tomek

742 posts

tomek banner
tomek

tomek

@olejnik_t

#motoryzacja #elektronika ##fkk

Polska Katılım Haziran 2011
216 Takip Edilen30 Takipçiler
tomek
tomek@olejnik_t·
@Galluswen Słabe multimedia, wnętrze, spalanie, czyli najpierw przepłacasz za znaczek, męczysz się parę lat w tym szrocie bo kiedyś dostaniesz za niego więcej niż za takiego chińczyka czy innego. Tak to ma sens…
Polski
2
0
3
824
GallusWen
GallusWen@Galluswen·
Dużo osób narzekało na cenę. Że za drogo ta CR-V, że to Honda. Ale myślę że niezawodność i mała utrata wartości oraz łatwość w odsprzedaży wynagradza wysoką cenę. Tak zawsze z Honda było i będzie. No to co? Pora na konkurencję? Chery Tiggo 8 prosto z Chin 😎 Hybryda plugin 279 hp. Pod maska 1.5T. Gabarytowo podobnie do Hondy, pod względem wyposażenia na pewno ma wszystko czego potrzebujecie, a już na pewno większe ekrany! W promce ubezpieczenie za 1zl 🤡 A cena? 143 900 PLN. Pytanie, jaka cena będzie za 4-5 lat?
GallusWen tweet mediaGallusWen tweet mediaGallusWen tweet mediaGallusWen tweet media
GallusWen@Galluswen

Tak w ogóle to jest promka teraz na Hondę CR-V. 190k PLN za wersję Elegance w której na prawdę nic nie brakuje, wiem bo sam jeżdżę. Świetne auto, z dużo lepszym prowadzeniem jak na przykład XC60. Do tego spalanie w mieście bez problemu się robi 5l/100km. No i mega praktyczne auto, wsadzisz psa, kota, rodzinkę, teściową i jeszcze lodówka wejdzie 😂

Polski
32
0
22
22.8K
tomek
tomek@olejnik_t·
@moomseen_ Uciekaj póki jest na to czas… bo będzie tylko gorzej.
Polski
0
0
0
312
cehogurl
cehogurl@moomseen_·
Wiesz co ja zawsze byłam zdania że nikt nikogo do związku nie przymusza xd może brutalne no ale
cehogurl tweet media
Polski
7
0
16
11.6K
tomek
tomek@olejnik_t·
#Warszawka na wakacjach, parawaning level expert - wysokość 1,5m, teraz to juz tylko czekam na altanki.
tomek tweet media
Polski
0
0
0
6
tomek
tomek@olejnik_t·
@tvn24 Jakby nie było większych problemów w tym kraju - order walnięty do szuflady i zapominamy. A ci się bawią w odbieranie… szkoda gadać
Polski
0
0
1
69
tvn24
tvn24@tvn24·
[AKTUALIZACJA] O zwrocie polskiego odznaczenia poinformował również ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Bodnar. tvn24.pl/swiat/kyrylo-b…
Polski
68
4
20
4.8K
tomek
tomek@olejnik_t·
@_zboral To nie organizacja jest problemem tylko coraz słabsi kierowcy. Dokładając tam świateł spowoduje że będziemy produkować kolejne pokolenia inwalidów którzy bez sygnalizacji nie potrafią jeździć.
Polski
1
0
1
160
tomek
tomek@olejnik_t·
@KonfituraWAkcji @SMWarszawa Z tym holowaniem to zachowują się jakby sami ze swojej kieszeni musieli za to płacić. Najlepiej żeby poczuć, jak najniższy mandat żeby kierowca się nie obraził.
Polski
0
0
5
428
Konfitura
Konfitura@KonfituraWAkcji·
Radna musiała składać interpelację, żeby @SMWarszawa zechciała interweniować. Oczywiście strażnicy zignorowali obowiązek holowania wynikający z art. 130a PoRD i założyli blokady, żeby chodnik pozostał jeszcze dłużej nieczynny.
Konfitura tweet media
Polski
12
19
498
12.7K
tomek retweetledi
Mati
Mati@FremdenlegionPL·
Witam serdecznie w środowy poranek. Psiaki to cudowne zwierzęta - fakt nie opinia. Ale w tej kwestii chyba wszyscy zgadzamy się z panią Jadwigą? ⬇️
Mati tweet media
Polski
21
28
316
15.5K
tomek
tomek@olejnik_t·
@_zboral Zawiadamiają, miałem kilka tygodni temu taki przypadek u zawodowego kierowcy - cukrzyca, podczas badań okresowych. Widocznie w tym przypadku specjalista olał temat.
Polski
0
0
3
192
Łukasz Zboralski
Łukasz Zboralski@_zboral·
Sprawca wypadku zmarł. W sieci piszą, że miał ciężką chorobę - więc dokładnie to napisałem: w PL lekarze nie mają sprzężenia ze starostwami i zgłaszaniem uwag do prowadzenia pojazdów ze względu na stan zdrowia. Zanim umarł zdążył zabrać dwa życia
Łukasz Zboralski@_zboral

🚨 TRAGEDIA W BARDZIE. KIEROWCA JECHAŁ TRZY RAZY SZYBCIEJ NIŻ DOPUSZCZAŁ ZNAK 🚨 Tam, gdzie można było 20 km/h, kierowca, który zabił ojca z dzieckiem na chodniku, jechał ok. 64 km/h zero.pl/news/po-traged…

Polski
38
15
457
45.4K
tomek
tomek@olejnik_t·
@himarzia to tak jak branie kredytu na wakacje
Polski
1
0
1
20
𝕸𝖆𝖗𝖟𝖎𝖆
𝕸𝖆𝖗𝖟𝖎𝖆@himarzia·
Jedyne czego nigdy nie zrozumiem to brania kredytów na zorganizowanie ogromnego wesela. Wychodzę z tego założenia, że robisz taki ślub i wesele na jakie cię stać.
Biała Wiewiórka@bialawiewiorka

Sezon ślubny, czyli coroczny festiwal hipokryzji, konsumpcjonizmu i teatru jednej aktorki. Przez kilka lat wspólne mieszkanie, seks przed ślubem, Kościół widziany ostatnio przy bierzmowaniu, a potem nagle odkrycie w sobie wielkiej katolickiej tradycji. Biała suknia, która w tradycyjnej symbolice oznaczała czystość. Trzymetrowy welon katedralny. Ślub w zabytkowym kościele. Zdjęcia przy ołtarzu. Wzruszające cytaty o Bogu i miłości. Wszystko pięknie - tylko często więcej w tym estetyki niż wiary. Do tego druhny skopiowane z amerykańskich filmów, pałac albo stodoła "premium", fontanna z prosecco, ścianka do zdjęć, pokaz fajerwerków i wesele za kwotę, za którą można byłoby urządzić mieszkanie. Bo panna młoda przez pięć lat oglądała Instagram i Pinterest, więc teraz musi odegrać własną wersję królewskiego ślubu. A pan młody? Ma założyć garnitur, uśmiechać się, nie zadawać pytań, płacić i powtarzać, że "najważniejsze, żeby ona była szczęśliwa". Nieważne, że to także jego ślub. Nieważne, że pieniądze są wspólne. Nieważne, że połowy atrakcji nawet nie chciał. Dzisiejszy ślub coraz rzadziej jest początkiem małżeństwa, a coraz częściej finałem wieloletniej produkcji pod tytułem "mój idealny dzień". W centrum nie stoi już sakrament, przysięga i zobowiązanie na całe życie. W centrum stoi panna młoda, jej suknia, jej welon, jej wizja, jej zdjęcia i jej marzenie z Instagrama. A dzień później dekoracje znikają, rolka trafia do sieci i zaczyna się prawdziwe życie, do którego nie da się wynająć wedding plannera. Ślub nie powinien być przedstawieniem jednej osoby. Powinien być początkiem wspólnego życia dwojga ludzi - przed Bogiem, rodziną i własnym sumieniem.

Polski
3
0
24
2K
tomek
tomek@olejnik_t·
@Konrad19061 Gratuluję, też jestem wolny od kilku tygodni.
Polski
0
0
1
229
Kondzik
Kondzik@Konrad19061·
Właśnie się rozwiodłem....Tak miało być, jak się spierdoliło, to się spierdoliło. Nie patrzcie na mnie, każde małżeństwo jest inne, inni mają lepiej inni gorzej. Przyszedł w końcu taki dzień,że przejebałem w końcu w stół i powiedziałem basta. Jest dla kogo żyć, dla swojej córki.
Polski
58
1
428
109.1K
tomek
tomek@olejnik_t·
@bientyqueen Jakaś markowa np. Ugreen ale nie oryginalną, max 15-20W jak jedno wyjście, mocniejsza jak na więcej urządzeń. Najlepiej USB C i kabel np. Baseus 20W USB C - Lightning.
Polski
0
0
2
959
ori.
ori.@bientyqueen·
Ajfoniarze 🥺 lepiej kupić ładowarkę oryginalną czy zwykłą najzwyklejszą? Oryginalna zaraz mi padnie i się zastanawiam czy przepłacać czy normalna też pociągnie. Mam wejście Lightning
Polski
270
0
370
215.6K
tomek
tomek@olejnik_t·
@DanielGrzybEV Za 10 lat wartość Dakar będzie rosła, a cayenne będzie tylko wspomnieniem o niskiej wartości. W najem, leasing brałbym cayenne, na własność i lata tylko Dakar.
Polski
0
0
1
56
Daniel
Daniel@DanielGrzybEV·
Ostatnio byłem na otwarciu nowego salonu Porsche Centrum Warszawa Wawer i stało tam Porsche 911 Dakar za 1.599.000 zł 🤔 Niesamowite jest to, że w tej samej cenie możecie mieć 2 sztuki najwyższej wersji elektrycznego Porsche Cayenne Turbo, które jest najmocniejszym seryjnym Porsche w historii 🤯 - 2,5 s do 100 km/h - 7,4 s do 200 km/h - moc ładowania 400 kW - 1500 Nm momentu obrotowego - 1156 KM 🚀 - V-max 260 km/h Co byście woleli? 2 rodzinne szybsze SUV-y? Czy jedno kultowe 911? 🤔
Daniel tweet mediaDaniel tweet mediaDaniel tweet mediaDaniel tweet media
Polski
8
0
3
1.1K
Stop Cham Warszawa
Stop Cham Warszawa@Stop_Cham_W_wa·
Drodzy czytelnicy, zgadnijcie czy przejeżdżający tędy patrol Straży Miejskiej zareagował na bezczelne niszczenie zieleni na reprezentacyjnych bulwarach. @SMWarszawa @trzaskowski_
Stop Cham Warszawa tweet media
Polski
28
5
206
5.5K
tomek
tomek@olejnik_t·
@Pani_Misato Jadłem tam w 2019 i porcja wyglądała tak samo, cen już nie pamiętam. W sezonie kolejki do stolika.
Polski
0
0
1
66
Pani Misato
Pani Misato@Pani_Misato·
Restauracja "Niebo w gębie", Karpacz, 45zł rok temu. Teraz widzę na stronie, że trochę podrożało. Za tę cenę w maku masz 20 kęsów mięso-podobnego gówna, po którym będziesz głodna za 2 godziny. Jak zjesz ten obiad ze zdjęcia, to kolację masz z głowy. Ja muszę chyba zrobić jakąś serię jeżdżenia po polskich restauracjach w miejscach turystycznych, bo ludzie są kompletnie nieświadomi tego, jak tanio można się najeść w Polsce, gdy się dobrze szuka. Znam miejsca nad polskim morzem, gdzie ceny nie wzrosły ani o grosz z czasów sprzed pandemii i serwują obiady za 2 dychy. Czas obalić ten mit "cen grozy". I warto pamiętać, że Karpacz to miejsce turystyczne. Taki sam obiad jadłem niedawno w góralskiej, swojskiej knajpie na odludziu właśnie za 30zł.
Pani Misato tweet media
Anna@guralka79

@Pani_Misato Podaj adres tej restauracji, gdzie zjesz poniżej 30 zeta

Polski
27
0
51
34.1K
Jacek
Jacek@jacek_klimowicz·
@czarekjachowski Tesle 3 Performance, 3,1 s 0-100 km/h, 262 km/h. Mogli by im kupić... Ile kilometrów dziennie przejeżdża radiowóz z wideorejestratorem?
Polski
9
0
1
4.5K
Czarek Jachowski
Czarek Jachowski@czarekjachowski·
Ludzie którzy piszą, że 272KM dla Speedów to za mało muszą mniej grać w NFS. To auto ma niewiele ponad 5s do setki i będzie szybsze od 90% aut na drodze. O ile oczywiście nie jest specjalnie dla speedów modyfikowane na 300+…
BOOP.PL@boop_pl

Polska policja w Audi A5. Wygląda na to, że grupa SPEED zacznie niedługo nimi jeździć. Przygotowano już pierwszy egzemplarz. To Audi A5 wyposażone w silnik o mocy 272 KM oraz napęd quattro.

Polski
38
1
235
98.4K
tomek
tomek@olejnik_t·
@malybobasek Co ma być to będzie, nie przejmować się rzeczami na które nie mamy wpływu, byle zdrowie było a reszta się ułoży.
Polski
0
0
1
33
dua lipa
dua lipa@malybobasek·
Niech się dzieje, to co ma się dziać. Niech płyną do mojego życia same pozytywy i dobra energia. Jestem gotowa 🙏🏼
Polski
4
12
89
2.8K
tomek
tomek@olejnik_t·
@_zboral Szkoda że ten przepis nie dotyczy wszystkich dróg.
Polski
0
0
0
74
Łukasz Zboralski
Łukasz Zboralski@_zboral·
TFU TFU (I PUKAM W NIEMALOWANE) Polska może osiągnąć cel redukcji wypadków śmiertelnych na drogach (50 proc. w dół) nie w 2030, jak wyznaczono sobie w UE, ale przed tym terminem. Dobre posunięcia @MorawieckiM kiedyś i dobre posunięcia @DariuszKlimczak dziś
Polski
12
4
154
15.4K
tomek
tomek@olejnik_t·
@DanielGrzybEV Tam muszą być innowacyjni i mieć niższe ceny niż w europie bo znikną z tamtego rynku. Tu jadą na marce która od dawna ma niewiele wspólnego z tym co kiedyś produkowali.
Polski
0
0
0
19
Daniel
Daniel@DanielGrzybEV·
Volkswagen pokazał w Chinach nowy model ID. Unyx 08 i muszę przyznać, że coraz częściej mam wrażenie, że chiński rynek dostaje znacznie ciekawsze elektryki niż Europa 🫣 Nowy SUV ma aż 5 metrów długości, dostępny jest w wersji o mocy do 503 KM, przyspiesza do 100 km/h w 4,9 sekundy i może oferować nawet 730 km zasięgu według chińskiej normy CLTC. Do tego dochodzi architektura 800V i ładowanie z mocą do 315 kW⚡️ Najciekawsze jest jednak to, że auto powstało we współpracy Volkswagena z chińskim producentem Xpeng. Widać to nie tylko po parametrach, ale również po technologii i całym podejściu do samochodu🤔 Cena? Od około 240 tys. juanów, czyli mniej więcej 127 tys. zł. Patrząc na osiągi, wielkość auta i zastosowaną technologię, brzmi to wręcz niewiarygodnie z europejskiej perspektywy. Jak Wam się podoba Volkswagen ID. Unyx 08? 🚗
Daniel tweet mediaDaniel tweet mediaDaniel tweet mediaDaniel tweet media
Polski
2
0
4
790
dua lipa
dua lipa@malybobasek·
Dziewczyna za mną uśmiecha się do telefonu, bo z kimś pisze, tymczasem ja, bo wiem jak to się u mnie kiedyś skończyło:
dua lipa tweet media
Polski
2
0
27
938