AbsurDB
43.5K posts

AbsurDB
@DbAbsur
Dziennikarz sportowy portalu https://t.co/qcdiaOmq5f
Wałbrzych Katılım Mayıs 2019
1.3K Takip Edilen19.7K Takipçiler

@DbAbsur @blazejdaw A na trzy, z czego trzeci jest o nic? ;)
Polski

Zastanawiam się czy i jak na mundialu przy 48 drużynach miałby logistycznie i matematycznie sens system szwajcarski :)
Przy czterech meczach każdej ekipy to mamy w fazie grupowej łącznie 96 spotkań (teraz 72). Przy awansie topowej szesnastki do 1/8 to będzie 16 meczów play-off.
AbsurDB@DbAbsur
Najważniejsze na ostatnią kolejkę: 4 punkty = nie będzie takiego zbiegu okoliczności, by nie awansować z trzeciego miejsca 3 i 2 punkty, decyduje tabela poniżej (dlatego aż 25 zespołów ma ponad 90% szans na awans, w tym Szwecja - nie wiem skąd bierzecie, że nie wyjdzie z grupy):
Polski

@BartekBob8908 Nie będzie szalenie ciężko wyjść z trzema punktami, bo 85% drużyn z trzema punktami wychodzi
Polski

@DbAbsur Ale z 3 punktami będzie szalenie ciężko wyjść, trzeba trochę tych goli nastrzelać wtedy by w "8" się zmieścić
Polski

Najważniejsze na ostatnią kolejkę:
4 punkty = nie będzie takiego zbiegu okoliczności, by nie awansować z trzeciego miejsca
3 i 2 punkty, decyduje tabela poniżej (dlatego aż 25 zespołów ma ponad 90% szans na awans, w tym Szwecja - nie wiem skąd bierzecie, że nie wyjdzie z grupy):

karol_cyferki@JestSrednio
@DbAbsur Ile punktów i jaka różnica bramek da awans?
Polski

@Daniel97426192 Może przegrać 0:3 i nie awansować. A nawet 0:2. To nie jest zaskakujący wynik z Brazylią
Polski

@Krzysiek8772 Ciekawe pytanie, ale nie mam akurat tego jak sprawdzić. Z jednym punktem to się generalnie nie wychodzi, ale z dwoma punktami, to na pewno ktoś zdobył mistrzostwo
Polski

@SMuraszewski @blazejdaw Na dwa mecze na drugim końcu świata, to się nie opłaca maneli pakować ;)
Polski

@DbAbsur @blazejdaw Ja postawiłbym na dwie fazy grupowe. Pierwsza to 16 grup po trzy zespoły, wychodzą po dwie drużyny, ale wyniki z meczów między nimi przechodzą do drugiej fazy. Tam osiem grup po 4, wychodzą po dwa i potem tradycyjna drabinka od 1/8.
Polski

Pełna analiza ostatniej kolejki
Kto musi wygrać, kto może wygrać, kto nie powinien chcieć wygrać, komu wystarczy niska przegrana:
weszlo.com/mundial-2026-2…
Polski
AbsurDB retweetledi

@jkmccrann @OilSheppard A draw against Australia means that Paraguay plays France or Germany in round of 32. A win gives Paraguay Iran or Egypt, so I wouldn't be so sure about it
English

@OilSheppard Very smart. There is no chance something like this will ever happen again.
Australia vs. Paraguay will be a 1-1 draw.
English

@OilSheppard If Scotland loses 0:1 they will be 98% certain that they qualify.
Austria drawing with Algeria gets Spain in round of 32. Losing 0:1 gives them probably Egypt in round of 32, so a draw is not so certain here
English

@KROPKA1111 @DbAbsur Nie do końca. Tylko Portugalia tutaj wypadła jako faworyt. Hiszpania, Francja, Holandia, Niemcy, Anglia zajmują 1 miejsce w grupie i wszyscy są w drugiej połówce drabinki. Pojebana drabinka.
Polski

@DbAbsur Dobrze rozumiem, że dla Urugwaju najlepsze 1. i 3. miejsce?
Polski

Pamiętajcie! O dodatkowe miejsca w Lidze Mistrzów z EPS będą walczyły małe kraje. Tak kiedyś czytałem
Lukasz Bozykowski@LukaszBoz
If access list for 2027/28 will be the same as now: Fight for EPS: 🏴 96% 🇩🇪 40% 🇮🇹 28% 🇫🇷 17% 🇵🇹 8.6% 🇪🇸 7.9% 🇹🇷 1.8% 🇧🇪 0.8% 🇩🇰 0.7% 🇨🇾 0.3% 🇬🇷 0.1% 🇭🇷 0.1% 🇵🇱 0.04% 🇳🇴 0.04% 🇳🇱 0.03%
Polski


@benassouekotto Barcelona miała łatwiejszą fazę ligową to raz. A przede wszystkim: autostrada Arsenalu była nagrodą za wyniki w fazie ligowej. To coś innego, niż mega szczęśliwe losowanie
Polski

@DbAbsur To tak jak Arsenal w LM. Najaltwiejsza faza ligowa, później ligoeuropowa autostrada do finału.
Niby losowanie nie ma znaczenia bo w drodze po puchar trzeba i tak grać z poważnymi, a jednak oni nie mieli realnie z kim odpaść, skoro najpoważniejszy rywal po drodze to Atletico xD
Polski

Tak sobie jeszcze wracam do tego
Tunezja wylosowała:
-najsłabszego możliwego rywala z koszyka 2. i 5.
-drugiego najsłabszego możliwego rywala z koszyka 3. i 4.
A mówią, że losowanie nie ma znaczenia i jak się chce awansować, to trzeba i tak wygrywać z najlepszymi
Weszło!@WeszloCom
Zastanawiacie się, skąd się wzięła Tunezja na mundialu? Grupa eliminacyjna do MŚ, którą wygrała Tunezja:
Polski

@blazejdaw Gorszy z pary Paragwaj-Australia zagra z Niemcami albo Francją, a lepszy - z Egiptem lub Iranem, więc akurat w tym meczu motywacja będzie
Polski

@ilekomplikacji Nie, nie obowiązywało w 1994. Tak były wtedy mecze zaplanowane
Polski

@DbAbsur z tego samego powodu?
(domyślam sie, że owo prawo - bo to nie wymysł FIFA - funkcjonuje dłużej niż od zeszłego roku, a może jednak w 94 sie mniej przejmowali i nie było xD)
Polski












