Jeezior

2K posts

Jeezior banner
Jeezior

Jeezior

@jeezior_

przybyłem, zobaczyłem, oczom nie wierzę...

Dolnośląskie, Polska Katılım Aralık 2018
615 Takip Edilen47 Takipçiler
maciont
maciont@maciont_tt·
KimChiKena dalej nie ma we Wrocławiu, bo @jakubtepper coś się nie spieszy, więc dzisiaj SEOULDAK z ul. Krynickiej. Polecajka.
Polski
4
0
17
8.4K
Jeezior
Jeezior@jeezior_·
@jciesz Ogólnie nazywanie brania udziału w kierowaniu środków na inwestycję drogową „zasługami” to jakaś megalomania polityków. Jakby należały się specjalne podziękowania i pokłony od społeczeństwa że nie przewalili publicznych pieniędzy…
Polski
0
1
2
72
Jeezior retweetledi
Политик по приколу
В Париже на выставке Eurosatory-2026 украинский стенд показал, что такое современный маркетинг. На фоне ракет Fire Point, на большом экране, запустили трансляцию сегодняшних прилетов по Москве и горящего МНПЗ в Капотне. Вместо скучных брошюр и графиков — наглядная презентация работы в реальном времени. Показали товар лицом и тут же продемонстрировали результат на практике. Изящно и крайне убедительно.
Русский
55
537
3.5K
87.2K
Jeezior retweetledi
Midjourney
Midjourney@midjourney·
A technical dive inside our new "Midjourney Scanner"
Français
1.2K
3.1K
27.6K
10.4M
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski@K_Stanowski·
@patrzezdystansu @AgataJagodzisk1 Kolega jak widzę z silną potrzebą zabłyśnięcia, ale bez silnej potrzeby czytania: "Czy się to Panu podoba czy nie mandaty bywają zasadne, a my nie możemy mówić o szczegółach ze względu na tajemnicę skarbową."
Polski
19
2
291
8.6K
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski@K_Stanowski·
Najlepszy fragment: "Gdyby była taka możliwość i gdybym została zwolniona z tajemnicy skarbowej, mogłabym opowiedzieć Panu o wielu przypadkach, w których te mandaty w wysokości sześciu, dziesięciu czy piętnastu tysięcy złotych – były całkowicie zasadne". Gratulacje!!!
Agata Jagodzińska@AgataJagodzisk1

‼️ Szanowny Panie @K_Stanowski @OficjalneZero Wysłuchałam tego filmu i powiem Panu tak: dziś stracił Pan w oczach wielu ludzi. Nie tych, o których mówił Pan w materiale. Nie tych wszystkich polityków, którzy nagle stali się strażnikami moralności. Nie tych, którym zarzucał Pan hipokryzję. ❗️Stracił Pan natomiast w oczach wielu zwykłych ludzi. Na pewno wielu urzędników całej administracji publicznej, ich rodzin i ich znajomych, ale również wielu przyzwoitych ludzi, którzy po prostu wiedzą, jak wygląda życie i jak wygląda praca. ⚠️ Bo zamiast zrobić materiał rzetelny, w którym po pierwsze wypadałoby zapytać również urzędników @KAS_GOV_PL, jak to wygląda z ich strony, zamiast przyjrzeć się szerzej problemowi, o którym również pisałam do Pana w osobistym liście, czyli sposobowi rozliczania pracy i oczekiwań stawianych pracownikom – zrobił Pan materiał, który sprawia wrażenie, jakby przede wszystkim chciał Pan podreperować swoją urażoną dumę i swoje urażone ego. Tak naprawdę zachował się Pan dziś bardziej jak obrażony uczestnik sporu niż dziennikarz poszukujący prawdy. ‼️ Nadal uważam, że ma Pan szansę zrobić rzetelny materiał o tym, jak wyglądają nabycia sprawdzające. Nadal jestem do Pana dyspozycji. Moi koledzy ze skarbówki również są do Pana dyspozycji. Chętnie opowiemy, jak to wygląda z drugiej strony, bo tej drugiej strony zwyczajnie zabrakło. 🤔 Zastanawiam się również, czy był Pan kiedyś pracownikiem dużej organizacji, która rozlicza człowieka z efektów jego pracy. Mam wrażenie, że nie. Mam wrażenie, że nie do końca rozumie Pan mechanizmy funkcjonowania takich instytucji, odpowiedzialność, jaka ciąży na pracownikach, oraz sposób, w jaki są oni oceniani i rozliczani. Oni również muszą spłacić kredyty, opłacić rachunki oraz wychować dzieci. Gdyby była taka możliwość i gdybym została zwolniona z tajemnicy skarbowej, mogłabym opowiedzieć Panu o wielu przypadkach, w których te mandaty w wysokości sześciu, dziesięciu czy piętnastu tysięcy złotych – były całkowicie zasadne. 📌 Bo są, proszę Pana, takie miejsca w Polsce. Szara strefa w gastronomii nadal jest poważnym problemem. Są miejsca, z których to zjawisko wręcz słynie (centrum Krakowa czy Warszawy). Są restauracje, w których nagminnie nie wystawia się paragonów lub wystawia się paragon/rachunek kelnerski. 📌 I nie jest prawdą, że urzędnicy od razu przychodzą z mandatami. Najpierw są ostrzeżenia. Dopiero kiedy sytuacja się powtarza, podejmowane są dalsze działania. ❗️A nawet wtedy zdarza się, że mandaty w wysokości dziesięciu czy dwudziestu tysięcy złotych nie robią na największych restauracjach żadnego wrażenia. Właściciele potrafią śmiać się urzędnikom w twarz i mówić, że i tak bardziej opłaca im się nie nabijać wszystkiego na kasę fiskalną, bo te pieniądze odrobią w jeden dzień. 👉 I teraz mam do Pana pytanie. Czy Pana zdaniem wtedy te dziesięć tysięcy złotych również jest nieuzasadnione? Bo wszyscy musimy płacić podatki. Także ci restauratorzy, którzy uczciwie wystawiają paragony, odprowadzają podatki i konkurują z tymi, którzy świadomie omijają przepisy. ⚠️ I nie bronię tutaj tej konkretnej urzędniczki z Gdańska. Nie znamy jednak wszystkich okoliczności tej sprawy. Nie wiemy, czy wcześniej były ostrzeżenia. Nie wiemy, czy była recydywa. Nie mam tej wiedzy i dlatego nie zamierzam wydawać jednoznacznych ocen – w przeciwieństwie do Pana. ❗️ Natomiast ogromną niekompetencją wykazało się tutaj @MF_GOV_PL, popełniając szereg błędów komunikacyjnych i pozwalając, by sprawa żyła własnym życiem. To jednak nie zmienia mojego zdania o Pana materiale. ❗️To, co zrobił Pan dzisiaj w tym filmie, było naprawdę przykre. ‼️ Bo zamiast wykorzystać swoją pozycję i swoje zasięgi do pokazania całego obrazu sytuacji, pokazał Pan wyłącznie tę część, która pasowała do z góry przyjętej tezy. A od dziennikarza oczekiwałabym czegoś więcej. Oczekiwałabym ciekawości, rzetelności i gotowości do wysłuchania obu stron. Tego właśnie najbardziej zabrakło. youtu.be/7SQ-Tgdj5CQ?is…

Polski
164
151
2.8K
262.2K
Jeezior
Jeezior@jeezior_·
@HubnerrMax Dlaczego nie było szefa NBP? To nie jest kupione z 🇵🇱 SAFE 0% ?!!
Polski
0
0
0
81
Max Hübner
Max Hübner@HubnerrMax·
Na uroczystości odebrania zakupionych za rządów PiS F-35 przyjechała w końcu osoba GODNA i mająca moralne prawo je odebrać. Prezydent RP Karol Nawrocki. Wraz z nim, na jego zaproszenie przyjechał były szef MON, Mariusz Błaszczak, który wynegocjował i zakupił myśliwce F-35.
Polski
157
617
3K
84.2K
Jeezior
Jeezior@jeezior_·
@uwteam Może i nie jest tak dobry jak Mythos ale za to jest 2x droższy niż Opus
Polski
0
0
2
350
Jakub Mrugalski 🔥
Jakub Mrugalski 🔥@uwteam·
"Mythos dla ubogich" wleciał właśnie na platformę Anthropica. Cena? Opus x2 😬
Jakub Mrugalski 🔥 tweet media
Polski
18
0
57
18.8K
Zbigniew Bogucki🇵🇱
Zbigniew Bogucki🇵🇱@BoguckiZbigniew·
Donald Tusk nie powinien liczyć na podpis pod dokumentem, którego Prezydent RP nie zna! Prezydent RP @NawrockiKn z mocnym i stanowczym komunikatem do rządu: "Premier Kosiniak-Kamysz się wygłupił. Rząd nie wykonał pewnej pracy. Premier Tusk nie wykonał, W. Kosiniak-Kamysz nie wykonał i to jeszcze raz informacja do rządu. 👉Jeśli chcecie, żebym coś podpisywał, to informujcie mnie, co jest treścią podpisywanego dokumentu. Ja przyszedłem spoza polityki. Ja nie wiem, jak wy funkcjonowaliście do tej pory. Ja nie wiem, jak funkcjonowała współpraca rządu z Prezydentem. No ale nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek Prezydent podpisywał dokumenty, których nie zna. To jest ta odpowiedź. To nie jest odpowiedź przeciwko sojuszowi polsko-brytyjskiemu, tylko za pewną powagą funkcjonowania organów państwowych. 🔴Podobnie jest z SAFE. Prezydent Polski, w imieniu Narodu polskiego, was, waszych dzieci, a być może waszych wnuków, miał podpisać zobowiązanie finansowe na SAFE, nie znając oprocentowania. A dziś słyszymy, że to oprocentowanie wciąż się zmienia. Myślę, że nie znaleźlibyśmy telewidza waszych stacji, niezależnie od tego, jaką reprezentujecie, który podpisałby zobowiązanie finansowe we własnym imieniu i w imieniu swoich dzieci, nie znając oprocentowania. Znaczy to są argumenty za brakiem powagi tych, którzy takie decyzje podejmują".
Polski
916
914
2.9K
40.3K
Jeezior
Jeezior@jeezior_·
@TOMJohn9999 @RadekKar Nie, nie dlaczego i po co. Wystarczy sprawdzić czy czasem nie jechał taksówką w samolocie 😉
Polski
0
0
0
283
TOMJohn
TOMJohn@TOMJohn9999·
@RadekKar no spoko, interesują mnie loty, dokąd leciał jako poseł, proszę o zestawienie tras, biletów i udokumentowane aktywności poselskie wynikające z tych lotów. Można to zebrać ?
Polski
2
0
1
3.4K
Radosław Karbowski
Radosław Karbowski@RadekKar·
Łukasz Mejza (ex-PiS) w 2025 roku: 🚗 48 100 zł kilometrówki. 🚕 12 470 zł na taksówki. 🚘 37 500 zł za najem samochodu. 🛣️ 3250 zł za parkingi i autostrady. ✈️ 115 268,40 zł za loty krajowe. W sumie: 216 588,40 zł (18 049,03 zł miesięcznie).
Radosław Karbowski tweet media
Polski
450
818
4.6K
853.2K
Jeezior
Jeezior@jeezior_·
@RadekKar Te rachunki za taksówki i autostrady i parkingi i bilety samolotowe to można gdzieś zobaczyć?
Polski
0
0
0
1.9K
Jakub Tepper 🇯🇵✈️🎮🍙🍛
Uwaga Wrocław, ważna informacja! Otóż znaleźliśmy lokal w świetnej lokalizacji pod Kimcziksa u Was. Ktoś go nam jednak sprzątnął. 🥲
Polski
63
1
370
38K
Jakub Tepper 🇯🇵✈️🎮🍙🍛
Przeczytałem tekst o korupcji w szpitalu MSWiA i sobie coś przypomniałem. Na potrzeby własnej głowy identyfikowałem przed paroma laty największy problem do życia w Polsce i od której strony bym nie spojrzał - zawsze kończyłem na korupcji. Korupcji, chciwości i egoizmie, te trzy rzeczy są nierozerwalnie ze sobą połączone. I napiszę raczej gorącego take’a: nie przeszkadzałoby mi to aż tak, gdybyśmy mieli wysoką podłogę. Gdyby jakość usług - wszelakich, powszechnych, publicznych i prywatnych - była na przyzwoitym poziomie. Ultrabogaci zawsze i wszędzie i tak mają się dużo lepiej. Ale u nas zdajemy się zmierzać modelem amerykańskim. Potężne nierówności i rozstrzał w dostępie do, w zasadzie, wszystkiego. Ochrona zdrowia (i nie, nie tylko stomatologia, choć tam poziom patologii wybił poza skalę), komunikacja publiczna, żywność… Te wszystkie i inne rzeczy na poziomie szeroko dostępnym (czyli tym, który widać dopiero po wyjęciu głowy z dupy wielkomiejskiej bańki średnio-wyższego szczebla) są jakości fatalnej. ❌Absurdalne kolejki do lekarzy. ❌Brak dostępnych terminów zabiegowych czy choćby rehabilitacyjnych. ❌Brudna i niekursująca na czas, a także wcale nie tania, komunikacja. ❌Tania to najczęściej niezdrowa, pełna sztucznego syfu żywność. Kurde, zwykła tabliczka słodkiej czekolady w sklepie kosztuje dychę, nawet gówniane żarcie już odjeżdża. Wspaniale czyta się te wszystkie ogłoszenia POLSKA GUROM, wspieranie polskich firm i tak dalej - ale to wszystko niestety dotyczy tak niewielkiego % osób w tym kraju, że mając choć odrobinę serce otwarte w kierunku innych, którzy mieli mniejszego farta, nie sposób nie stać się oschle sceptycznym. Bo to, że mając bejmy możemy kupić sobie lepszego kompa i mieć lepszy hotel na Fiji to tam bez znaczenia. Ale to, że nie mając ich wcale tak dużo zaczynamy decydować o tym kto będzie żył, a kto nie, jest całkowitym, wybaczcie łacinę, wypierdoleniem się społecznej gry na ryj. Takie rzeczy jak „społeczna solidarność” to nie są tylko terminy. Są miejsca na świecie, gdzie rozumiane jest pojęcie wspólnego dobra (patrzę na Ciebie, daleka Azjo). I to nie znaczy, że nie ma egoistów. Ani, że nie ma komu koperty dać pod stołem, zawsze jest. Ale to znaczy, że będąc średnio zarabiającym managerem średniego szczebla nie masz fizycznej możliwości skazania 97% osób dotkniętych daną chorobą na śmierć. Przepraszam za bycie party crusherem, ale wbrew powszechnemu - głównie na tym darmowym portalu - hurraoptymizmowi, osobiście jestem przerażony kierunkiem, gdzie jako kraj zmierzamy lub tym, gdzie może już jesteśmy. A jeszcze nie zacząłem nawet o powszechnej, coraz większej agresji na każdym szczeblu - od mediów i polityków począwszy, czy wszechobecnym cwaniactwie i etosie przekrętasa, który im więcej od państwa i frajerów wycycka, tym oklaski głośniejsze. A potem wrzucenie czegoś na zbiórkę i cyk, grzech zmazany. Aczkolwiek mój głos nie ma żadnego znaczenia, podobnie jak zapewne dzisiejszy tekst na Zero o szpitalu MSWiA. Inflacja clickbaitów i tiktokizacja doprowadziła do tego, że żadna, jakkolwiek śmiertelna, afera nie zajmuje nas dłużej niż dobę lub dwie. A ponadto nikomu z rządzących czy sterujących ludźmi i mediami nie zależy na zmianie status quo. No bo oni mają pieniądze i żyje im się nieźle. Czemu więc chcieliby to zmieniać? To tak jak z alko jeszcze chwilę temu - nie jesteś chory, bo pijesz. Jesteś chory, bo nie pijesz. Ze mną się nie napijesz? Co ci? Podobnie trochę z burzeniem hurraoptymistycznych nastrojów. Tylko dziwakom do marginalizacji jest źle w dupach. I jak coś, piszę to jako osoba, która jest raczej w wąskiej topce osób najlepiej zarabiających. Ale też jako osoba, której spędziła ze śp. tatą parę wieczorów na SORze wyglądającym jak połączenie chlewu z meliną. A także jako osoba, której mama mimo posiadania niemałych (według mnie) oszczędności nie uzupełnia braków w uzębieniu bo boi się, że te kilkadziesiąt tysięcy, jakie by było trzeba mogą przydać się jeszcze na ważniejsze tematy, a z bieżącej emerytury nie jest w stanie nawet pół zęba zrobić. Nie mam żadnej tezy ani odpowiedzi. Tylko smutne przemyślenia po wyjściu na światło dzienne kolejnej, przerażającej sprawy. Ciekawe co by się musiało zmienić, by coś zmienić. Największym moim zdaniem osiągnięciem na polu użyteczności publicznej ostatnich dekad jest... mObywatel. Ekstremalnie wygodne narzędzie dla absolutnie wszystkich. Ale i anonimowe oraz bezobsługowe. Tutaj nie ma komu w łapę dać za szybszą appkę i dodatkowe funkcje. Znamienne.
Jakub Tepper 🇯🇵✈️🎮🍙🍛 tweet media
Polski
56
72
734
33.3K
Jeezior
Jeezior@jeezior_·
@jakubtepper Jakby to miało ruszyć dalej to możesz na mnie liczyć. Ja się zapisuje! Słuszna diagnoza, niestety…
Polski
0
0
1
84
Jędrzej Kowalewski
Jędrzej Kowalewski@jj_kowalewski·
Piątkowa zagadka. Co to jest i dlaczego powstrzymuje ludzkość przed zrobieniem kolejnego wielkiego kroku i m. in. potencjalnym pozyskaniem wolnej energii? Oczywiście jak zawsze: złe odpowiedzi szczególnie nagradzane.
Jędrzej Kowalewski tweet media
Polski
21
0
21
3.7K
Jeezior
Jeezior@jeezior_·
@rzep8 @murczkiewiczyzm Z tą niemiecką ambasadą to kiepskie porównanie. Akurat Kościuszko to bohater walki o wolność zarówno Polski jak i USA
Polski
0
0
0
116
rzep
rzep@rzep8·
Nie ma lepszego podsumowania czym Polska jest dla USA Trumpa niż ten filmik. P.S. Jakby ambasada Niemiec „powiesiła” niemieckie flagi na krakowskim kopcu to by prawica by nie nadążyła z zaparzaniem meliski na uspokojenie.
rzep tweet media
Tom Rose@TomRoseIndy

#Poland — America’s very first and oldest ally!!! That’s why @realDonaldTrump⁩ LOVES Poland ⁦@NawrockiKn#polandUSA250

Polski
114
99
1.4K
35K
Jeezior retweetledi
Piotr Sankowski
Piotr Sankowski@piotrsankowski·
Prawdziwa okazja! Po 5 latach trudnych studiów z fizyki i 4 latach wymagającego doktoratu z fizyki ciała stałego mamy szansę pracować za pensje minimalna przy mikroskopie TEM w Instytutcie Fizyki PAN. Tutaj ogłoszenie: ifpan.edu.pl/images/instytu…. To niestety smutna rzeczywistość polskiej nauki. Nie wiem w jaki sposób takie warunki mają zachęcić młodych ludzi do wyboru kariery naukowej nie mówiąc już o zachęceniu do przyjazdu kogoś z zagranicy.
Piotr Sankowski tweet media
Polski
346
805
4.1K
707.3K
Jeezior
Jeezior@jeezior_·
@jakubtepper Prywatne rundy finansowania by pewnie poszły
Polski
0
0
1
206
Jakub Tepper 🇯🇵✈️🎮🍙🍛
A co, gdybyśmy umożliwili zainwestowanie w nasze restauracje tak publicznie? Dostaliśmy propozycję, której nie odrzucam, ale tak sobie myślę, że po Palikocie to pewnie inny rynek już. Choć kompletnie się na tym nie znam.
Polski
60
1
100
27K
Jeezior
Jeezior@jeezior_·
@PUsiadek Chciałbym poznać uzasadnienia tych kar nałożonych - jak urzędy dbają o 🇵🇱
Polski
0
0
1
398
Paweł Usiądek
Paweł Usiądek@PUsiadek·
Oddał opony na ekologiczny ogród. Teraz urzędnicy żądają 2 mln zł kary. Wystarczyło 80 starych opon i dobra wola, by zagrozić dorobkowi 40 lat pracy. Pan Sławomir, wulkanizator z Suwalszczyzny, przekazał zużyte opony na potrzeby budowy ekologicznego ogrodu. Dziś urzędnicy domagają się od niego 2 mln zł kary. Sprawa dotyczy nie tylko firmy, ale także majątku całej rodziny. Sytuacja ciągnie się od 2018 roku: W 2018 roku do pana Sławomira zgłosił się przedstawiciel Fundacji Dziedzictwo Suwalszczyzny z prośbą o przekazanie zużytych opon. Ogumienie miało zostać wykorzystane jako element ekologicznego ogrodu powstającego na terenie zdewastowanym przez bobry. Pan Sławomir przekazał opony, a jeszcze przed rozpoczęciem prac otrzymał jednak 300 zł mandatu od Inspektoratu Ochrony Środowiska. Powodem było przekazanie opon podmiotowi, który nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie odpadów. Wójt gminy Suwałki uchylił karę uznając, że opony będą miały charakter użyteczny po zastosowaniu ich w ten sposób. Urzędnicy zaskarżyli decyzję, a sąd stanął po stronie wójta. Kilka miesięcy później decyzja została jednak uchylona. Jesienią 2020 roku wójt musiał nakazać usunięcie opon z ogrodu. Pod koniec roku firma pana Sławomira odebrała opony i przekazała je do utylizacji. Na tym sprawa się nie zakończyła. W grudniu 2021 r. przedsiębiorca otrzymał pismo z Urzędu Marszałkowskiego dotyczące opłat za składowanie opon na własnej działce położonej na obszarze chronionym Wigierskiego Parku Narodowego. Nałożona kara wyniosła 1 128 604 zł plus odsetki. W październiku 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił decyzje zarówno Urzędu Marszałkowskiego, jak i miejscowego SKO. SKO zostało zobowiązane do zwrotu ponad 22 tys. zł kosztów sądowych. Wyrok nie był prawomocny. SKO złożyło skargę kasacyjną. Sprawa wraca ponownie. Na 13 stycznia 2026 roku wyznaczono termin rozprawy przed NSA w Białymstoku, podczas której rozpatrzona zostanie skarga SKO na korzystny dla przedsiębiorcy wyrok WSA.Stawką postępowania jest nie tylko dalsze funkcjonowanie firmy, ale także cały majątek rodziny. Pełnomocnik pana Sławomira nie gryzie się w język: "Jeśli NSA zmieni korzystny dla mojego klienta wyrok, pan Sławomir będzie musiał zapłacić dokładnie 1 913 915,67 zł. Same odsetki karne, liczone jak zaległości podatkowe, wynoszą już ponad 785 tys. zł – mówi dziennik.pl Daniel Lisowski, pełnomocnik przedsiębiorcy. – Nadchodzący wyrok z 13 stycznia 2026 roku będzie kluczowy dla całego życia mojego klienta."
Paweł Usiądek tweet media
Polski
209
538
1.9K
106.8K
Jeezior retweetledi
PZKosz
PZKosz@PZKosz·
Polska koszykówka gra w trzech paskach! Z przyjemnością informujemy, że nowym partnerem PZKosz i @KoszKadra został @adidas, który od dzisiaj ubiera polskiego kosza!
Polski
0
6
98
3.1K