Staszek Kolasa
1.4K posts


🗣️@K_Stanowski : „Dzisiaj po raz pierwszy od dawna poczułem, że nie ufam Państwu w którym żyję”.
Polski

@SchwertnerPL Patryk Słowik, tak, jak Zakolak, w życiu słowa prawdy nie powiedział...
Polski

Prezes Jarosław Kaczyński zaproponował powołanie Komisji Zaufania Publicznego, bo Polacy mają prawo poznać całą prawdę o aferze Szpitala Południowego. Nie politycy, nie urzędnicy i nie osoby uwikłane w spór, ale niezależni lekarze, prawnicy, eksperci i przedstawiciele organizacji społecznych powinni prześwietlić wszystko od początku do końca.
Jeśli ktoś nie ma nic do ukrycia, nie powinien bać się takiej komisji. Jeśli dochodziło do nieprawidłowości – Polacy muszą się o tym dowiedzieć.
Polski

@olasempruch @TomaszSakiewicz @Bondina5 Najbardziej rzetelny, warsztatowo wręcz doskonały, nie szukający poklasku. Uczciwy, skromny, obiektywny dzienikarz, a Pani mówi nie. Niewiarygodne....
Polski

Szanowni Państwo, wszystkich, którzy mogą mieć wiedzę na temat przypadków śmierci pacjentów w szpitalu Południowym w Warszawie wywołanymi działaniami Dawida Kacprzyka i jego przełożonych, zapraszam do Telewizji Republika. Jako dziennikarz i w latach dziewięćdziesiątych rzecznik Naczelnej Rady Lekarskiej zapewniam zachowanie tajemnicy dziennikarskiej i w razie potrzeby opiekę prawną.
Polski

@CzarnekP Oczywiscie, najlepiej będzie dla tej komisji, jak zasiądą w niej ludzie, których my wskażemy...
Polski

Warszawskie szpitale toną w kolejnych skandalach, a odpowiedzi wciąż brak. Im więcej faktów wychodzi na jaw, tym bardziej widać skalę patologii, do której doprowadziła partia Tuska.
Dlatego niezbędna jest Komisja Zaufania Publicznego - niezależny zespół lekarzy, prawników i ekspertów, który dotrze tam, gdzie dziś nikt nie chce zajrzeć.
Prawdy o tej aferze nie wyjaśnią ci, którzy odpowiadają za ten patologiczny system. Jeżeli koalicja nie ma nic do ukrycia, powinna poprzeć ten pomysł natychmiast. Jeśli będzie go blokować, Polacy sami wyciągną wnioski.
Polski

@OficjalneZero Na tej Patelnie, to jest event dla obłąkanych i umysłowo chorych?
Polski

PILNE ‼️
W związku z nowymi informacjami ujawnionymi dziś podczas rozmowy Krzysztofa Stanowskiego z byłym ordynatorem Szpitala Południowego w Warszawie, dr Emilem Jędrzejewskim, redakcja Kanału Zero podjęła decyzję o skupieniu jutrzejszych działań redakcyjnych na tej sprawie.
W związku z tym zaplanowane na jutro spotkanie z Krzysztofem Stanowskim na Patelni w Warszawie w ramach formatu „Przekonaj Stana do zmiany zdania” zostaje odwołane!
Przepraszamy wszystkich, którzy planowali wziąć udział w wydarzeniu.
Polski

@PatrykSlowik @BartoszLewand20 Mój serdeczny przyjaciela zawsze powtarza, że każdy łysy, to mściwy chuj...
Polski

Premier Donald Tusk zapowiedział, że każda złapana za rękę osoba wchodząca do szpitala bez kolejki i należąca do Koalicji Obywatelskiej poniesie surowe konsekwencje.
Do zobaczenia jutro rano, ok. 6, w Zero.pl 🙂
Polski

W Szpitalu w Warszawie funkcjonowała ścieżka VIP dla partyjnych kolegów polityków KO. Szpitalem zarządza warszawski samorząd, a nadzoruje go 3 wiceprezydentów miasta. Miasta, w którym od 20 lat rządzi ta sama ekipa.
Patologii ze Szpitala Południowego by nie było, gdyby nie to, że Warszawa od 20 lat działa jak układ zamknięty grupy trzymającej władzę.
Dlatego @PL_2050 nie poprze odejścia od dwukadencyjnosci dla prezydentów miast.
Polski

@Macko_director Też tak mam. Pamiętam mecze z Peru i Belgią oraz półfinał z Włochami. A szczególnie pamiętam drugi półfinał, Niemcy - Francja. Pierwszy taki mundialowy mecz z dogrywką i karnymi. I finał z charakterystyczną cieszynką Tardellego. I jak Zoff uniósł Puchar...
Polski

@iggnacy Stara szkoła drugiej opcji ;)
Bardziej jednak Argentyna, a może nawet Anglia, jak poprawią formację obronną, to śmiało mogą marzyć o finale
Polski

No dobra. Pierwsza kolejka MŚ za nami. Są dwie teorie:
- cicha woda - faworyci w pierwszych meczach odpuszczają, zbierają siły. Jak Argentyna 4 lata temu. Z tego punktu widzenia Hiszpania, czy Portugalia spokojnie są wciąż faworytami, a może nawet dochodzi do nich Brazylia
- forma sezonu - patrzymy na przygotowanie, motywację, flow. To widać od razu. Jak z Hiszpanią na ME 2 lata temu. Z tego puntku widzenia Francja, Anglia lub Argentyna to jest top. Może Niemcy.
Ja jestem na razie w opcji 2 i stawiam na Francję. Będę update'ował moje priory.
Polski

@ArgentynaFutbol Brazylia jest mi zdecydownie bliższa. Nie ma sensu sięgać aż do Pozzo.
Puchar Świata to puchar świata, Brazylii liczy się obrona tytułu. Nie wiem dokładnie, jaka narracja jest z Włoską drużyną, ale tak Pele jest zawodnikiem, który obronił Puchar Świata i zdobył 3 PŚ, jako jedyny
Polski

Drogi kolego. W tekście jest napisane wyraźnie - „kto obroni Puchar Świata”. W latach 30-70 drużyny rywalizowały o Puchar Jules’a Rimeta zwany potocznie Złotą Nike.
Po drugie, pierwszym zespołem, który zdobył ten puchar dwa razy z rzędu były Włochy. Rozumiem, że nie jest najrozsądniejszym pomysłem lansowanie teorii, która opiera się fundamencie, że to właśnie włoska drużyna jest najlepszą w historii tego sportu, ale jak sam zaproponowałeś - trzymajmy się faktów ;)
Polski

• Najlepszy piłkarz w historii futbolu? 🇦🇷 Argentyńczyk,
• najlepszy indywidualny występ w historii finałów mistrzostw świata? 🇦🇷 Argentyńczyk,
• gol wszechczasów po akcji indywidualnej? 🇦🇷 Argentyńczyk,
• najlepsza bramka mundialu po akcji zespołowej? 🇦🇷 Argentyna,
• najlepszy finał w historii mistrzostw? Ten z udziałem 🇦🇷 Argentyny.
Dziś w nocy do akcji wkraczają aktualni mistrzowie świata‼️ Do zdobycia został im już tylko jeden skalp – najlepszej drużyny w historii mundialu. A zdobędą go ci, którzy grając w niemal niezmienionym składzie obronią Puchar Świata. Do tej pory nie udało się to nikomu. Próbowali Brazylijczycy, Argentyńczycy i Francuzi, ale w każdym przypadku finał był tym meczem, który niweczył ich marzenia.
Zaczniemy od kwestii fundamentalnej, a jednocześnie wciąż niedocenianej – mentalności i relacji wewnątrz zespołu. To jeden z trzech kluczowych czynników, które decydują o końcowym wyniku na tego typu turniejach.
Argentyna NIGDY w swojej historii nie przystępowała do mundialu w tak komfortowej sytuacji psychicznej.
W 1982 roku Albicelestes z Maradoną i Kempesem przybyli do Hiszpanii jako murowani faworyci. Tuż po przylocie duża część drużyny, z Maradoną na czele, przeżyła jednak szok. Na miejscu okazało się, że Argentyna nie tyle nie wygrywa wojny o Falklandy, co jest o krok od kapitulacji, a tysiące młodych argentyńskich chłopaków oddaje życie w konflikcie przegranym od pierwszego wystrzału.
Jakby tego było mało, trener – mitoman z narcystyczną osobowością, który celowo pominął Maradonę przy powołaniach na mundial w 1978 roku – więcej czasu niż na boisku z piłkarzami spędzał na miejscowych plażach w towarzystwie dziewcząt. W takiej aurze wynik był łatwy do przewidzenia.
W 1990 roku Argentyna przybyła do Włoch pełna wątpliwości. Po zwycięskim mundialu w Meksyku nie udało się sięgnąć po żaden znaczący laur. Do dziś nie wiemy, jakim cudem piłka ani razu nie wpadła do bramki Urugwaju w 1987 roku na Copa América. Maradona i młodziutki Caniggia grali jak z nut, ale Urusi zagrali mecz życia wykorzystując jedną sytuację i Argentyna odpadła w półfinale. Dwa lata później bramki Bebeto i Romário rozwiały iluzje podopiecznych Bilardo, że to właśnie oni będą pierwszym zespołem w koszulkach w innym kolorze niż żółty, który wygra Copę na brazylijskiej ziemi.
We Włoszech szybko okazało się, że kontuzja Maradony jest na tyle poważna, iż właściwie nie powinien był grać w turnieju, a forma całej drużyny daleka była od oczekiwanej. Argentyna ledwo wyczołgała się z grupy.
Ale ci, którzy myśleli, że mistrzowie świata poddadzą się bez walki, szybko zostali wyprowadzeni z błędu. Argentyna rozegrała LEGENDARNĄ fazę pucharową: Brazylia, Jugosławia (najsilniejsza w jej historii), Włochy i Niemcy. Mimo porażki (w powszechnie znanych okolicznościach) w finale po powrocie do kraju drużynę powitano tak, jakby zdobyła puchar.
A jak to wygląda dziś? Na boiskach USA zobaczymy zespół, który zdjął wszystkie klątwy, zburzył mury i bije rekord za rekordem. To pierwsza drużyna w historii, która obroniła Copę będąc jednocześnie mistrzem świata, pierwsza, która pokonała Brazylię w finale turnieju rozgrywanego na jej ziemi, i jedyna, która wygrała oba mecze eliminacyjne z odwiecznym rywalem.
Mentalność zwycięzców rodzi się w bólach i tak było też w tym przypadku. Pamiętamy mecz z Meksykiem, w którym Argentyńczycy mieli nogi spętane kajdanami, oraz dogrywki z Holandią i Francją – spotkania, w których drużyna powinna się była załamać się po tym, jak wypuściła z rąk wygrane, które wydawały się pewne w 90 minutach.
Mimo tych wszystkich sukcesów Argentyna cały czas pozostaje niesamowicie zjednoczona i wciąż głodna triumfów. Presja, która kiedyś pętała nogi zawodnikom, jest dziś najmniejsza w historii jej występów na mundialach.
Na ten moment nie wiemy jeszcze w jakiej formie są Argentyńczycy. Jedno jest jednak pewne: ci, którzy będą chcieli odebrać im tytuł, będą musieli „zabić” ten zespół na boisku.

Polski

Exactly. The best driver on the paddock & 7-time Wolrd Champion...
Lewis Hamilton@LewisHamilton
REMEMBER WHO YOU ARE
English

@korpopajter Oczywiscie jest bardzo źle. Katastrofa. Poswiadcza to sutuacja w jednej finansowej korpo i kilka stażystek, które się sprawdziły, ale którym odmówiono przedłużenia umowy. Komedia. Tak bardzo zjebanego wpisu dawno nie czytałem...
Polski

U mojej dobrej koleżanki (wielkie warszawskie korpo z sektora finansowego) wstrzymano właśnie rekrutacje oraz wszystkie planowane podwyżki, a co najmniej kilku osobom z dnia na dzień odmówiono jednak przedłużenia okresu próbnego na czas nieokreślony (merytorycznie się sprawdziły).
A Wam jak się żyje na zielonej wyspie?
Lubicie płacić drugi próg podatkowy, żeby 28 letni lekarz mógł zarabiać ponad 100 tysięcy miesięcznie do ręki?
@tomo9000p jest źle ;/
Polski

@K_Stanowski I takim oto sposobem, plebejska chłopina idzie krok dalej i będzie teraz obrzydzać ludziom urząd skrabowy i urzędników. Trzeba było typie pokazać imię i nazwisko urzędnika, bo pod takim pismem ktoś zawsze się podpisuje. I nakręci hejt, jak śmią coś takiego podsyłać...
Polski

@arkadioman @PatrykJaki Burki dla kobiet, obowiązkowy egzamin z grillowania, program „Polonizacja Plus”: trzy lata mieszkania bez narzekania na urząd skarbowy, obowiązkowa przysięga na bigos i żurek, państwowy rejestr osób wkładających ananasa na pizzę...
Polski

@PatrykJaki Wypowiedzenie paktu migracyjnego i deportacja wszystkich nielegalnych migrantów. Migracja tylko legalna i z krajów bliskich kulturowo. Firmy ściagające migrantów do pracy biorą za nich odpowiedzialność finansową. To bedzie dla mnie gamechanger w dzisiejszych czasach.
Polski

No jest #gamechanger na konwencji PiS❗️
Najważniejsza obietnica. Jeśli wrócimy do władzy pierwszą naszą decyzją będzie przesunięcie 2 progu podatkowego do 180 tys! A do 360 tys dla małżeństw!
I co zaskoczeni? 🔥
Polski

@Fyordung @Pawel_Ozog Strszna jakość. Co to w ogóle jest, HD720? Przecież tego nie da się oglądać. Telewizja publiczna za miliardy złotych. Żenada...
Polski

@Pawel_Ozog Może i nie ma komentatorów na miejscu, ale także jakość obrazu jest fatalna.
Polski

Za mało się mówi o tym jak żenujące jest, że muszą komentować mundial z Warszawy.
TVP SPORT@sport_tvppl
Mikrofony sprawdzone, notatki przygotowane 🎙️ @BorekMati i Grzegorz Mielcarski meldują gotowość przed meczem Kanada – Bośnia i Hercegowina. 📲 Oglądaj transmisję online 👉 sport.tvp.pl/93264795/
Polski

#Infantino ha detto “Forse con 64 squadre l’Italia si qualificherebbe, potremmo arrivare a 228 per vedere se ci riesce”Ha ragione, ma il presidente della #FIFA ha degli obblighi e non si può permettere di sfottere la Nazionale 4 volte Campione del Mondo. Così facendo dimostra di non essere all’altezza del suo incarico
#InfantinoOut


Italiano

@Transfery_ Jeśli dziewczyna robiła zdjęcie, to KTO JEST NA ZDJĘCIU???
Polski

‼️ 🇦🇷 Dziewczyna Marcosa Senesiego uchwyciła dokładny moment, w którym jej chłopak dostał telefon od selekcjonera reprezentacji Argentyny, Lionela Scaloniego!
Para była już na wakacjach, kiedy zadzwonił telefon, a piłkarz dowiedział się, że jedzie na MŚ!
Podczas rozmowy z selekcjonerem, zawodnikowi do oczu napłynęły łzy i sam nie mógł uwierzyć w to, co się właśnie stało! Później oboje zaczęli krzyczeć z radości i świętować! 🥹
Marcos Senesi został powołany do kadry jako zastępca kontuzjowanego Leonardo Balerdiego. POWODZENIA!

Polski






