Artur

452 posts

Artur

Artur

@ghjmar

Katılım Kasım 2011
217 Takip Edilen23 Takipçiler
Artur retweetledi
Maciek Józefiak
Maciek Józefiak@JozefiakMaciek·
Naszym autkowym pseudoaktywistom marzy się taki Sewastopol czy dowolny Muchosrańsk z Azji centralnej - szerokie drogi, zero chodników, zero ścieżek rowerowych, zero drzew - za to mnóstwo miejsc parkingowych. Patrzcie - PKB aż kipi od tętniącej życiem ulicy zaprojektowanej pod autka.
Maciek Józefiak tweet media
Tomasz🇵🇱@de_Talleyrand_

W lemingach najgorsze jest to, że nie rozumieją, iż życie w mieście, działalność biznesów toczy się, bo ludzie mogą tam podjechać, załatwić swoje sprawy i np. coś zjeść. Jak zlikwidujecie miejsca parkingowe, to te firmy upadną, nie będzie z czego płacić pensji ani dotacji (na te wasze arcypożyteczne fundacje).

Polski
7
13
296
14.4K
Marcello Rubini
Marcello Rubini@MarcelloRu43233·
@PogodaMeteo Kiedyś jak było 28-32 stopni latem dzień po dniu, ludzie z tego korzystali, dzieci grały w piłkę, dorośli się opalali w ogródkach, niektórzy wyjeżdżali nad morze bądź do lasu. Dziś po 10 miesiącach wyjątkowego zimna przestraszeńce wyszły z jaskiń i boją się tygodnia ciepłych dni.
Polski
12
0
4
14.3K
Artur
Artur@ghjmar·
@korpopajter Ej ale wiecie, że można mieć rodzinę i podróżować? A autorka odnosi się do osób, które twierdzą, że praca w korpo to rzekomo niewola i nie pozwala na normalne życie.
Polski
0
0
0
7
Pajter
Pajter@korpopajter·
Beatka strikes back. O co chodzi z tym fetyszem podróży wśród młodzieży i starych kobiet koło 30tki? W obecnych czasach zorganizowanie takiej wyprawy to kilka kliknięć w komputer. A koszt też nie taki duży: przeciętny lekarz rodzinny zarobi na całoroczne wakacje Beatki w około 5 dyżurów (z czego dwa w pełni prześpi). @tomo9000p @Greg00850096109
Pajter tweet media
Polski
90
6
593
101.5K
Artur
Artur@ghjmar·
@Ten_Psycholog Powodzenia z realizacją kontraktów i otrzymaniem za nie wynagrodzenia w jednym z najbardziej skorumpowanych i niepraworządnych państw na świecie. Do tego na razie żadnej odbudowy nie ma, a wojna wciąż trwa.
Polski
0
0
0
4
Michał Chmielewski
Michał Chmielewski@Ten_Psycholog·
Ciekawe kiedy ludzie się zorientują, że Nawrocki nie ogarnął swoich obietnic wyborczych w dziedzinie gospodarki a teraz szkodzi polskim przedsiębiorcom. Odbudowa Ukrainy to: - MILIARDY euro do zarobienia - DZIESIĄTKI TYSIĘCY miejsc pracy - LATA kontraktów dla podwykonawców Nawrocki swoim zachowaniem pod publiczkę, może tego pozbawić Polskę i Polaków. Teraz premier @donaldtusk i minister @sikorskiradek muszą wykonać dwa razy większą pracę i naprawiać sytuację. Jednocześnie pamiętajmy, że po stronie Ukraińskiej też nie jest kolorowo. Z tym, że to jest ich wewnętrzna polityka a my mamy być przede wszystkim SKUTECZNI. Nawrocki zapomniał, że najpierw Polska i Polacy a dopiero potem zabawa w piaskownicy i populistyczne zagrywki na potrzeby polityki wewnętrznej. Po 8 latach rządów PiS. Po serii katastrof i proszę na arenie międzynarodowej. Od rządów Szydło po Morawieckiego. Od porażki 27-1, po środku z KPO. Od sojuszy z prorosyjskimi politykami, po donoszenie na Polskę do administracji Trumpa. Teraz mamy Nawrockiego i kolejną dziecinną politykę 🤦‍♂️.
Polski
316
379
1.2K
22.8K
Artur
Artur@ghjmar·
@_KinChm_ a no to w porządku, jak by powstał zespół, to problem w tym, że Ukraińcy upamiętniają ludobójców Polaków i nazistów już nie istnieje
Polski
0
0
1
11
Kinga C
Kinga C@_KinChm_·
@ghjmar Np. informacja o utworzeniu wspólnego zespołu do tej sprawy z uwagi na emocje po obu stronach. Starczylo tyle.
Polski
7
0
0
293
Kinga C
Kinga C@_KinChm_·
Sprawę o uhonorowanie UPA można było załatwić pokojowo, dyplomatycznie, na wspólnej konferencji, która proponował Zełenski. Batyr wybrał eskalację, naplucie sojusznikowi w twarz i podeptanie racji stanu. W imię kampanii partyjnej. pap.pl/aktualnosci/ze…
Polski
213
117
550
11.8K
Artur
Artur@ghjmar·
@GrzegoszM @JestesmyW W porządku, ale kierowcy również zaczną ponosić cały ciężar utrzymania dróg, a nie być dotowani przez podatników, którzy autem się nie poruszają.
Polski
0
0
2
13
Grzegosz Mult
Grzegosz Mult@GrzegoszM·
@JestesmyW Żaden problem. Rejestracja rowerow i skladki na funduosz drog rowerowych. Robta co chceta za swoje.
Polski
2
0
0
34
jesteśmy_w_Warszawie
jesteśmy_w_Warszawie@JestesmyW·
Kolejny młody ojciec z dwójką dzieci na rowerze. Mnóstwo ludzi chce tak jeździć- zdrowo, integrujaco, tanio. Budujmy infrastrukturę rowerową żeby im to umożliwić. Ci co chcą, zostaną w samochodach na ulicach, tyle że trochę zwężonych. Wolny wybór, bez zmuszania do jeżdżenia autem
jesteśmy_w_Warszawie tweet media
Polski
6
1
36
643
Artur
Artur@ghjmar·
@OskWars Obejrzyj sobie zdjęcia z ludobójstwa wykonanego na Polakach przez UPA, też będziesz przerażony.
Polski
3
0
4
329
em 🇪🇺🏳️‍🌈🇩🇪🇺🇦
Przeraza mnie rozmiar tego szczucia i nienawiści do Ukraińców. I nie mówię o skrajnej prawicy, ktora teraz czuje sie jak ryba w wodzie, ale o osobach bardziej ogarniętych, ktorych bym o to nie podejrzewał. Horror i zaczadzenie.
Polski
104
23
379
9.6K
Artur retweetledi
Patryk Spaliński
Patryk Spaliński@spalinskipatryk·
To nie Prezydent Nawrocki odebrał order Zelenskiemu. Order Orła Białego odebrał sobie sam Zelenski. I dobrze byłoby, aby każdy Polak, niezależnie od swoich partyjnych ciągotek, to rozumiał.
Polski
225
497
9.1K
89.1K
Artur
Artur@ghjmar·
@pi_olszewski Nie no pewnie, lepiej się nastawiać bardziej jak w nas plują. I wysłać jeszcze więcej samolotów i czołgów.
Polski
0
0
0
3
Piotr Olszewski
Piotr Olszewski@pi_olszewski·
Zabraliśmy mu order, żeby zmienił nazwę jednostki, to on odesłał order, a nazwy jednostki nie zmienił. Teraz mamy dokładnie to samo co przedtem + obrażonego sojusznika w Kijowie. Brawo polska dyplomacja!
Polski
649
54
816
50.5K
Artur
Artur@ghjmar·
@DWielowieyska Szkoda, że nie stać na to polskiej klasy politycznej, by się zjednoczyć i stanąć ramię w ramię w obronie polskiej pamięci historycznej i naszych przodków
Polski
0
0
3
159
Dominika Wielowieyska
Dominika Wielowieyska@DWielowieyska·
Jeszcze jeden efekt prezydent Nawrocki osiągnął swoją decyzją o odebraniu Orderu Orła Białego: zjednoczył ukraińską klasę polityczną, która na różnych polach ze sobą walczyła. A teraz byli prezydenci Ukrainy stanęli ramię w ramię i zrzekli się polskiego odznaczenia.
Polski
1.1K
114
943
55.1K
Gustlik
Gustlik@_gustlik·
Nie, Ukraina nie jest zdana na łaskę Polaków, są Slowacja, Węgry, Rumunia i Mołdawia i tam gdzie Polska teraz straci, te państwa zyskają, "Miałeś chamie złoty róg..."
Gustlik tweet media
Polski
515
53
577
34.6K
Artur
Artur@ghjmar·
@NocnaZ @Jasnygrom83 @NawrockiKn To odebranie orderu sprawiło, że w zachodnich mediach pisze się o tym, że UPA zamordowało 100 tys. Polaków
Polski
0
0
0
12
Mesuret
Mesuret@NocnaZ·
@Jasnygrom83 @NawrockiKn To wypadkowa naszej mało aktywnej pozycji w regionie i, w oczach wielu, naszej zależności od innych (np USA), poza oczywiście polityką historyczną, każdy uprawia swoją. Jeżeli wpływ w regionie to odebranie orderu, to świadczy o nas dość słabo.
Polski
53
0
12
6.5K
Artur
Artur@ghjmar·
@NocnaZ @NawrockiKn Wszystko lepsze niż relacja oparta na udawaniu przyjaźni z sojusznikiem, który upamiętnia ludobójców twoich przodków i nazistów.
Polski
0
0
0
18
Artur
Artur@ghjmar·
@wolski_jaros @lukakolo2 Należy wybrać Polaków, dostosowywanie systemu społeczno-gospodarczego do nowych realiów demograficznych, wykorzystywania zwiększającej się wydajności gospodarki, poprawę warunków pracy i bytowych polskich pracowników, zamiast ściągania hord migrantów robiących dumping płacowy
Polski
0
0
0
156
Jarosław Wolski
Jarosław Wolski@wolski_jaros·
@lukakolo2 Masz do wyboru murzynów / Wenezuelczyków itp lub Ukraińców - co woli?
Polski
26
0
180
6.5K
Jarosław Wolski
Jarosław Wolski@wolski_jaros·
Zełeński skończy jak Churchill. W zasadzie gdyby nie przerwa w wyborach z powodu trwającej agresji Rosji na Ukrainę to już by skończył. To jest polityk który (wraz z otoczeniem) zostanie wymieniony w pierwszych możliwych wyborach na Ukrainie. Politycznie tonie a tonący brzytwy się chwyta. Całość awantury o nadawanie jednostce wojskowej im. UPA jest z jednej strony elementem szerszego procesu który na Ukrainie trwa od 2015 roku (gloryfikacji OUN-UPA w ramach poszukiwania tożsamości ukraińskiej w najnowszej historii tego kraju) a z drugiej strony (uwaga - to jest meritum) był to doraźny i taktyczny ruch Zełeńskiego na potrzeby polityki wewnątrz ukraińskiej. Wiadomo były że takie działanie wywoła reakcję Polski na skali od rozczarowania przez zażenowanie po wściekłość. Wiadomo też było że na skutek reakcji Polski nastąpi "efekt flagi" i Zełeński zarobi kolejne punkciki na potrzeby polityki czysto ukraińskiej. A do tego skandal korupcyjny wokół Zełeńskiego na jakiś czas będzie przykryty inną i..jednoczącą Ukraińców aferą. Kosztem bilateralnych relacji Polska - Ukraina. Warto podkreślić że strona Polska jasno komunikowała Budanowowi i innym politykom ukraińskim że Zełeński ma całą opcję palet do wyboru i mało kosztujących ruchów medialnych żeby "i wilk był syty i owca cała". Zamiast tego strona Ukraińska wybrała medialne zwarcie z odebranym orderem z jednej i zwracanymi polskimi odznaczeniami z drugiej. Zyskuje na tym obóz Zełeńskiego w relacjach wewnątrz ukraińskich ale nie na długo bo kwestie afer korupcyjnych wrócą, nałoży się to na zmęczenie wojną i los Zełeńskiego jako Churchilla 2.0 jest w zasadzie pewny. Oczywiście zdjęcie odsyłanego polskiego odznaczenia via poczta ukraińska jest i miało być obraźliwe. Zamiast jednak nic nie kosztującego Zełeńskiego gestu wolałbym (skoro poczuł się tak urażony) aby odesłał te kilkanaście PAC-3MSE jakie od nas dostał kilka miesięcy temu. Ale ich nie odeśle ponieważ owe PAC-3MSE już strąciły kilka Kindżałów i Cyrkonów które leciały na Kijów. Mógłby też odesłać ponad 700 czołgów, BWP i systemów artylerii rakietowej i lufowej jakie - całkowicie za darmo - SZU dostały od Wojska Polskiego. Ale ich też nie odeśle ponieważ walczą one na froncie. O niemożliwości odesłania kilku miliardów (tak to były miliardy) naboi karabinowych/karabinkowych oraz milionów sztuk amunicji artyleryjskiej też nie ma co pisać bo owej już nie ma. I tutaj ważna sprawa: Ukraina walcząc z Rosją zwiększa bezpieczeństwo Polski - to oczywiste. Natomiast to na czym Polska opiera swoje bezpieczeństwo to nie walka Ukrainy a bycie w NATO, EU i budowanie dobrych relacji z USA. To są filary polskiego bezpieczeństwa a nie - z całym szacunkiem dla męczeństwa Ukraińców - męstwo SZU. Ukraińcy trafnie (i nieco cynicznie) zauważają że to co mogliśmy już dać to daliśmy a i tak zawsze będziemy im pomagać aby powstrzymać Rosję. Tak to prawda z jednym dużym "ALE": Dla Polski nie ma znaczenia JAKA będzie Ukraina po wojnie - byle była niezależna od Rosji. A czy to będzie Ukraina w granicach z 2013 czy od Bugu do Dniepru - rzecz wtórna. Tak samo zależy nam na uwikłaniu Rosji w wojnę która nie pozostawia wolnych sił i ścieraniu jej potencjału. Ale czy to będzie w Konstantynówce czy w Zaporożu, Dnipro i Kijowie -rzecz wtórna. Polska mogłaby zacząć stosować tą samą politykę jak USA Bidena względem Ukrainy. Na szczęście tego nie robi w imię polityki opartej na wartościach a nie na chłodnej kalkulacji. Oczywiście efektem jest to co widać obecnie. Cóż, widzieć i czytać to hadko ale niezależnie od gestów i polityki wewnątrz ukraińskiej interes narodowy RP jest zabezpieczony tak długo jak Rosja jest uwikłana w wojnę którą sama wywołała oraz Ukraina jest niepodległa i niezależna od Rosji. ps. Szanuję gest @NawrockiKn ale jak będziecie kiedyś naprawdę chcieli dokopać Zełeńskiemu i Ukrainie to dogadajcie się z rządem i zróbcie znów szybką ścieżkę migracyjną dla młodych Ukraińców do Polski. Wyciągnięcie z UA 0,5 do 1mln młodych ludzi i osiedlenie (nawet czasowe) u nas kopnie rząd w Kijowie bardziej niż jakiekolwiek gesty z orderami lub też remonty lotnisk i przejść granicznych. No i pomoże polskiej gospodarce. Gratis doprowadzi to do szału Rosjan którzy nie rozumieją że szczując PL-UA na siebie de facto wzmacniają SZU poprzez fakt że więcej Ukraińców zostaje w Ukrainie. (część pisana kursywą oznacza ironię)
Jarosław Wolski tweet media
Polski
320
177
2.1K
186K
Artur
Artur@ghjmar·
@SpodLasku @yarko Nie, nie jesteśmy. Nie jesteśmy za upamiętnieniem ludobójców Polaków.
Polski
0
0
5
58
Yarema Dukh 🇺🇦
Polish President Nawrocki did a lot to damage Ukraine-Poland relations. Still, I am confident there are plenty of Poles who don’t support his actions, and I’m thankful to every Polish true friend of Ukraine.
English
1.6K
127
1.6K
103.6K
Artur
Artur@ghjmar·
@yarko I didn't vote for him, but I support his action. It was Zelensky's mistake and he should back off and apologize Poland in the first place. But he doesn't care.
English
0
0
4
102
Artur retweetledi
konflikty
konflikty@konflikty2526·
Czy wy naprawdę nie rozumiecie, że nie trzeba być po żadnej stronie? Nikt nie będzie Polakom pluł w twarz i oczekiwał, że będziemy za to dziękować. To Ukraina potrzebuje dziś wsparcia Polski, więc to jej władze powinny ważyć słowa i szanować polską wrażliwość historyczną, a nie oczekiwać, że Polska będzie milczeć. Absurdalne jest oskarżanie Polaków o działanie na korzyść Rosji tylko dlatego, że bronią własnej historii i stają po stronie ofiar nazizmu. Od kiedy obrona prawdy historycznej jest prorosyjska? Jak nisko trzeba upaść, żeby interes i dobre samopoczucie obcego państwa stawiać ponad godność własnego narodu? Polska ma prawo bronić swojej historii, swoich bohaterów i pamięci swoich ofiar — niezależnie od tego, komu się to podoba.
konflikty tweet media
Polski
70
137
1.5K
23.6K
Artur
Artur@ghjmar·
@ClassRan_dom @donaldtusk Polska ma nie odebrać orderu człowiekowi, który nie jest godny jego posiadania, bo ruski troll coś napisze na twitterku?
Polski
1
0
9
367
PolakEuropejczyk
PolakEuropejczyk@ClassRan_dom·
Putin morduje cywilów w Ukrainie. Miedwiediew grozi Polsce bronią atomową na okrągło. A gdy Nawrocki odbiera order walczącemu z Rosją Zełenskiemu, ten sam Miedwiediew bije brawo na X. Prezydent Polski właśnie zrobił prezent ludziom, którzy chcą nas zniszczyć. To nie błąd dyplomatyczny. To kolaboracja.
PolakEuropejczyk tweet media
Polski
21
88
1K
14.3K
Donald Tusk
Donald Tusk@donaldtusk·
Konflikt między Polską i Ukrainą cieszy Putina i szokuje naszych sojuszników. Zadaniem prezydentów Zelenskiego i Nawrockiego jest tonowanie emocji, a nie podsycanie napięcia. Linia frontu przebiega gdzie indziej.
Polski
6.2K
3.4K
20.9K
1.1M
Artur
Artur@ghjmar·
@donaldtusk Człowiek, który upamiętnia ludobójców Polaków nie jest godny noszenia Orderu Orła Białego.
Polski
0
0
1
5