Mr. Master
66.1K posts

Mr. Master
@mrmaster100
Mecenas dialogu, Apostoł debaty :) "Powaga jest puklerzem głupców."


@EconomicReader Tylko, że to jednoczenie ukraińskie jest podobne do naszych zrzutek. Tam przez miesiąc będą tym żyli, a potem wszyscy wrócą do "ustawień fabrycznych" (politycy i oligarchowie będą nadal kradli).

Red. M. Budzisz: Z Niemiec dochodzą głosy, że polska dyplomacja konspirowała z Berlinem, by zawrzeć umowę dot. bezpieczeństwa z pominięciem prezydenta RP radiomaryja.pl/informacje/red…



O ile zakład, że Ukraina nic na tym konflikcie z Polską nie straci, tylko właśnie Polacy zostaną kozłem ofiarnym niesatysfakcjonującego traktatu pokojowego i hamowania akcesji UA do UE, a rząd pisokonf tylko nada dodatkowego pretekstu dla wszelkich unijnych warunkowości?



Tak, masz rację. Ale do bohaterów, a nie ludobójców. Czy Niemcy też mogą sławić Hitlera, Waffen SS itp.? Logika jest tu dosyć prosta. Tylko bezmyślni bądź zaślepieni złem mogą tego nie rozumieć.






Rozumiem, że prezydent Karol Nawrocki chce teraz poprawić relacje z Niemcami, bo dzięki ostatniej awanturze to niemieckie firmy w większym stopniu skorzystają na odbudowie Ukrainy, a nie polskie.



"To jest prezydent antypolski. Człowiek, który niszczy sojusz strategiczny z Ukrainą, który jest warunkiem polskiej niepodległości. To jedyny prezydent w historii, wybrany nieznaną liczbą głosów, z kompromitującą absolutnie biografią i który w tej chwili zachowuje się jak taki regularny zdrajca" Sławomir Sierakowski w programie "Wydarzy się".




Brnięcie w konflikt polityków w Polsce i w Ukrainie to strategiczny błąd, na którym stracą obie strony: biznesowo, geopolitycznie i reputacyjnie. A w polityce, jak wiadomo, błąd jest gorszy od zbrodni. W rozmowach z moimi europejskimi partnerami staram się minimalizować straty i obniżać napięcie. Nie jest to łatwe zadanie.





"Bracie, piszę do ciebie we własnym imieniu jako obywatel i jako Polak. Reprezentujący mój kraj politycy cynicznie nakręcają spiralę nienawiści między naszymi narodami. Robią to nie w moim imieniu, i wiem, że podobnie myśli wielu moich rodaków." #s=S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy" target="_blank" rel="nofollow noopener">wyborcza.pl/7,75968,328673…


Byłoby miło, żeby polski premier - zamiast obniżać napięcie - stanął w tak oczywistej sprawie po stronie polskiego prezydenta.



