Artur

461 posts

Artur

Artur

@ghjmar

Beigetreten Kasım 2011
217 Folgt23 Follower
Artur
Artur@ghjmar·
@Gniazdownik @tucholski_marek zdaję sobie z tego sprawę, co nie zmienia faktu, że lepsza lokalizacja była poprzednio planowej elektrowni w Żarnowcu (niedaleko zresztą)
Polski
0
0
0
1
aaa
aaa@Gniazdownik·
@ghjmar @tucholski_marek Wszędzie nad polskim morzem jest ładnie jak tak będziemy wszystko rozpatrywać to nigdzie nie będzie mogła powstać bo tu jest las tu jezioro tam budynki tu droga itp.
Polski
1
0
0
2
Marek Tucholski 🇵🇱
Marek Tucholski 🇵🇱@tucholski_marek·
Wiatraki miały nie być widoczne z plaży, o czym, kiedy ważyły się losy inwestycji, zapewniali nas tzw. eksperci, ale z ich przewidywaniami wyszło jak zawsze. Dziś właściciele pensjonatów w Łebie martwią się o ruch turystyczny 👇 – Wielu turystów odwiedza nasze miasto ze względu na wyjątkowy krajobraz, szerokie plaże i piękne widoki, które teraz zakłócają 200-metrowe wiatraki. Na pewno część turystów wybierze inny, bardziej przyjazny dla oka krajobraz – wyjaśnia właścicielka pensjonatu.
Marek Tucholski 🇵🇱 tweet media
Polski
38
27
95
10.3K
Artur
Artur@ghjmar·
@Lewaklewicowy Mamy przepraszać Ukraińców za to, że ich prezydent upamiętnia pamięć ludobójców Polaków?
Polski
0
0
1
36
Artur
Artur@ghjmar·
@Gniazdownik @tucholski_marek akurat lokalizacja EJ jest w jednym z najpiękniejszych miejsc nad polskim Bałtykiem i szkoda, że akurat tam trafiło
Polski
1
0
0
3
aaa
aaa@Gniazdownik·
@tucholski_marek zablokować rozwój energetyczny polski bo baba mająca pensjonat uważa że będzie miała mniej turystów XD co dalej blokada elektrowni atomowej bo trzeba wyciąć kilka drzew?
Polski
3
0
16
409
Artur
Artur@ghjmar·
@Vit_Ovchar AK nie kolaborowała z nazistami i nie urządziła ludobójstwa
Polski
0
0
0
3
Vitalii «Donetsk» Ovcharenko 🇺🇦
І Армія Крайова 🇵🇱 і Українська Повстанська Армія 🇺🇦 воювали за свою правду. Чи були вони всі ідеальні? Ні! Чи є вони героями для свого народу? Так! То був важкий для обох народів час випробувань. І Гарячим головам по обидва боки кордону варто памʼятати, що від розʼєднання польсько - українського добросусідства виграє, як завжди, лише тоталітарна Росія!
Українська
566
57
705
32.4K
Artur
Artur@ghjmar·
@auto_moto_pl Rowerzyści mają tak samo prawo korzystać z drogi jak użytkownicy samochodów, a kierowca, jeśli chce jechać szybciej, ma obowiązek ich w bezpieczny sposób wyprzedzić. Jeśli przekracza to jego możliwości, to nie powinien poruszać się samochodem.
Polski
1
0
7
139
Maciej Smoleń 🚗Moto
Maciej Smoleń 🚗Moto@auto_moto_pl·
🚴🏻🚴🏼‍♀️🚴🏻‍♂️ Ach Ci rowerzyści…
Polski
21
1
49
15.7K
Artur
Artur@ghjmar·
@maximusanonymu @JanSpiewak Mówimy o tym samym komputerze, który został opracowany dzięki finansowanym przez państwo badaniach na uniwersytetach i internecie, który został stworzony przez wojsko za publiczne pieniądze?
Polski
0
0
2
19
Maximus
Maximus@maximusanonymu·
@JanSpiewak Bez kapitalizmu nie napisał byś tego postu na tej platformie przy pomocy urządzenia które zostało wyprodukowane w kapitalizmie itd Socjalizm bardzo dobrze działa na Kubie tam bez prądu na pewno jest im chłodniej
Polski
1
0
0
169
Głos Mieszkaniowy
Głos Mieszkaniowy@demoludski·
@ghjmar Piszecie o tym laniu betonu dla biednych a znacie choc jednego polityka lokalnego ktory by na to poszedl?
Polski
0
0
0
16
Artur retweetet
Maciek Józefiak
Maciek Józefiak@JozefiakMaciek·
Naszym autkowym pseudoaktywistom marzy się taki Sewastopol czy dowolny Muchosrańsk z Azji centralnej - szerokie drogi, zero chodników, zero ścieżek rowerowych, zero drzew - za to mnóstwo miejsc parkingowych. Patrzcie - PKB aż kipi od tętniącej życiem ulicy zaprojektowanej pod autka.
Maciek Józefiak tweet media
Tomasz🇵🇱@de_Talleyrand_

W lemingach najgorsze jest to, że nie rozumieją, iż życie w mieście, działalność biznesów toczy się, bo ludzie mogą tam podjechać, załatwić swoje sprawy i np. coś zjeść. Jak zlikwidujecie miejsca parkingowe, to te firmy upadną, nie będzie z czego płacić pensji ani dotacji (na te wasze arcypożyteczne fundacje).

Polski
10
24
541
26.2K
Marcello Rubini
Marcello Rubini@MarcelloRu43233·
@PogodaMeteo Kiedyś jak było 28-32 stopni latem dzień po dniu, ludzie z tego korzystali, dzieci grały w piłkę, dorośli się opalali w ogródkach, niektórzy wyjeżdżali nad morze bądź do lasu. Dziś po 10 miesiącach wyjątkowego zimna przestraszeńce wyszły z jaskiń i boją się tygodnia ciepłych dni.
Polski
15
0
13
31.9K
Artur
Artur@ghjmar·
@korpopajter Ej ale wiecie, że można mieć rodzinę i podróżować? A autorka odnosi się do osób, które twierdzą, że praca w korpo to rzekomo niewola i nie pozwala na normalne życie.
Polski
0
0
0
32
Pajter
Pajter@korpopajter·
Beatka strikes back. O co chodzi z tym fetyszem podróży wśród młodzieży i starych kobiet koło 30tki? W obecnych czasach zorganizowanie takiej wyprawy to kilka kliknięć w komputer. A koszt też nie taki duży: przeciętny lekarz rodzinny zarobi na całoroczne wakacje Beatki w około 5 dyżurów (z czego dwa w pełni prześpi). @tomo9000p @Greg00850096109
Pajter tweet media
Polski
91
6
595
103.4K
Artur
Artur@ghjmar·
@Ten_Psycholog Powodzenia z realizacją kontraktów i otrzymaniem za nie wynagrodzenia w jednym z najbardziej skorumpowanych i niepraworządnych państw na świecie. Do tego na razie żadnej odbudowy nie ma, a wojna wciąż trwa.
Polski
0
0
0
20
Michał Chmielewski
Michał Chmielewski@Ten_Psycholog·
Ciekawe kiedy ludzie się zorientują, że Nawrocki nie ogarnął swoich obietnic wyborczych w dziedzinie gospodarki a teraz szkodzi polskim przedsiębiorcom. Odbudowa Ukrainy to: - MILIARDY euro do zarobienia - DZIESIĄTKI TYSIĘCY miejsc pracy - LATA kontraktów dla podwykonawców Nawrocki swoim zachowaniem pod publiczkę, może tego pozbawić Polskę i Polaków. Teraz premier @donaldtusk i minister @sikorskiradek muszą wykonać dwa razy większą pracę i naprawiać sytuację. Jednocześnie pamiętajmy, że po stronie Ukraińskiej też nie jest kolorowo. Z tym, że to jest ich wewnętrzna polityka a my mamy być przede wszystkim SKUTECZNI. Nawrocki zapomniał, że najpierw Polska i Polacy a dopiero potem zabawa w piaskownicy i populistyczne zagrywki na potrzeby polityki wewnętrznej. Po 8 latach rządów PiS. Po serii katastrof i proszę na arenie międzynarodowej. Od rządów Szydło po Morawieckiego. Od porażki 27-1, po środku z KPO. Od sojuszy z prorosyjskimi politykami, po donoszenie na Polskę do administracji Trumpa. Teraz mamy Nawrockiego i kolejną dziecinną politykę 🤦‍♂️.
Polski
321
427
1.4K
23.9K
Artur
Artur@ghjmar·
@_KinChm_ a no to w porządku, jak by powstał zespół, to problem w tym, że Ukraińcy upamiętniają ludobójców Polaków i nazistów już nie istnieje
Polski
0
0
1
12
Kinga C
Kinga C@_KinChm_·
@ghjmar Np. informacja o utworzeniu wspólnego zespołu do tej sprawy z uwagi na emocje po obu stronach. Starczylo tyle.
Polski
7
0
0
300
Kinga C
Kinga C@_KinChm_·
Sprawę o uhonorowanie UPA można było załatwić pokojowo, dyplomatycznie, na wspólnej konferencji, która proponował Zełenski. Batyr wybrał eskalację, naplucie sojusznikowi w twarz i podeptanie racji stanu. W imię kampanii partyjnej. pap.pl/aktualnosci/ze…
Polski
214
127
585
12.6K
Artur
Artur@ghjmar·
@GrzegoszM @JestesmyW W porządku, ale kierowcy również zaczną ponosić cały ciężar utrzymania dróg, a nie być dotowani przez podatników, którzy autem się nie poruszają.
Polski
1
0
2
17
Grzegosz Mult
Grzegosz Mult@GrzegoszM·
@JestesmyW Żaden problem. Rejestracja rowerow i skladki na funduosz drog rowerowych. Robta co chceta za swoje.
Polski
2
0
0
54
jesteśmy_w_Warszawie
jesteśmy_w_Warszawie@JestesmyW·
Kolejny młody ojciec z dwójką dzieci na rowerze. Mnóstwo ludzi chce tak jeździć- zdrowo, integrujaco, tanio. Budujmy infrastrukturę rowerową żeby im to umożliwić. Ci co chcą, zostaną w samochodach na ulicach, tyle że trochę zwężonych. Wolny wybór, bez zmuszania do jeżdżenia autem
jesteśmy_w_Warszawie tweet media
Polski
7
1
48
859
Artur
Artur@ghjmar·
@OskWars Obejrzyj sobie zdjęcia z ludobójstwa wykonanego na Polakach przez UPA, też będziesz przerażony.
Polski
3
0
4
331
em 🇪🇺🏳️‍🌈🇩🇪🇺🇦
Przeraza mnie rozmiar tego szczucia i nienawiści do Ukraińców. I nie mówię o skrajnej prawicy, ktora teraz czuje sie jak ryba w wodzie, ale o osobach bardziej ogarniętych, ktorych bym o to nie podejrzewał. Horror i zaczadzenie.
Polski
104
23
380
9.7K
Artur retweetet
Patryk Spaliński
Patryk Spaliński@spalinskipatryk·
To nie Prezydent Nawrocki odebrał order Zelenskiemu. Order Orła Białego odebrał sobie sam Zelenski. I dobrze byłoby, aby każdy Polak, niezależnie od swoich partyjnych ciągotek, to rozumiał.
Polski
224
497
9.1K
89.3K
Artur
Artur@ghjmar·
@pi_olszewski Nie no pewnie, lepiej się nastawiać bardziej jak w nas plują. I wysłać jeszcze więcej samolotów i czołgów.
Polski
0
0
0
3
Piotr Olszewski
Piotr Olszewski@pi_olszewski·
Zabraliśmy mu order, żeby zmienił nazwę jednostki, to on odesłał order, a nazwy jednostki nie zmienił. Teraz mamy dokładnie to samo co przedtem + obrażonego sojusznika w Kijowie. Brawo polska dyplomacja!
Polski
651
54
819
50.7K
Artur
Artur@ghjmar·
@DWielowieyska Szkoda, że nie stać na to polskiej klasy politycznej, by się zjednoczyć i stanąć ramię w ramię w obronie polskiej pamięci historycznej i naszych przodków
Polski
0
0
3
159
Dominika Wielowieyska
Dominika Wielowieyska@DWielowieyska·
Jeszcze jeden efekt prezydent Nawrocki osiągnął swoją decyzją o odebraniu Orderu Orła Białego: zjednoczył ukraińską klasę polityczną, która na różnych polach ze sobą walczyła. A teraz byli prezydenci Ukrainy stanęli ramię w ramię i zrzekli się polskiego odznaczenia.
Polski
1.1K
116
959
55.8K