Parkingowa
@Kloc_K A jak się jest mieszkańcem to nie wolno korzystać ? Proszę o wskazówki bo bym chętnie przejechał tamtędy rowerem ale nie wiem czy mi pan pozwoli bo nie jestem turystą .
Polski
0
0
6
65
Krzysztof Kloc
Krzysztof Kloc@Kloc_K·
Nowa kładka w Krakowie to nic innego jak szlak alkoholowo-narkotykowy. Nawalona gawiedź ze Starego Miasta będzie mogła przejść szybciutko do knajp na drugą stronę Wisły, bez taksówek, uberów i boltów.
LoveKraków.pl@lovekrakow

Po miesiącach przerwy znów można przejść i przejechać Bulwarami pod budowaną kładką Kazimierz–Ludwinów. Do planowanego otwarcia przeprawy zostało mniej niż dwa miesiące. lovekrakow.pl/wrocil-ruch-po…

Polski
14
1
71
7.3K
Radio Kraków
Radio Kraków@RadioKrakow·
Jeszcze kilka miesięcy temu mieszkańcy Krakowa słyszeli, że budowa metra może rozpocząć się już w 2030 roku. Dziś taki scenariusz wydaje się coraz mniej prawdopodobny radiokrakow.pl/audycje/metro-…
Polski
1
0
4
1.7K
Polska Rzeczpospolita Parkingowa
A potem PO nie czai, czemu PiS znowu dochodzi do władzy, nie rozumiejąc społecznej emocji domagającej się ambitnych projektów infr. (vide CPK). Z jednej strony 20 gospodarka świata, z drugiej pieniędzy nie ma i nie będzie, Polska nie gotowa. Papiery na metro robi się 15 lat?!
Radio Kraków@RadioKrakow

Jeszcze kilka miesięcy temu mieszkańcy Krakowa słyszeli, że budowa metra może rozpocząć się już w 2030 roku. Dziś taki scenariusz wydaje się coraz mniej prawdopodobny radiokrakow.pl/audycje/metro-…

Polski
0
1
29
1K
Piotr Malepszak
Piotr Malepszak@PiotrMalepszak·
Przy obecnym i planowanym wzroście liczby pociągów, wyzwaniem dla sieci kolejowej staje się jej przepustowość. Przykład inwestycji w rozbudowę odcinka nr 4 w PLK pod względem dobowej liczby 350 pociągów na 3 torach w ruchu mieszanym, pasażersko-towarowym. rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pkp…
Polski
4
14
71
5.2K
Polska Rzeczpospolita Parkingowa
@NowyObywatel @JanZelig Nie wiem, chyba niektórzy źle rozumieją „mądrość etapu” Można co najwyżej dyskutować, czy mamy jakikolwiek wpływ na klimat, bo to że się zmienia jest widoczne gołym okiem. Konfederacja za 5 lat powie, że nie ma sensu walczyć.
Polski
0
0
0
62
Nowy Obywatel
Nowy Obywatel@NowyObywatel·
Prawicowe szury zamiast krytykować i korygować to, jak elitarnie, antyspołecznie i przewałowo jest robiona "transformacja energetyczna" ("zielona" terapia szokowa), co dałoby im dodatkowe punkty jako "partiom ludu", wolą stękać dowolne spiskowe bzdety i prowadzić polemikę z termometrem i wielodekadowymi pomiarami, a każdy jeden z nich to klimatolog-hobbysta. Tymczasem termometru się nie oszuka, liberalne bogate elity poradzą sobie w komfortowych warunkach, a biedacy będą padali jak muchy od upały lub od rachunków za chłodzenie (a zimą w neolibie - za ogrzewanie).
Polski
3
4
129
3.4K
Jego Magnificencja prof. dr hab. Zelig
Siła wyparcia faktu, że zostało się oszukanym jest czymś, co mnie nieustannie zachwyca. Szury od globalnego ocieplenia są w stanie sobie wmówić, że taka pogoda jak dziś jest w Polsce czymś zupełnie normalnym, tak jak śnieg na święta raz na dekadę. Ludzki umysł jest niesamowity.
Polski
27
19
357
38.8K
Przemysław.P.J
Przemysław.P.J@Przemyslaw_J·
Dodam że w nie każdym pociągu jest Wars lub automat w którym można kupić wodę w czasie jazdy która może trwać wiele godzin.
Polski
3
0
39
1.9K
Przemysław.P.J
Przemysław.P.J@Przemyslaw_J·
Czy w te upały pasażerowie @PKPIntercityPDP mogą liczyć na darmową wodę w czasie jazdy czy ten luksus dalej będzie zarezerwowany w ramach "poczęstunku" dla pasażerów ekspresów i ekspresów premium?
Przemysław.P.J tweet media
Polski
35
6
166
16.5K
Piotrek
Piotrek@gil_baits·
Wincy betonu!
Piotrek tweet media
English
44
94
2.5K
135.3K
Konfitura
Konfitura@KonfituraWAkcji·
„To jest dobre miejsce do zaparkowania. Wszystko wskazuje na to, że lepiej się nie da” - taki musiał być proces myślowy. O ile w ogóle był.
Konfitura tweet media
Polski
21
12
548
10.7K
Tychus
Tychus@TychusSeawolf·
@EdycjaSw I dobrze bi już rzygam przerabianiem wszystkiego na sralniki i detpaki a potem musimy oglądać zdziwionych i palczacych aktywistów że jednak dostawy muszą się realizować i na te deptaki wjeżdżają im dostawczaki.
Polski
1
0
0
7
Polska Rzeczpospolita Parkingowa
Przez splot wydarzeń, stary boomer Kracik, typowy beton, likwidator kolei do Niepołomic, gość z epoki lat 90., określający siebie jako „samochodziarza”, stał się komisarzem Krakowa. Rządzi osoba która sądzi, że w milionowym mieście jak każdy wsiądzie w auto to będzie git.
LoveKraków.pl@lovekrakow

Jest decyzja w sprawie Starowiślnej. Nie będzie jednego kierunku, będzie tylko remont lovekrakow.pl/jest-decyzja-o…

Polski
10
8
185
5K
Mariusz Jastrzębski
@BiuroSET Czy optymalne ekonomicznie jest puszczenie autobusu dla 2 osób? Pytam bo zajmujecie się ekonomiką transportu co wynika z opisu.
Polski
3
0
4
484
Stowarzyszenie Ekonomiki Transportu
Nasze prężnie rozwijające się mocarstwo może pochwalić się kilkoma tysiącami miejscowości, do których od dziś do 1 września nie przyjedzie żaden autobus. Żaden Kilka Tysięcy Miejscowości
Stowarzyszenie Ekonomiki Transportu tweet media
Polski
14
27
225
8.5K
Karol
Karol@po_prostu_karol·
@KONFEDERACJA_ i @RuchNarodowy: ludzie wybierają auta więc miasta powinny być podporządkowane ruchowi samochodowemu. Powinno być dostatecznie dużo miejsc do parkowania, szerokie ulice, wąskie chodniki żeby nie odbierać przestrzeni kierowcom! Zachęcanie ludzi do jazdy rowerem to lewactwo i szkodliwa ideologia. Też Ruch Narodowy i Konfederacja: 🤣
Karol tweet media
Polski
8
2
41
1.5K
ASZE BESKIDY🇵🇱⛰️🏰⛰️🇨🇿🇸🇰🇪🇺
Wiceminister Infrastruktury Przemysław Koperski na swoim FB informuje o jutrzejszym starcie 🏖️wakacyjnego 🚅Pendolino z Bielska-Białej do Ustki. Pociąg przeszło 800 km trasy pokonywać będzie w 8,5h.
ASZE BESKIDY🇵🇱⛰️🏰⛰️🇨🇿🇸🇰🇪🇺 tweet mediaASZE BESKIDY🇵🇱⛰️🏰⛰️🇨🇿🇸🇰🇪🇺 tweet media
Polski
4
0
20
718
𝖘𝖎gma
𝖘𝖎gma@KsaweryKra86298·
@LuigiGambinowa @RPieczarko Recykling, oraz jazda na rowerze to propaganda dużych korporacji które generują najwięcej zanieczyszczeń, doedukuj sie zamiast wyskakiwać tak
Polski
1
0
4
135
Robert Pieczarko
Robert Pieczarko@RPieczarko·
Ilość steku bzdur jakie mi się pojawiają na tablicy wybija ostatnio skalę. Ja nie wierzę, że to nie jest jakiś eksperyment społeczny, bo to nie może być prawda.
Robert Pieczarko tweet media
Polski
110
56
1.9K
70.8K
Polska Rzeczpospolita Parkingowa
@Efeex0001 @NitkaPiotrek Jest, ale przy ekstremalnie wysokiej temperaturze + ludziach w środku którzy też wydychają gorące powietrze, jak każde urządzenie elektryczne - ma swoją sprawność i może nastąpić usterka bądź awaria .
Polski
0
0
0
14
Efex
Efex@Efeex0001·
@NitkaPiotrek A ktoś mi wyjaśni jak w 2026 w centrum Europy w pociągu nie ma klimy?
Polski
1
0
0
61
Piotrek Nitka
Piotrek Nitka@NitkaPiotrek·
Czy ktoś mi wyjaśni jak wyglądała podróż pociągami w XVII wieku?!
Piotrek Nitka tweet media
Polski
93
33
1K
50.2K
Polska Rzeczpospolita Parkingowa
@JanSpiewak Wspólna cecha tamtych i obecnych czasów, to skrajny indywidualizm, wtedy zwany „prywatą” - kosztem interesu wspólnego, narodowego, czy państwowego.
Polski
0
1
4
123
Jan Śpiewak
Jan Śpiewak@JanSpiewak·
Postępujący rozkład państwa dzisiaj przypomina czasy przedrozbiorowe: gigantyczna korupcja, upadek uniwersytetów i nauki, pańszczyzna 30letnia na czworaki patodeweloperskie, folwarki januszexowe i klientelizm. III RP to po prostu rekonstrukcja I RP. youtu.be/TkES9xenZX4
YouTube video
YouTube
Polski
49
64
637
16.9K
Marek Łangalis
Marek Łangalis@MarekLangalis·
Chcielibyście ponad pół miliona odprawy emerytalnej? Nie, no bez jaj - takie rzeczy tylko w budżetówce. Odchodząc z wojska na emeryturę przysługuje 6cio miesięczna odprawa finansowa oraz odprawa mieszkaniowa. Wyliczyłem, że na dziś dla żołnierza po 25 latach służby z żoną i 2 dzieci odprawa mieszkaniowa to jest 487 tys. zł + jeszcze normalna odprawa w wysokości 6 pensji, a więc ponad pół miliona. Tak działa praca w budżetówce - płacimy za nią wszyscy, a środki trafiają do tych, którzy potrafią je sobie wyszarpać. No bo kto by żałował czterdziestopięcioletnim chłopom pół miliona (plus jeszcze niemała emerytura, na dziś, ok. 50% wyższa niż w ZUSie po 37 latach płacenia składek). Dla złośliwych komentatorów - ja też mam przydział na czas W + przeszkolenie więc w razie W będę dostąpię zaszczytu śmierci za Ojczyznę bez odprawy mieszkaniowej i emerytury dla czterdziestolatka 💪 Prosiliście o absurdy różnych przywilejów pracy w budżetówce - ale im bardziej człowiek się w to zagłębia tym bardziej go dopada frustracja. Przyjdzie moment kiedyś na dłuższy wpis.
Marek Łangalis tweet media
Polski
169
320
2.1K
135.5K