J. Virtanen
1.5K posts


@vladJavaScript Нуууу, за ці гроші БМВ буде максимально порожнім. Я в такому їздив на тест драйві і це просто возилка попи)
Українська

Фінал
На цьому закінчую першу частину: пішло 3 дні, щоб це все скласти докупи. Сподіваюсь, що ця стаття надихне когось із вас на купівлю авто. Мої фаворити по секціях: серед SUV певно, буде Citroën C5 Aircross - я вірю, що Стелантіс працює над помилками. Тупо багато машини і технологій за 34 тисячі. З седанів я б взяв BMW 3 на B48. Це тупо інший рівень у порівнянні з Шкодами і Тойотами. Але прогаматичним вибором буде або Skoda Karoq або Mazda CX-5 або Skoda Octavia. Наступна частина буде про електрокари, каблучки і пікапи за 35к

Українська

Що купити нового в Україні за 35к? Частина 1: кросовери, пузотьорки.
В нашому закритому чатику (підписатись можна на монобазі, посилання в шапці профілю) підписники запропонували розглянути цікаву тему: а що ж можна купити нового (без пробігу) за 35к доларів?
Я проаналізував, що є на ринку, використовуючи Auto.ria, і хочу з вами цим поділитись. Для кожного автомобіля я підготував його фото зовні і зсередини, а також вижимку з цін, двигунів і комплектацій. Також розглянув кредитну лінію. Я вирішив розділити цей масив автомобілів на 2 частини. В першу частину списку попали 37 машин, з них: 31 кросовер, 6 пузотірок, а в другу частину попали 3 електрокари, 4 пікапи і 6 каблуків. В цій статті будем говорити про кросовери і пузотьорки. Го тред, буде цікаво :)

Українська

@DonRococco @chornesonechko Хахах,
Можеш це почекати на дозвіл від росії вийти з будинку. З такою позицією, за пару років, ти цього дочекаєшся.
Українська

@chornesonechko Od was już nic nie chcemy i nie pójdziemy na żadne ustępstwa.
Poczekamy, aż Rosja was zajmie i wyda zgody na ekshumacje na Wołyniu i Wschodniej Małopolsce.
Polski

🤝 Підтримка і закритий чат
Дякую, що читаєте мене :)
Якщо маєте питання по вибору авто, шин або просто хочете тусуватися в класному закритому авточаті автоспільноти Сумного Дембеля — підписуйтесь, і я додам вас у чатик:
🔹 Monobase: base.monobank.ua/F2zi6ajbMy6ukq
🔹 Patreon: patreon.com/c/saddembel
Для закритого чатику я також пишу окремі статті: недавно була стаття про преміум кросовери від 2020 року і до 41к, також про самі тихі автомобілі в бюджеті до 20к і поради як продати авто.
Ще раніше ми розбирали які седани можна взяти до 20к, говорили про машини з США і Кореї та багато ще іншого цікавого і корисного :)
Якщо ви не хочете в чатик, але ви хочете вибрати машину то у мене є послуга як разової консультації так і підтримки вас аж до моменту, поки ви не оберете собі авто. Деталі і ціни тут saddembel.blog/services
Вам інформація і допомога, мені підписка, а гроші всеодно підуть на волонтерку.
P.S. Від недавно в нашому чатику є чатбот, який кожен день робить підсумок про що писали в чатику: людей стає багато то ж класно, що інформація підсумовується.
Українська

Audi Q5 vs BMW X3: який преміум кросовер кращий до 30к?
Нещодавно мені випала нагода протестувати спочатку Audi Q5 2018 2.0 TFSI турбо бенз 252 сили на 7-ступеневому мокрому роботі DL382 і потім через місяць BMW X3 2019 xDrive30i 2.0 турбо бенз на 252 сили і на 8-ступеневому автоматі ZF 8HP. Нещодавно я робив дослідження для підписників мого закритого чата і там ми вияснили, що на ринку 250 Audi Q5 Mk2 і 140 BMW X3 G01 і вони з запасом лідери у нас серед свіжих преміум кросоверів до 30-40к. Мені було цікаво розібратись для себе, чому Ку5 у нас більше люблять і що б підійшло мені? Буде трошки відео звітів то ж погнали тред.👇

Українська
J. Virtanen 已转推

5 бібліотек з 1000+ БЕЗКОШТОВНИМИ Claude Code skills, готові до використання, пару секунд на сетап. Лінк 👇
Ось що там є:
- anthropics/skills — 17 офіційних skills від Anthropic (docx, pdf, pptx, frontend, MCP-builder)
- VoltAgent/awesome-agent-skills 200+ skills від топ команд
- alirezarezvani/claude-skills 192 production-ready skills для 11 AI-інструментів
- ComposioHQ/awesome-claude-skills skills що не просто генерують текст, а відправляють email, постять у Slack, діють у 1000+ додатках
- sickn33/antigravity-awesome-skills — 1262 skills для Claude Code, Gemini CLI, Cursor, Copilot
Збережіть, якщо ще й почнете використовувати, то буде вам користь.
1. Мій епізод українською про Claude Skills тут: youtu.be/iy6wuMHiMYg
2. Підписатись на YouTube в один клік, щоб не пропускати епізоди про АІ, тут: @Flowygnatyuk?sub_confirmation=1" target="_blank" rel="nofollow noopener">youtube.com/@Flowygnatyuk?…
3. Лінк на бібліотеки тут:
drive.google.com/file/d/14MVwTr…

YouTube


@TarasRNG @roman_pavlyuk Наприклад, ваш ші пише про збиття ракетами по "100-150к доларів". Ви бачите збиття ракетами на відео?
Українська

@roman_pavlyuk Пропоную автору перед написанням чергового шедевру робити факчекінг, в наш час це дуже просто

Українська

Про «карти в руках України» і досвід. На жаль, монетизувати досвід на рівні держави не вийде і карт як таких в України теж поки немає. Прикро визнати, але більшість українських розробок, при тому що вони дійсно цінні і унікальні в цій війні, — це junk yard technology, яке Україна усіма потугами робила в умовах тотального безгрошівʼя та відсутності толкового менеджменту.
То ж для того, аби наприклад умовні Емірати чи навіть США отримали «технології» збиття шахедів, їм достатньо переманити 4-5 спеців з України і готово. На тому їх залежність на Україну закінчується, адже друкувати дрони P1-Sun на 3D принтері можна будь-де, бо це low level tech. Приклад: США повторили шахед на раз-два, а Україна — ні.
А от виробляти ракети для комплексу Patriot, який як бачимо, дуже актуальний у сучасній війні, або створити щось аналогічне Україна не зможе поки ніяк. І Україна у цьому аспекті далі залежить від США. І буде.
Це все треба дуже добре розуміти, дивитися на речі тверезо і не тішити себе ілюзіями, ніби в України раптом зʼявилися якісь карти. Ні, не зʼявилися.
Українська

@TarasRNG @roman_pavlyuk Написане тут ШІ - не відповідає дійсності. Просто повірте.
Українська

@chanel_father @sinicynr Я б не був таким радикальним. Показники Меропсу і Стінга за місяць, як мінімум, свівставні
Українська

@sinicynr І який же дрон краще AS3-IR?
Шуліка? Таліон2-3? Вовкулака? VB140 блискавка? Ельф-П?
Які дрони настільки масові і круті як Меропс?
Наш ЗРП Меропсів за місяць отримує більше ніж
P1-Sun , Sting , Буллетів за весь час.
Українська

Останнім часом дуже сумно від публічних новин по контрактам та закупівлям високотехнологічної оборонки в Європі та не тільки.
На фото ви бачите польського військового з дроном-перехоплювачем AS-3 MEROPS.
Польша, Румунія, США, Данія та інші країни НАТО уже взяли його на озброєння або в процесі, навчаються екіпажі, розгортаються сервісні центри.
Це контракти на мільярди доларів.
Меропс - чудовий, насправді, продукт. З "combat proven in Ukraine", бо без цієї приписки зараз ти нічого високотехнологічного і "дронового" у Світі не продаси.
Цей дрон успішно застосовується в Україні і ним збивають десятки і сотні шахедів.
АЛЕ
Цей дрон - американської компанії. Виробляється на Заході, з українського там невелика частина R&D, тактика застосування і сотні кейсів успішних збиттів нашими операторами.
До чого я веду?
Гроші лишаються на заході. Ми лишаємось ні з чим.
Таких кейсів більш ніж вдосталь: кейси Helsing, Anduril, Quantum Systems... Які роблять хороші продукти, відкатують тут технології і успішно виробляються та продаються на заході, маючи доступ до глобальних ринків та глобальних грошей.
А що ж українські компанії, запитаєте Ви?
На прикладі тих же перехоплювавчів - у нас є 5-7 компаній, котрі випускають продукцію не гіршу а десь і кращу за ті ж Меропси. Які теж збивають шахеди сотнями. Які подекуди дешевші за західні аналоги. Але поставляти на Захід вони нічого не можуть, бо... їм не дають цього робити влада та зарегульованість процедур.
Але ж "експорт оборонки" відкрили, скажете ви!
По факту - це брехня, було укладено всього декілька спільних контрактів, це крапля в морі можливостей які лежать перед українським оборонним сектором.
В цей же час основний дозвільний орган (Міжвідомча комісія з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю) який видає дозволи на прямий експорт в разі ПОКРИТТЯ ВНУТРІШНІХ ПОТРЕБ місяцями блокує або штампує відмови виробникам по контрактам в країни НАТО, навіть не Африку чи Близький схід (який ми теж по факту уже про#бали).
Це не тільки про перехоплювачі. Це про НРК, розвідувальні та ударні дрони, софт, АІ, бойові алгоритми, засоби РЕР та РЕБ, навіть компонентну базу частково.
Усе те, що народилося і відшліфувалося на цій війні, нашою кров'ю по суті.
По суті Україна зараз робить для світу те, що колись робила нафта для нафтових монархій - створює нове стратегічне багатство.
Бо схема тут дуже проста:
ми створюємо середовище, де технологія стає ефективною;
ми даємо фронт, дані, досвід, операторів, інженерний цикл;
а монетизують це часто інші.
Це не просто про бізнес.
Це про гроші, які не зайшли в Україну.
Про податки, які не заплатилися тут.
Про заводи, які не масштабувалися тут.
Про інженерів, які завтра поїдуть туди, де є ринок, де є більше грошей і зрозумілі правила.
Найгірший сценарій для країни — не програти війну.
Найгірший сценарій — виграти війну, але програти ринок, який ця війна створила.
Високотехнологічний defense-ринок не чекає і не буде чекати. Контракти підписуються на роки вперед. Ну або блокуються купкою чиновників в якійсь там комісії.
Якщо сьогодні не зайшов - завтра вже пізно, заробить хтось інший, але не Україна.
Михайло Федоров, ви думаєте щось з цим робити?

Українська

@dohuyaUmnyi Може хтось скаже їм, що послуг нотаріуса там може бути від 200 до 1000 долл, а решта то податки та оцінки, які не йдуть нотаріусу в кишеню
Українська

@johnnyjmils @AntonRMisharin hahah
Now I'm thinking, that u are "degenerate"
English

@AntonRMisharin they believe in diplomatic etiqutte. And they are capitalist. Like the west. Is my best short answer.
English

Recently I attended Putin's press conference in Moscow. He started talking about how the West is run by a Satanic Paedophile cult. Honestly, I thought, "ok, steady on. I know you're at war. But that's a bit too much." Turns out he was right. I mean, I'm sure the Russians have an excellent intel network around the world. And he knew.
But its not just the Epstein thing. I mean, that's sick. Its as bad as it gets. But its not just that. The degeneracy runs right through British and European policy making. Both domestic and foreign. They are just not acting in our peoples interests.
Honestly I realised some time ago. That I've been an idiot these last few years. Trying to argue that the war in Ukraine is not in British and European interests. But then I finally realised that I'm arguing with degenerates. That's what the British and European policy makers are. Degenerates. They simply don't care about the future of British and European peoples. And what do you do about that?

English

@interpreternot @Oleg_Karpen @DzevelinB Якщо буде країна підприємців і абсолютно всі будуть підприємцями, то хто буде працювати на них?
Українська

@Oleg_Karpen @DzevelinB Аж прям цікаво а як це дійсно має працювати у вашому розумінні? Без сарказму, поясніть
Українська
J. Virtanen 已转推

Лівий берег Києва — фіксуємо безліч аварій
100% розуміння. Якщо батарея не гріє, в хід іде електрообігрівач. Але дуйчики, електроплити, кондиціонери у кожного вдома створюють по будинку колапс. Вибиває автомати, горять кабелі і підстанції.
Все це — не тому, що енергетики не впорались, а тому що мережі будинків виконують роботу батарей, на яку не розраховані. І енергетики розриваються на десятки ремонтів в одному районі.
Ідеальне поєднання на зараз — обігрівач + щось ощадливе. Передайте далі 🙏
Українська

















