Edyttim

37.1K posts

Edyttim

Edyttim

@edyttim

Bergabung Mart 2021
6.5K Mengikuti4.4K Pengikut
Edyttim me-retweet
GudPie 11:11 dawniej Grinch_nr1
Kumpel dołączył, pizduś ale jest perspektywiczny, dobrze rokuje. Przytulcie gnoja, a jak się nie spisze,to go wypierdolcie @HejterPisu
GudPie 11:11 dawniej Grinch_nr1 tweet media
Polski
12
10
20
420
Edyttim
Edyttim@edyttim·
@emem_pl @Smoczyc_a I dlatego ubezpieczeni w GKV uważają,że są pacjentami 2 kategorii…płacę dodatkowe ubezpieczenia,plus dodatkowe,prywatne badania i nie wiem czy nie jest to wiecej,niż bym płaciła składkę w PKV…ale nie mogę,bo nie zarabiam ponad 77 tys rocznie.
Polski
1
0
2
3
Marcin M 
Marcin M @emem_pl·
@edyttim @Smoczyc_a Tak, ale to wynika z Beihilfe które pokrywa 50-80% kosztów, więc urzędnik musi pokryć mniejszy koszt i stać go na szerszy zakres świadczeń - zgadzam się że to rak
Polski
1
0
1
9
Edyttim me-retweet
Maciej Kawecki - This Is IT
Maciej Kawecki - This Is IT@kawecki_maciej·
Taka piękna historia. Chłopak dostał się na należący do Ligi Bluszczowej USA Columbia University, na każdy kierunek na jaki zdawał na University of Oxford oraz na Berkeley New Yourk. Wybrał Columbie. Mimo to, stale rozwija się w Polsce. Od lat zaangażowany jest w projekt Econverse pomagania polskim młodym talentom w rozwoju. Mimo tak młodego wieku współpracuje z NZOZ Centrum Psychiatrii w Malborku. Dzięki temu tylko w 2025 i 2926 roku został autorem dwóch publikacji naukowych z obszaru psychistrii wydanych w czasopismach Advances in Psychiatry and Neurology oraz Personalized Psychiatry. A poza tym wszystkim chłopak jest w wolnym czasie producentem muzyki elektronicznej, mającym na koncie występy m. in. na ING Silesia Beats i Boiler Rush oraz ponad milion streamów na Spotify!!! Jan Barganowski został drodzy Państwo naszym stypendystą Bison Fellowship. Po co to wszystko robimy? Po to, by kiedyś w imię zasady „podaj dalej” podawali to innym tworząc społeczność wspierających się Polaków niezależnie od tego, gdzie żyją. Jan gratuluję Ci tego wszystkiego i cieszę się, że dołączasz do naszego stypendium.
Maciej Kawecki - This Is IT tweet media
Polski
2
11
73
1.8K
Edyttim
Edyttim@edyttim·
@emem_pl @Smoczyc_a Prywatnie gorszą opiekę za niższą składkę,płacą prywaciarze,ja myślę o 1,7 mln urzędników ,którzy mają zapewnione wszystko.
Polski
1
0
1
11
Marcin M 
Marcin M @emem_pl·
@edyttim @Smoczyc_a Taryfy PKV są różne, ale i zakres jest różny. Jak piszę, bywa że PKV ma zakres gorszy niż GKV. Więc prywatnie możesz zapłacić mniejszą składkę ale i opieka jest gorsza.
Polski
1
0
0
18
Edyttim
Edyttim@edyttim·
@emem_pl @Smoczyc_a Nie do końca,bo sytuacje i zarobki są bardzo różne i niekoniecznie prywatnie ubezpieczony zapłaci większą składkę.
Polski
1
0
0
9
Marcin M 
Marcin M @emem_pl·
@edyttim @Smoczyc_a Nie za darmo tylko za wyższą składkę, bo wiele tańszych taryf PKV nie pokrywa zakresu GKV. Zresztą do GKV można dopłacić w IGeL i rozszerzyć zakres świadczeń.
Polski
1
0
0
17
Edyttim
Edyttim@edyttim·
@emem_pl @Smoczyc_a Polacy płacą abonamenty,ale też chodzą prywatnie,gdzie płacą ze swojej kieszeni,nawet nie wiem czy mogą to odliczyć od podatku?
Polski
1
0
0
8
Marcin M 
Marcin M @emem_pl·
@edyttim @Smoczyc_a Nie bardzo rozumiem, w PL prywatni pacjenci płacą własne składki (np. abonamenty) może chodzi o to, że w DE jest wybór i można z GKV wyjść, to tak, zgadzam się.
Polski
1
0
0
13
Edyttim
Edyttim@edyttim·
@emem_pl @Smoczyc_a To nie sa podobne bolaczki jak w PL,bo prywatni pacjenci nie placa z wlasnej kieszeni,oczywiscie oprocz skladki.
Polski
1
0
1
9
Marcin M 
Marcin M @emem_pl·
@edyttim @Smoczyc_a Jeśli chodzi o PKV to tak, bywa że ci pacjenci są przyjmowani szybciej ale to wynika z limitów kwartalnych w GKV i wyższych stawek lekarzy za PKV czyli podobne bolączki jak w Polsce. Ale to nie jest rozwiązanie systemowe
Polski
2
0
0
13
Edyttim
Edyttim@edyttim·
@emem_pl @Smoczyc_a Nieprawda,np w DE sa prywatni pacjenci,to 10% spoleczenstwa,urzednicy panstwowi i prywaciarze,razem prawie 9 mln ubezpieczonych.Prywatnie ubezpieczeni maja szybszy dostep do specjalistow,jednoosobowy pokoj w szpitalu i finansowanie wielu wiecej badan,niz reszta.Pacjenci 2 kategor
Polski
1
0
1
15
Marcin M 
Marcin M @emem_pl·
@Smoczyc_a Rozumiem że Ci się to nie podoba ale u nas de facto tak jest - a w EU termin jest taki sam dla wszystkich ale albo płacisz wyższe ubezp albo sam pokrywasz koszty a gdzie pokrywa je pacjent (np stomatologia w DK) wiele osób rezygnuje z usług więc wszędzie zakres zależy od składek
Polski
2
0
0
16
Edyttim
Edyttim@edyttim·
@emem_pl @Smoczyc_a W DE placi sie za leki odpowiednio 0,5,lub 10 euro...bezplatne leki maja ludzie o niskich dochodach z choroba przewlekla i musza wydac pewna sume,zeby leki dostac calkiem za darmo.
Polski
0
0
1
7
Marcin M 
Marcin M @emem_pl·
@Smoczyc_a Przecież wszędzie w EU jest współfinansowana. W takiej Francji wszyscy mają np dodatkowe ubezpieczenie prywatne. Za to może i mało wydajemy ale płacimy za leki, a w Szwecji czy Niemczech są bezpłatne (powyżej limitu)
Polski
2
0
0
38
Wojciech Sadurski
Wojciech Sadurski@WojSadurski·
Co się stało z @LeszekMiller – czy ktoś z Jego znajomych, stronników, towarzyszy, może mi wytłumaczyć? W końcu, to ważna (i po części pozytywna) część polskiej historii, a „Jest Pan zerem, Panie Ziobro” przejdzie do dziejów polskiego języka politycznego. Mój drogi przyjaciel napisał o Nim kiedyś hagiografię, ale Ludwik już nie żyje, więc nie mogę zapytać. A może najbardziej prymitywne tłumaczenie jest prawdziwe: to moskiewscy wierzyciele upomnieli się o zwrot pożyczki?
Wolność__Słowa@WolnoscO

„Wolę być ruską onucą niż pampersem banderowskim” - @LeszekMiller

Polski
125
136
617
18.1K
Edyttim me-retweet
czuchnowski
czuchnowski@czuchnowskiw·
Jak doktor z doktorem: “zajebię cię kurwa”, “ty jebany mały gnoju”
czuchnowski tweet media
Polski
487
643
1.8K
266.7K
Edyttim me-retweet
Turkish Archives
Turkish Archives@TurkishArc·
The Ottoman Empire never recognized the erasure of Poland. For 123 years, at every banquet, they announced: ‘The Ambassador of Poland!’ An empty chair. Every time. But they never stopped calling. In 1918, Poland was reborn. The chair was no longer empty. 🇵🇱🇹🇷
Turkish Archives tweet media
English
187
979
10.5K
241.8K
Edyttim me-retweet
egizelska🎯
egizelska🎯@egizelska·
Zaczynam mieć wrażenie, że ta cała afera ze szpitalem to zorganizowana akcja, która ma posłużyć odwołaniu @trzaskowski_ I jeszcze ważna sprawa. Obecny ordynator twierdzi, że Kacprzyk nie był szefem SOR. Dawid był tylko jego pomocnikiem. I klika słów o pseudo saloniku VIP.
Polski
238
703
2K
105K
Edyttim
Edyttim@edyttim·
@Pete_Kozlowski2 @brunet_dr Córka niedawno urodziła,pomagam jej jak mogę,przeważnie gotuję na kilka dni…dzisiaj napisała „kup mi Ayran”,a ja wjechałam z chlodnikiem,jadła,aż jej się uszy trzęsły,zachwycona i wdzięczna…u nas 38stopni,chłodnik oznacza przeżycie 😜
Polski
0
1
2
16
Edyttim me-retweet
Dariusz 🇵🇱🇪🇺
Dariusz 🇵🇱🇪🇺@Dariusz45309181·
Błaszczak mówił, oni bagatelizowali. Wygląda na to, że jedynym, który uwierzył w tę historię, był sam Błaszczak. 🤷🏼‍♂️😂
Polski
7
36
131
2.3K