BEWU1 retweetledi
BEWU1
17.9K posts

BEWU1
@BEWU111
https://t.co/QWIqCUICXA
Warszawa, Polska Katılım Şubat 2020
2.8K Takip Edilen793 Takipçiler

@MarcinOST Wyjątkowo Głupi pomysł. Pamięć ofiar jest ważna. Ważniejsza jest wspólna przyszłość ; razem z Ukrainą damy sobie radę przeciwko Rosji, podzieleni - zyska tylko Rosja. 🇷🇺
Polski

AUTOSTRADA A4 IMIENIA PAMIĘCI OFIAR LUDOBÓJSTWA UPA? 🇵🇱 🇺🇦
Poseł Przemysław Wipler zaproponował nadanie autostradzie A4 nazwy „Autostrada Pamięci Ofiar Ludobójstwa UPA”. To bardzo mocna, ale też symbolicznie trafna inicjatywa, pod którą się podpisuję. 🤝
A4 to nie jest przypadkowa droga. To jeden z głównych szlaków prowadzących na wschód, w stronę Podkarpacia i granicy z Ukrainą.
To właśnie ten region, z Jasionką jako kluczowym hubem, stał się symbolem polskiej pomocy dla Ukrainy. Pomocy militarnej, humanitarnej, logistycznej i organizacyjnej. 🇺🇦
Dlatego ta propozycja ma szczególną wagę. 🎯
🟥 Skoro po stronie ukraińskiej można podejmować decyzje, które w Polsce są odbierane jako honorowanie tradycji UPA, to Polska również ma prawo do obrony własnej pamięci narodowej.
🟥 Mamy absolutne prawo przypominać o ofiarach i pokazywać jasno, że pomoc i solidarność nie oznaczają milczenia wobec historii.
🟥 Polska przez lata zachowywała się wobec Ukrainy jak lojalny sojusznik. Otworzyła granice, wspierała uchodźców, przekazywała sprzęt, organizowała i nadal organizuje zaplecze logistyczne i politycznie zabiegała o sprawę ukraińską na arenie międzynarodowej.
Bardzo dobrze, że poseł Wipler podnosi tę sprawę. Jeśli Ukraina chce pielęgnować wrogie nam symbole, Polska ma pełne prawo na to odpowiadać. 🇵🇱
#polska #ukraina #upa
@Wipler1978 @KONFEDERACJA_ @dobryrzad

Polski

@BEWU111 @MarekS997 gdzie dostanę listę który rolnik bierze ile dopłat? jescze proszę policzyć ile godzin pracują bo się okaże że zarabiają godzinowo więcej niż lekarze odkąd ich praca polega na przejechaniu po polu parę razy w roku
Polski

Dwie trzecie Polaków jest za jawnością wszystkich wynagrodzeń lekarzy finansowanych ze środków publicznych — wynika z najnowszego sondażu UCE Research na zlecenie Onetu.
Proponuję ujawnić zarobki rolników albowiem korzystają z licznych dopłat, dotacji i zapomóg na koszt Polaków . To samo dotyczy jawności wynagrodzeń polityków wszystkich szczebli, urzędników ( w tym skarbowych), słuzb mundurowych i kolejarzy ze szczególnuym uwzględnieniem dochodów Nawrockiego i jego żony oraz Kaczyńskiego i innych darmozjadów. dane te powinny być na ogólnodostępnej witrynie internetowej .
Polski

🔹 Ustawa dotycząca zbierania umów „na PESEL” zyskuje poparcie rządu, co może prowadzić do jej szybkiego uchwalenia jeszcze w czerwcu. Premier liczy na bezproblemowe przejście przepisów przez Senat, co może wpłynąć na stabilność wewnętrzną koalicji - pisze Małgorzata Solecka dla @medexpresspl.
🔹 Środowisko lekarskie wyraża zaniepokojenie nowymi przepisami. Obawy dotyczą nie tylko niekonstytucyjności, ale również ryzyka ujawnienia wrażliwych danych, co może budzić wątpliwości w kontekście ochrony prywatności.
🔹Politycy nie mają jeszcze spójnej koncepcji, co zrobić z danymi o zarobkach pracowników ochrony zdrowia. Brak konkretnego planu może prowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji dla systemu opieki zdrowotnej.
🔹Wśród pomysłów pojawiają się kontrowersyjne propozycje, takie jak zakaz łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatnym oraz ograniczenia budżetów szpitali. To może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie całego systemu ochrony zdrowia w Polsce.
medexpress.pl/blogosfera/agr…
Polski
BEWU1 retweetledi

@MarekLangalis Oczywiście. Potrzeby majątkowe lekarzy finansowane z pieniędzy publicznych nie mają górnych granic. Oczywiście, zarobki na wolnym rynku niefinansowane z NFZ to inna sprawa - tutaj niech zarabiają ile tylko im rynek pozwoli.
Polski

@GazetaLekarska @NaczelnaL @kania_ivona @JakubStyczynski Bzdura. Zawsze można zgłosić to do samorządu zawodowego, a ten może zadziałać w interesie publicznym.
Polski

Szef samorządu lekarskiego, Łukasz Jankowski, postuluje całkowite odpolitycznienie stanowisk kierowniczych w ochronie zdrowia. Jak zaznacza, obecnie wielu lekarzy obawia się zgłaszania nieprawidłowości, gdy sprawa dotyczy osób z nadania partyjnego. @kania_ivona @JakubStyczynski

Gazeta Lekarska@GazetaLekarska
‼️ Prezes NRL Łukasz Jankowski: – Apeluję do lekarzy: jeśli bezpieczeństwo pacjentów jest zagrożone, zgłaszajcie to do Naczelnej Izby Lekarskiej. ‼️ @NaczelnaL @kania_ivona @damian_patecki @PanPisula @Pekuss @KlaudiuszK1973
Polski

@GazetaLekarska @NaczelnaL @kania_ivona @damian_patecki @PanPisula @Pekuss @KlaudiuszK1973 Nie ma co apelować. Trzeba to wprowadzić - jako obowiązek - do kodeksu etyki lekarskiej
Polski

‼️ Prezes NRL Łukasz Jankowski: – Apeluję do lekarzy: jeśli bezpieczeństwo pacjentów jest zagrożone, zgłaszajcie to do Naczelnej Izby Lekarskiej. ‼️ @NaczelnaL @kania_ivona @damian_patecki @PanPisula @Pekuss @KlaudiuszK1973
Gazeta Lekarska@GazetaLekarska
Trwa briefing prasowy w siedzibie NIL. – Żądamy od premiera rozdzielenia polityki od ochrony zdrowia – powiedział szef samorządu lekarskiego Łukasz Jankowski. 👇 @donaldtusk @NaczelnaL @kosik_md @kania_ivona
Polski

Zapytałem AI co lekarz powinien zrobić gdy jest świadkiem poważnych nieprawidłowości w szpitalu. Jakie instytucje powinien o tym niezwłocznie poinformować.
• Okręgowa Izba Lekarska (rzecznik odpowiedzialności zawodowej) — przy naruszeniach etyki, błędach medycznych, niekompetencji lub gdy wewnętrzne zgłoszenie nie działa. To podstawowy adres dla lekarzy. pacjent.gov.pl
• Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) — przy nieprawidłowościach w realizacji umowy (np. braki kadrowe, odmowy świadczeń, problemy organizacyjne wpływające na pacjentów). Skargę składa się do oddziału wojewódzkiego. nfz.gov.pl
• Rzecznik Praw Pacjenta — przy naruszeniach praw pacjentów (godność, informacja, dostęp do świadczeń). Lekarz może zgłosić jako świadek. Infolinia: 800 190 590. pacjent.gov.pl
• Ministerstwo Zdrowia lub wojewoda — w skrajnych przypadkach (np. rażące zagrożenie bezpieczeństwa publicznego).
• Policja/prokuratura — jeśli nieprawidłowości stanowią przestępstwo (np. narażenie na utratę życia/zdrowia, korupcja, fałszowanie dokumentacji).
I pan doktor od Stanowskiego przez rok nie mógł się zebrać w sobie i obskoczyć te kilka instytucji? Bardzo dziwne.
Polski
BEWU1 retweetledi

Jeśli chodzi o kwestię poszukiwań, ekshumacji oraz godnych pochówków ofiar zbrodni wołyńskiej, mogę z podniesionym czołem powiedzieć jedno: w ciągu ostatnich dwóch lat zrobiliśmy w tej sprawie więcej niż przez całe 30 lat wcześniej.
Kiedy ruszały pierwsze ekshumacje po wieloletniej przerwie, początkowo każdy dzień niósł ryzyko zalamania sie procesu. Dziś widzimy zmianę – te działania powoli przestają byc częścią bieżącego sporu politycznego i stają się procedurą administracyjną. IPN oraz inne powołane do tego organizacje po prostu składają wnioski, uzyskują zgody od strony ukraińskiej i prowadzą systematyczne prace poszukiwawcze.
Zamiast pieniactwa, postawiliśmy na merytoryczne i konsekwentne działania. To jedyna droga, by z szacunkiem i godnością oddać pamięć ofiarom oraz trwale uporządkować historyczne zaszłości.
Zapraszam do nadrobienia całej rozmowy z wczorajszego poranka! 🤝
#OnetRano #PawełKowal #Wołyń #Ekshumacje #PolitykaHistoryczna @KSZ_SejmRP_ @OnetRano @onetpl
Polski

You honestly have to love the absolute state of Russian military logistics right now, with Chief of Staff Valery Gerasimov frantically preparing an emergency report to tell Putin that the army has officially run out of gas.. 🇷🇺⛽️🚨
A massive internal crisis has erupted within the Russian General Staff. Following highly effective Ukrainian drone strikes on major refineries, the Kremlin has been forced to redirect fuel away from the frontlines to stabilize a growing fuel shortage in Moscow. The result? Total paralysis for Russian armor. Commanders on the ground have bluntly informed Gerasimov that offensive operations cannot continue because supply trucks and tanks are literally running on empty. 🏎️💨
To make matters worse, occupied Crimea is rapidly sliding out of Moscow's control. Fuel shortages are so severe that the occupation administration just banned all civilian gasoline sales, suspended public transport after 10 PM, and left Russian "tourists" stranded in massive lines. According to the internal leaks, the General Staff has concluded that Russia cannot simultaneously defend Moscow, hold Crimea, and sustain an offensive in Donbas with their current resources. Oh, and the air defense missile stockpiles in Belgorod and Kursk are completely depleted because they were moved to protect Moscow's elite. Grab your popcorn, the entire war machine is stalling in real time! 😂🍿
Source: Internal Russian General Staff data leaks, regional administrative updates via Reuters, and strategic monitoring by The Moscow Times (June 23, 2026).

English

@JNizinkiewicz Tak to jest jak PiS wybrał - Jako swojego kandydata na prezydenta - polityka formatu powiatowego.
Polski

Lech Kaczyński budował partnerskie relacje z Ukrainą, zbrodnie UPA nazywał „ludobójstwem”, ale nie warunkował wsparcia dla UKR wyrzeczeniem się kultu UPA i nie odbierał orderów.
Subtelną dyplomację PLK zastąpiła polityka siły słabego Karola Nawrockiego.
rp.pl/komentarze/art…
Polski

@GiertychRoman @VValhalla777 @K_Stanowski Podobno dobry adwokat zakłada się tylko wtedy jak jest pewien wygranej.
Polski

@K_Stanowski Czyli dopisujemy do zakładu, że Pan twierdzi, że nie negocjował kwoty ponad 5 milionów od Zondacrypto? Ewentualnie o to robimy drugi zakład. Proszę wybrać.
Polski

Panie Stanowski z Prokuratury Regionalnej w Katowicach akta Zondacrypto ciekną jak deszcz w listopadzie, co widzimy w tekstach pana Jadczaka. Ten słynny dziennikarz śledczy nie zapytał jednak o kilka szczegółów dotyczących pana. Pewnie zapomniał albo nie zauważył w uzyskanych przez niego e-mailach. Chętnie mu pomogę, bo go lubię i może ja zadam kilka małych pytań:
Czy rozmawiał Pan poprzez wideokonferencję z Przemysławem Kralem na jesieni zeszłego roku?
Czy w Pana imieniu rozmawiał z Przemysławem Kralem w Monako pan Rafał Romańczuk -pana wspólnik?
Czy zaproponował Pan kwotę 5.5 miliona złotych za obsługę medialną Zondacrypto w związku z coraz poważniejszymi zarzutami wobec tej giełdy?
Czy odrzucił Pan ofertę 3 milionów za ochronę medialną złożona przez Przemysława Krala twierdząc, że nie opłaci Pan wszystkich kosztów budowania komentarzy w sieci?
Czy nadal Pan podtrzymuje swoje stanowisko, że żadna Pańska spółka, w tym Weszło nie przyjęła ani grosza z Zondacrypto?
I ostatnie: czy nadal chce się Pan ze mną założyć, że żaden z Pana podmiotów nie miał nic wspólnego z Przemysławem Kralem i Zondacrypto?
Może dzisiaj podczas programu odpowie Pan na te pytania?
A pan Jadczak, który słusznie pisze o Wiplerze może opublikuje całość informacji o związkach Zondacrypto ze Stanowskim. Mimo że to kolega.
Polski
BEWU1 retweetledi

@MarekLangalis @estateinsider_ Ja myślę że naiwniacy z @partiarazem nie byli świadomi jakie są naprawdę zarobki w służbie zdrowia. Bo przecież aż tak głupi to oni nie są raczej …
Polski








