Peruk

205 posts

Peruk banner
Peruk

Peruk

@P3ruk

เข้าร่วม Şubat 2026
63 กำลังติดตาม13 ผู้ติดตาม
Yulia Latynina
Yulia Latynina@YLatynina·
Вообще-то второй фронт, открытый Зеленским против поляков, помимо обычной цели (максимизация перемоги для телемарафона), может иметь вполне прагматичную. Ну вот что сделает Польша, если рассердится? Вышлет мужчин-украинцев военнообязанного возраста обратно в Украину. Что и требовалось достичь.
Русский
83
4
255
30.1K
Peruk
Peruk@P3ruk·
@JacekPiekara Poza tym, Polska nie ma z czego "wychodzić" Nie my to wyeasklowaliśmy i nie my jesteśmy petentem Ukrainy
Polski
0
0
0
5
Jacek Piekara
Jacek Piekara@JacekPiekara·
♦️ "Decyzja Ukrainy w sprawie nazwy UPA była skandaliczna. Była zła, potępiam tę decyzję. Ale czy próbujemy z tego konfliktu i z tego sporu jakoś wyjść?" - Włodzimierz Czarzasty Otóż, marszałek Sejmu powinien świetnie wiedzieć, że polska strona (i rząd i kancelaria prezydenta) negocjowały z ludźmi Zeleńskiego przez dwa tygodnie. Ale Ukraińcy nie chcieli się zgodzić na ŻADEN kompromis. W tej sytuacji prezydent Nawrocki nie mógł podjąć innej decyzji, jak odebranie Orderu.
Polski
21
98
593
12K
Peruk
Peruk@P3ruk·
@AKorybko Well it's an itsy-bitsy different twist. It seems actually, that Ukraine chances for joining EU are quite slim as long as Zelensky is its president.
English
0
0
0
9
Peruk
Peruk@P3ruk·
@Tysolpl Teraz już nie musza się uspokajac. Okret odplynal
Polski
0
0
0
3
Peruk รีทวีตแล้ว
Prof. Nidhogg
Prof. Nidhogg@5Commando·
Szanowny Panie Prezydencie, muszę napisac Panu kilka słów. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie nigdy Pan ich nie przeczyta i się do nich nie odniesie. Ale są to słowa ważne, bo od zwykłego Polaka. Więc paść muszą. Nie powie Panu ich żaden polityk. Słuszne słowa, które Pan tu napisał, to w rzeczywistości jest wyraz pewnej kpiny na użytek wewnętrzny i obłudy spowodowanej bojkotem czekolady Rohsen. Pan nas obraża odsyłając najwazniejsze odznaczenie pocztą jak paczkę czekoladek. I Pan o tym świetnie wie. Waga odznaczenia wymaga żeby zwrócić je osobiście lub wysłać pocztą dyplomatyczną jeśli rzeczywiście szanuje się partnera. A potem pisze Pan słusznie o wadze Polski. My tu znamy taką politykę. Tak nas traktowal wielokrotnie putin. Tak swoich oponentów traktuje tusk. Obaj obrażają a potem wyciągają ręke na zgode wiedząc, że osoba obrażona nie ma na to ochoty. Wtedy mogą się kreować na ofiarę nienawiści furiata. Widać Pan jest do nich podobny. I to nie jest komplement. Niestety mam złą wiadomość. To już nie działa. Jest Pan na to za krótki. Teraz przejdżmy do tego jak jest i będzie. Wy potrzebujecie nas bardzo. My was malo. Skoro wy daliście sobie radę z rosją my tez sobie z nią damy rade. Nie jesteście mesjaszem ani żadnym ewenementem. Byliście przed wojną państwem słabym gospodarczo, skorumpowanym i biednym. Jesteśmy od was znacznie bogatsi i wielokrotnie lepiej zorganizowani. Wiem że tak nie myślicie. Bo na Bugu i Sanie przebiega granica mentalna. Wy uważacie że jesteśmy słabi, bo daliśmy wam pomoc za darmo. W naszej kulturze to nie oznaka słabości a siły. Ta granica mentalna odnosi się też do traktowania własnych zmarłych i czczenia bohaterów. U nas się ich chowa na cmentarzach. U was trzyma w dołach śmierci. U nas czci się ludzi prawych i odważnych. U was morderców i psychopatów, kolaborantów Hitlera z Waffen SS i UPA. I to właśnie nas dzieli a nie Bug i San. W perspektywie dekady albo dwóch będziecie potrzebować naszych zgód i podpisów na traktatach unijnych i natowskich. I wtedy my ich nie podpiszemy. No chyba że dacie nam to co zechcemy lub zrezygnujecie z tego czego zażądamy. Tertio not datur. I wtedy my będziemy was grilować historią o której bedziemy mówić głośno i publicznie na arenie międzynarodowej. I nikt was nie poprze. We Francji, Niemczech i innych państwach Europy opinia publiczna własnie się dowiedziała czym była zbrodnia wołyńska i UPA. A w Europie wiele panstw swój dwudziestowieczny etos zbudowało na oporze przed niemieckim nazizmem i hitleryzmem. Nikt nie poprze jego ukraińskiej odnogi. Zwłaszcza Niemcy. Oni by może i by chcieli ale dla nich to samobójstwo wizerunkowe. I to wszystko dzięki wam: skorumpowanej ukraińksiej klasie politycznej i waszej sowieckiej mentalności. Dziękujemy. Ukraina będzie wtedy skwierczeć jak cwel bandera, chuj szuchewycz i skurwysyn melnyk w piekle. a my będziemy jeść popcorn i się smiać. Serdecznie pozdrawiam i życzę milego wieczoru. P.S. A czekolady Rohsen i tak nie bedziemy kupować. Lubiłem tą nugatową z kokosem ale sam Pan rozumie, Polska jest wazniejsza. Pierprzyć ukraińską czekolade i jej producenta.
Петро Порошенко@poroshenko

Виклики, які стоять перед Україною, потребують здорового, дорослого, професійного, державницького підходу. Посилки з орденами поїхали до Варшави. Всі ми вихлюпнули зрозумілі емоції. А тепер усім треба заспокоїтись. Польща — наш стратегічний сусід, союзник, держава, через яку проходить величезна частина нашої безпеки, логістичний хаб забезпечення зброєю наших Збройних Сил, країна, від якої великою мірою залежить наш вступ до ЄС та НАТО. За часів моєї каденції невипадково вона була нашим головним європейським і євроатлантичним адвокатом. Польща — це країна, яка прийняла понад мільйон українських біженців, і їм потрібні добрі стосунки між нашими народами. Тож українсько-польські відносини — це не майданчик для хайпу, взаємних образ і політичної капіталізації на емоціях. Тому час припинити ескалацію там, де потрібні холодна голова, професійна дипломатія і державницька відповідальність. За умов, коли ключові українські комунікатори на польському напрямку все ще киплять емоціями, виникає просте запитання: хто сьогодні реально займається дипломатією з Польщею? Хто відповідає за політичну комунікацію з польською владою? Хто говорить із польським парламентом, урядом, президентською адміністрацією, місцевими елітами, експертним середовищем, медіа? Хто гасить пожежу? Що взагалі робиться для відновлення довіри? Що буде з українсько-польським стратегічним партнерством? Якою буде атмосфера довкола надзвичайно важливої для нас конференції в Гданську? Ми можемо мати суперечки щодо аграрної політики, перевізників, конкуренції, політики, пам’яті тощо. Але все це треба вирішувати через дипломатію, комунікацію і повагу, а не через бійки в соціальних мережах. І без претензій до історичних підручників один одного — хай ними переймаються вчені, а не політики. Наша спільна історія надто складна, сповнена взаємних кривд і образ, і кращих ліків, ніж «прощаємо і просимо прощення», ще ніхто не прописав. Майбутнє не має бути в заручниках від минулого. Тим більше, шо не минуле — причина цієї кризи у двосторонніх стосунках, а внутрішні проблеми, популізм, гонитва за рейтингами. Україна не має розкоші сваритися з Польщею. Польща не має розкоші сваритися з Україною. Ми воюємо за незалежність та існування української державності. І ми повинні берегти кожного союзника, кожен інструмент, кожну можливість. Росія ж лише аплодуватиме кожному нашому взаємному приниженню, кожному необережному слову, кожному новому скандалу. Пропозиції нашої команди такі. Перше. Припинити публічну ескалацію. Друге. Негайно провести аудит української політики щодо Польщі: хто відповідає, яка стратегія, які канали комунікації, які проблеми, які рішення. Третє. Повернути професійну дипломатію. Не шоу, не образи, не спілкування через ЗМІ, не публічний шантаж, не гру у «хто гостріше і болючіше відповість полякам», а системну роботу з польською державою і польським суспільством. Мій заклик до дипломатів: залиште справу повернення орденів політикам, у вас же — своя важлива місія. Четверте. Відокремити емоції від національного інтересу. Бо національний інтерес України — це сильний союз із Польщею, підтримка України в ЄС і НАТО, спільна безпека та спільне стримування росії. П’яте. Маємо забезпечити обіцяне відкриття всіх переговорних кластерів з Європейським Союзом у липні. Це також залежить і від Варшави, і тут не можна недооцінювати ризики. Час працювати і відновлювати українсько-польське стратегічне партнерство. Не можна допустити розділення України і Молдови в європейській інтеграції. Не раз вже говорив: треба припинити втрачати людей, території і час. Тепер додам: так само важливо нам не втрачати партнерів і союзників.

Polski
0
1
7
200
Peruk
Peruk@P3ruk·
@PolsatNewsPL To my od nich coś potrzebujemy czy oni od nas? Im się tam wszystkim sufit na łeb zawalił?
Polski
0
0
0
2
PolsatNews.pl
PolsatNews.pl@PolsatNewsPL·
- Polacy nie tylko znaleźli się w ślepym zaułku, ale postawili się (...) w bardzo niepoważnej sytuacji - stwierdził Pawło Klimkin. Były minister spraw zagranicznych Ukrainy skomentował w ten sposób sprawę odebrania Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego. polsatnews.pl/wiadomosc/2026…
Polski
202
2
15
9.9K
Peruk
Peruk@P3ruk·
@PolsatNewsPL Wiaczesław ma chuj do powiedzenia w kwestii tego co Polska musi.
Polski
0
0
0
3
PolsatNews.pl
PolsatNews.pl@PolsatNewsPL·
Przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin stwierdził, że Polska musi zdecydować pomiędzy lojalnością wobec narodu a "zbrodniczym reżimem kijowskim". polsatnews.pl/wiadomosc/2026…
Polski
50
11
88
5.2K
Peruk
Peruk@P3ruk·
@BiankaB12 Yeah stop interacting, listening and comprehanding. Stay impregnated on fact that ovet 75% of Polse support their president in his decission. This is exactly the approach that led your politicians to where they are now. Ill grab popcorn
English
0
0
0
7
Бианка
Бианка@BiankaB12·
I mean, I probably don't need to say this, but the entire Nawrocki-led crusade against Ukraine has one obvious objective: weakening Tusk and his coalition. Right? The fact that the Kremlin benefits from it is a second-order effect of a domestic Polish political battle. That doesn't automatically make Nawrocki "pro-Russian." My advice: stop engaging with the bots and trolls on this topic. This has little to do with Poland's and Ukraine's current strategic objectives, which remain aligned: defeating their common enemy, Russia.
English
48
25
223
5.6K
Peruk
Peruk@P3ruk·
@Alina_Makarczuk Ekshumacje to nawet się nie zaczęły i znając waszych hunwejbinów u władzy nieprędko się zaczną.
Polski
0
0
0
2
Peruk
Peruk@P3ruk·
@kiraincongress Not if you put your PSYOPS and media on a shorter leech. Times when de-secalation meant UA is only to set expectations and wait are long gone now. ATM you re doing whatever you can to escalate.
English
0
0
0
6
Kira Rudik
Kira Rudik@kiraincongress·
I sincerely hope Ukraine-Poland relations move toward de-escalation, not the opposite. We are not enemies. The enemy is russia.
English
161
167
1.6K
20.7K
Peruk
Peruk@P3ruk·
Czy delegacje @KONFEDERACJA_ i @KoronyPolskiej wysłali już Ukraińcom kwiaty z podziękowaniem za +10-15% w nadchodzących wyborach? 🤣 Takiej kampanii nie zrobicie za ŻADNE pieniądze :)
Polski
0
0
0
3
Peruk
Peruk@P3ruk·
@Rail_splitter1 Yet... we are in EU after all. You on the other hand did not seem to fulfill expectations as for example... Moldova. Oh well, beteer luck in next decade
English
0
0
0
5
Railsplitter Fella 🇺🇦 🇪🇺
Poland has received more than €200 billion since 2004 from the EU, with massive infusions ongoing. Poland has shown its commitment to Europe by being the EU’s single largest funds recipient. Ukraine has shown its commitment to Europe with its blood.
Adam Eberhardt@adam_eberhardt

Kuzio to skrajny polonofob bez znaczenia, ale temat ważny: Ukraina nie ma szans na członkostwo w UE. Nie zgodzą się na to 🇫🇷, 🇦🇹, 🇳🇱. Oni wszyscy, plus 🇺🇦, będą szukać kozła ofiarnego, którego obarczy się winą za fiasko rozszerzenia. Nie sądzę, że powinniśmy im pomagać w tej grze

English
242
22
205
20.9K
Peruk
Peruk@P3ruk·
@Dicer41101382 Thats still less ppl offended than your green prezzy managed to offend over last 5 years 🤣
English
0
0
0
13
Клопєнштайн(1%)🇺🇦
Показово Скільком народам Європи встигли насрати за час свого існування поляки.Не побоюйся сказати; Багатьом 🤷 Жоден з сусідів не лізе до поляків з претензіями щоб ті зализували їм їх історичні обіди до блиску Хоча крові там в історії вистачає
Українська
22
6
83
2.2K
Peruk
Peruk@P3ruk·
@Lenny_v_bane Unlike your ancestors we don't enjoy inflicting suffering. We never did. All he asis is "you reap what you saw" What you make of it, is your delusions.
English
0
0
0
41
Лєннi Райдуга
Лєннi Райдуга@Lenny_v_bane·
Ну от бачите. Зовсім не в Зе справа. Справа в тому, що комусь подобається дивитись на людські страждання, більше нічого не треба - ані залагодження конфлікту, навіть грошей. Дивіться, з якою пихою він каже "українці мусять страждати". Їм саме цього хочеться, а на Зе по барабану
Daniel Musianek@DanielMusianek

@poroshenko Obawiam się, że jest już za późno. Waszym politykom udało się coś, czego od lat nie udawało się Rosyjskim agentom, zrazić do Ukrainy przeciętnych Polaków (Węgrów, Słowaków i Rumunów zresztą też) Tego już nie da się naprawić. A cenę za waszą fanfaronadę zapłacą zwykli Ukraińcy.

Українська
8
4
58
2.7K
Peruk
Peruk@P3ruk·
@zima5577 @MrRaccoon666 Quite rich comming from country which whole existence is subsidized since 5 years or more.
English
0
0
0
19
Peruk
Peruk@P3ruk·
@zima5577 We don't You can actually stick it. Considering the level of corrupyion in UA I'd rather not put our companies there anyway.
English
0
0
0
16