M.
1.1K posts


.@KLubnauer: Zmieniamy w tej chwili rozporządzenie o ocenianiu, piszemy jeszcze element taki, że uczeń, który solidnie odrabia te prace domowe, może zostać wyróżnioną poprawioną oceną na koniec roku przez nauczyciela. Czyli ta systematyczność może być jednocześnie wyróżniona.
@RadioZET_NEWS @BeataLubecka #3PnKD
Polski

@Gosc_RadiaZET @RadioZET_NEWS @KLubnauer @BeataLubecka To nie jest prawda...to jest myślenie życzeniowe... Nie będzie tych działań praktycznych jeśli nie będzie do nich warunków... A na ten moment nie ma
Polski

➡️Wakacje, a co będzie w szkole od nowego roku? Między innymi nowe zajęcia na technice❗
🎥"Umiejętność przyszycia guzka, powieszenia obrazka na ścianie czy uprasowania koszuli" @KLubnauer ⬇️
@RadioZET_NEWS @BeataLubecka #3PnKD
Polski

@Niaru_2 @MaciejBerek @PremierRP Karty dalej są wydawane na różowych nieformenych karteczkach... Koszmar
Polski

📱 Nowe funkcje w mObywatelu!
🔵 Aplikacja umożliwi elektroniczne poparcie dla kandydatów - podpisy wymagane do rejestracji kandydatów na Prezydenta RP, senatorów oraz list kandydatów do Sejmu i Parlamentu Europejskiego będzie można składać elektronicznie już od najbliższych wyborów.
🔵 eDyplomy - dyplomy ukończenia studiów, dyplomy doktorskie i habilitacyjne będą dostępne w mObywatelu.
🔵 Więcej informacji dla kierowców - nowe usługi obejmą szczegółowe dane o okresie próbnym i zakazie prowadzenia pojazdów.
🔵 Przedsiębiorcy będą mogli sprawdzać informacje o pełnomocnikach i prokurentach oraz zarządzać pełnomocnictwami.
🔵 Rozszerzamy zakres informacji dostępnych z ksiąg wieczystych o dane adresowe nieruchomości.
🔵 Nowe dokumenty zawodowe (m. in. ratowników medycznych, geodetów czy rzeczoznawców).
@PremierRP @KGawkowski @DStanderski @CYFRA_GOV_PL
#Deregulacja #PriorytetyRządu #RobimyNieGadamy

Polski

@gazetapl_news Kropla w morzu potrzeb... Poza tym co z tego że będzie pracownia jak nie będzie materiałów do pracy?
Polski

Przyszywanie guzika, korzystanie z narzędzi czy przeprowadzanie doświadczeń przyrodniczych mają częściej pojawiać się w polskich szkołach. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało program wart 200 mln zł, który ma pomóc placówkom. Zmiany są częścią większej reformy edukacji planowanej na najbliższe lata. Więcej: next.gazeta.pl/next/7,172690,…

Polski

@MikolajPisarski @DataGrzegorz @teatrgroteska To nie jest prawda. To właśnie organizator przy imprezie masowej odpowiada za takie rzeczy po konsultacji i przy wsparciu sluzb. Więc tak zawinił organizator.
Polski

@DataGrzegorz Do organizatora nic nie mam. @teatrgroteska krul i bez nich to w ogóle nie byłoby niczego. Ale to nie Teatr kieruje tłumem, zabezpiecza wydarzenie i nie on zabrania oprawy pirotechnicznej. A to są trzy rzeczy, które nawaliły najbardziej.
Polski

Rany ale afera w Krakowie od rana 😅
Wczoraj, jak co roku, odbywała się Parada Smoków. Tyle, że pierwszy raz zmieniła się lokalizacja - spod Wawelu smoki wyniosły się za Most Dębnicki.
Tyle, że… chyba większość ludzi informacji o zmianie nie znalazło bo tysiące osób w tym dzieci utknęło po złej stronie rzeki i parady po prostu nie widziało.
Do tego znajomi mówią, że chaos, tłum, poblokowane wyjścia tak, że momentami ścisk robił się naprawdę niebezpieczny.
Do tego ze względu na debilną uchwałą Rady Miasta o absolutnym zakazie nawet cichych i ekologicznych fajerwerków pokaz pierwszy raz odbywał się bez pirotechniki…
Wtopa taka, że przydałoby się odwołać Prezydenta. Oh… wait 😅
Polski

@MHornaCieslak Przecież Pani jest niepoważna i nie ma pojęcia o co robi...kazda szkoła nagradza publicznie dzieci z osiągnięciami, rodzice dają dziecia prezenty i nagrody po ukończeniu szkoły, wladze samorządowe nagradzaja najlepszych uczniow...a Pani wybiórczo doczepiła się lodziarni? Serio?
Polski

Poziom absurdalnej manipulacji wobec p. Joli oraz mnie osiągnął niebywałe szczyty. Nie było żadnego zakazu. Przesyłamy razem z ekipą z Lodziarni pod Dębem moc życzliwości! A już 26.06 razem z p. Jolą oraz starostwem organizujemy wspólnie wydarzenie dla każdego dziecka. Będziemy wspólnie świętować i sprzeciwiać się mowie nienawiści.

Polski

@tomek_gotuwka @Drzymalski_ Są narzędzia, ale przy dużej liczbie osiągnięć do wpisania trzeba ustawiać wszystko ręcznie bez względu na to jaka firma dostarcza dziennik z którego drukuje się świadectwa.
Polski

@M_L_002 @Drzymalski_ nie ma jakiegoś narzędzia do generowania świadectw? jesli nie to dlaczego skoro od dawna wszystkie szkoły używają edziennikow?
Polski

Jakie "świadectwo drukuje się ok. 15 minut" i "jak szybko będzie wysychał tusz" jak to jest dosłownie Ctrl+P na losowym Canonie czy HPku? XD

Joanna Ćwiek-Świdecka@CwiekJo
W ubiegłym roku starałam się oszacować w @rzeczpospolita , ile kosztują nas szkole świadectwa. Wyszło, że 1,5 mln. Świadectwa, poza tymi na zakończenie podstawówki i szkoły średniej, są niepotrzebne. Ale za to możemy co roku porozmawiać o paskach i czy dawać za nie lody za darmo.
Polski

@ectuspolonus @MEN_GOVPL @CKE_PL Do czasu gdy egzaminatorzy będą jeździć i ulegać to nic się nie zmieni...
Polski

Drogie @MEN_GOVPL, droga (a może tania?) @CKE_PL czy to są standardy dwudziestej gospodarki świata i budowanie prestiżu?
Post z FB PokojuNauczycielskiego.

Polski

@kr_szumilas W obszarze edukacji koalicja zawodzi na całej lini od początku kadencji... To kolejne źle działanie... Dramat
Polski

@JC02899 @OficjalneZero Bez przesady. O jak starych samochodach mówimy skoro nawet 21 letnie się kwalifikują?
Polski

@M_L_002 @OficjalneZero Dotyczy tylko samochodów już zarejestrowanych, najbiedniejsi mieszkańcy Krakowa nie mogą kupić starego auta i jezdzić nim po Krakowie bez opłat.
Polski

@JC02899 @OficjalneZero Mieszkańców Krakowa ograniczenia strefy nie dotyczą. Dotyczą jedynie oosb przyjezdnych.
Polski

@wb_malvil @MEN_GOVPL To się nie zmieni...jak po dyskusji z panią Kurator zostalem poproszony o napisanie maila i zaangażowanie się w zmianę to dostałem pismo z którego dowiedziałem się że moje uwagi są bez zasadne bo konkursy są robione zgodnie z prawem...
Polski

Konkursy kuratoryjne z nierównymi szansami, punkty za oceny i E8, który niewiele mówi o zdolnościach dzieci. To wszystko tworzy chory system rekrutacji do szkół średnich. @MEN_GOVPL to jest sprawa na już. Z tego są potem problemy emocjonalne dzieci bo te lądują w szkole, która



Polski

@wb_malvil Ale przed 9 też kiepsko...wiec to okienko aktywności jest przerażająco nieduże
Polski

A czy ta strategia aby o tym wie? Młodzi dzisiaj: "Proszę o zwolnienie mnie z 4 ostatnich lekcji, o godzinie 12.50 z powodu złego samopoczucia." Młode pokolenie przestaje funkcjonować po godzinie 13.00 🤯 Myślę, że strategia powinna to wziąć pod uwagę. 🤔 Nie można ich tak męczyć
Ministerstwo Edukacji Narodowej@MEN_GOVPL
💬„Przygotowujemy strategię rządu, która ma odpowiedzieć na wszelkie pytania i przez najbliższe lata tę politykę realizować. Należy tak przygotować kolejne działania, by głos młodych był realnie usłyszany” - mówiła Ministra Edukacji @barbaraanowacka podczas wystąpienia na @ImpactCEE.
Polski

@MEN_GOVPL @barbaraanowacka @IzabelaZietka @PaulinaPW2024 Szkoda, że jak zwykle nie uwzględnione głosu nauczycieli...
Polski

📣 Projekt ustawy o prawach i obowiązkach ucznia został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję ds. Dzieci i Młodzieży i rozpatrzony przez Komisję Edukacji i Nauki.
W trakcie prac uwzględniono liczne postulaty zgłaszane przez młodzieżowe organizacje pozarządowe.
Projekt przeszedł szerokie konsultacje społeczne, a ankieta na ZPE pokazała wysokie poparcie uczniów i nauczycieli dla planowanych zmian.
👉 W najbliższym czasie odbędzie się II i III czytanie projektu ustawy w Sejmie.



Polski

@M_L_002 @MEN_GOVPL Nawet nie wiem ile to dokumentów, bo u nas nikt nie jest przeszkolony. Nauczyciele mnie zabiją, gdy każę im to wypełnić 😁 Fajna ta współpraca, nie?
Pół biedy pewnie w szkołach, w których napisanie opinii o uczniu jest wydarzeniem. U nas piszemy z 200 rocznie.
Masakra i chaos.
Polski

To są jaja, @MEN_GOVPL 😡
Od 14.04 w PPP obowiązują nowe druki dla szkół - opinia o uczniu. Punkty w nich wzięto żywcem z diagnozy funkcjonalnej, której szkoła NIE MA obowiązku wykonywać. Każdy punkt zaś ma przypisane pytania w kwestionariuszu, którego nikt nie zna 🤣
Serio???

Polski





