M P

15.9K posts

M P

M P

@MPKRKPL

see you on Bluesky :)

Sumali Ocak 2023
109 Sinusundan143 Mga Tagasunod
M P
M P@MPKRKPL·
@T_Bartosiak A ja, żeby Polska zjednoczyła się i pozbyła zarazy pisowsko konfederacko brauniarskiej . Marzenia - każdy ma własne
Polski
0
0
0
15
Tomasz Bartosiak 🇵🇱
Chciałbym, żeby Polska była tak samo zjednoczona przeciw UPA, jak Ukraina za UPA.
Polski
68
16
507
7.1K
Ziemowit Szczerek
Ziemowit Szczerek@ZiemowitSzcze11·
Trochę to jednak mnie bawi, że Zełenski się tak bardzo obraził o tę książkę o Wołyniu. W końcu to nie Polacy zabijali upowców. I choć taki prezent na dzień dobry nie jest dobrym pomysłem, to reakcją nań powinno być ewentualnie dziwne spojrzenie, a nie latanie po telewizjach ze skargą. A i oburzona reakcja dzienniakrki też zabawna. Im bardziej Polacy próbują pokazać Ukraińcom rozmiar swojego bólu i pretensji (jak przy filmie "Wołyń"), tym bardziej Ukraińcy traktują to jakby ich w pysk bito. Jakby się obrażali, że sami narozrabiali. Wiem, że nikt nie lubi wyominania, ale to nie jest reakcja na wypominanie. To jest reakcja na oplucie. Tu jest jakaś dziwne przesunięcie, które za cholerę nie chce się zejść w jeden kanał przekaz-interpretacja.
Zielonki, Polska 🇵🇱 Polski
30
5
92
5.8K
M P
M P@MPKRKPL·
@KWojczal Warunki ustala się na początku zabawy a nie wprowadza trumpizmy.Jak coś sprzedajemy to mówimy, że sprzedajemy. Jeśli mówimy że dajemy to nie wystawiamy rachunku po fakcie.I te ciągłe odwołania historyczne. Nastawmy przeciwko sobie najlepiej obecnie wyszkolonego żołnierza-genialne
Polski
0
0
0
9
Krzysztof Wojczal
Krzysztof Wojczal@KWojczal·
Prezydent Zełeński konsekwentnie od wielu lat podnosi, że Ukraina walczy w obronie Polski (lub nawet całej Europy). Ukraina posiada obecnie niespełna milionową armię. Za czasów I RP rejestr kozacki obejmował w szczycie bodaj 40.000 tys. Kozaków zaporoskich. Kozacy walczyli za królewskie. Ukraińcy walczą za unijne. Nigdy w historii Polski nie mieliśmy tak licznej najemnej armii, utrzymywanej przez tak liczne grono państw trzecich, która zabijałaby tak liczną rzeszę naszych wrogów i to po tak niskich kosztach własnych. Mało tego, mając na względzie głupią i uderzającą w Polskę politykę Zełeńskiego, powinniśmy wystawiać Ukrainie rachunki z odroczonym terminem płatności. Tak, by teraz mieli czym walczyć, ale by jutro musieli nam tę inwestycję zwrócić. Z odsetkami. Zełeński właśnie przekonał polskie społeczeństwo do tego, że tak powinniśmy robić. Wyleczył z romantyzmu :) Więc czemu to my tak płaczemy?
Polski
121
128
1.5K
43.6K
M P
M P@MPKRKPL·
@sipyor Jest coś czego nie jesteś w stanie wytłumaczyć ? Jak pięciolatek :)
Polski
0
0
0
1
sipyor
sipyor@sipyor·
@JankowskiAdamTT Zawetował 37 ustaw szkodliwych dla Polski. Wsparł Orbana żeby lewactwo nie rozniosło się po całej UE. Została zaproszony na urodziny prezydenta największego mocarstwa na świecie i najważniejszego sojusznika. Odebrał order prezydentowi Ukrainy, który sławi morderców Polaków.
Polski
1
0
0
14
Adam Jankowski
Adam Jankowski@JankowskiAdamTT·
Bohater! Zawetował 37 ustaw. Wsparł Orbana w kampanii. Obejrzał w USA galę MMA. Odebrał order prezydentowi kraju, któr od 12 lat walczy o swój byt. Jakie czasy, taki bohater.
Adam Jankowski tweet media
Polski
48
49
249
2.2K
M P
M P@MPKRKPL·
@MarcinJasi27857 Dzień dobry ruski trollu. Jak tam zadymienie w Moskwie ?
Polski
0
0
0
2
Marcin Jasiński
Marcin Jasiński@MarcinJasi27857·
@JankowskiAdamTT Zgadzam się ze zdaniem: „prezydentowi kraju, który od 12 lat walczy o swój byt”. Na każdym szczeblu władzy na UA jest korupcja. Afera goni aferę. Żeleński kupuje kolejne wille rozsiane po całym świecie, a jego żona za pomocą fundacji handluje dziećmi. 80% pomocy nie dociera.
Polski
1
0
0
21
M P
M P@MPKRKPL·
@tvn24rozmowa Przecież bez podpisu premiera pałacowy nic nie „odebrał”
Polski
0
0
0
14
M P
M P@MPKRKPL·
@LukaszBok Rezydent z pałacu zadowolony bo zaszkodził Tuskowi. Polskę ma w dupie - nic nowego
Polski
0
0
1
96
Łukasz Bok
Łukasz Bok@LukaszBok·
Wołodymyr Zełenski nie weźmie udziału w Konferencji na rzecz odbudowy Ukrainy, która w czwartek i piątek odbędzie się w Gdańsku.
Polski
439
70
3.6K
245.6K
M P
M P@MPKRKPL·
@Arminiusz Kurwa chłopie , daj już spokój . Uświadom sobie że żyjemy tu i teraz. Weź się do roboty, znajdź hobby, jakąś babe, jedź na ryby . Przestań jątrzyć jak największa zaraza
Polski
0
0
0
9
🇵🇱Żmijo_jadek🇵🇱
@PrimusRomanum Trzeba uświadomić przede wszystkim Ukraińcom w Polsce czym była UPA, czego dokonali zwyrodnialcy z UPA i siekeirnicy aby Ukrańcy mieli świadmość, nie popierali w ciemno demagogów !!!
Polski
15
0
57
1.7K
Roman Kołbuc
Roman Kołbuc@PrimusRomanum·
Jacek Pałasiński: „Jeśli tej spirali nienawiści (do Ukraińców) się nie powstrzyma, to w Polsce dojdzie do ulicznych pogromów. [...] Potrzebna jest powszechna mobilizacja. Potrzebne są stanowcze działania wszystkich terenowych organów polskich ugrupowań demokratycznych!".
Polski
365
504
1.9K
49.4K
Demokrata ⚖️ Prawdziwy 💎
@Lewaklewicowy Nie przetłumaczysz. Zamiast wspólnie budować bezpieczną przyszłość dla nas, dzieci i dzieci po dzieciach, to politycy wolą brać się za łby o historię, w której nie da się już absolutnie niczego zmienić. Tylko obywatele tracą, politycy spierdo|ą pierwsi.
Polski
2
0
1
61
M P
M P@MPKRKPL·
@JuristView JP2 byłby z ciebie dumny za te „kurwy” …. Chociaż krył pedofili , to kto go tam wie
Polski
0
0
0
1
The Jurist's View
The Jurist's View@JuristView·
@donaldtusk Kurwo diabelska z kłodzka Janem Pawłem II zdradziecka kanalio mordy sobie nie wycieraj i nie przekręcaj jego słów. Co się dziwić - wnuk nazisty przecież będzie bronił wnuków ukraińskich nazistów, kolaborantów jego dziadka narodu.
Polski
5
1
9
1.7K
Donald Tusk
Donald Tusk@donaldtusk·
25 lat temu we Lwowie Jan Paweł II powiedział: „Niech dzięki oczyszczeniu pamięci historycznej wszyscy będą gotowi stawiać wyżej to, co jednoczy, niż to, co dzieli, ażeby razem budować przyszłość opartą na wzajemnym szacunku, na braterskiej wspólnocie, braterskiej współpracy i autentycznej solidarności”.
Polski
4.1K
2.7K
11.9K
784K
Phil Konieczny
Phil Konieczny@PhilKonieczny·
@donaldtusk 25lat później Wolodymyr Zelenski powiedzial "jebać Polskę i Polaków" a nastepnie uhonorował zbrodniarzy, którzy mordowali bestialsko Polaków. Tydzień później poprosił o pieniądze kolejny raz.
Polski
52
154
4.3K
40.7K
M P
M P@MPKRKPL·
@adam_to_ja Szkoda że Nawrocki tego nie rozumie - to jemu chyba bliżej do jp2 .zełeński jest żydem ale deklaruje się jako osoba niewierząca.
Polski
0
0
0
6
Adam🐎
Adam🐎@adam_to_ja·
@donaldtusk Szkoda, że obecny prezydent Ukrainy tego nie rozumie.
Polski
1
0
7
149
M P
M P@MPKRKPL·
@VVP2_0 W danych historycznych. Poza tym będzie można wszystko zweryfikować po przeprowadzonych ekshumacjach.
Polski
0
0
0
140
Мысли Перзидента
Поляки атакуют меня цифрами от 100 до 120 тысяч. Где доказательства?
Русский
72
1
77
6.9K
M P
M P@MPKRKPL·
@VVP2_0 Nie Polska , tylko PiS . Wyrażaj się precyzyjnie. Nie było żadnego pozwu :) tylko propaganda
Polski
0
0
2
189
Мысли Перзидента
По Польше всё стало как-то настораживать ещё в 2022 году, когда она вдруг ни с того ни с сего решила предъявить иск Германии на сумму 1,3 триллиона евро, хотя все вопросы были уже давно сняты и решены в прошлом.
Русский
19
8
89
3.7K
M P
M P@MPKRKPL·
@MacMac7272 Za co? Sprawdź sobie ile jest ul im Bandery w UA . Od lat dziewięćdziesiątych …..
Polski
0
0
0
12
Neo
Neo@MacMac7272·
@aAndrzejKmicic Pretensje do "geniusza" Zelenskiego proszę słać.
Polski
2
0
8
136
M P
M P@MPKRKPL·
@MateuszCeglarz9 @aAndrzejKmicic Mają setki ulic, placów im Bandery itp. Od…. 1992 roku ( pierwsza ul we Lwowie). Poza tym to nie pierwsza taka nazwa jednostki. Nawrockiemu to nie przeszkadzało :). Teraz wyczuli nastroje i wielkie oburzenie, medal odbierają . A wy to łykacie …… Tak, ruscy nas rozegrali
Polski
0
0
2
26
Mav
Mav@MateuszCeglarz9·
@aAndrzejKmicic Jesteś jebnięty? Kibicuje UA w wojnie z ruskimi, bo jest to w naszym interesie, ale ile można znosić plucie w twarz. A wystarczyło dać tej jednostkę nazwę np. Obrońców (jakiegoś miasta) lub uhonorować, któregoś z bohaterów obecnej wojny. Ale nie, Ci wolą zbrodniarzy i nazistów.
Polski
2
0
0
154
Juzek Pilsucki
Juzek Pilsucki@your_rando_anon·
@aAndrzejKmicic >ciety na ruskich, a stoi za banderoscierwem ech, po prostu usuń polska flage ze swojego pseudonimu, globalisto
Polski
3
0
0
170
M P
M P@MPKRKPL·
@cold_skeptic A myślałam że zwrócił kolację od Bielana
Polski
0
0
0
28
Skeptic
Skeptic@cold_skeptic·
Заступник голови Сенату Польщі Міхал Камінський вирішив повернути Україні дві державні нагороди на тлі загострення історичної суперечки між Києвом і Варшавою після скандалу довкола ордена Білого Орла. Схоже, що цей флешмоб тепер двосторонній.
Українська
8
0
19
933
M P
M P@MPKRKPL·
@ryszardinho34 Biorąc pod uwagę zmiany językowe i autonomię tych państw druga forma jest obecnie poprawna ale nie jedyna.
Polski
1
0
0
38