@emem_pl@Smoczyc_a I dlatego ubezpieczeni w GKV uważają,że są pacjentami 2 kategorii…płacę dodatkowe ubezpieczenia,plus dodatkowe,prywatne badania i nie wiem czy nie jest to wiecej,niż bym płaciła składkę w PKV…ale nie mogę,bo nie zarabiam ponad 77 tys rocznie.
@edyttim@Smoczyc_a Tak, ale to wynika z Beihilfe które pokrywa 50-80% kosztów, więc urzędnik musi pokryć mniejszy koszt i stać go na szerszy zakres świadczeń - zgadzam się że to rak
Taka piękna historia. Chłopak dostał się na należący do Ligi Bluszczowej USA Columbia University, na każdy kierunek na jaki zdawał na University of Oxford oraz na Berkeley New Yourk. Wybrał Columbie. Mimo to, stale rozwija się w Polsce. Od lat zaangażowany jest w projekt Econverse pomagania polskim młodym talentom w rozwoju. Mimo tak młodego wieku współpracuje z NZOZ Centrum Psychiatrii w Malborku. Dzięki temu tylko w 2025 i 2926 roku został autorem dwóch publikacji naukowych z obszaru psychistrii wydanych w czasopismach Advances in Psychiatry and Neurology oraz Personalized Psychiatry. A poza tym wszystkim chłopak jest w wolnym czasie producentem muzyki elektronicznej, mającym na koncie występy m. in. na ING Silesia Beats i Boiler Rush oraz ponad milion streamów na Spotify!!! Jan Barganowski został drodzy Państwo naszym stypendystą Bison Fellowship.
Po co to wszystko robimy? Po to, by kiedyś w imię zasady „podaj dalej” podawali to innym tworząc społeczność wspierających się Polaków niezależnie od tego, gdzie żyją. Jan gratuluję Ci tego wszystkiego i cieszę się, że dołączasz do naszego stypendium.
@edyttim@Smoczyc_a Taryfy PKV są różne, ale i zakres jest różny. Jak piszę, bywa że PKV ma zakres gorszy niż GKV. Więc prywatnie możesz zapłacić mniejszą składkę ale i opieka jest gorsza.
@edyttim@Smoczyc_a Nie za darmo tylko za wyższą składkę, bo wiele tańszych taryf PKV nie pokrywa zakresu GKV. Zresztą do GKV można dopłacić w IGeL i rozszerzyć zakres świadczeń.
@edyttim@Smoczyc_a Nie bardzo rozumiem, w PL prywatni pacjenci płacą własne składki (np. abonamenty) może chodzi o to, że w DE jest wybór i można z GKV wyjść, to tak, zgadzam się.
@edyttim@Smoczyc_a Jeśli chodzi o PKV to tak, bywa że ci pacjenci są przyjmowani szybciej ale to wynika z limitów kwartalnych w GKV i wyższych stawek lekarzy za PKV czyli podobne bolączki jak w Polsce. Ale to nie jest rozwiązanie systemowe
@emem_pl@Smoczyc_a Nieprawda,np w DE sa prywatni pacjenci,to 10% spoleczenstwa,urzednicy panstwowi i prywaciarze,razem prawie 9 mln ubezpieczonych.Prywatnie ubezpieczeni maja szybszy dostep do specjalistow,jednoosobowy pokoj w szpitalu i finansowanie wielu wiecej badan,niz reszta.Pacjenci 2 kategor
@Smoczyc_a Rozumiem że Ci się to nie podoba ale u nas de facto tak jest - a w EU termin jest taki sam dla wszystkich ale albo płacisz wyższe ubezp albo sam pokrywasz koszty a gdzie pokrywa je pacjent (np stomatologia w DK) wiele osób rezygnuje z usług więc wszędzie zakres zależy od składek
@emem_pl@Smoczyc_a W DE placi sie za leki odpowiednio 0,5,lub 10 euro...bezplatne leki maja ludzie o niskich dochodach z choroba przewlekla i musza wydac pewna sume,zeby leki dostac calkiem za darmo.
@Smoczyc_a Przecież wszędzie w EU jest współfinansowana. W takiej Francji wszyscy mają np dodatkowe ubezpieczenie prywatne. Za to może i mało wydajemy ale płacimy za leki, a w Szwecji czy Niemczech są bezpłatne (powyżej limitu)
Co się stało z @LeszekMiller – czy ktoś z Jego znajomych, stronników, towarzyszy, może mi wytłumaczyć? W końcu, to ważna (i po części pozytywna) część polskiej historii, a „Jest Pan zerem, Panie Ziobro” przejdzie do dziejów polskiego języka politycznego. Mój drogi przyjaciel napisał o Nim kiedyś hagiografię, ale Ludwik już nie żyje, więc nie mogę zapytać. A może najbardziej prymitywne tłumaczenie jest prawdziwe: to moskiewscy wierzyciele upomnieli się o zwrot pożyczki?
The Ottoman Empire never recognized the erasure of Poland.
For 123 years, at every banquet, they announced:
‘The Ambassador of Poland!’
An empty chair. Every time.
But they never stopped calling.
In 1918, Poland was reborn.
The chair was no longer empty. 🇵🇱🇹🇷
Zaczynam mieć wrażenie, że ta cała afera ze szpitalem to zorganizowana akcja, która ma posłużyć odwołaniu @trzaskowski_
I jeszcze ważna sprawa.
Obecny ordynator twierdzi, że Kacprzyk nie był szefem SOR.
Dawid był tylko jego pomocnikiem.
I klika słów o pseudo saloniku VIP.
@Pete_Kozlowski2@brunet_dr Córka niedawno urodziła,pomagam jej jak mogę,przeważnie gotuję na kilka dni…dzisiaj napisała „kup mi Ayran”,a ja wjechałam z chlodnikiem,jadła,aż jej się uszy trzęsły,zachwycona i wdzięczna…u nas 38stopni,chłodnik oznacza przeżycie 😜