
✙ BAD 🇺🇦
7.6K posts

✙ BAD 🇺🇦
@BAD_SNR
посол ТікТоку у Твітері











Українці зайняли абсолютно чітку дорослу позицію: 1. Так, ми визнаємо (і це сталось давно) злочини УПА проти польських цивільних 2. Але ми враховуємо і контекст: попередня окупація та злочини поляків на цій території
















Kolejne oszustwo banderowskich sługusów i ukraińskiej piątej kolumny w Polsce! Ukraina nie wydała zgody na ekshumacje w Hucie Pieniackiej! "Ukraińcy dali 10 dni na poszukiwania w hucie pieniackiej i ani dnia dłużej! Mamy zakopać Doły a o ekshumację poprosić może za rok".





Jeśli chodzi o kwestię poszukiwań, ekshumacji oraz godnych pochówków ofiar zbrodni wołyńskiej, mogę z podniesionym czołem powiedzieć jedno: w ciągu ostatnich dwóch lat zrobiliśmy w tej sprawie więcej niż przez całe 30 lat wcześniej. Kiedy ruszały pierwsze ekshumacje po wieloletniej przerwie, początkowo każdy dzień niósł ryzyko zalamania sie procesu. Dziś widzimy zmianę – te działania powoli przestają byc częścią bieżącego sporu politycznego i stają się procedurą administracyjną. IPN oraz inne powołane do tego organizacje po prostu składają wnioski, uzyskują zgody od strony ukraińskiej i prowadzą systematyczne prace poszukiwawcze. Zamiast pieniactwa, postawiliśmy na merytoryczne i konsekwentne działania. To jedyna droga, by z szacunkiem i godnością oddać pamięć ofiarom oraz trwale uporządkować historyczne zaszłości. Zapraszam do nadrobienia całej rozmowy z wczorajszego poranka! 🤝 #OnetRano #PawełKowal #Wołyń #Ekshumacje #PolitykaHistoryczna @KSZ_SejmRP_ @OnetRano @onetpl


Українці зайняли абсолютно чітку дорослу позицію: 1. Так, ми визнаємо (і це сталось давно) злочини УПА проти польських цивільних 2. Але ми враховуємо і контекст: попередня окупація та злочини поляків на цій території

I'm Polish and I stand with Russia whether you like it or not. 🇵🇱❤️🇷🇺











