M P

15.9K posts

M P

M P

@MPKRKPL

see you on Bluesky :)

Entrou em Ocak 2023
109 Seguindo143 Seguidores
Demokrata ⚖️ Prawdziwy 💎
@Lewaklewicowy Nie przetłumaczysz. Zamiast wspólnie budować bezpieczną przyszłość dla nas, dzieci i dzieci po dzieciach, to politycy wolą brać się za łby o historię, w której nie da się już absolutnie niczego zmienić. Tylko obywatele tracą, politycy spierdo|ą pierwsi.
Polski
2
0
1
42
M P
M P@MPKRKPL·
@JuristView JP2 byłby z ciebie dumny za te „kurwy” …. Chociaż krył pedofili , to kto go tam wie
Polski
0
0
0
1
The Jurist's View
The Jurist's View@JuristView·
@donaldtusk Kurwo diabelska z kłodzka Janem Pawłem II zdradziecka kanalio mordy sobie nie wycieraj i nie przekręcaj jego słów. Co się dziwić - wnuk nazisty przecież będzie bronił wnuków ukraińskich nazistów, kolaborantów jego dziadka narodu.
Polski
3
1
8
1.6K
Donald Tusk
Donald Tusk@donaldtusk·
25 lat temu we Lwowie Jan Paweł II powiedział: „Niech dzięki oczyszczeniu pamięci historycznej wszyscy będą gotowi stawiać wyżej to, co jednoczy, niż to, co dzieli, ażeby razem budować przyszłość opartą na wzajemnym szacunku, na braterskiej wspólnocie, braterskiej współpracy i autentycznej solidarności”.
Polski
3.9K
2.6K
11.3K
720.2K
Phil Konieczny
Phil Konieczny@PhilKonieczny·
@donaldtusk 25lat później Wolodymyr Zelenski powiedzial "jebać Polskę i Polaków" a nastepnie uhonorował zbrodniarzy, którzy mordowali bestialsko Polaków. Tydzień później poprosił o pieniądze kolejny raz.
Polski
49
147
3.9K
37K
M P
M P@MPKRKPL·
@adam_to_ja Szkoda że Nawrocki tego nie rozumie - to jemu chyba bliżej do jp2 .zełeński jest żydem ale deklaruje się jako osoba niewierząca.
Polski
0
0
0
5
Adam🐎
Adam🐎@adam_to_ja·
@donaldtusk Szkoda, że obecny prezydent Ukrainy tego nie rozumie.
Polski
0
0
7
147
M P
M P@MPKRKPL·
@VVP2_0 W danych historycznych. Poza tym będzie można wszystko zweryfikować po przeprowadzonych ekshumacjach.
Polski
0
0
0
125
Мысли Перзидента
Поляки атакуют меня цифрами от 100 до 120 тысяч. Где доказательства?
Русский
40
0
60
4.2K
M P
M P@MPKRKPL·
@VVP2_0 Nie Polska , tylko PiS . Wyrażaj się precyzyjnie. Nie było żadnego pozwu :) tylko propaganda
Polski
0
0
1
119
Мысли Перзидента
По Польше всё стало как-то настораживать ещё в 2022 году, когда она вдруг ни с того ни с сего решила предъявить иск Германии на сумму 1,3 триллиона евро, хотя все вопросы были уже давно сняты и решены в прошлом.
Русский
13
4
64
2.5K
M P
M P@MPKRKPL·
@MacMac7272 Za co? Sprawdź sobie ile jest ul im Bandery w UA . Od lat dziewięćdziesiątych …..
Polski
0
0
0
8
Neo
Neo@MacMac7272·
@aAndrzejKmicic Pretensje do "geniusza" Zelenskiego proszę słać.
Polski
2
0
5
92
M P
M P@MPKRKPL·
@MateuszCeglarz9 @aAndrzejKmicic Mają setki ulic, placów im Bandery itp. Od…. 1992 roku ( pierwsza ul we Lwowie). Poza tym to nie pierwsza taka nazwa jednostki. Nawrockiemu to nie przeszkadzało :). Teraz wyczuli nastroje i wielkie oburzenie, medal odbierają . A wy to łykacie …… Tak, ruscy nas rozegrali
Polski
0
0
1
20
Mav
Mav@MateuszCeglarz9·
@aAndrzejKmicic Jesteś jebnięty? Kibicuje UA w wojnie z ruskimi, bo jest to w naszym interesie, ale ile można znosić plucie w twarz. A wystarczyło dać tej jednostkę nazwę np. Obrońców (jakiegoś miasta) lub uhonorować, któregoś z bohaterów obecnej wojny. Ale nie, Ci wolą zbrodniarzy i nazistów.
Polski
2
0
0
103
Juzek Pilsucki
Juzek Pilsucki@your_rando_anon·
@aAndrzejKmicic >ciety na ruskich, a stoi za banderoscierwem ech, po prostu usuń polska flage ze swojego pseudonimu, globalisto
Polski
3
0
0
105
M P
M P@MPKRKPL·
@cold_skeptic A myślałam że zwrócił kolację od Bielana
Polski
0
0
0
23
Skeptic
Skeptic@cold_skeptic·
Заступник голови Сенату Польщі Міхал Камінський вирішив повернути Україні дві державні нагороди на тлі загострення історичної суперечки між Києвом і Варшавою після скандалу довкола ордена Білого Орла. Схоже, що цей флешмоб тепер двосторонній.
Українська
7
0
15
750
M P
M P@MPKRKPL·
@ryszardinho34 Biorąc pod uwagę zmiany językowe i autonomię tych państw druga forma jest obecnie poprawna ale nie jedyna.
Polski
1
0
0
34
M P
M P@MPKRKPL·
@VVP2_0 I dlatego jako pierwsi wysłaliśmy wam prawie wszystkie nasze czołgi które mieliśmy? I dlatego bez żadnych warunków otworzyliśmy granice i przyjęliśmy ludzi uciekających przed ruskimi? Masz problemy z myśleniem i łączeniem faktów ?
Polski
0
0
2
32
Мысли Перзидента
Поляки никогда не простят украинцев за их мужество и героизм перед агрессией росии. За то, что не сдались и побеждают.
Русский
72
31
335
7.7K
M P
M P@MPKRKPL·
@Konrad_Wernicki Ma rację, potrzebujemy Ukrainy ponieważ jest naszym sąsiadem. A Polska niczego nie osiągnęła sama
Polski
0
0
0
2
Konrad Wernicki
Konrad Wernicki@Konrad_Wernicki·
Petr Poroszenko chyba jako jeden z pierwszych zrozumiał, co ukraińska klasa polityczna narobiła, odwracając się od Polski. Próbuje gasić pożar, wylicza ile Polska zrobiła dla Ukrainy, że jesteśmy strategicznym partnerem, że Ukraina nie może sobie pozwolić na kłótnie z Polską i - UWAGA - że Polska też nie może sobie pozwolić na kłótnie z Ukrainą. To błąd poznawczy. Polska bez Ukrainy świetnie sobie radziła przez ostatnie 36 lat. Rozwijaliśmy i dalej rozwijamy się gospodarczo. Zbudowaliśmy nasz system bezpieczeństwa. Weszliśmy w struktury NATO i UE. Daleko zaszliśmy. Co w tym czasie osiągnęła Ukraina? No właśnie.
Петро Порошенко@poroshenko

Виклики, які стоять перед Україною, потребують здорового, дорослого, професійного, державницького підходу. Посилки з орденами поїхали до Варшави. Всі ми вихлюпнули зрозумілі емоції. А тепер усім треба заспокоїтись. Польща — наш стратегічний сусід, союзник, держава, через яку проходить величезна частина нашої безпеки, логістичний хаб забезпечення зброєю наших Збройних Сил, країна, від якої великою мірою залежить наш вступ до ЄС та НАТО. За часів моєї каденції невипадково вона була нашим головним європейським і євроатлантичним адвокатом. Польща — це країна, яка прийняла понад мільйон українських біженців, і їм потрібні добрі стосунки між нашими народами. Тож українсько-польські відносини — це не майданчик для хайпу, взаємних образ і політичної капіталізації на емоціях. Тому час припинити ескалацію там, де потрібні холодна голова, професійна дипломатія і державницька відповідальність. За умов, коли ключові українські комунікатори на польському напрямку все ще киплять емоціями, виникає просте запитання: хто сьогодні реально займається дипломатією з Польщею? Хто відповідає за політичну комунікацію з польською владою? Хто говорить із польським парламентом, урядом, президентською адміністрацією, місцевими елітами, експертним середовищем, медіа? Хто гасить пожежу? Що взагалі робиться для відновлення довіри? Що буде з українсько-польським стратегічним партнерством? Якою буде атмосфера довкола надзвичайно важливої для нас конференції в Гданську? Ми можемо мати суперечки щодо аграрної політики, перевізників, конкуренції, політики, пам’яті тощо. Але все це треба вирішувати через дипломатію, комунікацію і повагу, а не через бійки в соціальних мережах. І без претензій до історичних підручників один одного — хай ними переймаються вчені, а не політики. Наша спільна історія надто складна, сповнена взаємних кривд і образ, і кращих ліків, ніж «прощаємо і просимо прощення», ще ніхто не прописав. Майбутнє не має бути в заручниках від минулого. Тим більше, шо не минуле — причина цієї кризи у двосторонніх стосунках, а внутрішні проблеми, популізм, гонитва за рейтингами. Україна не має розкоші сваритися з Польщею. Польща не має розкоші сваритися з Україною. Ми воюємо за незалежність та існування української державності. І ми повинні берегти кожного союзника, кожен інструмент, кожну можливість. Росія ж лише аплодуватиме кожному нашому взаємному приниженню, кожному необережному слову, кожному новому скандалу. Пропозиції нашої команди такі. Перше. Припинити публічну ескалацію. Друге. Негайно провести аудит української політики щодо Польщі: хто відповідає, яка стратегія, які канали комунікації, які проблеми, які рішення. Третє. Повернути професійну дипломатію. Не шоу, не образи, не спілкування через ЗМІ, не публічний шантаж, не гру у «хто гостріше і болючіше відповість полякам», а системну роботу з польською державою і польським суспільством. Мій заклик до дипломатів: залиште справу повернення орденів політикам, у вас же — своя важлива місія. Четверте. Відокремити емоції від національного інтересу. Бо національний інтерес України — це сильний союз із Польщею, підтримка України в ЄС і НАТО, спільна безпека та спільне стримування росії. П’яте. Маємо забезпечити обіцяне відкриття всіх переговорних кластерів з Європейським Союзом у липні. Це також залежить і від Варшави, і тут не можна недооцінювати ризики. Час працювати і відновлювати українсько-польське стратегічне партнерство. Не можна допустити розділення України і Молдови в європейській інтеграції. Не раз вже говорив: треба припинити втрачати людей, території і час. Тепер додам: так само важливо нам не втрачати партнерів і союзників.

Polski
150
23
403
25K
M P
M P@MPKRKPL·
@GretaCzyta Jeśli oczekujesz wdzięczności to nigdy nie pomagaj. To jest coś absurdalnego, aby zadać podziękowań i ciągłej wdzięczności za pomoc.
Polski
0
0
0
17
Greta Czyta
Greta Czyta@GretaCzyta·
@AnnaKalczynska W narodzie ukraińskim i kulturze turańskiej wdzięczność nie istnieje. Kultura turańska tego nie zna. Nasi politycy wieszając ukraińskie flagi na każdym urzędzie powinni dbać o polski interes. A nie wchodzić z emocjami i histerią. PiS popełnił strategiczny błąd. PO to ciągnie
Polski
5
0
22
859
Anna Kalczyńska
Anna Kalczyńska@AnnaKalczynska·
Pamiętam zdziwienie i niedowierzanie wśród zachodnich publicystów, kiedy w 2022 Polacy otwierali domy i mieszkania, by przyjmować Ukraińców. Wtedy przypominano wydarzenia na Wołyniu i pytano: jak wobec takiej przeszłości tyle współczucia i pomocy jest w ogóle możliwe?
Polski
55
34
268
22.4K
M P
M P@MPKRKPL·
@AnnaKalczynska Serio pani uważa, że dla przeciętnego Polaka jest ważniejsza historia niż obecna sytuacja i przyszłość następnych pokoleń ? Gdyby dziś była potrzebna pomoc, prawdopodobnie byłoby tak samo. Przynajmniej w swoim gronie nie widzę zmiany nastawienia
Polski
0
0
0
24
M P
M P@MPKRKPL·
@Romeohf5b Nie, ludność cywilna nie zasługuje na takie coś . Chcesz powiedzieć że ludzie w Buczy zasłużyli na taką śmierć? Mordowanie cywili to zawsze zbrodnia, niezależnie kto jest autorem
Polski
0
0
1
23
Romeo
Romeo@Romeohf5b·
@Miba88231793 @khatsanovsky Ну просто не потрібно окупувати чужі землі. От росіяни зараз пробують - десятки тисяч їх вирізали, так само як і польських свиней свого часу. Поляки на все це заслугували своїм дурним відношенням.
Українська
6
0
3
84
🇺🇦Khatsanovsky🔰🕉️☯️⚛️
Називаючи УПА злочинцями ви ображаєте українців. Стільки бруду, образ і неповаги в бік України і українців я бачив тільки від росіян після 2014 і після 2022. Як ви хочете щоб ми до вас відносились?
Українська
173
24
424
10.1K
M P
M P@MPKRKPL·
@khatsanovsky Zanim się wzajemnie będziemy obrażać potrzebne jest dogłębne przestudiowanie historii z każdej strony. My też długo nie wiedzieliśmy o Katyniu. A w AK byli zbrodniarze i bohaterowie Emocje nikomu nie pomagają .
Polski
0
0
0
10
M P
M P@MPKRKPL·
@JacekYa Ten polityk się skończył na kolacji u bielana
Polski
0
0
0
8
Таня Бойко
Таня Бойко@Ukraine_2024_·
Скандал UA-PL набирає обертів. Віцемаршалок Сенату Польщі М. Камінський повернув українські нагороди. Причина: солідарність із Варшавою після демаршу Зеленського та відсутність прогресу в питанні ексгумації жертв Волинської трагедії. Партнерство на паузі?
Українська
12
5
25
2.5K
M P
M P@MPKRKPL·
@Miba88231793 @Ukraine_2024_ Ale ty myślisz o innym narodzie na podstawie rozmów na x i bluzgów od botów ? Przeciez to bańka.
Polski
1
0
0
15
Winged Hussar
Winged Hussar@Miba88231793·
@Ukraine_2024_ Trudno mówić o normalnej rozmowie czytając inwektywy pod swoim adresem, groźby oraz pogardliwe twierdzenia. Odbudowanie relacji będzie trudne. Dotychczas byłem bardzo proukraiński, angażowałem się w pomoc, pomagałem w tworzeniu fundacji dla Ukrainy. Dzisiaj już tego nie czuję
Polski
3
0
0
76
M P
M P@MPKRKPL·
@Ukraine_2024_ E tam Kamiński . To kompletny nikt . Gość który próbował rozwalić koalicję. Siedział pod kamieniem przez kilka ładnych miesięcy :)
Polski
0
0
1
66