Jarosław Kaczyński poinformował, że w ramach aktu lojalności wobec prezydenta Karola Nawrockiego zwróci Ukrainie Order Księcia Jarosława Mądrego II Klasy.
@Greenwud2 Це у вас ще з 1990 років. Я ще тоді дивувався, що ви пускаєте до себе чорних мусульман зовсім іншої культури і зовнішності, і при тому не пускаєте нас - білих християн з близькою до вас європейською культурою і генетикою.
Deutschland ist mies kaputt & unnötig kompliziert
Wir haben vor ein paar Monaten einen neuen Mitarbeiter aus der Ukraine eingestellt – nennen wir ihn Oleg.
Er ist jung, eifrig, spricht super Deutsch und macht einen tollen Job. Wir und das Team sind super zufrieden und würden ihn gerne unbefristet halten.
Das Problem: Oleg hat nur einen befristeten Aufenthaltstitel.
Er will unbedingt hierbleiben, arbeitet hart und ist bestens integriert. Er mag Deutschland, die Kultur, die Menschen, ist sozialisiert und integriert.
Deutschland sagt aber: Brooo, du musst mind. 47k/Jahrverdienen, damit du hier bleiben darfst. Was utopisch für jemanden in einem normalen Job, in einem fremden Land, ist.
WAS SOLL DAS DENN DEUTSCHLAND?
Auf der einen Seite beschwert man sich über mangelnde Integration, auf der anderen Seite macht man es den Menschen, die arbeiten und sich einbringen wollen, so schwer wie möglich.
Deutschland hat die Pointe 2015/2016 irgendwie verfehlt und zieht das ganze eiskalt bis jetzt durch.
Du arbeitest? Mach lieber nicht
Du arbeitest nicht? Du bist nicht integriert
@JNizinkiewicz Як Зеленському їхати до Гданська на тлі такої хвилі нацистської ненависті до нас? Щоби що? Щоб нарватися на провокації, тухлі яйця, акції та образи? Влаштувавши нацистський шабаш ви самі унеможливили це. На Волині був злочин, але це минуло. А ви робите подібне ЗАРАЗ.
W. Zełenski i K. Nawrocki grzebią wieloletni wysiłek swoich poprzedników. Prezydent Ukrainy powinien przyjechać do Gdańska na konferencję. Jeszcze jest szansa, zanim spory z politycznych salonów przeniosą się na polskie ulice. Wróg jest gdzie indziej.
rp.pl/komentarze/art…
@BogRymanowski Спочатку росіяни вирішили навчити нас нашій історії і почали нас вбивати. Тепер до тих повчань додалися поляки, повторюючи дословно тези Солов'йова, Сімоньян і путіна. Щось дуже зле сталося з цим світом.
💥- Czy konflikt z Ukrainą zaszkodzi Polsce?
- Zaszkodzi Ukrainie. Polsce nie – odpowiada w KRÓTKIEJ PIŁCE Leszek Miller.
💥Zdaniem byłego premiera, to prezydent Zełenski zepsuł nasze kontakty i nie zamierza ich odbudowywać. - Ukraina dalej idzie banderowskim kursem i to wszystko źle się skończy dla Ukrainy.Ukraina przegra wojnę z Rosją i nastąpi wymiana całego kierownictwa politycznego Ukrainy – prognozuje były szef rządu.
💥- Jest jeden prezydent nacjonalista i nazywa się Zełenski – uważa Gość Radia ZET. Miller ocenia, że Karol Nawrocki bardzo dobrze zrobił, odbierając Wołodymyrowi Zełenskiemu Order Orła Białego. - Pierwszy raz miałem satysfakcję, że polski polityk wysokiego szczebla stanął w obronie pamięci okrutnie pomordowanych, bezbronnych Polaków – zaznacza były premier.
@MateuszPlawski Моя стрічка заповнена поьською ненавистю до України і істерикою щодо величі Польші, гордості, образи. Те, що про Україну, ПОВНІСТЮ копіює російську пропаганду. Тож, Клімкін має рацію.
Relacje 🇵🇱polsko-🇺🇦ukraińskie:
Bardzo niebezpieczna wypowiedź byłego szefa MSZ Ukrainy Pawło Klimkina z wczoraj. Stwierdził, że ❗️polityka Polski wobec Ukrainy coraz bardziej przypomina zachowanie... 🇷🇺Rosji
Albo ukraińskie elity nie były przygotowane na tak ostrą (i słusznie, że ostrą) reakcję Polski,
Albo też zupełnie świadomie szukają sobie wroga i "chłopca do bicia":
1. Na wypadek pogorszenia sytuacji na froncie (wbrew twierdzeniom strony ukraińskiej nie jest ona wcale taka dobra: przykłady to Konstantynówka, Kramatorsk i Słowiańsk),
2. Na wypadek korzystnej sytuacji, chcąc w przyszłości budować swoją pozycję w Europie Środkowej w kontrze do Polski (wiele na tym Ukraińcy nie zyskają, postawię nawet tezę, że takie próby - biorąc pod uwagę potencjały obu państw - są skazane na porażkę).
Pierwsza opcja świadczyłaby wyjątkowo źle o naszej dotychczasowej polityce "przymykania oka".
Dwie kolejne pokazują wyraźnie znaną od wieków prawdę, że w stosunkach międzynarodowych żadnych "przyjaźni" nie ma, lecz twardy interes, a wszyscy, którzy starali się w ostatnich latach lansować wizję przeciwną, działali na szkodę społecznej świadomości w tym zakresie
kresy.pl/wydarzenia/byl…
@Alina_Makarczuk І як йому їхать до Поьші, коли ви влаштували істерію ненависті щодо України? Ви справді думаєте, що не буде провокацій, маніфестацій, тухлих яєць? Коли починали інформаційну кампанію проти нас, треба було розуміти що це виллеться в шабаш нацистів.
Brak prezydenta Ukrainy w Gdańsku nie jest korzystny ani dla przyszłej odbudowy Ukrainy, ani dla Polski, ani dla tych, kto się na tej konferencji pojawi. Mam nadzieję, że Kijów przemyśli jeszcze raz swoją decyzję w tej sprawie. Lepiej późno niż wcale.
@Konrad_Wernicki Зеленський не хоче провокації та скандалу. З тою істерикою і ненавистю, що ви влаштували, лише ідіот поїхав би в цю пастку. Мій твітер заповнений польською, пишуть що Польша ніколи не окуповувала Українк бо такої держави нікрли не було
Zełenski, który nie przyjeżdża na Forum Odbudowy Ukrainy w Gdańsku, bardziej szkodzi Ukrainie, niż Polsce.
To Ukraina potrzebuje ciągłego wsparcia i pomocy, nie Polska - my się ciągle rozwijamy.
Niesamowite, jak autodestrukcyjne dla państwa są polityczne elity Ukrainy.
Неожиданно обнаружилось, что население, которое пришли спасать от бандеровцев, оказалось абсолютно нелояльным. И что теперь с этим делать никто не знает
@THreczuch@front_ukrainian У вас класична дилема - зустрічати ворога на кордоні буферного сусіда допомогаючи йому, або остатися осторонь, ризикуючи що згодом доведеться відбиватися вже на власному. А твої аргументи - це лише виправдання другого варіанта. Можете дрочити на історію і далі.
@_donezk@front_ukrainian Różnica jest kolosalna: czym innym jest kłócić się o dekrety historyczne Poroszenki w czasach pokoju, a czym innym jest patrzeć, jak formacja wojskowa, którą realnie wspieramy i wyposażamy za pieniądze swoich podatników, oficjalnie przyjmuje imię formacji odpowiedzialnej za rzeź.
@THreczuch@front_ukrainian Тому я кажу, що КОЖЕН, хто до кінця війни навіть пошепки підіймає такв питання - то є ЗРАДНИК. І питання лише, чому він так робить - відпрацьовує гроші з Москви, що отримували ВСІ європейські праві, чи в ФСБ на нього є фацли а-ля Епштнйн. Ба більше, кажуть ваш був колись сутенер.
@THreczuch@front_ukrainian Зараз в нас є спільний ворог, який влаштував геноцид у 21му сторіччі. В мене є родичі в Маріуполі, я сам з Донецька. В Маріуполі в 22-му зашинуло від 100000 до 200000 цивільних. Це більше, ніж на Волині. І якщо ми впадемо, в вашому, наприклад, Гданську БУДЕ ТЕ Ж САМЕ!!!
@THreczuch@front_ukrainian Ще раз кажу:
В 20 сторіччі всі різали всіх. Ваши герої так саме геноцидили українців, як бандери поляків. І ми, і ви вшановуєте цих людей не за це. Ми вшановуємо їх виключно за те, що вони зробили заради існування наших держав.
@SholtoBolto@chrzanikx Новорицький в минулому сутенер. Є висока ймовірність що на нього у ФСБ є шось накшталт фото Епштейна. Та й гроші, європейських нациків роками фінансувала Москва, і тепер вони на гачку. Тому і є в них неприродна прихильність до Москви. Все інше хуйня.
@_donezk@chrzanikx Тут одразу дві причини - зв'язки з Московією та страх конкуренції.
Відстале с/г Польщі та польські грантожери дотацій з ЄС категорично не бажають України в ЄС, саме тому в них раптом прокинулась історична біль саме за Волинь.
Zełenski postanowił zaatakować personalnie Nawrockiego:
„Polski prezydent Nawrocki robi to samo, co Orban i to źle się skończy.
Nawrocki próbuje zyskać politycznie, podsycając antyukraińskie nastroje”
Nie ma takich przekleństw żeby to skomentować.
Jestem w szoku. Nie spodziewałem się że Ukraińcy tak przejmą się tym zabraniem orderu. Reagują tak jakbyśmy wysłali dywizję pancerną na Lwów. Jednak jest naród bardziej murzyński od nas.
Ukraińcy przyjęli narrację Załenskiego, że nie chcą naszego orderu, bo mają go także takie postacie jak na przykład faszysta Mussolini.
Zapominają jednak, że ich bohaterowie których postanowili czcić byli nazistami.
Mało tego- Mussolini pomimo tego jak został zapamiętany, interweniował w sprawie uwięzienia 183 polskich profesorów przez nazistowskie Niemcy, wyciągnął z obozu Sachsenhausen około 100 z 183 więźniów po OSOBISTEJ interwencji.
Banderowcy natomiast postanowili wyrżnąć około 100 tysięcy polskich cywilów na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.
Wychodzi na to, że jeden z największych wrogów publicznych, jakim jest dzisiaj dla wielu Benito Mussolini, był bardziej "ludzki" od Bandery czy Szuchewycza.
@MarekMa25175489 Якщо впаде Україна, ви наступні. Росія набере солдатів в тому числі і в Україні, і вся ця шалена від крові орда суне на Польшу. Не вірете? Подивіться Солоі'йова, послухайте Медведева. Ми теж не вірили, що вони не блефують і що наважаться на масштабну війну(
Ukraina potrzebuje Polski a Polska nie potrzebuje ukrainy. Gdyby w Polsce rządzili Polacy to lotnisko w Rzeszowie zostałoby już dzisiaj zamknięte pomoc finansowa wstrzymana, granice z ukrainą zamknięte.
Na kolanach by do Polski przyszli przepraszać i żebrać o wsparcie.