Так я не поняв, на фоні антиукраїнської істерії поляки почнуть повертати українців з Польщі в Україну? Чи тоді працювати буде нікому, адже всі подяки давно в Німеччині та Великобританії?
@DanielMusianek@Lenny_v_bane@poroshenko Ти навіть пані пояснити нічого не можеш. Ну блять завжди казали, що польська школа - це дно. Прийшов в дискусію - аргументуй.
Виклики, які стоять перед Україною, потребують здорового, дорослого, професійного, державницького підходу.
Посилки з орденами поїхали до Варшави. Всі ми вихлюпнули зрозумілі емоції. А тепер усім треба заспокоїтись. Польща — наш стратегічний сусід, союзник, держава, через яку проходить величезна частина нашої безпеки, логістичний хаб забезпечення зброєю наших Збройних Сил, країна, від якої великою мірою залежить наш вступ до ЄС та НАТО. За часів моєї каденції невипадково вона була нашим головним європейським і євроатлантичним адвокатом.
Польща — це країна, яка прийняла понад мільйон українських біженців, і їм потрібні добрі стосунки між нашими народами.
Тож українсько-польські відносини — це не майданчик для хайпу, взаємних образ і політичної капіталізації на емоціях. Тому час припинити ескалацію там, де потрібні холодна голова, професійна дипломатія і державницька відповідальність.
За умов, коли ключові українські комунікатори на польському напрямку все ще киплять емоціями, виникає просте запитання: хто сьогодні реально займається дипломатією з Польщею? Хто відповідає за політичну комунікацію з польською владою? Хто говорить із польським парламентом, урядом, президентською адміністрацією, місцевими елітами, експертним середовищем, медіа?
Хто гасить пожежу? Що взагалі робиться для відновлення довіри? Що буде з українсько-польським стратегічним партнерством? Якою буде атмосфера довкола надзвичайно важливої для нас конференції в Гданську?
Ми можемо мати суперечки щодо аграрної політики, перевізників, конкуренції, політики, пам’яті тощо. Але все це треба вирішувати через дипломатію, комунікацію і повагу, а не через бійки в соціальних мережах.
І без претензій до історичних підручників один одного — хай ними переймаються вчені, а не політики. Наша спільна історія надто складна, сповнена взаємних кривд і образ, і кращих ліків, ніж «прощаємо і просимо прощення», ще ніхто не прописав. Майбутнє не має бути в заручниках від минулого. Тим більше, шо не минуле — причина цієї кризи у двосторонніх стосунках, а внутрішні проблеми, популізм, гонитва за рейтингами.
Україна не має розкоші сваритися з Польщею. Польща не має розкоші сваритися з Україною. Ми воюємо за незалежність та існування української державності. І ми повинні берегти кожного союзника, кожен інструмент, кожну можливість. Росія ж лише аплодуватиме кожному нашому взаємному приниженню, кожному необережному слову, кожному новому скандалу.
Пропозиції нашої команди такі.
Перше. Припинити публічну ескалацію.
Друге. Негайно провести аудит української політики щодо Польщі: хто відповідає, яка стратегія, які канали комунікації, які проблеми, які рішення.
Третє. Повернути професійну дипломатію. Не шоу, не образи, не спілкування через ЗМІ, не публічний шантаж, не гру у «хто гостріше і болючіше відповість полякам», а системну роботу з польською державою і польським суспільством. Мій заклик до дипломатів: залиште справу повернення орденів політикам, у вас же — своя важлива місія.
Четверте. Відокремити емоції від національного інтересу. Бо національний інтерес України — це сильний союз із Польщею, підтримка України в ЄС і НАТО, спільна безпека та спільне стримування росії.
П’яте. Маємо забезпечити обіцяне відкриття всіх переговорних кластерів з Європейським Союзом у липні. Це також залежить і від Варшави, і тут не можна недооцінювати ризики.
Час працювати і відновлювати українсько-польське стратегічне партнерство. Не можна допустити розділення України і Молдови в європейській інтеграції. Не раз вже говорив: треба припинити втрачати людей, території і час. Тепер додам: так само важливо нам не втрачати партнерів і союзників.
@DanielMusianek@IPetrisena@poroshenko Ми «жируємо» на допомозі? Блять ти підор йобаний, я з власного гаманця платив, аби поляки воювали з росіянами, а не українці. Хочу щоб ви так «пожирували», шмат людського лайна.
@IPetrisena@poroshenko Ja autentycznie Wam współczuję.
Zwykli Ukraińcy toczą walkę z Moskwą, a Wasi politycy pasą się na pomocy zagranicznej, wysyłają swoje dzieci za granicę i swoimi decyzjami rujnują Waszą przyszłość.
Po wszystkim uciekną do Izraela, a Was zostawią z problemami, których narobili.
Показово
Скільком народам Європи встигли насрати за час свого існування поляки.Не побоюйся сказати; Багатьом 🤷
Жоден з сусідів не лізе до поляків з претензіями щоб ті зализували їм їх історичні обіди до блиску
Хоча крові там в історії вистачає
@DominikFiszer34@khatsanovsky Польська політика довела людей до розпочу, і тому був невидимий ніколи вибух ненависті і зла. У нас зараз так само з росіянами. Ми не ті, хто щось прощає. Мати Тереза - не наш герой. Всі отримують своє.
@DominikFiszer34@khatsanovsky Бог і так вже мене осудив на понад 4 + років життя під бомбами, то я вже починаю розуміти історичні процеси. Це ти, ж сидиш в своїй Польщі і думаєш, що світ такий, добрий, хороший, подорожі, відпустки, діти і etc. В мене це все забрали, тож я десь розумію, чому і як це все було.
Називаючи УПА злочинцями ви ображаєте українців. Стільки бруду, образ і неповаги в бік України і українців я бачив тільки від росіян після 2014 і після 2022.
Як ви хочете щоб ми до вас відносились?
@K0k0Andy@LifterToJa@khatsanovsky Слухай, я не можу тобі сказати точно що було понад 80 років тому назад. Але тоді так склалося, що ходили колядувати, але потім перестали. Так буває, коли ти окупант. Подумай про це.
@Romeohf5b@LifterToJa@khatsanovsky Yes, and were those very people who lived there the ones who forbade you from speaking Ukrainian? Villagers going about their daily lives, their wives looking after their children, and the children themselves who used to go carolling with Ukrainian children.
@EyeMaciej@falstafiku Ми не знаємо як буде далі, але з сильнішою армією в Європі і з масовим виробництвом дронів будуть рахуватися всі. Хочете ви цього чи ні. І краще ми будемо на стороні Європи. Бо за ці роки люди, які вміють тільки вбивати, і дуже технологічно, навряд чи повернуться до мирного життя
@falstafiku Absurd goni absurd - Ukraina gra tak, jak pozwala słabnąca rosja, a że ru słabnie coraz mocniej, to Ukraina może coraz więcej. Skąd wiesz że po wojnie nie zostaną objęci jakimś planem Marshalla II?
Ukraina obecnie gra kilka poziomów powyżej swoich możliwości, wojna ich buduje politycznie. Kiedy skończy się wojna wybuchną wszystkie słabości, finansowe, demograficzne, gospodarcze, społeczne. Wtedy Ukraińcy zobaczą, że są 30 lat za nami.
@ASDZJE@khatsanovsky Ну ви ж розказуєте, що у вас така країна сильна, і ви всі такі піздєц воїни. Так розкажи, чому ваша недокраіна дозволила, щоб її населення вирізали? Ви ж тупі лохи, яких всі в рот їбали, від українців до німців, чмошники.
@Kiks8204@khatsanovsky Visit UA and collect it back, stupid bitch. U r so stupid that u even can’t understand that u r in no position to dictate anything. Just a useless idiot. We got and will even more your money, equipment and everything while all can do - is to post shitty twit. Live with it.
@Adam11498436@khatsanovsky А для мене Армія Крвйова зло. Ну далі що? УПА - герої, поляки - підораси. Ви всі дохуя вийобуєтеся, бо в вас війни немає. Я думаю дочекаюся подивитися як ви у нашій ситуації будете робити. У поляків одна риса - пиздіти, а от щоб реально воювати, то всі в Німеччину виїдуть.
@SkbMaciej@khatsanovsky Ну дійсно. Придивись уважно на яких автомобілях їздять українці в Польщі (навіть не в Україні), а на яких поляки. Як подивишся - повідом мене, шмара дебільна.
@khatsanovsky UPA to ludobójcy - w okrutny sposób mordowali polskie dzieci, kobiety i mężczyzn. UPA po to powstało, żeby wyrżnąć Polaków i uczynić Ukrainę czystą. No i teraz macie czystą Ukrainę - biedną, zacofaną, obsraną gównem krainę do której nawet nikt nie chce przyjechać.
@Mateusz533487@khatsanovsky Так нам і не потрібно уявляти. Все саме так і було. Тому росіян нищимо нещадно при кожній можливості. З польськими окупантами було так само. Нема хуй що поляку робити на Волині. Все дуже просто.
@khatsanovsky Wyobraź sobie że Rosjanie wpadają wioska po wiosce, rżnąć Ukraińców na kawałki i nabijając na widły dzieci, kula w łeb to przywilej. Krew leje się całymi ulicami a oni idą dalej w szalonym morderczym marszu. Tak właśnie mieliśmy z waszym UPA. Nie nazywaj Rosjan przestępcami…
@khatsanovsky UPA to nie przestępcy, to mordercy, złodzieje, barbarzyńcy, nawet zwierzęta nie mordują w ten sposób jak to robili ci barbarzyńcy. Nie chcecie ekshumacji z jednego powodu-bo świat zobaczy w tych dołach pomordowane kobiety, Dzieci, starców. Tak "waleczni" ci byli "heroje" psia mać
@khatsanovsky A Ty kiedy przeprosisz za UPA ? Wiesz co jak by UPA szła i po prostu strzelała do ludzi to jeszcze ok . Ale oni zaszywali szczury w żywych ludziach obkładali dzieci słomą i podpalali itd ? I Ty masz ich za bohaterów ? Serio ?