Arcoiris

3.2K posts

Arcoiris banner
Arcoiris

Arcoiris

@Arcoiris_PL

*️⃣*️⃣*️⃣*️⃣*️⃣… zbyt wielu, by zmieścić w 160 znakach.

Beigetreten Mart 2016
359 Folgt76 Follower
Arcoiris retweetet
Ribald
Ribald@panciosuperstar·
Dlaczego w Polsce jest tak mało lekarzy specjalistów? Otóż, klany rodzinne bronią dostępu do specjalizacji. Np. na specjalizację dermatologa jest setki chętnych a miejsca są dwa.
Polski
42
131
2.1K
77.4K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@Wislicz Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. Pochylanie się nad uczuciami osób w drugim progu podatkowym, podczas gdy często najbiedniejsi pacjenci latami czekają na leczenie z powodu chciwości środowiska lekarskiego, to lekka abstrakcja…
Polski
1
0
0
21
Konrad Wiślicz-Węgorowski
@Arcoiris_PL Czy ja wiem? Jak ma się czuć osoba w drugim progu podatkowym, kiedy widzi Kacprzyka zarabiającego blisko 2 mln ze stawką podatku 14%.
Polski
1
0
4
61
mejm
mejm@mejmpl·
Czy mi się wydaje, czy posłowie PiS praktycznie nie poruszają tematu wysokości zarobków lekarzy?
Polski
53
20
562
14.8K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@Wislicz To w tym wszystkim najmniejszy problem…
Polski
1
0
0
49
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@OloCzarny A realnie wręcz trochę podnosi temperaturę jak każdy wiatrak z silniczkiem…
Polski
0
0
16
1.8K
Aleksander Twardowski
Aleksander Twardowski@OloCzarny·
Nie wziąłem za tę reklamę ani złotówki, chwalę, bo żona kupiła i się jaram. To jest genialne, wydajne i super łatwe w obsłudze. #dreameMF10
Polski
77
3
234
192K
mejm
mejm@mejmpl·
Wychodzi na to, że mamy całkiem "normalną" liczbę lekarzy. Niskie wydatki na zdrowie (to wiemy). Ale też niską liczbę pielęgniarek i dość dużo łóżek w szpitalach. A miejsc na studiach medycznych, na kierunkach lekarskich mamy prawie tyle, co ponad dwa razy większe Niemcy. Nie wiem jak to wszystko ma się do ostatnich doniesień o zarobkach lekarzy. Nie kompiluje mi się to wszystko. Być może rekomendacje NIL są słuszne?
mejm tweet media
mejm@mejmpl

Dlaczego NIL @NaczelnaL nie chce zwiększenia liczby lekarzy? Coś tu się nie spina!

Polski
41
16
89
24.9K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@Ginekox Może od razu 10 średnich? 🤣 Mam lepszy pomysł: trzeba tak zwiększyć liczbę lekarzy, żeby 3–5% z nich miało zapewnione bezrobocie. Wtedy zaczną się bardziej starać i wreszcie skończy się pasożytowanie 🥳 #konowałposting
Polski
1
0
44
576
Ginekox
Ginekox@Ginekox·
Proponuję kolegom lekarzom powrót do postulatu 1 lekarz 1 etat, 1 etat dla specjalisty płatny 3-5 średnich krajowych i koniec, nie patrzeć na błagania dyrektorów o dodatkowe dyżury, 1 etat i idziemy do domu - odchodzimy od łóżek, niech politycy zobaczą co wtedy się stanie
Polski
93
4
135
15.5K
Arcoiris retweetet
Piotr Kusznieruk
Piotr Kusznieruk@PiotrKusznieruk·
Świetny wykres jak się fałszuje statystyki pod ciśnieniem NIL. Wtedy wliczono osoby w wieku emerytalnym do statystyki ilości lekarzy w Polsce
Piotr Kusznieruk tweet media
Polski
4
27
131
3.1K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@ZarobkiLekarzy A spróbuj im napisać, że powinni mieć w branży bezrobocie, żeby spadły ceny i bardziej się starali 🙃
Polski
1
0
10
417
ZarobkiLekarzy.pl
ZarobkiLekarzy.pl@ZarobkiLekarzy·
Im bardziej wsiąkam w to uniwersum, tym bardziej rzuca się w oczy jedno - lekarz nie rozumie koncepcji konkurencji na rynku pracy. Jak mu tłumaczysz że ludzie walczą o posady w innych branżach, to jakbyś gadał po węgiersku. Nie dociera.
Polski
29
51
1K
17.1K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@mejmpl Problemem jest to, że pieniądze te w absurdalnych ilościach trafiają do nich kosztem życia i zdrowia pacjentów. Podatki i składki to obecnie kwestia wtórna, która jedynie rozmywa sedno problemu…
Polski
0
0
0
35
mejm
mejm@mejmpl·
Jak się teraz czują wszyscy ci którzy walczyli o "swobodę zawierania umów" i niskie podatki na śmieciówkach? Widzą, że korzystają z tego milionerzy, do których oni sami nigdy się zarobkami nie zbliżą?
Polski
7
3
64
2.2K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@GondekTM @OldSwiatogor @MichalNovicki Ale co to za pusta gadka, że było za mało, ALE dobijamy do średniej OECD. Ta średnia to nadal mało, w zdrowym systemie 3-5% lekarzy szuka pracy. Zafundujmy im bezrobocie to będzie taniej i będą się bardziej starać❕
Polski
0
0
3
28
Tomasz M. Gondek
Tomasz M. Gondek@GondekTM·
@OldSwiatogor @MichalNovicki Lekarzy było za mało jeszcze kilka lat temu, obecnie dobijamy do średniej OECD, a będzie więcej, bo szkolimy ich obecnie dużo. Jest pułap, przy którym wydawanie więcej pieniędzy z tej samej puli na szkolenie, a mniej na świadczenia w systemie publicznym, przestaje być opłacalne.
Polski
10
0
0
1.1K
Jacek Liberski 🇵🇱🇪🇺🇺🇲🏳️‍🌈
W Polsce nie ma służby zdrowia poza kilkoma szpitalami resortowymi. Jest ochrona zdrowia. Ta naleciałość po komunie jest mocno drażniąca. A poza tym, wszystko się zgadza. Wspieram, oglądam, przesyłam dalej. A @abojke jest dla mnie symbolem upadku polskich mediów. Nie jedynym niestety. Dziwnym trafem prawie wszyscy reprezentują lub wspierają prawą stronę. Dramat.
Polski
2
2
30
1.8K
Arleta Bojke
Arleta Bojke@abojke·
Kibicuję Ci z całego serca! Komentuj, nagrywaj reportaże. Zrób lepiej, pokaż światu, jak powinno wyglądać prawdziwe dziennikarstwo. Niech świat pozna Twoje nazwisko! Nie sądzisz, że to byłoby bardziej misyjne niż szukanie w długich godzinach nagrań 30s., do których - po wycięciu ich z kontekstu - będzie się można przyczepić?
Widzimy się jutro - Shmoo@widzimysiejutro

KANAŁ ZERO - DZIENNIKARSTWO CZY POPULIZM? Czy Kanał Zero to wciąż „nowa jakość” mediów, czy już tylko fabryka tanich, populistycznych emocji? Dzisiaj rozkładam na czynniki pierwsze potężne wpadki warsztatowe Arlety Bojke i Joanny Pinkwart. Czy to jeszcze dziennikarstwo, czy fabryka populistycznych emocji? Daj znać w komentarzu. #kanalzero #arletabojke #dziennikarstwo #fakenews #ukraina

Polski
270
50
1.5K
180.8K
Arcoiris retweetet
mickpl
mickpl@mickpll·
Dlaczego żadna partia nie postuluje po prostu uwolnienia limitów przyjęć na studia lekarskie, wielki temat tabu. Chętnych nie brakuje. I udajemy, że na lekarza to się nadaje wyłącznie osoba, która na maturze ma 98% z biol/chem. Bo jak puścimy tych co mieli 95% to już będzie dramat, pożoga i dziadostwo. Powiecie, że dalej będzie problem ze specjalizacjami. No jak zalejecie rynek lekarzami bez specki to oni sobie sami wywalczą te specjalizacje. Jestem o tym przekonany. Rozmawianie z lekarzami o tym jak powinna wyglądać służba zdrowia ma taki sam sens jak rozmowa z deweloperami o minimach budowlanych. Dziękuję za uwagę XD
Polski
140
217
3.6K
109.1K
Arcoiris retweetet
Anna-Maria Żukowska 💁🏻‍♀️
A wiecie czym się różni zawód prawnika od zawodu lekarza? Otóż w 2005 r. wprowadzono pisemne państwowe testy na aplikacje prawnicze i skończyły się limity i przyjmowanie na aplikację w kancelarii wujka czy dziadka. To samo stanie się kiedy zniesiemy limity na specjalizacje medyczne. Lekarzy nie zabraknie, tak jak nie zabrakło prawników. Po prostu skończy się eldorado, a stawki za godzinę się urealnią (choć i tak na ten moment powinniśmy określić maksymalne). Naprawdę po 20 latach od odnepotyzowania korporacji prawniczych trzeba się wziąć za odspawanie lekarzy od decydowania o tym, ilu ma być lekarzy. Są bezrobotni prawnicy, mogą być też bezrobotni lekarze. Samorząd zawodowy to nie agencja pośrednictwa pracy. Konkurencja i niech pracę zdobywa lepszy, a nie ten, który jest dobrze ustawiony towarzysko.
Anna-Maria Żukowska 💁🏻‍♀️ tweet media
Piotr Stosio@Piotr_Stosio

W Internecie coraz więcej prawników narzeka i żałuje, że nie poszli na medycynę.

Polski
162
119
2.2K
201.9K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@PiotrDuk @adam_makula Przecież PiS zrobił ten bajzel, bo w ramach protestu masowo rezygnowali z pracy w szpitalach. Jest ich tak mało, że mogą terroryzować swoimi absurdalnymi żądaniami. Trzeba to zmienić, najlepiej doprowadzając ich do ryzyka lekkiego bezrobocia tak jak jest w innych branżach…
Polski
1
0
0
23
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@Arcoiris_PL @adam_makula No nie wiem, bo przy ścięciu wynagrodzeń z nfz, prywatna przychodnia będzie mogła powiedzieć jak się nie podoba to idź sobie do szpitala, teraz jest na odwrót. A co do liczby lekarzy, przez znacznie większą ilość uczelni ona się zwiększa, choćby Dawidek Kacprzyk - po Łazarskim.
Polski
1
0
0
30
Adam Makuła
Adam Makuła@adam_makula·
Ktoś zdziwiony? Przychodzi lekarz na rekrutację i wymusza stawkę, bo ludzi, z jego specjalizacją jest mało. Uwolnienie kierunków medycznych da efekty dopiero też za kilka lat. A co teraz?
Polski
2
2
13
951
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@PiotrDuk @adam_makula Ten absurd to kolejna patologia do natychmiastowego zaorania. Tyle że jeśli zetnie się pensje na NFZ, nie zwiększając jednocześnie liczby lekarzy, efekt będzie taki, że zamiast siedzieć w szpitalach, uciekną w prywatne chałtury jeszcze głębiej niż teraz.
Polski
1
0
0
28
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@Arcoiris_PL @adam_makula Ale w 2022 r. Pis wprowadził obecny model wynagrodzeń, do tego jest zapisane że wynagrodzenia mają rosnąć, więc de facto uniezależnił stawki od ilości lekarzy
Polski
1
0
0
25
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@rylow_r @adam_makula Przecież to oczywiste, że nie można poprzestać wyłącznie na zwiększeniu ilości miejsc, ale to powinno być podstawą reformy, bo bez tego jest i będzie coraz większa patologia…
Polski
0
0
0
12
Akademick
Akademick@rylow_r·
@Arcoiris_PL @adam_makula a jak niby wyobrażacie sobie zwiększenie miejsc specjalizacyjnych? Przecież jest ograniczona liczba osób, które mogą być nauczycielami młodych lekarzy.
Akademick tweet media
Polski
1
0
0
11
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@PiotrDuk @adam_makula Gdyby było ich więcej, nie mogliby żądać 300+ zł za 15 minut wizyty w prywatnym gabinecie. Sztuczne ograniczanie liczby lekarzy to fundament problemu, bez jego rozwiązania ta patologia będzie trwać…
Polski
1
0
0
24
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@adam_makula @Arcoiris_PL Uwolnienie w jakimś sensie nastąpiło w 2015 było 12 uczelni medycznych teraz mamy 36. Łazarski wypuścił pierwszy rocznik w 2023. Wynagrodzenie lekarzy reguluje rozporządzenie i mają zagwarantowaną podwyższkę, więc raczej tu jest problem.
Polski
1
0
0
20
Arcoiris retweetet
mickpl
mickpl@mickpll·
Jak nie przestaniecie atakować lekarzy to wezmą te swoje 12 mieszkań, Panamery, X5 małżonki - i wyjadą pracować do GB za połowę mniej.
Polski
69
375
7.7K
107.9K
Arcoiris
Arcoiris@Arcoiris_PL·
@ArkadiuszSzczu2 Nie, ponieważ już same zapowiedzi tego, jak chcą to naprawić, pokazują, że nie chcą narazić się tej kaście…
Polski
0
0
0
52
Arkadiusz Szczurek
Arkadiusz Szczurek@ArkadiuszSzczu2·
Wszyscy się przyzwyczaili, że lekarze w publicznej służbie zdrowia zarabiają źle i przymykano oko na jednoczesne prowadzenie prywatnych praktyk, często w godzinach pracy. To się skończyło a system pozostał. Rząd dostał idealną okazję by poprawić ten chory system. Czy skorzysta?
Polski
8
10
94
1.4K