@Bziemek@wlochu_6 Nie no ofensywne akurat ma, Caicedo ładnie się tam rzucił i złapał kogoś powalając na ziemię, ma predyspozycje do nocnych bitek pod sklepem
Curacao 🇨🇼 się tak bawi tymi Mistrzostwami Świata, że ich zawodnicy ruletkami sobie podają piłkę przed polem karnym Ekwadoru 🇪🇨 na pełnym luzie 🥹
Kocham ten sport ❤️
@Urbus_ Może im średnio pasować, bo druga z ich grupy trafia na drugą belgijskiej, więc może być to Iran/Egipt, a z trzeciego maja prawdopodobnie wybór Argentyna/Anglia/Niemcy
@Bziemek Niby tak, ale po pierwsze to tylko matematyka, bo to zależy w ogromnej mierze od tego na ile Paragwajowi pasuje trzecie miejsce. A poza tym limit znaków.
Przed #FIFAWorldCup była mowa o tym, że 3 pkt i -1 w bramkach to powinien być awans. Tylko czy 🇸🇪 i zwł. 🏴 na pewno mogą spać spokojnie?
- 🇨🇿 z drugim składem 🇲🇽
- 🇧🇦/🇶🇦 niemal pewne 4 pkt
- 🇦🇺/🇵🇾 to samo
- 🇪🇨 może dziś nabić gole
- 🇸🇦🇨🇻 już mają po punkcie
Nic w 100% pewnego.
Paragwaj to wcale nie jest tak słaby zespół jak uważało wiele osób po meczu z USA. Grają wyjątkowo defensywną taktyką. Jak stracisz pierwszy gola, sypie ci się plan na mecz i często tak to się kończy. Pokonanie Turcji to milowy krok w stronę awansu. 💪🏼🇵🇾
@Buckarobanza Brazylia to będzie męczyła bule, ale wygra ostatecznie, Maroko też to bierze, USA myślę dosyć spokojnie, a w Turcji ciekawe czy już patcha nie siadła po pierwszym meczu
@PacochaPiotr@ZelekZyzynski Oczywiście, że tak i oczywiście, że by się dało, wystarczyłoby nie promować tego syfu zwanego Liga Narodów i zrobić baraże na 8 drużyn nie na 16
@Bziemek@ZelekZyzynski Najbardziej sprawiedliwy byłby dwumecz z meczem u siebie i meczem na wyjeździe - tylko nie wiem czy dałoby radę wcisnąć kolejny mecz do kalendarza.
@PacochaPiotr@ZelekZyzynski Dlatego, że promujesz w dużym stopniu farta w losowaniu, a Duńczycy czy Włosi by nie grali takiej padali jak Czesi czy Bosnia. Jeden mecz na wyjeździe ciężej wygrać jak zagrać gówno w trzech grupowych na turnieju
@Bziemek@ZelekZyzynski Dlaczego gospodarzem finałów baraży miałby być teoretycznie lepszy zespół? W półfinałach rozstawione drużyny grały u siebie. Poza tym nie sądzę, żeby Włosi czy Duńczycy zagrali tu lepiej skoro nie poradzili sobie w barażach.
@airborell Nawet nie chodzi o jeden mecz, a o losowanie gospodarza - nas, Włochów i Duńczyków wywaliła kulka z MS. Na neutralnym terenie albo u siebie wszyscy by wygrali IMO. Trzeba dawać gospodarza drużynom lepszym w eliminacjach albo w rankingu
Teza: problemem Europy nie jest za mała liczba miejsc na MŚ, tylko metoda eliminacji.
Pojedynczy baraż mocno zwiększa przypadkowość. I potem jadą drużyny słabe (Czechy, Bośnia) kosztem prawdopodobnie lepszych (Dania, Włochy).
Odpuściłem dziś Meksyk i widzę, ze dobrze zrobiłem a i od razu człowiek lepiej wysypany. Nowy plan to odpuszczanie po jednym/dwóch w ostatniej kolejce meczów dziennie do końca fazy grupowej. Dziś spanko na Brazylii
@Buckarobanza Niestety czułem, że tak może być. Choć z RPA to naprawdę sztuka. Niestety będą najprawdopodobniej jedyną drużyną z Europy, która mistrzostwa zakończy na fazie grupowej.
Czesi mają w sobie coś z reprezentacji Polski. Stracić punkty z tak grającym RPA, niebywałe. Strasznie słabi są nasi południowi sąsiedzi na tym mundialu.
@wlochu_6 U mnie niekonwencjonalnie Ekwador mocno na minus. Ta defensywa nie wyglądała tak jak się o niej wybitnie mówiło i WKS naprawdę łatwo dochodziło do sytuacji, a z przodu były dwie poprzeczki ale to raczej z sytuacji mocno przypadkowych, a biega tam zbieranina z emerytem na czele
Pierwsza kolejka Mundialu 🏆 za nami🥹
Jak to szybko zleciało😱
Na ten moment udało się obejrzeć wszystkie 24 spotkania✅
Zaskoczenie - 🇺🇸, 🇨🇩
Rozczarowanie - 🇹🇷, 🇨🇭
Jakie macie wrażenia po pierwszej kolejce?
@wlochu_6@Grzegorz978371 Podejrzewam, że Arabia teraz wpadnie pod walec, a Urugwaj jest tak miałki że wygra z Przylądkiem 1-2 bramkami i ostatecznie nawet remis z Urugwajem da wygrana grupę Hiszpanii
Za nami 1. kolejka XXIII MŚ w Piłce Nożnej, więc kilka wolnych wniosków:
1. Na razie turniej mi się podoba. Zobaczyłem po raz pierwszy w życiu transmisje na żywo z meczów Uzbekistanu, Iraku, Curacao i Haiti. Z nowości została mi tylko Jordania. Kwadransa z meczu z Austrią sobie nie zaliczam 😴
2. Piękne historie:
- Republika Zielonego Przylądka w debiucie robi 0:0 z wielką Hiszpanią
- DR Konga z pomysłem, momentami z przewagą, remisuje z Portugalią i strzela historycznego gola na Mundialu
- 39-letni Messi otwiera hat-trickiem z Algierią, choć wcześniej - moim zdaniem - niesłusznie unika czerwonej kartki. Geniusz z Rosario wyrównuje osiągnięcie Klose i czekamy na więcej
- Uzbekistan z golem przeciwko Kolumbii
- Curacao z golem przeciwko Niemcom
3. Jordania, Haiti, Curacao, Irak mają swoje momenty z faworytami, nie obniżają poziomu. Z nimi nie jest nudniej, gorzej!
4. Jakościowo najlepsze mecze Anglia - Chorwacja z pokazem siły Anglików (!) i druga połowa meczu Francja- Senegal.
5. Zaskoczenia in plus:
- USA, że aż tak dobrze
- Szwecja, że aż tak dobrze
- Katar z dobrym wynikiem
- DR Konga i Kabowerdeńczycy za remisy z gigantami
- Anglia, że aż tak dobrze
- Bramka Curacao z Niemcami
- Arabia Saudyjska z remisem z Urugwajem
- Australia z Turcją
- Mecz Iran - Nowa Zelandia (Chris Wood!)
6. Zaskoczenia in minus:
- Hiszpania i Portugalia zupełnie nie wyglądają jak faworyci
- Urugwaj, że nie jest w stanie wygrać z Arabią Saudyjską
- Szwajcaria z Katarem jak wyżej
7. Najlepsze po 1. kolejce:
- Argentyna
- Anglia
- Francja (po przerwie)
- USA (do weryfikacji z kimś poważnym)
- Szwecja (jak wyżej)
8. Najgorsze po 1. kolejce:
- RPA, która nic nie wnosi po raz kolejny
- Czechy, za swój nudny styl