Arcoiris

3.2K posts

Arcoiris banner
Arcoiris

Arcoiris

@Arcoiris_PL

*️⃣*️⃣*️⃣*️⃣*️⃣… zbyt wielu, by zmieścić w 160 znakach.

انضم Mart 2016
359 يتبع76 المتابعون
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@Wislicz Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. Pochylanie się nad uczuciami osób w drugim progu podatkowym, podczas gdy często najbiedniejsi pacjenci latami czekają na leczenie z powodu chciwości środowiska lekarskiego, to lekka abstrakcja…
Polski
1
0
0
19
Konrad Wiślicz-Węgorowski
@Arcoiris_PL Czy ja wiem? Jak ma się czuć osoba w drugim progu podatkowym, kiedy widzi Kacprzyka zarabiającego blisko 2 mln ze stawką podatku 14%.
Polski
1
0
4
51
mejm
mejm@mejmpl·
Czy mi się wydaje, czy posłowie PiS praktycznie nie poruszają tematu wysokości zarobków lekarzy?
Polski
50
17
473
11.6K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@Wislicz To w tym wszystkim najmniejszy problem…
Polski
1
0
0
39
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@OloCzarny A realnie wręcz trochę podnosi temperaturę jak każdy wiatrak z silniczkiem…
Polski
0
0
16
1.8K
Aleksander Twardowski
Aleksander Twardowski@OloCzarny·
Nie wziąłem za tę reklamę ani złotówki, chwalę, bo żona kupiła i się jaram. To jest genialne, wydajne i super łatwe w obsłudze. #dreameMF10
Polski
77
3
234
191.5K
mejm
mejm@mejmpl·
Wychodzi na to, że mamy całkiem "normalną" liczbę lekarzy. Niskie wydatki na zdrowie (to wiemy). Ale też niską liczbę pielęgniarek i dość dużo łóżek w szpitalach. A miejsc na studiach medycznych, na kierunkach lekarskich mamy prawie tyle, co ponad dwa razy większe Niemcy. Nie wiem jak to wszystko ma się do ostatnich doniesień o zarobkach lekarzy. Nie kompiluje mi się to wszystko. Być może rekomendacje NIL są słuszne?
mejm tweet media
mejm@mejmpl

Dlaczego NIL @NaczelnaL nie chce zwiększenia liczby lekarzy? Coś tu się nie spina!

Polski
41
16
89
24.6K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@Ginekox Może od razu 10 średnich? 🤣 Mam lepszy pomysł: trzeba tak zwiększyć liczbę lekarzy, żeby 3–5% z nich miało zapewnione bezrobocie. Wtedy zaczną się bardziej starać i wreszcie skończy się pasożytowanie 🥳 #konowałposting
Polski
1
0
44
571
Ginekox
Ginekox@Ginekox·
Proponuję kolegom lekarzom powrót do postulatu 1 lekarz 1 etat, 1 etat dla specjalisty płatny 3-5 średnich krajowych i koniec, nie patrzeć na błagania dyrektorów o dodatkowe dyżury, 1 etat i idziemy do domu - odchodzimy od łóżek, niech politycy zobaczą co wtedy się stanie
Polski
93
4
135
15.4K
Arcoiris أُعيد تغريده
Piotr Kusznieruk
Piotr Kusznieruk@PiotrKusznieruk·
Świetny wykres jak się fałszuje statystyki pod ciśnieniem NIL. Wtedy wliczono osoby w wieku emerytalnym do statystyki ilości lekarzy w Polsce
Piotr Kusznieruk tweet media
Polski
4
27
131
3.1K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@ZarobkiLekarzy A spróbuj im napisać, że powinni mieć w branży bezrobocie, żeby spadły ceny i bardziej się starali 🙃
Polski
1
0
10
417
ZarobkiLekarzy.pl
ZarobkiLekarzy.pl@ZarobkiLekarzy·
Im bardziej wsiąkam w to uniwersum, tym bardziej rzuca się w oczy jedno - lekarz nie rozumie koncepcji konkurencji na rynku pracy. Jak mu tłumaczysz że ludzie walczą o posady w innych branżach, to jakbyś gadał po węgiersku. Nie dociera.
Polski
29
51
1K
17.1K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@mejmpl Problemem jest to, że pieniądze te w absurdalnych ilościach trafiają do nich kosztem życia i zdrowia pacjentów. Podatki i składki to obecnie kwestia wtórna, która jedynie rozmywa sedno problemu…
Polski
0
0
0
35
mejm
mejm@mejmpl·
Jak się teraz czują wszyscy ci którzy walczyli o "swobodę zawierania umów" i niskie podatki na śmieciówkach? Widzą, że korzystają z tego milionerzy, do których oni sami nigdy się zarobkami nie zbliżą?
Polski
7
3
64
2.2K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@GondekTM @OldSwiatogor @MichalNovicki Ale co to za pusta gadka, że było za mało, ALE dobijamy do średniej OECD. Ta średnia to nadal mało, w zdrowym systemie 3-5% lekarzy szuka pracy. Zafundujmy im bezrobocie to będzie taniej i będą się bardziej starać❕
Polski
0
0
3
28
Tomasz M. Gondek
Tomasz M. Gondek@GondekTM·
@OldSwiatogor @MichalNovicki Lekarzy było za mało jeszcze kilka lat temu, obecnie dobijamy do średniej OECD, a będzie więcej, bo szkolimy ich obecnie dużo. Jest pułap, przy którym wydawanie więcej pieniędzy z tej samej puli na szkolenie, a mniej na świadczenia w systemie publicznym, przestaje być opłacalne.
Polski
10
0
0
1.1K
Jacek Liberski 🇵🇱🇪🇺🇺🇲🏳️‍🌈
W Polsce nie ma służby zdrowia poza kilkoma szpitalami resortowymi. Jest ochrona zdrowia. Ta naleciałość po komunie jest mocno drażniąca. A poza tym, wszystko się zgadza. Wspieram, oglądam, przesyłam dalej. A @abojke jest dla mnie symbolem upadku polskich mediów. Nie jedynym niestety. Dziwnym trafem prawie wszyscy reprezentują lub wspierają prawą stronę. Dramat.
Polski
2
2
30
1.8K
Arleta Bojke
Arleta Bojke@abojke·
Kibicuję Ci z całego serca! Komentuj, nagrywaj reportaże. Zrób lepiej, pokaż światu, jak powinno wyglądać prawdziwe dziennikarstwo. Niech świat pozna Twoje nazwisko! Nie sądzisz, że to byłoby bardziej misyjne niż szukanie w długich godzinach nagrań 30s., do których - po wycięciu ich z kontekstu - będzie się można przyczepić?
Widzimy się jutro - Shmoo@widzimysiejutro

KANAŁ ZERO - DZIENNIKARSTWO CZY POPULIZM? Czy Kanał Zero to wciąż „nowa jakość” mediów, czy już tylko fabryka tanich, populistycznych emocji? Dzisiaj rozkładam na czynniki pierwsze potężne wpadki warsztatowe Arlety Bojke i Joanny Pinkwart. Czy to jeszcze dziennikarstwo, czy fabryka populistycznych emocji? Daj znać w komentarzu. #kanalzero #arletabojke #dziennikarstwo #fakenews #ukraina

Polski
270
50
1.4K
180.7K
Arcoiris أُعيد تغريده
mickpl
mickpl@mickpll·
Dlaczego żadna partia nie postuluje po prostu uwolnienia limitów przyjęć na studia lekarskie, wielki temat tabu. Chętnych nie brakuje. I udajemy, że na lekarza to się nadaje wyłącznie osoba, która na maturze ma 98% z biol/chem. Bo jak puścimy tych co mieli 95% to już będzie dramat, pożoga i dziadostwo. Powiecie, że dalej będzie problem ze specjalizacjami. No jak zalejecie rynek lekarzami bez specki to oni sobie sami wywalczą te specjalizacje. Jestem o tym przekonany. Rozmawianie z lekarzami o tym jak powinna wyglądać służba zdrowia ma taki sam sens jak rozmowa z deweloperami o minimach budowlanych. Dziękuję za uwagę XD
Polski
140
216
3.6K
109K
Arcoiris أُعيد تغريده
Anna-Maria Żukowska 💁🏻‍♀️
A wiecie czym się różni zawód prawnika od zawodu lekarza? Otóż w 2005 r. wprowadzono pisemne państwowe testy na aplikacje prawnicze i skończyły się limity i przyjmowanie na aplikację w kancelarii wujka czy dziadka. To samo stanie się kiedy zniesiemy limity na specjalizacje medyczne. Lekarzy nie zabraknie, tak jak nie zabrakło prawników. Po prostu skończy się eldorado, a stawki za godzinę się urealnią (choć i tak na ten moment powinniśmy określić maksymalne). Naprawdę po 20 latach od odnepotyzowania korporacji prawniczych trzeba się wziąć za odspawanie lekarzy od decydowania o tym, ilu ma być lekarzy. Są bezrobotni prawnicy, mogą być też bezrobotni lekarze. Samorząd zawodowy to nie agencja pośrednictwa pracy. Konkurencja i niech pracę zdobywa lepszy, a nie ten, który jest dobrze ustawiony towarzysko.
Anna-Maria Żukowska 💁🏻‍♀️ tweet media
Piotr Stosio@Piotr_Stosio

W Internecie coraz więcej prawników narzeka i żałuje, że nie poszli na medycynę.

Polski
162
119
2.2K
201.5K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@PiotrDuk @adam_makula Przecież PiS zrobił ten bajzel, bo w ramach protestu masowo rezygnowali z pracy w szpitalach. Jest ich tak mało, że mogą terroryzować swoimi absurdalnymi żądaniami. Trzeba to zmienić, najlepiej doprowadzając ich do ryzyka lekkiego bezrobocia tak jak jest w innych branżach…
Polski
1
0
0
23
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@Arcoiris_PL @adam_makula No nie wiem, bo przy ścięciu wynagrodzeń z nfz, prywatna przychodnia będzie mogła powiedzieć jak się nie podoba to idź sobie do szpitala, teraz jest na odwrót. A co do liczby lekarzy, przez znacznie większą ilość uczelni ona się zwiększa, choćby Dawidek Kacprzyk - po Łazarskim.
Polski
1
0
0
30
Adam Makuła
Adam Makuła@adam_makula·
Ktoś zdziwiony? Przychodzi lekarz na rekrutację i wymusza stawkę, bo ludzi, z jego specjalizacją jest mało. Uwolnienie kierunków medycznych da efekty dopiero też za kilka lat. A co teraz?
Polski
2
2
13
951
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@PiotrDuk @adam_makula Ten absurd to kolejna patologia do natychmiastowego zaorania. Tyle że jeśli zetnie się pensje na NFZ, nie zwiększając jednocześnie liczby lekarzy, efekt będzie taki, że zamiast siedzieć w szpitalach, uciekną w prywatne chałtury jeszcze głębiej niż teraz.
Polski
1
0
0
28
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@Arcoiris_PL @adam_makula Ale w 2022 r. Pis wprowadził obecny model wynagrodzeń, do tego jest zapisane że wynagrodzenia mają rosnąć, więc de facto uniezależnił stawki od ilości lekarzy
Polski
1
0
0
25
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@rylow_r @adam_makula Przecież to oczywiste, że nie można poprzestać wyłącznie na zwiększeniu ilości miejsc, ale to powinno być podstawą reformy, bo bez tego jest i będzie coraz większa patologia…
Polski
0
0
0
12
Akademick
Akademick@rylow_r·
@Arcoiris_PL @adam_makula a jak niby wyobrażacie sobie zwiększenie miejsc specjalizacyjnych? Przecież jest ograniczona liczba osób, które mogą być nauczycielami młodych lekarzy.
Akademick tweet media
Polski
1
0
0
11
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@PiotrDuk @adam_makula Gdyby było ich więcej, nie mogliby żądać 300+ zł za 15 minut wizyty w prywatnym gabinecie. Sztuczne ograniczanie liczby lekarzy to fundament problemu, bez jego rozwiązania ta patologia będzie trwać…
Polski
1
0
0
24
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@adam_makula @Arcoiris_PL Uwolnienie w jakimś sensie nastąpiło w 2015 było 12 uczelni medycznych teraz mamy 36. Łazarski wypuścił pierwszy rocznik w 2023. Wynagrodzenie lekarzy reguluje rozporządzenie i mają zagwarantowaną podwyższkę, więc raczej tu jest problem.
Polski
1
0
0
20
Arcoiris أُعيد تغريده
mickpl
mickpl@mickpll·
Jak nie przestaniecie atakować lekarzy to wezmą te swoje 12 mieszkań, Panamery, X5 małżonki - i wyjadą pracować do GB za połowę mniej.
Polski
69
374
7.7K
107.8K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@ArkadiuszSzczu2 Nie, ponieważ już same zapowiedzi tego, jak chcą to naprawić, pokazują, że nie chcą narazić się tej kaście…
Polski
0
0
0
52
Arkadiusz Szczurek
Arkadiusz Szczurek@ArkadiuszSzczu2·
Wszyscy się przyzwyczaili, że lekarze w publicznej służbie zdrowia zarabiają źle i przymykano oko na jednoczesne prowadzenie prywatnych praktyk, często w godzinach pracy. To się skończyło a system pozostał. Rząd dostał idealną okazję by poprawić ten chory system. Czy skorzysta?
Polski
8
10
94
1.4K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@mejmpl Bo w rzeczywistości wygląda to tak…
Arcoiris tweet media
Polski
1
0
17
861
mejm
mejm@mejmpl·
Wytłumaczcie mi proszę jak dziecku, dlaczego lekarze muszą mieć wiele miejsc pracy? Zakładam, że tak jest, że muszą… ale chcę by ktoś mi to wytłumaczył.
mejm tweet media
Polski
77
17
286
25.4K