Chris Koval

8K posts

Chris Koval

Chris Koval

@ChrisKoval86

Katılım Şubat 2022
1K Takip Edilen133 Takipçiler
Sasha Meets Russia
Sasha Meets Russia@sashameetsrus·
Parisian influencers say they no longer have Uber Eats delivered directly to their home, revealing their address has made many targets for robberies. Can’t imagine this ever happening in Moscow 😁
English
316
166
1.2K
30.6K
Chris Koval retweetledi
KarlLautman
KarlLautman@KarlLautman1·
@sashameetsrus You have a mental illness that makes you a pathological liar
English
0
1
8
117
MTB Fella
MTB Fella@8Two2Four·
@sashameetsrus Rat in Krasnodar shop🇷🇺 In Moscow you have same? Leptospirosis, Hantavirus, Yersiniosis, Salmonellosis, Tularemia...
English
4
1
91
918
Chris Koval retweetledi
A.Collector 🇬🇪🇺🇦
In 2021 during Nazi Rally in russia,a black man, a journalist was racially abused. russian Nazis screaming : "N-word", "N-word", "Tell him we like KKK".. Please share for awareness :
English
6
7
35
873
Chris Koval retweetledi
A.Collector 🇬🇪🇺🇦
In 2022 russian NAZI group PMC Wagner massacred Malians in Africa and then started making fake graves to frame French for atrocities. French military drone caught them and France released the footage.
English
1
592
4K
209.7K
Dawid Kamizela
Dawid Kamizela@DawidKamizela·
Co ciężki pocisk manewrujący to ciężki pocisk manewrujący. Dziś woroneski zakład produkujacy dla potrzeb rosyjskich SZ m.in. półprzewodniki odwiedzila liczna (nawet 9 pocisków) salwa Stor Shadowów. Rezultat widoczny na wideo. 1/
Polski
36
78
1.4K
79.8K
JR2
JR2@JanR210·
Źródło: 🇺🇦 Trafienie w 🇷🇺 centrum łączności kosmicznej “Dubna” w obwodzie moskiewskim. Jedno z pięciu w całej Rosji. Foto 1 - ilustracyjne. Foto 2 - z rosyjskiej Wikipedii ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1…
JR2 tweet mediaJR2 tweet media
Polski
4
21
185
7.4K
Chris Koval
Chris Koval@ChrisKoval86·
@nexta_tv Za pozostawienie butli z gazem jest dodatek asekuracyjnie....
Polski
0
0
0
29
NEXTA
NEXTA@nexta_tv·
🔥 Russian woman burns down her own apartment for $550 A resident of Chelyabinsk fell for a scammer who promised her an insurance payout if she set fire to her apartment and recorded the whole thing on video. During the arson, the man watched everything via video call and literally directed her actions. As the apartment started burning, he insisted that she stay inside. “According to the procedure, we need to wait exactly five minutes,” he told her. The recording captures the scammer repeatedly urging the woman not to leave the apartment, even as the rooms filled with smoke. When she began struggling to breathe, she finally ran outside. In the end, the apartment burned down completely.
English
242
444
3.5K
576.4K
Chris Koval retweetledi
🇺🇦 Weredyk 🇵🇱 🇱🇹 🇬🇧 🇯🇵 🇪🇪 🇱🇻 🇦🇴
Jeden raz się wypowiem i milczę! Historia polsko-ukraińskich konfliktów jest długa, tragiczna i cholernie skomplikowana. To nie jest temat na mem, slogan wyborczy ani trzy zdania na Twitterze. Przeczytałem na ten temat setki książek – polskich, ukraińskich, kacapskich, nawet jedną w tłumaczeniu on-line z hebrajskiego. O tysiącach stron archiwalnych dokumentów, które przekopałem po drodze, nawet nie wspomnę... Nie będę udawał skromnego: mam pełną świadomość, że znam ten temat lepiej niż jakieś 90% społeczeństw obu naszych krajów. Przechwalam się? Odbierajcie te słowa jak chcecie, ale ja właśnie na podstawie swojej „wielkiej wiedzy” już dawno doszedłem do bardzo niewygodnego wniosku: Im więcej wiem o tym konflikcie – a to moja pasja od 1997 roku – tym większą mam świadomość, że jeszcze gówno wiem. Za każdym razem, gdy zanurzam się głębiej w jakiś konkretny temat, zaczynam rozumieć, że wiem mniej, niż wydawało mi się jeszcze wczoraj. Nagle pojawiają się dziesiątki niuansów. Sprzeczne relacje. Dokumenty gryzące się z innymi dokumentami. Historie, których często nie da się już uczciwie zweryfikować. A do tego dochodzi cały ludzki bałagan: koloryzowanie, przekazywanie zasłyszanych historii jako własnych przeżyć, pamięć poprawiana przez lata, dopisywanie brakujących elementów, mieszanie faktów z emocjami, czasem zwykłe zmyślanie, a czasem rzeczy tak często powtarzane, że po latach wszyscy są już przekonani, iż musiały wydarzyć się dokładnie tak, bo przecież „wszyscy tak mówią”. I dotyczy to obu stron. Nie będę tu teraz rozstrzygał, kto bardziej oszukuje, manipuluje i naciąga historię pod własne potrzeby. Tym bardziej że wcale nie mam pewności, że wiem. Prawda nie leży ani po jednej stronie, ani po drugiej. Problem polega na tym, że od dawna leży przygnieciona tonami propagandy, polityki, emocji, narodowych mitów oraz poczucia potwornych krzywd doznanych przez jednych i drugich, przy jednoczesnym bagatelizowaniu i usprawiedliwianiu własnych win. Schwytani w sidła historycznych rozliczeń mamy ogromny problem – możemy między sobą o „prawdę historyczną” napierdzielać się jeszcze następne sto lat i dalej nie dojść do niczego. Poza kolejnymi ranami i jeszcze większym przekonaniem, że „tamci” to dzikusy i idioci... Nie mam pojęcia, jak ten historyczny konflikt rozwiązać. Nie wiem nawet, czy on w ogóle jest do rozwiązania. Może jedynym akceptowalnym rozwiązaniem, które dawałoby jakąś realną szansę, byłby międzynarodowy arbitraż historyków z różnych państw, z udziałem po jednym historyku z Polski i Ukrainy – nie po to, żeby ciągnęli każdy w swoją stronę, ale żeby pilnowali, by nic ważnego nie zostało pominięte. Nie wierzę już, że najprościej i najlepiej postawić jeden wspólny pomnik z napisem „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Nawet jeśli dzisiaj byłoby to zamknięciem przeszłości, jutro jakiś pieprzony polityk znowu rozpęta gównoburzę. Niech ten arbitraż trwa nawet dziesięć lat. Niech będą badania, dyskusje, archiwa i grzebanie w dokumentach. Żaden dramat. I tak napierdzielamy się w tych tematach od znacznie dłuższego czasu. Nic rozsądniejszego nie przychodzi mi do głowy. To, co dzieje się dzisiaj, to igrzyska dla idiotów i swołoczy. Nie będę nawet tłumaczył, kto korzysta na tym konflikcie najbardziej. To jest oczywistość. Tracimy na tym My wszyscy. I mam wrażenie, że to dopiero początek. Będzie jeszcze gorzej. Nie będę apelował o opamiętanie. To byłaby walka z wiatrakami. Politycy i ich media mają siłę przebicia miliony razy większą niż taka istota jak ja. A tam, gdzie są doraźne korzyści polityczne i materialne – biedna uczciwość przegrywa już na starcie. Rozpalić ogień jest cholernie łatwo. Znacznie trudniej go ugasić. ********************************** Tymczasowo zamykam ten temat dla siebie - wierszem. Rudyard Kipling – a właściwie wariacja na jego wiersz w przekładzie Dmytra Doncowa (tłumaczenie z ukraińskiego – moje): Jeżeli Jeżeli możesz widzieć zrujnowane dzieło całego swojego życia i bez słowa zabrać się do budowania go od nowa, albo jednym uderzeniem stracić setki wygranych partii bez żadnego sprzeciwu i bez jednego westchnienia... Jeżeli możesz być kochankiem, nie szalejąc z miłości, jeżeli możesz być silnym, nie przestając być delikatnym... Jeżeli możesz kochać wszystkich przyjaciół jak braci, tak, aby żaden z nich nie był dla ciebie wszystkim, Jeżeli umiesz rozważać, obserwować i poznawać, nie stając się nigdy sceptykiem ani niszczycielem, marzyć - ale nie pozwalając, by marzenia stały się twoim panem... Jeżeli potrafisz być surowy, nie popadając nigdy w gniew, jeżeli umiesz być odważny, ale nigdy nierozważny, Jeżeli umiesz być dobry i mądry, nie będąc ani moralizatorem, ani pedantem, Jeżeli potrafisz zachować swoją odwagę i nie stracić głowy, gdy wszyscy wokół tracą swoją, Wtedy książęta, bogowie, szczęście i zwycięstwo staną się na zawsze twoimi wiernymi sługami, wtedy staniesz się człowiekiem... =========================== Trzeba być człowiekiem i robić swoje!
🇺🇦 Weredyk 🇵🇱 🇱🇹 🇬🇧 🇯🇵 🇪🇪 🇱🇻 🇦🇴 tweet media
Polski
0
142
521
11.4K
Chris Koval
Chris Koval@ChrisKoval86·
@sashameetsrus One more thing. Soviets was worst than nazis. And worst than Soviets was Japan army...more cruel
English
0
0
0
4
Sasha Meets Russia
Sasha Meets Russia@sashameetsrus·
On June 22, 1941, Nazi Germany invaded the Soviet Union. Today is the Day of Remembrance & Sorrow, we honor the 27 million lives lost for our freedom. At Rossoshka War Cemetery, Russians, Tatars, Ukrainians, etc. rest side by side, united against a common enemy. We must unite again.
English
502
317
1.8K
47.9K
Chris Koval
Chris Koval@ChrisKoval86·
@front_ukrainian You had Bucha and Irpien... we have Puzniki and others. We want to find victims and finally finish this problem.
English
0
0
0
21
🪖MilitaryNewsUA🇺🇦
🪖MilitaryNewsUA🇺🇦@front_ukrainian·
❗️I’m curious to know the opinion of 🇵🇱Polish citizens — how they feel about 🇺🇦Ukraine and Ukrainians?
🪖MilitaryNewsUA🇺🇦 tweet media
English
1.1K
66
439
101.2K
Chris Koval
Chris Koval@ChrisKoval86·
@front_ukrainian We support Ucraine and we will do. But you must understand ours feelings. UPA, Bandera, Szuchewych, red/black flags provoque us.
English
0
0
2
53
Кобзар 🇨🇦🇺🇦☦️
This is Petro Fedorovych Oliynyk, commander of the UPA-North from 1945 to 1946. Knight of the Bronze Cross of Merit. He went to organize the partisans in Eastern Ukraine. In 1942 he held the position of regional leader in the Dnipropetrovsk. He fought several battles against the NKVD. Oliynyk died in battle on February 17, 1946.
Кобзар 🇨🇦🇺🇦☦️ tweet media
English
15
38
269
11.8K
Кобзар 🇨🇦🇺🇦☦️
This is Khasman Mandyk Zhysi. Callsign "Malyi". He was a Jewish soldier in UPA. During World War II the nazis killed his mother, brother, and sister. He was sent to a ghetto. Instead of giving up in 1943 at the age of 14 he joined UPA. He fought against the nazis in 1943-1944 to avenge his family. He attacked German strongholds, conducted ambushes, and destroyed German communications. In 1944 he defended Ukrainian civilians in Khlom from murder by the AK. In 1945 he 1945 along with several other UPA partisans in Zavydiv and Samovol, valiantly defeated the NKVD. He was captured by the soviets. Tortured. But survived. He died August 24, 2013. His last words ""You will gain the Ukrainian state or die in the struggle for it" This is why Ukrainians support UPA. Because UPA fought and defended Ukrainian freedom from its oppressors. Stop pretending that UPA only existed in 1943. UPA fought from 1942-1960. Their history has not been properly told.
Кобзар 🇨🇦🇺🇦☦️ tweet media
English
661
1.3K
5.2K
172.6K