Mr. Master

66.1K posts

Mr. Master

Mr. Master

@mrmaster100

Mecenas dialogu, Apostoł debaty :) "Powaga jest puklerzem głupców."

Wrocław 参加日 Ocak 2021
325 フォロー中473 フォロワー
固定されたツイート
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
Głównym problemem polskiego komentariatu jest brak zrozumienia, że co by Polacy nie zrobili to finalnie i tak ukraińskie elity są z nami na punkcie kolizyjnym. Przyczyn jest kilka: pierwsza jest taka, że z racji historii Polska i Rosja to dwaj główni wrogowie Ukrainy.
Polski
23
3
54
4.5K
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
Dobra, dość tego guilty pleasure. Planuję wpaść z powrotem na apel o ratunek dla Poczobuta na Białorusi, więc pewnie relatywnie niedługo (deadline to wrzesień o ile dobrze kojarzę). Chyba że los zgotuje znowu coś jak ten order. Serdecznie wszystkich pozdrawiam!
Polski
0
0
14
244
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@EconomicReader Ukraińcy zdają sobie sprawę, że Polska nie jest im do niczego potrzebna. Kiedy Polacy zdadzą sobie sprawę, że do niczego nie jest im potrzebna Ukraina (Tak jak było przed '22)?
Polski
0
0
1
53
Introduction to Post-Keynesian Economics
Możliwe. Dlatego mówię, że powinniśmy robić swoje, a takie szarpaniny sobie darować. Można komuś coś wytłumaczyć, ale nie można za kogoś czegoś zrozumieć. Rozumiem, że ludzi boli ten Wołyń. Ale nie tam rozegra się przyszłość Polski i jej pozycji na arenie międzynarodowej.
Apollo@Apollo_spx

@EconomicReader Tylko, że to jednoczenie ukraińskie jest podobne do naszych zrzutek. Tam przez miesiąc będą tym żyli, a potem wszyscy wrócą do "ustawień fabrycznych" (politycy i oligarchowie będą nadal kradli).

Polski
2
0
7
867
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@StZerko Dziwnym trafem więcej wymordowali Polaków niż Rosjan w tej walce z Rosją 🧐
Polski
0
0
4
42
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@Igor69028028 Szczerze ciężko mi znaleźć w Europie kraj, który miał potencjał, żeby być mocarstwem a skończył w gospodarką mniejszą od Węgier. To już trzeba mieć talent.
Polski
0
0
1
40
Jan I. Dołżyński 🌹
Jan I. Dołżyński 🌹@Igor69028028·
Gdyby Ukrainie udało się zrzucić poradzieckie dziedzictwo w postaci np. oligarchii, to kto wie, czy nie stałaby się bardziej rządnym państwem niż Polska, bo Ukraińcy nie mieli głupiej szlachty ani mesjanistycznego romantyzmu.
Redaktor Alojzy Ziętek-Popiołek@Alojzypopiolek2

O ile zakład, że Ukraina nic na tym konflikcie z Polską nie straci, tylko właśnie Polacy zostaną kozłem ofiarnym niesatysfakcjonującego traktatu pokojowego i hamowania akcesji UA do UE, a rząd pisokonf tylko nada dodatkowego pretekstu dla wszelkich unijnych warunkowości?

Polski
7
2
16
1.6K
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@seer1279 @k_serpees To już nawet Petlura byłby lepszy (choć robił pogromy) i też walczył z RU. Problem w tym, że wszedł w deal z Polakami i odpada z tego tytułu 🤷 W zasadzie ich jedyni pozytywni i normalni bohaterowie to raczej w powojennym komunizmie w USSR co budowali kraj. Reszta to patologia.
Polski
1
0
0
231
seer1279
seer1279@seer1279·
@k_serpees @mrmaster100 ale w przypadku Ukrainy to właśnie mamy problem z faszyzmem, jakby nazwali tę jednostkę imieniem Chmielnickiego to nikt (albo prawie nikt) by nie protestował.
Polski
1
0
8
256
Krzysztof Serpees
Krzysztof Serpees@k_serpees·
Bardzo popularne w Polsce przekonanie, że narody mają (powinny mieć) za bohaterów ludzi „dobrych”, czyli bohaterów w dosłownie bajkowym, marvelowskim stylu, jest naiwne i błędne. Przykład hitlerowskich Niemiec jest zaś wyjątkiem. Parafrazując Machiavellego: w niebie siedzą sami mnisi i żebracy. Królowie, politycy i ci, którzy tworzą historię, trafiają do piekła, bo tam, gdzie dla jednego narodu jesteś jego założycielem, bohaterem i centralną postacią, dla innych — zwłaszcza sąsiadów — jesteś mordercą i ciemiężycielem, w najlepszym razie. I to jest normalne. Kto na serio wierzy, że ludzie „z pomników”, zajmujący się polityką, są „uniwersalnie dobrzy” (a mam wrażenie, że u nas takich osób jest sporo), ma postrzeganie procesów historycznych na poziomie ośmiolatka. Miarą bycia postacią pomnikową nie jest dobro, lecz dokonania i — uwaga — zwycięstwo. Do tego jeszcze za chwilę wrócę. Jest wręcz bardzo trudno zostać bohaterem danego narodu, dokonać dla niego wielkich rzeczy, a zarazem nikomu nie wyrządzić krzywdy. Taka jest polityka. Tak często przywoływany przykład Niemiec, które nie mogą świętować Himmlera czy Heydricha, jest błędny, gdyż jest wyjątkiem. III Rzesza została pokonana w sposób niespotykany w historii, zaś całkowite odrzucenie jej dziedzictwa było warunkiem postawionym Niemcom. Brutalnie mówiąc, Niemcy nie mogą świętować przywódców nazistowskich nie dlatego, że byli źli, ale dlatego, że przegrali. Rosjanie do dziś potrafią paradować z portretami Stalina, a Chińczycy z Mao. Budowniczowie imperiów brytyjskiego czy amerykańskiego (jakkolwiek do Stalina im daleko) również świętymi nie byli. Nie buduje się imperiów, czyniąc wszystkim dobrze.
Przemysław Czarnek@CzarnekP

Tak, masz rację. Ale do bohaterów, a nie ludobójców. Czy Niemcy też mogą sławić Hitlera, Waffen SS itp.? Logika jest tu dosyć prosta. Tylko bezmyślni bądź zaślepieni złem mogą tego nie rozumieć.

Polski
53
11
113
16.7K
Zbigniew Bogucki🇵🇱
Zbigniew Bogucki🇵🇱@BoguckiZbigniew·
Przedstawiciele ukraińskiej władzy odznaczenia polskie oddają lekką ręką zapominając, że te same ręce były wyciągnięte po pomoc i ta pomoc przyszła z polskich rąk: od rządu polskiego, samorządów, organizacji pozarządowych i milionów Polaków. PS. ,,Stąd się to utworzyła niewdzięczność przeklęta, Że ten, co wziął – zapomniał, ten, co dał – pamięta. Oba wielkie przed Bogiem mieliby zasługi, Gdyby pierwszy pamiętał, a zapomniał drugi." - Ludwik Kropiński „O niewdzięczności”
Polski
1.6K
1.9K
8.1K
214.9K
Maciej Bałtowski
Maciej Bałtowski@MaciejBaltowski·
@StZerko "Wszyscy Ukraińcy do domu" - głęboka zapaść polskiej gospodarki w ciągu paru miesięcy, katastrofa gospodarcza, która dotknie każdego Polaka. Trzeba wszelkimi siłami walczyć z takimi poglądami i wpisami.
Polski
1
0
5
76
Stanisław Żerko
Stanisław Żerko@StZerko·
Ten świr był przez wiele lat posłem proukraińskiego PiS:
Stanisław Żerko tweet media
Polski
16
11
123
4.3K
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@StZerko No właśnie. Najlepiej zarobimy na odbudowie Ukrainy poprzez nie wzięcie w niej udziału.
Polski
0
0
2
55
Stanisław Żerko
Stanisław Żerko@StZerko·
Życzę sukcesów niemieckim firmom, odbudowującym skorumpowaną Ukrainę za pieniądze, które kiedyś miałaby wypłacić w ramach reparacji pokonana Rosja. Chyba że odbudowa będzie za pieniądze unijne, wtedy - bez polskiego wkładu.
Dominika Wielowieyska@DWielowieyska

Rozumiem, że prezydent Karol Nawrocki chce teraz poprawić relacje z Niemcami, bo dzięki ostatniej awanturze to niemieckie firmy w większym stopniu skorzystają na odbudowie Ukrainy, a nie polskie.

Polski
15
61
471
6.8K
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@k_serpees No ale przecież nikt nie ma problemów z pomnikami Bismarcka czy nawet Wilhelma II. Faszyzm a ściślej nazizm był przyczyną tak masowych morderstw, że stał się synonimem zła. Również w krajach satelickich III Rzeszy. Stąd dotychczas był w tej sprawie moralny konsensus 🤷
Polski
0
0
5
72
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
Ciekawe jest co innego. Ukraińcy, co widać po ich zachowaniu od lat, wiedzą i konsekwentnie wykorzystują fakt, że Polska nie jest im do niczego potrzebna. Kiedy Polacy pojmą, że Ukraina też jest im do niczego potrzebna? Czy dalej będzie frazes "Nie ma wolnej PL bez wolnej UA"?
tvp.info 🇵🇱@tvp_info

"To jest prezydent antypolski. Człowiek, który niszczy sojusz strategiczny z Ukrainą, który jest warunkiem polskiej niepodległości. To jedyny prezydent w historii, wybrany nieznaną liczbą głosów, z kompromitującą absolutnie biografią i który w tej chwili zachowuje się jak taki regularny zdrajca" Sławomir Sierakowski w programie "Wydarzy się".

Polski
6
4
30
676
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@MaciejBaltowski Czyli to wszystko jest teatrem. W Donbasie w latach 14-22 też była realna wojna. Wystarczy obejrzeć zdjęcia z tego okresu. Nikt się do odbudowy nie palił 🤷
Polski
0
0
1
30
Maciej Bałtowski
Maciej Bałtowski@MaciejBaltowski·
@mrmaster100 1. Głównie z rosyjskich aktywów na Zachodzie. 2. Nie, nie głównie. 3. No bo trwa regularna wojna. Ale ona się kiedyś (zapewne w ciągu roku) zakończy, takim czy innym rozejmem. I trzeba myśleć, co dalej.
Polski
4
0
0
61
Maciej Bałtowski
Maciej Bałtowski@MaciejBaltowski·
Dla mnie głównym problemem jest moment decyzji Pana Prezydenta. Za parę dni prez. Zełenski miał być w Polsce, w Gdańsku. PKN mógł poczekać tydzień: a/ nie zepsułby konferencji ważnej dla Polski, dla gospodarki, b/ dałby ostatnią szansę prez. Zełenskiemu na jakiś gest złagodzenia.
Polski
54
9
40
10.8K
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@KedzierskiMarc Bo oni chyba tak realnie myślą, że Ukraina jest Polsce do czegokolwiek potrzebna (Ukraińcy, co zaliczam im na plus, chociaż widzą, że Polska jest dla nich zupełnie bezużyteczna i w oparciu o to prowadzą politykę). Ba, nie tylko potrzebna, ale i niezbędna! Wszak bez wolnej UA...
Polski
0
0
1
35
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@MaciejBaltowski 4. Czemu przed 2022r. pies z kulawą nogą nie chciał odbudowywać Donbasu a teraz to niby wielka gratka?
Polski
1
0
18
200
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@MaciejBaltowski 1. Kto to niby sfinansuje? Rosja z reparacji? 2. Te szacunki obejmują zapewne głównie terytoria, które są we władaniu Rosji, wszak niepolitycznie inaczej. 3. Czemu nikt się nie pcha do odbudowy Gazy i innych krajów dotkniętych wojną tylko akurat Ukraina jest taką okazją? /
Polski
2
0
23
234
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@SzJadczak Ludzie, Ukraina to kraj o PKB Słowacji. Kogo to tak naprawdę obchodzi co oni sobie myślą i co zrobią?
Polski
0
0
4
30
Szymon Jadczak
Szymon Jadczak@SzJadczak·
Szkoda że ludzie Nawrockiego nie wzięli sobie do serca tego fragmentu książki Zbigniewa Parafianowicza o Zelenskim. Może nie daliby się rozegrać jak dzieci naszym sąsiadom...
Szymon Jadczak tweet media
Polski
186
24
340
48.4K
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@StZerko Najgłupsza jest fraza, że Zeleński niby "lekkomyślnie" uhonorował jednostkę nazwą UPA, gdy to była akcja z pełną premedytacją, nie pierwsza i pewnie nie ostatnia. Tylko GW myśli, że to "przypadek" i pewnie "nie wiedział" o Wołyniu jak Hitler o Holokauście.
Polski
1
0
1
43
Stanisław Żerko
Stanisław Żerko@StZerko·
Przeczytałem ponad połowę, mam dość. Rzygać się chce. Nic wstrętniejszego, nic podlejszego w Gazecie nie przeczytałem, nawet gdy przez kilkanaście lat ją prenumerowałem.
Dominika Wielowieyska@DWielowieyska

"Bracie, piszę do ciebie we własnym imieniu jako obywatel i jako Polak. Reprezentujący mój kraj politycy cynicznie nakręcają spiralę nienawiści między naszymi narodami. Robią to nie w moim imieniu, i wiem, że podobnie myśli wielu moich rodaków." #s=S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy" target="_blank" rel="nofollow noopener">wyborcza.pl/7,75968,328673…

Polski
36
242
1.7K
33.2K
Mr. Master
Mr. Master@mrmaster100·
@StZerko Z tej okazji polecam pewien "dowcip". Tylko czy na pewno dowcip 🤔
Mr. Master tweet media
Polski
0
0
0
44