Spin

2.2K posts

Spin

Spin

@Spinqq

เข้าร่วม Kasım 2023
38 กำลังติดตาม10 ผู้ติดตาม
Spin
Spin@Spinqq·
@ZbigniewHoldys Ciekawe czy tak honorowo oddadzą też rozkradzione pieniądze i pomoc wojskową :)
Polski
0
0
0
47
Zbigniew Hołdys
Zbigniew Hołdys@ZbigniewHoldys·
Tak po ludzku: akcja z solidarnościowym masowym odsyłaniem orderów i medali przez ważnych ludzi z Ukrainy jest piękna. Ona nie wymaga słów. Jedynie szkoda, że dotyczy Polski.
Polski
373
280
1.7K
39.2K
Spin
Spin@Spinqq·
@strannik1004 @Jano76PL Oddawaj całą pomoc wojskową i radź sobie sam z PKB kraju równym Warszawy
Polski
1
0
0
50
S.T.R.A.N.N.I.K 🇺🇦
S.T.R.A.N.N.I.K 🇺🇦@strannik1004·
@Jano76PL Ніколи українці не були для поляків (орків) братами!
Українська
18
0
4
1.7K
Spin
Spin@Spinqq·
@jakubwiech Jak jebało w zimę -25 to każdy cicho jak w lato jest upał to się mało nie zesracie
Polski
0
0
0
177
Jakub Wiech
Jakub Wiech@jakubwiech·
W Paryżu szykuje się kilka dni z rzędu z temperaturami powyżej 40°C. 35 departamentów wprowadziło czerwone alerty pogodowe, ograniczono w nich dostępność alkoholu. Wiele szkół w całym kraju zmieniło rozkład zajęć dostosowując się do upałów. A mamy dopiero czerwiec.
Nahel Belgherze@WxNB_

France will be at the epicenter of the most significant heat anomaly on the planet over the next few days. The sheer extent of the country that could experience temperatures above 40°C is nothing short of astonishing. Red-level extreme heat warnings are likely to be issued soon.

Polski
281
72
854
82K
Kasia Pitman
Kasia Pitman@kasia_pitman·
Jestem z Polski. Jestem za Ukrainą. Я з Польщі. Я за Україну. I'm from Poland. I stand with Ukraine !
Čeština
289
76
1.5K
18K
Spin
Spin@Spinqq·
@SevDi77 Zaraz się okaże ze Kolumb był Ukraińcem i odkrył Amerykę
Polski
0
0
0
5
SevDi7
SevDi7@SevDi77·
Перш ніж виставляти українцям рахунок за Волинську різанину, хай поляки розкажуть шо вони робили на Волині і як там опинилися. Такі ж самі окупанти, як і росіяни, які поділили українські землі за Ризькою Угодою в 1921 році та 22 роки ганьбили український народ. Морили голодом, вбивали, вирізали цілими селами, знищували культуру, мову, освіту. Жереб окупанта завжди однаковий - розплата за злочини. Тотожно жорстока. Не ми були окупантами, тому ми не просимо вибачень але й не вимагаємо вибачень від вас, ми лише благаємо - Від'їбіться від нас із своїми жалюгідними претензіями, і майте честь і гідність прийняти СВОЮ частину НАШОЇ СПІЛЬНОЇ страшної та ганебної історії якою вона є. А поки можете запхати свої ордени собі в місце що нижче спини.
Українська
575
237
1.6K
51.8K
Ryszard Cukierman
Ryszard Cukierman@ryszcuk·
"Wołodymyr Zełenski odesłał order"... ktoś tu ma jaja... i NIE jest to Nawrocki.
Polski
428
96
875
15.9K
Spin
Spin@Spinqq·
@GiertychRoman A Romanowi Giertychowi immunitet za aferę polnord i przed sąd
Polski
1
0
0
51
Roman Giertych
Roman Giertych@GiertychRoman·
Zabierzmy ordery wszystkim Ukraińcom, bo Wołyń. Niemcom, bo II Wojna, Szwedom bo potop szwedzki, Czechom za najazd Bolesława, Słowakom za zdradę 1939, Litwinom za Pieniaki, Duńczykom, bo nie chcą Trumpowi oddać Grenlandii, Francuzom za tchórzostwo w 39 Włochom za udział w wojnie, Hiszpanom za głupi opór w Samosierze, Amerykanom za Jałtę, Austriakom za rozbiory, Turkom za Cecorę i Chocim, Białorusinom za trzymanie Grodna Żydom, no Żydom wiadomo za wszystko. I zapiszmy w ustawie, że ordery mogą dostać tylko Polacy, katolicy, głosujący na PiS i na partię Razem. Reszta będzie musiała obejść się smakiem, a wiadomo że na świecie, po tym jak Duda dał, a Nawrocki odebrał Żełeńskiemu, pożądliwe oczekiwanie na nasze ordery będzie ze wszystkich stron.
Polski
1.1K
1.4K
6.4K
156.6K
Spin
Spin@Spinqq·
@manifestinua Gdy Niemcy wam wysłali 5 tysięcy hełmów my czołgi kraby amunicję i przygarnęliśmy kobiety z dziećmi … wasza historia właśnie się skończyła niewdzięczne mendy
Polski
0
0
0
1
Маніфест Лайв
Маніфест Лайв@manifestinua·
У підручниках будуть писати, що коли Україна воювала проти росії, Європа підтримувала Україну, а поляк висипав українське зерно, блокував кордон і встав ніж у спину українців
Українська
541
172
2K
49.7K
Spin
Spin@Spinqq·
@KamilDziubka Nie da się wygrać wojny z mocarstwem atomowym kiedy to zrozumiecie ?
Polski
0
0
0
75
DudeFromSomePlc
DudeFromSomePlc@DudeFromSomePlc·
@prezydentpl @NawrockiKn Zadaj sobie pytanie: co z Ukraincami, ktorzy w Polsce mieszkaja, placa podatki, pewnie mogliby sie w pelni zasymilowac - czy warto takimi gestami, jeszcze w czasie wojny, ich atakowac? Z Orderem mogles poczekac do konca konfliktu i do wyborow na Ukrainie, ktore sie kiedys odbeda.
Polski
55
0
19
6.9K
Kancelaria Prezydenta RP
Kancelaria Prezydenta RP@prezydentpl·
Prezydent RP @NawrockiKn: Chcę słyszeć Wasz głos i chcę wiedzieć, co myślą Polacy, bo mówiłem: Po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy. Szczególnie w momencie, gdy obecny rząd – niestety z przykrością to stwierdzam – rozmija się ze społecznymi oczekiwaniami, ze społecznymi potrzebami, z głosem narodu.
Polski
3.6K
1.8K
15.5K
372.9K
Spin
Spin@Spinqq·
@zeringshow Daj Boże żeby Cię nie wydymali , wygracie wojnę a skończycie w dole …
Polski
0
0
0
40
ZeRingShow
ZeRingShow@zeringshow·
No cóż, jeśli wszyscy Ukraińcy, którzy otrzymali odznaczenia od Polski, zwrócą je, to nie będzie już żadnych pytań do Ukrainy?! Jestem Polakiem walczącym za Ukrainę. Jestem dumny ze swoich odznaczeń przyznanych przez Ukrainę i rozumiem, że nikt mi ich nie odbierze.
ZeRingShow tweet media
Polski
978
1.4K
13.1K
249.8K
Phil Konieczny
Phil Konieczny@PhilKonieczny·
Ukraińcy oddają nam ordery... Jak tak sie honorem unosicie to oddajcie miliardy, które Wam daliśmy. Panoszycie sie nie rozumiejąc w ogóle problemu. Jestescie tak zjebani, że potrafiliscie zniechęcić do siebie naród, który jako pierwszy ruszyl Wam z pomocą.
Phil Konieczny tweet media
Polski
329
644
6.7K
90.6K
Spin
Spin@Spinqq·
@v_stus Trolling to bedzie jak zaczniemy remont lotniska w Rzeszowie
Polski
0
0
0
9
Василь Стус
Відправити орден "Новою поштою" це, мабуть, ще більший тролінг, ніж сам факт повернення ордену😉 Бо український поштовий оператор успішно працює в Польщі, а польські поштові оператори в Україні не працюють. Шкода, що відправка була не за рахунок отримувача🙃
Українська
457
126
2.1K
49.8K
Grzegorz Janiczak
Grzegorz Janiczak@JaniczakG·
@ZelenskyyUa Dziękujemy za Wasze poświęcenie na froncie ❤️ walczycie także o naszą przyszłość Proszę nie przejmować się głupią decyzją naszego @prezydentpl @NawrockiKn - nie jest on reprezentantem całego narodu Polskiego Слава Україні!
Polski
377
15
922
60.9K
Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський
Yesterday, the President of Poland noted that the Order of the White Eagle is not an ordinary award. It is a symbol of the highest trust of the Republic of Poland. It signifies a special bond with the Polish state and the special gratitude of the Polish People. Such a symbol requires not only merit, but also respect for the values that form the foundation of our community. Therefore, if it is considered that this special symbol may remain with Catherine II, Benito Mussolini, and Gerhard Schröder, then we in Ukraine will not argue with that. Ukraine is grateful to the Polish People for their support and cooperation, which play a significant role in the struggle for our and your independence from Russia. Ukraine never forgets solidarity and understands that cooperation between states and peoples in our region is one of the tangible security guarantees for Ukrainians and for each neighboring state. Ukraine will continue to defend itself in this war unleashed by Russia, and we will undoubtedly achieve a dignified peace. Ukraine is grateful to all peoples, states, and leaders who will continue to stand with us in the defense of freedom and who, together with Ukraine, will serve as guarantors of postwar peace in Europe and a new, real security. Ukraine will remain open to all meaningful formats of engagement with Poland in order to try to avoid conflicting interpretations of the difficult and painful chapters of our shared past and to ensure proper respect for all innocent victims of the 20th century. And Ukrainians are doing everything in our power to ensure that Europe does not suffer defeat in this century. I am proud of our people and of EVERY Ukrainian warrior – of the millions of Ukrainian men and women who deserve unquestionable respect for the heroism the Ukrainian People have shown in defending themselves against Russian aggression. We believed that the Order of the White Eagle, awarded in 2023, was meant for the Ukrainian People and our army. That is what was said at the time. Today, I sent the Order back to the President of Poland. I believe the future will confirm the respect Ukrainians deserve. Glory to Ukraine!
Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський tweet media
English
6.4K
4.8K
28.8K
2.8M
Spin
Spin@Spinqq·
@Pzdccccc Polacy mają plantacje truskawek i jabłek na których pracują Ukraińcy więc kto tu jest utalentowany ?
Polski
0
0
1
66
Гамлєт Карапєтовіч
Гей поляки! Там ваш президент вже плаче, що Україна є загрозою для польського сільського господарства. Як це так може бути, якщо польське сільське господарство тримається на руках талановитих і працьовитих українців?😂😂😂ви ж не можете ні полуницю зібрати, ні яблуко, не вмієте😂
Українська
35
0
4
5.5K
Гамлєт Карапєтовіч
Завжди казав, що головною перепоною на шляху в ЄС буде Польща, поляки, а не угорці чи словаки. Поляки, це руські, тільки з західного кордону. Ніколи поляки не допустять Україну в економічний простір ЄС, який наразі вони добре освоїли і контролюють.
Українська
399
17
161
54.7K
Spin
Spin@Spinqq·
@K_Smiszek Ruskich komunistow jak wy razem z czarzastym ruszy się po wyborach
Polski
0
0
0
20
Krzysztof Śmiszek
Krzysztof Śmiszek@K_Smiszek·
✅Niemcy pokonani. ✅Ukraińcom pokazaliśmy kto tu Panem. Za kogo teraz prawactwo się weźmie? Mamy coś na Czechów? Bo rozumiem, że Ruskich nie ruszamy?
Polski
1.1K
199
1.9K
73.6K
Spin
Spin@Spinqq·
@_gustlik Wystarczy zamknąć Jasionke i za dwie godziny jestesmy przy stole … tak ciężko zrozumieć że trzeba bronić swojej racji stanu ?
Polski
0
0
0
7
Gustlik
Gustlik@_gustlik·
Nawrocki osiągnął jedno: Polska nie będzie nigdy przy stole rokowań jeżeli chodzi o Ukrainę, już jest wielka przegrana tej wojny, przy okazji widać, co są warte polskie ordery, nic.
Kyrylo Budanov@Kyrylo_Budanov

На жаль, Президент Польщі Кароль Навроцький вдався до недружнього акту щодо нашого народу, позбавивши Президента України раніше врученого йому ордена Білого Орла. Безумовно, це подарунок для московського агресора, який той обов’язково використає проти обох наших країн. Наші народи мають давні взаємини й різні сторінки історії – як героїчні, так і трагічні. Однак це має бути приводом для глибокого осмислення, а не грубих політичних спекуляцій. Україна не вказує жодному іншому народові, як вчити його історію. Тож і ми залишаємо за собою справедливе право на власну національну пам'ять та гідність. Переконаний, що цей жест Президента Польщі не про справедливість абощо. Адже про яку справедливість може бути мова, якщо ордена Білого Орла, наприклад, досі не позбавлено італійського фашистського диктатора й пособника Гітлера Беніто Муссоліні? Україна, без сумніву, дасть оцінку цій події. Та попри все ми й далі міцно стоятимемо на засадах відкритого партнерства з усіма нашими союзниками. Однак партнерства рівноправного, заснованого на принципах взаємоповаги. Україна продовжить битися в авангарді захисту всієї Європи, зокрема Польщі, сплачуючи найдорожчу ціну. Та як і будь-який українець, я не можу лишатися осторонь і просто спостерігати за тим, як проти наших громадян безпідставно й штучно розкручується маховик ненависті. З огляду на це я відмовляюся від Золотого офіцерського хреста ордена «За заслуги перед Польщею», яким мене нагородив минулого року Президент Польщі. Впевнений, що українське суспільство – і військові, і цивільні – відчувають такі ж емоції та підтримають цей крок. Слава Україні!

Polski
309
9
180
17.5K
Spin
Spin@Spinqq·
@MichalSzczerba już łysy jesteś a kurwy kiedyś golono na łyso coś podejrzane
Polski
0
0
0
4
Michał Szczerba
Michał Szczerba@MichalSzczerba·
Wkłada kij w szprychy Polsce. Robi to konsekwentnie i przewidywalnie. SAFE, uzbrojenie 🇵🇱 armii, inwestycje w 🇵🇱 przemysł obronny, pozyskanie technologii dronowych dla 🇵🇱, kontrakty dla 🇵🇱 firm na odbudowę, międzynarodowa konferencja w Gdańsku. Czyżby go w tej Moskwie w 2018 roku tak skutecznie zaprogramowali?
Polski
413
431
1.9K
39.5K
Spin
Spin@Spinqq·
@jozefkneht1 To oddawaj całą pomoc którą dostaliście aby przetrwać i spierdalaj jak Ci nie pasuje
Polski
0
0
0
6
Йозеф Кнехт 🇺🇦
Читаєш: росія вимагає від України рпц, язика, демілітаризації і денацифікації; Угорщина вимагає від України прав меншин, квоту в Раді і т.п.; Польща вимагає поваги до їх національної пам'яті. Лише Україна ні в кого, нічого не вимагає. Як казав класик, просто від*біться від нас.
Українська
771
774
6.3K
129.7K
Spin
Spin@Spinqq·
@EKOlodziejczak_ Kurwa zaraz się okaże że to nasza wina tej sytuacji … czy wy potraficie stać sztywno ?czy ciągnąć kutasy innym na kolanach ?
Polski
0
0
0
14
Michał Kołodziejczak
Michał Kołodziejczak@EKOlodziejczak_·
Prezydent Nawrocki za swoją decyzję o odebraniu orderu prezydentowi Ukrainy nie poniesie żadnej konsekwencji, konsekwencje będą dotyczyły zwykłych Polaków, którzy żyją, pracują, robią interesy z Ukraińcami. Jestem wręcz zdania, że prezydent zrobił to tylko i wyłącznie by przypodobać się grupie wyborców. I to takiej grupie, która nie zdaje sobie sprawy z tego z czym gorsze stosunki z Ukrainą będą się wiązały. Zadaniem prezydenta nie może być chęć przypodobania się komuś i tylko i wyłącznie szukanie pochlebstw. Zadaniem pezydenta jest prowadzenie narodu, przeprowadzanie go przez trudne decyzje, procesy. Oczywiście nie można zapominać o tym co było ale jeśli zaczyna nam to przesłaniać możliwość budowania dobrej przyszłości to jaki cel mają takie decyzje?
Polski
1.9K
295
2.1K
135.4K