gr_ub_y
9.9K posts


@DoRzeczy_pl I tak oto cały kraj został otwarcie banderowski, a tylko moze 1% wie o ludobójstwie.
Polski

99,5 proc. Ukraińców poparło w komentarzach w social mediach zwrot Orderu Orła Białego przez Wołodymyra Zełenskiego. "Ukraińscy użytkownicy zaczęli otwarcie obnosić się z dumą z UPA" – wskazano ⤵️ dorzeczy.pl/swiat/904138/u…
Polski

@DoRzeczy_pl Pan Kowal, a za nim cała KO twierdzą, ze banderyzm na Ukrainie to margines. Dość szeroki jak widać, bo na nic innego nie ma już tam miejsca.
Polski

@kymajkymaj @PatrykSlowik Poproś oficera politycznego aby wydał rozkaz do zamknięcia mordy, bo robicie z sienie kretynów.

Polski
gr_ub_y retweetledi

Bardzo dobrze, że Ukraińcy oddają nasze ordery. Szkoda tylko, że wcześniej rozdawaliśmy im je jak cukierki.
Jak już zwrócą wszystkie ordery, mogą jeszcze zwrócić pieniądze, broń, amunicję i wszystko co im wcześniej daliśmy.
Zacznijmy w końcu prowadzić normalną, transakcyjną politykę. Jeśli chcecie coś od nas, to musicie dać nam coś w zamian.
Liczenie na czyjąś wdzięczność kończy się właśnie tak, jak skończyło się z Ukrainą. Zamiast wdzięczności dostaliśmy pogardę i wrogość.
Koniec z frajerstwem! Koniec z pomaganiem za darmo i liczeniem na wdzięczność! Przede wszystkim polskie interesy!
Polski

Prezydent Nawrocki za swoją decyzję o odebraniu orderu prezydentowi Ukrainy nie poniesie żadnej konsekwencji, konsekwencje będą dotyczyły zwykłych Polaków, którzy żyją, pracują, robią interesy z Ukraińcami.
Jestem wręcz zdania, że prezydent zrobił to tylko i wyłącznie by przypodobać się grupie wyborców. I to takiej grupie, która nie zdaje sobie sprawy z tego z czym gorsze stosunki z Ukrainą będą się wiązały.
Zadaniem prezydenta nie może być chęć przypodobania się komuś i tylko i wyłącznie szukanie pochlebstw.
Zadaniem pezydenta jest prowadzenie narodu, przeprowadzanie go przez trudne decyzje, procesy.
Oczywiście nie można zapominać o tym co było ale jeśli zaczyna nam to przesłaniać możliwość budowania dobrej przyszłości to jaki cel mają takie decyzje?
Polski

@wirtualnapolska To są 2 obozy. Jeden obóz to obóz polski z Panem Prezydentem Karolem Nawrockim i obóz banderowski z Komikiem z Kijowa.
Polski

🔴Sieć rozgrzana po decyzji Nawrockiego. "Zostaniemy frajerami"
Po decyzji o odebraniu Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego polskie środowisko podzieliło się na dwa obozy - pochwalających ruch Karola Nawrockiego i negujących. "Dziś przyjęliby (Nawrockiego, przyp. red.) na Kremlu z honorami" - napisał Jan Grabiec z Kancelarii Premiera. "Ważny jest teraz pomysł na nowy początek w relacjach polsko-ukraińskich" - stwierdził były szef BBN Sławomir Cenckiewicz
wiadomosci.wp.pl/siec-rozgrzana…
Polski

@MichaWo09068475 @mikolaj_bk Jak liczyl na pomoc, to mógł się udać do jednego Saliników VIP dla Złajdaczonej Koalicji 13 grudnia.
Polski

@mikolaj_bk Strach tylko czy kawalerki jej nie zajebał. Pan Jerzy też liczył na pomoc...
Polski

@First_Ender_ To mówisz, że teraz Prezydent Nawrocki będzie jeździł do Brukseli jak Orban i opowiadał, że Ukraina z Banderą nigdy nie wejdzie do UE. Mi pasuje.
Polski

@Tolusiowa @polakpolak93298 @300polityka A więc już rozumiesz Zosiu jak ja się czuję, gdy Złajdaczona Koalicja 13 grudnia urządza sobie w państwowym szpitalu Salonik VIP i jak Trzaskowski pluje mi w twarz zwalniając ordynatora i kryjąc przestępstwa. Wreszcie atmosfera wzajemnego zrozumienia.
Polski

@polakpolak93298 @300polityka Najbardziej upokorzona czułam się wtedy kiedy nie mogłam pomodlić się na grobie matki a Kaczyński był ponad prawem i miał w dupie naród. Kiedy dla tegoż Kaczyńskiego zamknięto pół oddziału kardiologii w szpitalu w Lublinie. Wtedy kiedy mąż Witek 2 lata leżał na OIOM.
Polski

Trzaskowski: Według dotychczasowych ustaleń, nie było żadnego formalnego pokoju VIP na SOR w Szpitalu Południowym
#300POLITYKALIVE
300polityka.pl/pl/live/2026-0…
Polski

@LeszekGrys @pisorgpl @IwonaArent Leszek, prokuratura Żurka umorzyła sprawę pani Witek. Nie dopatrzyła się znamion przestępstwa. Dostęp do łóżek na OIOMie w Legnicy nie był nigdy ograniczony. Tyle.
Polski

@pisorgpl @IwonaArent A przy waszych rządach, popaprańcy, kto mógł liczyć na łóżko na OIOM-ie w Legnicy, zajmowane przez 2 lata, przez męża waszej marszałek Sejmu, Witkową?
Jesteście zakłamaną hordą hipokrytów!
Polski

W Szpitalu Południowym w Warszawie leczą się VIP-owcy z PO❗ Zwykli pacjenci nie mogą liczyć na takie traktowanie i muszą czekać w gigantycznych kolejkach❗#AferaKOryta
Poseł PiS @IwonaArent ⤵️
Polski

@NigdyWiecejPiS Ale "aferę" Witek umorzyła prokuratura Żurka. Podobnie jak umorzone zostały wizy, wybory kopertowe, sejczeto Seby i działki Morawieckiego. Pani Witek nie musi niczego oddawać, bo w niczym nie zawiniła. Nie było afer, nie było nadużyć. Nic nikt nie ukradł.
Polski

@Pawe53168080 @BeataSzydlo Ale sprawa Witek została umorzona przez Żurka. Podobnie jak umorzone zostały wizy, wybory kopertowe, sejczeto Seby i działki Morawieckiego. Pani Witek nie musi niczego oddawać, bo w niczym nie zawiniła.
Polski

@NigdyWiecejPiS Daremny trud, próżne żale. Koalicja 13 grudnia jest całkowicie złajdaczona. Marcin Trzaskowski jest niewybieralny i czeka go odpowiedzialność karna z krycie przestępstw. Rafała Kierwińskiego czeka długoletnia odsiadka za to samo. Tak to wygląda.
Polski

@MedvedevRussiaE Ty, twój pryncypał Putin i Zełeński jesteście siebie warci. Zawsze będziecie mordować, napadać, grabić, palić i srać do dziury w ziemi.
Polski
gr_ub_y retweetledi

@trzaskowski_ To jest jakiś horror. Jak tak można?
Rafale Trzaskowski. Podaj się do dymisji, odejdź i nigdy nie wracaj.
Polski

Codziennie dostaję setki wiadomości. Z przeróżnych źródeł. Nie z każdą wiadomością jestem w stanie się zapoznać. A prywatna wiadomość nie jest kanałem zgłaszania nieprawidłowości w miejskiej instytucji. Jeżeli ktoś ma wiedzę o możliwym naruszeniu prawa albo poważnych nieprawidłowościach, powinien skorzystać z formalnych ścieżek: pisemnego zawiadomienia właściwych organów, w tym prokuratury, albo procedury zgłoszeń dla sygnalistów. Wtedy sprawa jest rejestrowana, trafia do właściwej instytucji, ma osobę odpowiedzialną i termin dalszych działań.
Z mojej wiedzy wynika, że szpital jest w poważnym sporze prawnym z byłym ordynatorem.
Polski

@trzaskowski_ I taki ktoś jak ty mógł zostać prezydentem RP. To jest jakiś horror jak się o tym pomyśli.
Polski

Nieprawdą jest, że od 19 lipca 2025 r. wiedziałem o nieprawidłowościach w Szpitalu Południowym.
Fakt, że ktoś wysłał wiadomość na komunikatorze internetowym, w zalewie setek innych nieprzeczytanych wiadomości, nie jest równoznaczny z tym, że wiadomość została przeczytana przez adresata. Dlatego tak ważna jest droga formalna.
Polski

@SergiyKyslytsya @andrii_sybiha Bandera nie przejdzie. Zełeński nie przejdzie. Ty też nie.
Polski

“Against the backdrop of such reckless actions, I see no way to keep the high state award of the Republic of Poland, the Commander's Cross with the Star of the Order of Merit for Poland, awarded to me in October 2022. I will soon return it to Poland.” - @andrii_sybiha
Full text 👇
facebook.com/share/p/195aw3…

English

🗣️@NawrockiKn : „Po konsultacji z kapitułą, podjąłem decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy”. ⤵️
Źródło: @prezydentpl
Polski










