Ślusarz umysłów

5.7K posts

Ślusarz umysłów banner
Ślusarz umysłów

Ślusarz umysłów

@potoksc

Brzydki zły i szczery.Mykolog amator,leśny włóczęga,poszukiwacz rzadkich grzybów i smardzowy wariat.

เข้าร่วม Mart 2022
711 กำลังติดตาม163 ผู้ติดตาม
chrzanik
chrzanik@chrzanikx·
Słowik do Trzaskowskiego: „Zastraszanie osób mówiących o nieprawidłowościach, a dokładnie to robią Pana koledzy spowoduje to, że niektórzy będą się obawiali mówić, mogą się obawiać gdy usłyszą od czołowych polityków w kraju, że za chwilę będą się musieli tłumaczyć przed prokuratorem” Przecież do niego i tak nikt nic nie dotrze. On nie ma za grosz sumienia i wstydu.
Polski
16
274
2.3K
35.6K
Krzysztof Bosak 🇵🇱
Krzysztof Bosak 🇵🇱@krzysztofbosak·
Uwaga, oszust! Jednym z uczestników dzisiejszej konferencji o odbudowie Ukrainy w Gdańsku jest burmistrz Lwowa Andrij Sadowy. To postać symboliczna dla biznesowej współpracy polsko-ukraińskiej - Sadowy zasłynął bowiem z tego, że bezprawnie zerwał kontrakt z polską spółką Control Process SA, choć ta prawie ukończyła już zakład przetwarzania odpadów. Obecnie Sadowy odmawia wypłacenia polskiej spółce należnych pieniędzy mimo wyroków kolejnych międzynarodowych sądów arbitrażowych. Sadowy to ten sam człowiek, który chętnie występuje pod wielkim pomnikiem Bandery stojącym we Lwowie, chwali się corocznym świętowaniem urodzin przywódcy UPA i potrafił stwierdzić, że "na przykładzie Bandery wyrosło nowe pokolenie", a "jego biografia to historia niezłomności". Rok temu oburzał się na wizytę Anny Bryłki i Sławomira Mentzena we Lwowie, nazywając naszego kandydata na Prezydenta "prorosyjskim politykiem z polskim paszportem", kiedy posłowie Konfederacji skrytykowali powszechny kult UPA we Lwowie - mieście rządzonym przez Sadowego od ponad 20 lat. Niestety te 20 lat to (nie tylko w odniesieniu do Lwowa) czas naiwności polskich elit, braku asertywności i pomysłu na relacje z Ukrainą oraz odgórnej promocji banderyzmu przez ukraińskich polityków. Jeszcze w 2013 r. prawie połowa Ukraińców miała według badań krytyczny stosunek do UPA, dziś to tylko 8%. Przez cały ten czas polscy narodowcy przestrzegali przed rozwojem kultu zbrodniarzy jako uniemożliwiającym normalne relacje z naszym wschodnim sąsiadem, ale kolejne rządy PO i PiS chowały głowę w piasek. Sprawa Control Process pokazuje tę samą bezwzględność w relacjach polsko-ukraińskich na poziomie konkretnych przedsięwzięć gospodarczych. Polska firma wykonała umówiony projekt już w 95%, a do ukończenia go zabrakło jedynie ostatnich niezbędnych prac po stronie miasta. Decyzją Sadowego Lwów zerwał jednak kontrakt o wartości 40 mln euro i nie wypłacił Polakom należnych pieniędzy. Polacy wygrali już siedem postępowań przed arbitrem FIDIC (Międzynarodowa Federacja Inżynierów Konsultantów). Arbitraż wykazał, że zerwanie kontraktu było bezprawne. Także Międzynarodowa Izba Handlowa w Paryżu przyznała rację polskiej firmie. Nawet Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy po wykonaniu kontroli stwierdziło naruszenia ze stront władz miasta. To ta sama instytucja, którą Zełenski chciał rok temu podporzadkować sobie, by ukręcić łeb śledztwom dotyczącym korupcji w jego najbliższym otoczeniu. Burmistrz Sadowy ignoruje wyroki. W maju w sprawie inwestycji próbował interweniować konsul RP, który nie został jednak wpuszczony na teren budowy. Sadowy stosuje brutalną politykę faktów dokonanych. Czy taki człowiek powinien być naszym gościem w Gdańsku?
Polski
252
1.3K
7.5K
117.2K
Maciej Wilk 🇵🇱✌️
‼️TO JUŻ OFICJALNE W Warszawie wkrótce ruszy zbiórka podpisów pod wnioskiem o zwołanie REFERENDUM w sprawie odwołania władz miasta, z Prezydentem @trzaskowski_ na czele. Zaangażuj się w naszą akcję. Wszystkie informacje na naszej stronie SOR.waw.pl
Maciej Wilk 🇵🇱✌️ tweet media
Polski
275
924
4.5K
124.7K
Jacek St.
Jacek St.@Jacek_St·
@MariuszMackowsk @K_Stanowski Mariusz manipuluje jak zwykle tylko po to żeby bronić ukochanej partii. Lekarz nie chciał odpowiadać na pytania BEZ PEŁNOMOCNIKA.
Polski
1
0
1
18
Mariusz
Mariusz@MariuszMackowsk·
Panie @K_Stanowski , co jest z tym pana sygnalistą? Zaniemówił przed prokuratorem😂 Ale żeś pan kapiszona odpalił😂 i te pisowskie lemingi co to łyknęły🤦
Polski
1
0
0
73
Henryk Weiher
Henryk Weiher@WeiherHenryk·
@nowakmichal11 @Thorkill65 W ukrainskich władzach nie ma nikogo kto by zaprotestował przeciwko traktowaniu ludzi jak mięso armatnie w najgorszym kacapskim stylu? Przecież UA nie ma ludzi 'na zbyciu'
Polski
2
0
1
650
Thorkill
Thorkill@Thorkill65·
Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. W sensie, że jedno wyjście i koniec”. Najciekawsze fragmenty reportażu śledczego ukr portalu Babel o 425 Pułku Szturmowym "Skała". Wczoraj na ukraińskim portalu "Babel" ukazał się długi i dobrze udokumentowany reportaż śledczy, opisujący przebieg procesu szkoleniowego w 425 Pułku Szturmowym "Skała". Pułk a rzeczywistości dywizja bo liczy obecnie około 8-10k żołnierzy, przedstawiany był do niedawna w ukr mediach jako rzekomo elitarny. Należy do tzw. Armii Syrskiego - grupy jednostek szturmowych podporządkowanych wyłącznie jemu, które przerzuca bezpośrednimi, ręcznymi rozkazami pododdziałami w sile bat i komp na różne odcinki frontu, w celu łatania dziur kontratakami. Artykuł jest bardzo mocny i polecam go przeczytać, choć jak zaznaczam nie jest to łatwa lektura. Poniżej kilka urywków, żeby każdy mógł się zorientować mniej więcej co się odbywa w ośrodkach szkoleniowych 425 Pułku Szturmowego, gdzie trafiają rekruci. "Po przyjeździe do ośrodka rozdzielczego " Skali"rozebrali nas do naga, przeszukali, kazali zdjąć majtki i robić przysiady. Bezcenne pierwsze doświadczenie korzystania z toalety -grupowo, pod lufami automatów, wyszukane obelgi i brutalne szturchańce za niewystarczająco równy szyk czy wygląd zewnętrzny. "Na każdy namiot, według jego słów, przypada dwóch strażników: jeśli jeden prowadzi do latryny, drugi zostaje. Samodzielne wychodzenie, na przykład po to, by zwyczajnie odetchnąć świeżym powietrzem, również jest zabronione." "Obwód wokół centrów szkoleniowych jest zaminowany. Na taśmie ogrodzeniowej wokół namiotów porozwieszane są tabliczki z napisami „miny”(...). Mężczyzna, który spędził w miasteczku namiotowym kilka tygodni, opowiada, że wybuchy było słychać niemal każdej nocy, często na miny wpadały zwierzęta: zające czy sarny." „Krótko mówiąc, znaleźli nas. Wybili zęby, połamali żebra, no, po prostu rzeź. I ten strażnik, od którego zwiałem, mówi: 'Co ty, skurwysynu, chcesz, żebym zamiast ciebie pojechał na zero? "O krępowaniu taśmą klejącą w centrach szkoleniowych opowiadają niemal wszyscy mężczyźni, którzy stamtąd uciekli." "Podobne wspomnienia ma Ołeksandr Żykin: „Jakiś szef sztabu czy ktoś taki podszedł do naszego namiotu: 'A tu kto? A, trzecia kompania. Jednorazówki'. I poszedł. Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. No, w sensie, że jedno wyjście i koniec”. 'Nad Maksymem Skipą, według jego słów, znęcano się nadal również na poligonie: „Ledwo chodził. Pomagaliśmy mu zakładać i zdejmować kamizelkę, bo jak by jej nie założył - bili”. Pewnego ranka rekruci obudzili się i zobaczyli, że Maksym się powiesił." "Do pobicia w „Skeli” nie zawsze potrzebny jest istotny powód, mówi były instruktor z doświadczeniem bojowym. Wie on o przypadkach, gdy znęcano się nad ludźmi na stanowiskach tyłowych - z powodu zakłóceń w działaniu Starlinka czy błędów w papierkowej robocie. Łamano żebra, jak mówi, po prostu przy wszystkich na odprawie. Wojskowy widział też, jak na zmobilizowanych szczuto psy." Autorka reportażu ustaliła że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w centrach szkoleniowych „Skeli” było co najmniej 26 przypadków śmiertelnych rekrutów. Oficjalną przyczyną śmierci w większości przypadków było zapalenie płuc, oraz różne dziwne przyczyny mające tłumaczyć widoczne ślady pobić typu "upadek z sosny". Niestety artykuł skupia się wyłącznie na opisie pierwszego etapu szkoleniowego. Nie ma natomiast nic o tym co się dzieje z rekrutami już po dotarciu do właściwych pododdziałów pułku, walczących na linii kontaktu. Mogę krótko napisać że tam też są ciekawe "kwiatki", typu rozdawanie broni indywidualnej żołnierzom dopiero tuż przed samym szturmem. Przypominam także że byłem jednym z pierwszych, który na twitterze już we wrześniu 2025 r. zaczął pisać o tym że z 425 Pułkiem Szturmowym "Skala" jest coś nie tak i wygląda na tzw "jednostkę mięsną". Wówczas opublikowałem tutaj długi tekst oparty o info z postów rodzin zaginionych żołnierzy Skali, znalezione w sieciach społecznościowych. W kwietniu 2026 r. po kolejnym tego typu tekście, zostałem zaatakowany przez przedstawicieli Osint Polo (nie będę wymieniał po nickach, ale łatwo się domyślić lub wyszukać o kogo chodzi), wspieranych przez innych "speców" Osint Polo oraz Karolinę Kuzemę. Pisali oni wówczas że "prowadzę nagonkę" i się "nie znam bo nigdy nie byłem na froncie" a pułk jest zwyczajna jednostką. Te osoby po raz kolejny udowodniły że są zwykłymi ukr propagandystami za pięć hrywien lub w wersji optymistycznej, udającymi ekspertów ignorantami, nie mającymi zielonego pojęcia o kulisach wojny na Ukrainie. Poniżej - świeżo wcieleni żołnierze 425 Pułku Szturmowego "Skała" podczas jednego z koncertów zorganizowanych dla nich wczesną wiosną 2025 w nieustalonym miejscu na zapleczu frontu w Donbasie.
Thorkill tweet media
Polski
114
425
1.6K
145.5K
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski@K_Stanowski·
Jeśli w rządzie mają jeszcze elementarne wyczucie, to od jutra odwołują misję Giertycha, Arłukowicza czy Czuchnowskiego, dają całkowite wsparcie doktorowi Jędrzejewskiemu, zapewniają poczucie bezpieczeństwa jego rodzinie i po zwrocie o 180 stopni wyjaśniają sprawę.
Polski
953
1.7K
15.5K
373.5K
ADAM
ADAM@adam_abramczyk·
Trochę współczuję tym wszystkim, którzy muszą (chcą) jeszcze bronić tej władzy. Nade mną ewidentnie czuwała opatrzność. Muszę podziękować moim X-owym stalkerom :-)
Polski
151
128
3K
36.2K
Patryk Słowik
Patryk Słowik@PatrykSlowik·
Kacprzyk zwrócił pół mln zł, nawet niewzywany. Zarząd szpitala wyleciał. Rada nadzorcza szpitala wyleciała. Prokuratura wszczęła śledztwo. Szef chirurgii kręgosłupa potwierdził, że zabrano mu pomieszczenie dla pacjentów. Prezydent Warszawy potwierdził, że dostęp do tego pomieszczenia dostał Kacprzyk. Robert Zieliński z TVN24 ma dystans do tej historii.
robert zielinski 🇵🇱 💯@robertzielinski

@skrupulatny @PatrykSlowik Dlatego od początku miałem dystans do historii od @PatrykSlowik.

Polski
204
1K
10K
239K
Michał Szczerba
Michał Szczerba@MichalSzczerba·
Prezydent Juszczenko oddaje order przyznany przez Lecha Kaczyńskiego. Nawrocki niszczy dziedzictwo ś.p. Prezydenta! Postawił na konsekwentne szkodzenie. Miedwiediew organizuje mu fan klub w Moskwie. Tylko Polski szkoda!
Polski
2K
705
4.4K
183.9K
Aneta
Aneta@Aneta_F_Krol·
@PiotrGursztyn A teraz się obudź i wyjmij rękę z nocnika.
Polski
1
0
0
27
Piotr Gursztyn
Piotr Gursztyn@PiotrGursztyn·
Dr Emil może okazać się być najgorszym łotrem, pedofilem, agentem Putina, nawet sympatykiem PiS, ale i tak afera lekarza Kacprzyka nie przestanie być aferą. Nie zmieni się harmonogram "pracy" D. Kacprzyka po szpitalach, nie wyparuje salonik VIP, nie wyzeruje się 1,6 mln złotych wziętych za darmo.
Dominika Wielowieyska@DWielowieyska

Kanał Zero pokazał wycinek prawdy w sprawie Szpitala Południowego: nie opisał całej historii dr. Emila, który jest źródłem informacji w tej sprawie. #s=S.TD-K.C-B.3-L.1.duzy" target="_blank" rel="nofollow noopener">wyborcza.pl/7,75398,328671…

Polski
19
124
788
14.1K
Ślusarz umysłów
Ślusarz umysłów@potoksc·
@Wiesaw029 @tomwu74 Obecna koalicja daje nadzieję na lepszy rozwój kraju?😂😂😂Dawno nikt mnie tak nie rozbawił,wyrwij się choć na kilka godzin z sekty konia i popatrz realnie na te rzady
Polski
0
0
14
122
W.R.Malinowski
W.R.Malinowski@Wiesaw029·
@tomwu74 Nie, po prostu wybieramy rządzących, którzy dają nadzieję na najlepszy rozwój kraju. Duma narodowa i inny podniosłe hasła jest przykrywką dla nieudaczników, karierowiczów i zwykłych złodziei.
Polski
12
0
17
875
Tom
Tom@tomwu74·
Byłem wyborcą Koalicji Obywatelskiej. Od lat. Nie zagłosuję już więcej na nich. Nie chodzi o prawicę czy lewicę. Albo jest się po 🇵🇱polskiej stronie i jednoznacznie reaguje się na obrażanie i prowokacje Zełeńskiego, albo się lawiruje jak teraz KO. #zelenski #orderorłabiałego
Polski
381
556
6.5K
117.3K
Ślusarz umysłów
Ślusarz umysłów@potoksc·
@PolsatNewsPL A co mnie obchodzi zadowolenie lub nie Niemiec?Tu jest Polska,a Niemcy niech sobie rządzą u siebie.
Polski
0
0
0
7
PolsatNews.pl
PolsatNews.pl@PolsatNewsPL·
Niemcy nie są zadowoleni z decyzji prezydenta Karola Nawrockiego o odebraniu orderu Wołodymyrowi Zełenskiemu - oświadczył ambasador Niemiec Miguel Berger. polsatnews.pl/wiadomosc/2026…
Polski
1.2K
61
241
126.8K
Jarek
Jarek@Jarek368404·
@jachcy jebac ruskie onuce z pisdzielstwa
Jarek tweet mediaJarek tweet media
Polski
10
0
0
598
Roman Giertych
Roman Giertych@GiertychRoman·
Panie Stanowski, a czy nie przypadkiem pan dr Emil pracuje w szpitalu, gdzie robiono kolanka prezesa i gdzie z Funduszu Sprawiedliwości poszło 18 milionów? 9 milionów za kolanko prawe i 9 milionów za kolanko lewe. Cóż za niezwykły zbieg okoliczności!
Polski
288
1.2K
4.5K
426.6K
Roman Giertych
Roman Giertych@GiertychRoman·
Czekamy cały dzień na oświadczenie pana Stanowskiego i Słowika odnośnie lekarza, który został wywalony za nadużycia finansowe (grozi mu przecież sprawa karna za to) i który z zemście oskarża władze szpitala o różne niegodziwości. Cały dzień panowie nie wytłumaczyli dlaczego w swoich pierwszych tekstach nie poinformowali Czytelników o tym, że ich informator to lekarz wywalony za nadużycia finansowe. Panowie milczą, bo teraz kombinują jak poinformować o pacjentach wywalonego lekarza bez wzięcia na siebie zarzutów za publikację wrażliwych informacji o pacjentach.
Polski
307
779
2.7K
120.2K
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski@K_Stanowski·
@GiertychRoman "Ponoć się pan u niego leczył" 😂😂😂 Ponoć się pan zesrał w gacie podczas zatrzymania.
Polski
236
1.3K
17.4K
236.5K
Roman Giertych
Roman Giertych@GiertychRoman·
No panie @K_Stanowski odwagi! Zna Pan tego gościa co dopisywał się do zabiegów czy nie? Ponoć się Pan u niego leczył. Czy dostał Pan od niego opisy chorób pacjentów? Przejrzał je Pan? Selekcjonował? Coraz więcej pytań. Przypominam, że wynoszenie dokumentacji medycznej to ciężkie przestępstwo. Jej przeglądanie również.
Krzysztof Sałek KO Stalowa Wola@salekk860

Panie Krzysztofie, do tej pory nie napisał Pan że nie znał wcześniej ordynatora który jest podejrzewany o dopisywanie się do zabiegów. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć. Czy ten człowiek to Pana znajomy❓Wystarczy zaprzeczyć. Po co zwlekać i kręcić❓

Polski
132
517
1.8K
373.2K