Trochę to jednak mnie bawi, że Zełenski się tak bardzo obraził o tę książkę o Wołyniu. W końcu to nie Polacy zabijali upowców. I choć taki prezent na dzień dobry nie jest dobrym pomysłem, to reakcją nań powinno być ewentualnie dziwne spojrzenie, a nie latanie po telewizjach ze skargą. A i oburzona reakcja dzienniakrki też zabawna. Im bardziej Polacy próbują pokazać Ukraińcom rozmiar swojego bólu i pretensji (jak przy filmie "Wołyń"), tym bardziej Ukraińcy traktują to jakby ich w pysk bito. Jakby się obrażali, że sami narozrabiali. Wiem, że nikt nie lubi wyominania, ale to nie jest reakcja na wypominanie. To jest reakcja na oplucie. Tu jest jakaś dziwne przesunięcie, które za cholerę nie chce się zejść w jeden kanał przekaz-interpretacja.
@KWojczal Warunki ustala się na początku zabawy a nie wprowadza trumpizmy.Jak coś sprzedajemy to mówimy, że sprzedajemy. Jeśli mówimy że dajemy to nie wystawiamy rachunku po fakcie.I te ciągłe odwołania historyczne. Nastawmy przeciwko sobie najlepiej obecnie wyszkolonego żołnierza-genialne
Prezydent Zełeński konsekwentnie od wielu lat podnosi, że Ukraina walczy w obronie Polski (lub nawet całej Europy). Ukraina posiada obecnie niespełna milionową armię. Za czasów I RP rejestr kozacki obejmował w szczycie bodaj 40.000 tys. Kozaków zaporoskich. Kozacy walczyli za królewskie. Ukraińcy walczą za unijne.
Nigdy w historii Polski nie mieliśmy tak licznej najemnej armii, utrzymywanej przez tak liczne grono państw trzecich, która zabijałaby tak liczną rzeszę naszych wrogów i to po tak niskich kosztach własnych.
Mało tego, mając na względzie głupią i uderzającą w Polskę politykę Zełeńskiego, powinniśmy wystawiać Ukrainie rachunki z odroczonym terminem płatności. Tak, by teraz mieli czym walczyć, ale by jutro musieli nam tę inwestycję zwrócić. Z odsetkami. Zełeński właśnie przekonał polskie społeczeństwo do tego, że tak powinniśmy robić. Wyleczył z romantyzmu :)
Więc czemu to my tak płaczemy?
@JankowskiAdamTT Zawetował 37 ustaw szkodliwych dla Polski.
Wsparł Orbana żeby lewactwo nie rozniosło się po całej UE. Została zaproszony na urodziny prezydenta największego mocarstwa na świecie i najważniejszego sojusznika. Odebrał order prezydentowi Ukrainy, który sławi morderców Polaków.
Bohater!
Zawetował 37 ustaw.
Wsparł Orbana w kampanii.
Obejrzał w USA galę MMA.
Odebrał order prezydentowi kraju, któr od 12 lat walczy o swój byt.
Jakie czasy, taki bohater.
@JankowskiAdamTT Zgadzam się ze zdaniem: „prezydentowi kraju, który od 12 lat walczy o swój byt”. Na każdym szczeblu władzy na UA jest korupcja. Afera goni aferę. Żeleński kupuje kolejne wille rozsiane po całym świecie, a jego żona za pomocą fundacji handluje dziećmi. 80% pomocy nie dociera.
Skoro prezydent Wołodymyr Zełenski podjął decyzję o nadaniu jednej z jednostek wojskowych imienia UPA, prezydent Karol Nawrocki odebrał Order Orła Białego i na tym kończymy tę sprawę - mówił w #RozmowaPiaseckiego rzecznik prezydenta @LeskiewiczRafa.
tvn24.pl/polska/rzeczni…
@Arminiusz Kurwa chłopie , daj już spokój . Uświadom sobie że żyjemy tu i teraz. Weź się do roboty, znajdź hobby, jakąś babe, jedź na ryby . Przestań jątrzyć jak największa zaraza
@PrimusRomanum Trzeba uświadomić przede wszystkim Ukraińcom w Polsce czym była UPA, czego dokonali zwyrodnialcy z UPA i siekeirnicy aby Ukrańcy mieli świadmość, nie popierali w ciemno demagogów !!!
Jacek Pałasiński: „Jeśli tej spirali nienawiści (do Ukraińców) się nie powstrzyma, to w Polsce dojdzie do ulicznych pogromów. [...] Potrzebna jest powszechna mobilizacja. Potrzebne są stanowcze działania wszystkich terenowych organów polskich ugrupowań demokratycznych!".
@Lewaklewicowy Nie przetłumaczysz.
Zamiast wspólnie budować bezpieczną przyszłość dla nas, dzieci i dzieci po dzieciach, to politycy wolą brać się za łby o historię, w której nie da się już absolutnie niczego zmienić.
Tylko obywatele tracą, politycy spierdo|ą pierwsi.
@donaldtusk Kurwo diabelska z kłodzka Janem Pawłem II zdradziecka kanalio mordy sobie nie wycieraj i nie przekręcaj jego słów.
Co się dziwić - wnuk nazisty przecież będzie bronił wnuków ukraińskich nazistów, kolaborantów jego dziadka narodu.
25 lat temu we Lwowie Jan Paweł II powiedział: „Niech dzięki oczyszczeniu pamięci historycznej wszyscy będą gotowi stawiać wyżej to, co jednoczy, niż to, co dzieli, ażeby razem budować przyszłość opartą na wzajemnym szacunku, na braterskiej wspólnocie, braterskiej współpracy i autentycznej solidarności”.
@donaldtusk 25lat później Wolodymyr Zelenski powiedzial "jebać Polskę i Polaków" a nastepnie uhonorował zbrodniarzy, którzy mordowali bestialsko Polaków.
Tydzień później poprosił o pieniądze kolejny raz.
По Польше всё стало как-то настораживать ещё в 2022 году, когда она вдруг ни с того ни с сего решила предъявить иск Германии на сумму 1,3 триллиона евро, хотя все вопросы были уже давно сняты и решены в прошлом.
Ja pierdole, ale sie rozkreca ta imba polsko-ukrańska. Ale nas kurwa ruskie rozegrali.
Spierdalam stąd na kilka dni, bo się tego czytać nie da.
🇵🇱🤝🇺🇦
I pierdolcie się ruskie xuje.
@MateuszCeglarz9@aAndrzejKmicic Mają setki ulic, placów im Bandery itp. Od…. 1992 roku ( pierwsza ul we Lwowie). Poza tym to nie pierwsza taka nazwa jednostki. Nawrockiemu to nie przeszkadzało :). Teraz wyczuli nastroje i wielkie oburzenie, medal odbierają . A wy to łykacie …… Tak, ruscy nas rozegrali
@aAndrzejKmicic Jesteś jebnięty? Kibicuje UA w wojnie z ruskimi, bo jest to w naszym interesie, ale ile można znosić plucie w twarz. A wystarczyło dać tej jednostkę nazwę np. Obrońców (jakiegoś miasta) lub uhonorować, któregoś z bohaterów obecnej wojny. Ale nie, Ci wolą zbrodniarzy i nazistów.
Заступник голови Сенату Польщі Міхал Камінський вирішив повернути Україні дві державні нагороди на тлі загострення історичної суперечки між Києвом і Варшавою після скандалу довкола ордена Білого Орла. Схоже, що цей флешмоб тепер двосторонній.