Tomasz Hreczuch

8 posts

Tomasz Hreczuch

Tomasz Hreczuch

@THreczuch

Katılım Şubat 2022
42 Takip Edilen2 Takipçiler
Tomasz Hreczuch
Tomasz Hreczuch@THreczuch·
@_donezk @front_ukrainian Różnica jest kolosalna: czym innym jest kłócić się o dekrety historyczne Poroszenki w czasach pokoju, a czym innym jest patrzeć, jak formacja wojskowa, którą realnie wspieramy i wyposażamy za pieniądze swoich podatników, oficjalnie przyjmuje imię formacji odpowiedzialnej za rzeź.
Polski
1
0
0
7
_Donezk
_Donezk@_donezk·
@THreczuch @front_ukrainian В Києві проспект Бандери, проспект Шухевича. В кожному місті є такі назви. В кожному є хоч один пам'ятник УПА. І це не вчора трапилося, так є давно. І президент ваш недавно казав, що бандера то справа України і Польша без претензій. Питання - чого ви от саме зараз так збудилися?
Українська
1
0
0
14
🪖MilitaryNewsUA🇺🇦
🪖MilitaryNewsUA🇺🇦@front_ukrainian·
❗️I’m curious to know the opinion of 🇵🇱Polish citizens — how they feel about 🇺🇦Ukraine and Ukrainians?
🪖MilitaryNewsUA🇺🇦 tweet media
English
1.1K
67
443
101.4K
Tomasz Hreczuch
Tomasz Hreczuch@THreczuch·
@_donezk @front_ukrainian Przypomnę prosty fakt: we Lwowie postawiono 4m pomnik Bandery w 2007 roku, to nie miało nic wspólnego z wojenną kalkulacją.
Polski
4
0
0
9
Tomasz Hreczuch
Tomasz Hreczuch@THreczuch·
@_donezk @front_ukrainian Skoro z pragmatyzmu wojennego wynika konieczność czczenia Banderyzmu, to w zupełności wystarczy, żeby państwo tego nie limitowało. Ale... to nie oznacza, że i państo ma go wciągać na sztandary... Tylko tyle i aż tyle.
Polski
1
0
0
13
Tomasz Hreczuch
Tomasz Hreczuch@THreczuch·
@_donezk @front_ukrainian Ech stary, oczywiście, że to jasne. I że wojna to inna skala problemów niż fochy historyczne Nawrockiego. Niemniej skoro już mówisz o kalkulacji, to równanie ma dwie strony. Tak to już jest. Z emocjami nie wygrasz. Wyobraź sobie ruski batalion Hołdomor, bo to kogoś motywuje...
Polski
1
0
0
29
_Donezk
_Donezk@_donezk·
@THreczuch @front_ukrainian У нас тут війна, хлопців забирають з вулиць в армію, нема кому працювати. Мало хто хоче воювати, ми хочемо жить. Але є націоналісти, які йдуть на фронт добровільно. Тому ми будемо святкувати Бандеру, щоб їх мотивувати. Бо вони хребет опору росії, а ми хочемо жити. Так зрозуміло?
Українська
1
0
0
38
Tomasz Hreczuch
Tomasz Hreczuch@THreczuch·
@_donezk @front_ukrainian Owszem moglibyśmy, naprawdę rozumiem jak wychowano tych chłopaków. Tyle że sam byś najpierw musiał znalźć dystans do rosji, żeby rozumieć czego oczekujesz. Nie ma wspólnego mianownika tej historii. Wszyscy powinni siedzieć cicho, wy też.
Polski
1
0
0
41
_Donezk
_Donezk@_donezk·
@THreczuch @front_ukrainian Сучасні бандеровці і ОУН воюють з росіянами на фронті. Найбільш мотивовані добровольці. Держава не може їх не вшановувати в таких умовах. Бо у нас війна. А ви зі своїми травмами могли б і почекати. Але ж ні, коли Путін через Трампа просить, то як тут ослухатися?
Українська
1
0
0
107
Tomasz Hreczuch
Tomasz Hreczuch@THreczuch·
@EwaZajaczkowska Chytra babo z Radomia... A teraz wybierz się do Łucznika i Pionek i im to powiedz prosto w oczy.
Polski
0
0
0
35
Ewa Zajączkowska-Hernik
Ewa Zajączkowska-Hernik@EwaZajaczkowska·
Szwecja odrzuciła pożyczkę SAFE, bo uznała, że im się nie opłaca❗ To już 8 państwo, które nie chce uczestniczyć w tym niemiecko-brukselskim programie❗ Czy według Tuska i Sikorskiego to też "ruskie trolle i zakute łby"❓ Minister obrony Szwecji przyznał, że nie będą uczestniczyć w SAFE, bo mogą pozyskać takie środki na korzystniejszych warunkach na rynkach międzynarodowych. Z tego programu zrezygnowały już Austria, Irlandia, Luksemburg, Malta, Holandia, Słowenia, Szwecja oraz... Niemcy, które tak mocno kibicują, żebyśmy w ten program weszli 😉 Tego błędu nie wolno popełnić - pakowanie się na blisko pół wieku w dług 44 miliardy euro, który objęty jest mechanizmem warunkowości, jest dla nas NIEKORZYSTNE. Komisja Europejska w każdej chwili może zablokować te środki, gdy tylko im się coś nie spodoba (np. nowa władza), a pieniądze i tak będziemy musieli spłacać! Ten mechanizm szantażu przerabialiśmy już w przypadku KPO, a na własnej skórze właśnie przekonują się o tym Węgry, gdzie trwa kampania wyborcza, a eurokraci blokują unijne środki dla rządu Orbana. Tylko idiota, albo zdrajca na brukselsko-niemiecki pasku może się na to zgodzić! I sami teraz wybierzcie co bardziej pasuje do rządu Tuska, który dostał istnej wścieklizny w obronie tego pro-niemieckiego programu. Chcą dać Ursuli von der Leyen i całej Komisji Europejskiej pętlę do zawiązania nam na szyi na lata - nie będziecie głosować jak należy? To wasze zbrojenia będą zagrożone. A gdy środki będą płynąć, to czerpać z nich garściami będą mogły niemieckie firmy - wystarczy, że założą w Polsce spółki-córki, bo żeby te pieniądze uzyskać wcale nie trzeba być polską firmą! Dla dobra naszego bezpieczeństwa i świadomości Polaków trzeba mówić wprost i nie przejmować się kłamliwą narracją zdradzieckiego rządu - pożyczka SAFE to ograniczenie naszej suwerenności i zero gwarancji dla polskiego przemysłu zbrojeniowego! Prezydent musi tę ustawę zawetować! 🇵🇱
Ewa Zajączkowska-Hernik tweet media
Polski
901
1.3K
5K
170.3K
Marynarka Wojenna RP/ Polish Navy
📢Jaskółka, Rybitwa, Czajka - te nazwy najczęściej przewijały się w komentarzach. Okręt o numerze burtowym 6️⃣0️⃣4️⃣ będzie nosił nazwę ORP Jaskółka‼️ Tym, którzy wytypowali Jaskółkę gratulujemy. Pozostałe typowane nazwy również zostaną wykorzystane przy okrętach 605 i 606🇵🇱⚓️
Polski
17
35
361
78.7K