eisilowski

1.4K posts

eisilowski

eisilowski

@eisilowski

Bergabung Nisan 2025
62 Mengikuti11 Pengikut
Mikołaj Wróbelek 🇸🇪
@tomwu74 Idiotyzmem było strzelać z armaty do wróbla. Skoro odebranie orderu to taki genialny pomysł, to co teraz? Jakim kolejny ruch? Bo Zelenski ewidentnie to olał.
Polski
5
0
38
838
Tom
Tom@tomwu74·
Szkodliwość plemiennego podziału PIS vs PO objawia się tym, że to niemal pewne , że gdyby to D.Tusk odebrał order Zełenskiemu to ci sami, którzy dziś krytykują K.Nawrockiego byliby zachwyceni, że to właściwa reakcja. Wolą jednak być po stronie ukraińskiego prezydenta. Kuriozalne
Polski
34
17
147
5.6K
Koneser Związku Radzieckiego/X
Bosak: Przestańmy mówić o Ukrainie w kategoriach korzyści, bo dla Polski obecnie są to gigantyczne finansowe straty”. Obecnie to Pan Marszałek, łże ja pies. Polska ma nadwyżkę budżetową z Ukrainą 36mld PLN. Praktycznie zaprzestano przekazywanie darmowych rzeczy. Prawda @grok?
Polski
271
326
2.2K
153K
Kinga C
Kinga C@_KinChm_·
@ghjmar Np. informacja o utworzeniu wspólnego zespołu do tej sprawy z uwagi na emocje po obu stronach. Starczylo tyle.
Polski
7
0
0
293
Kinga C
Kinga C@_KinChm_·
Sprawę o uhonorowanie UPA można było załatwić pokojowo, dyplomatycznie, na wspólnej konferencji, która proponował Zełenski. Batyr wybrał eskalację, naplucie sojusznikowi w twarz i podeptanie racji stanu. W imię kampanii partyjnej. pap.pl/aktualnosci/ze…
Polski
213
117
550
11.8K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@Lari7ima @Zhitnipalzhi Dużo Polaków nie lubi Rosji, to prawda. Jednak ludzi o poglądach prorosyjskich jest nie tak mało. Ja nie jestem rusofobem, ale jestem putinofobem. Pozdrawiam ;)
Polski
0
0
0
25
Larisa
Larisa@Lari7ima·
@eisilowski @Zhitnipalzhi Ну что поляки так сильно ненавидят русских узнала только когда Маск автоперевод ввел и стали в ленте попадаться. А хохлы ещё с 13года все проклятия на москалей шлют,так что привыкла и теперь уже ненавижу их,хотя50% ген оттуда😁,но видно русская кровь все переборола
Русский
3
0
0
70
русский императив
Вся лента в шокированных от хамства хохлов поляков. Которым Польша помогала всю войну, на 1 месте по отправленной техники. 30 миллиардов долларов отдали, миллионы беженцев приютили. В ответ познакомились с настоящей украинской благодарностью. Добро пожаловать в реальность 🤭
русский императив tweet media
Русский
35
59
756
23.1K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@EugeneSakal Rosja historię fałszuje, Polska domaga się prawdy historycznej.
Polski
0
0
1
71
Євген Сакал
Євген Сакал@EugeneSakal·
Не можу не відмітити порядної долі лицемірства в цих натяках. Відкидаючи від себе радянські стандарти цей поважний пан відкрито декларує,що Польща буде змушувати українців провести ревізію власної історії як це зараз намагається робити росія.Європейські цінності пана у всій красі
Jarosław Wolski@wolski_jaros

@emiel_reg Mało wiesz jak działa UE. Ale to będzie taka mała niespodziana dla tych którym się wydaje że sowickie i post-sowieckie standardy są wszędzie xD

Українська
56
23
438
12.3K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@MerefaDude @Rybitzky Armia Czerwona walczyła wówczas z nazistowskimi Niemcami, a UPA z tymi Niemcami kolaborowało.
Polski
0
0
0
1
Paweł Rybicki
Paweł Rybicki@Rybitzky·
Zełenski się spłakuje, że jemu Order Orła Białego zabierają, „a Mussoliniemu nie zabrali!". Cóż, różnica między Zełeńskim a Mussolinim jest taka, że Mussolini (który Order otrzymał już w 1923 roku od prezydenta Wojciechowskiego, czyli na początku swojej kariery jako Duce) w kilku kluczowych momentach okazywał otwarte wsparcie dla Polaków. W 1939 roku Mussolini odmówił Hitlerowi przystąpienia do wojny, a następnie pozwolił dziesiątkom tysięcy „turystom Sikorskiego” (czyli polskim żołnierzom) na przejazd przez Włochy do Francji. Bez tego Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie wyglądałby znacznie gorzej. A na początku 1940 roku Mussolini zmusił Niemców osobistą interwencją u Hitlera do zwolnienia krakowskich profesorów uwięzionych podczas Sonderaktion Krakau. Bez tego ci ludzie zginęliby w obozach śmierci. Do tego dochodzi szereg innych wyrazów wsparcia Włoch dla Polaków podczas II wojny światowej, zazwyczaj były to interwencje w obronie aresztowanych przez Niemców. Mussoliniemu wielu Polaków wprost zawdzięcza uratowanie życia, a co Polacy zawdzięczają Zełeńskiemu? To my ratowaliśmy Ukrainę i Ukraińców, przypominam. W zamian otrzymaliśmy obelgi i promowanie morderców Polaków na bohaterów Ukrainy.
Paweł Rybicki tweet media
Polski
261
1.3K
5.8K
173.8K
eisilowski me-retweet
Jack The Watcher
Jack The Watcher@TheWatcherPL·
Janusz Kowalski marzec 2023 vs. Janusz Kowalski styczeń 2025:
Jack The Watcher tweet media
Polski
47
188
797
11.6K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@mrkopiy @pan_dok Rozumiem. Tylko problem jest taki, że w Polsce sporo osób krytycznie patrzy na Ukrainę i Ukraińców więc wywołało to reakcję i emocje społeczne na które rząd musiał zareagować. Oczywiste było to jakie kontrowersje to wywoła. Mimo to Zełeński to zrobil.
Polski
4
0
0
109
Pan Doktor
Pan Doktor@pan_dok·
Предлагаю простую и элегантную схему примирения Украины с Польшей. Когда Польша будет воевать с фашистской РФ, Украина не станет указывать, в честь кого называть польские подразделения: хоть в честь Пилсудского, хоть в честь Армии Крайовой, хоть в честь операции «Висла».
Русский
50
71
812
21.8K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@PracherEx @pan_dok Ja dobrze o tym wiem. Ale w żaden sposób nie nadaje to stosowności do upamiętniania UPA.
Polski
3
0
0
89
Nostromo
Nostromo@PracherEx·
@eisilowski @pan_dok Польща розповідає про волинську різанину, але не каже звідки взялися поляки на українській Волині. Як українців гнали з їх рідної землі польське панство. І які причини виникнення УПА.
Українська
2
0
9
117
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@ZelenskyyUa Liczę na deeskalację ze strony ukraińskiej. Niestety ale to od strony Ukrainy musi wyjść jakiś chociażby symboliczny ruch.
Polski
0
0
0
5
Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський
We and the Poles cannot be anything but partners and friends because we are neighbors. Hatred within society will only boost certain political ratings. This is a political struggle that could end in very dangerous escalation. Political dividends must not be gained from hatred. We are defending Poland and Europe right now. Our warriors are dying. Our servicemembers choose a heroic name for their unit themselves, and as President and Supreme Commander-in-Chief, I must support them. Karol said, “You must revoke the decree.” Beyond these historical issues, which, by the way, we discuss openly, there must also be respect for the present, for our army, and for the future. Without Ukraine, no one will be able to defend Poland. It is simply impossible. If there is no Ukraine, there will be no secure Poland either. From an interview for the United News telethon. (5/5)
Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський tweet media
English
3.3K
1.9K
10.8K
619.9K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@Stevius21 Odwet dokonany przez AK był inicjatywą oddolną. Oczywiście było to haniebne ale nie przekreśla to całej organizacji. AK walczyło z nazistami. Z UPA jest inaczej ponieważ było to decyzją kierownictwa organizacji.
Polski
0
0
1
53
STEVIUS
STEVIUS@Stevius21·
🇵🇱💥🇺🇦La Pologne devrait commencer par balayer devant sa porte : l'année dernière elle a bien instauré une "Journée nationale du souvenir des soldats de l'Armia Krajowa" (résistants en Pologne) alors que celle-ci est responsable du massacre entre 1943 et 1945 d'au moins 10 000 Ukrainiens et d'une centaine de Lituaniens (massacre de Dubingiai). Cela a t-il déclenché des protestations politiques de la part de l'Ukraine ou de la Lituanie? Non, parce que ces pays se sont montrés plus adultes face à ce que l'on appelle la concurrence des mémoires : la Pologne voit l'UPA comme la responsable du massacre de 50 à 100 000 Polonais entre 1943 et 1945 en Volhynie et Galicie orientale mais en Ukraine elle est perçue comme une championne de la résistance et de l'indépendance ukrainienne face au nazisme et au soviétisme. Lorsque Zelensky, par un décret de mai 2026 attribue au Centre indépendant des opérations spéciales « Nord »le nom honorifique de « Héros de l'UPA », ce n'est pas pour glorifier le massacre des Polonais mais bien comme un symbole de résistance nationale. Le Président Polonais Nawrocki le sait mais il joue de cette concurrence des mémoires à des fins de politiques intérieures. Face à cela, le rôle de l'Historien est d'expliquer. Une explication que je résumerais ici en quelques mots : le nationalisme et la construction d'Etat-nations dans des territoires aux nationalités enchevêtrées où la domination de l'une à un moment donné a provoqué la haine de l'autre. N'oublions pas que ces territoires peuplés majoritairement d'Ukrainiens mais conquis par la Pologne en 1920 ont fait l'objet d'une politique d'assimilation de Varsovie durant l'Entre-deux-guerres (polonisation, colonisation polonaise, obligation du Polonais dans l'administration et l'enseignement, limitation de l’enseignement en ukrainien, arrestation de nationalistes, etc.) donnant naissance à un ressentiment qui est en partie responsable des massacres de 1943-45.
STEVIUS tweet media
Français
148
185
636
28K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@DominikMazurRN Zamykanie lotniska to jest gruba przesada. Zełeński prowadzi wojnę. To nie jest dobry czas na spór historyczny. Symboliczny gest Nawrockiego wystarczy. I on niestety obnażył, ze Ukraincy nie zamierzają dokonywać rewizji polityki historycznej.
Polski
4
1
2
248
Dominik Mazur
Dominik Mazur@DominikMazurRN·
Odebranie orderu Załenskiemu to za mało. Symboliczny gest jest potrzebny, ale bez realnych decyzji Kijów i środowiska gloryfikujące UPA uznają go za mały koszt polityczny. Polska musi mówić językiem konkretów: czasowe zamknięcie Jasionki, przegląd tranzytu przez Polskę, twarda ochrona polskich rolników i transportowców. Koniec polityki „wszystko wolno, bo wojna”. Jeśli decyzje władz Ukrainy uderzają w polską pamięć, interes i szacunek wobec ofiar ludobójstwa, muszą mieć konsekwencje. To musi zaboleć politycznie i gospodarczo. Niestety Tusk i Sikorski najpewniej znów nie odważą się podskoczyć Załenskiemu i jego ekipie. Polska kolejny raz przegrywa przez brak zgody narodowej w sprawach fundamentalnych. W kraju możemy się spierać ostro, ale na zewnątrz powinniśmy iść jednym głosem. Polska potrzebuje nie teatralnego oburzenia, tylko realnej obrony własnego interesu.
Polski
155
42
287
15.5K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@Lari7ima @Zhitnipalzhi Są Polacy co tak myślą, ale generalnie nikt za bardzo na poważnie nie bierze możliwości ataku Rosji na Polskę. A Ukraińcy rozczarowali mnie swoim zachowaniem, przynajmniej ci na twitterze.
Polski
2
0
10
184
Larisa
Larisa@Lari7ima·
@Zhitnipalzhi Многие поляки в комментариях благодарны украинцам за то что сдерживают русских иначе бы русские были уже у их дверей 🤣 другие отвечают что общих границ кроме Калининграда у Польши с Россией нет.все не любят русских. Поэтому болею за обе команды
Русский
1
0
6
1.6K
Kapitan Żbik
Kapitan Żbik@MajorZbik·
‼️Minister Sybiha wprost grozi Polsce "Widzimy znaczny wzrost nastrojów antyukraińskich w Polsce. Jest bardzo dużo napadów na Ukraińców, poniżania ich, przemocy wobec dzieci. To stanowi zagrożenie życia dla Ukraińców. Mamy armię, widzimy jaka jest rola Ukrainy i będziemy tę rolę wypełniać." Jakby to powiedział Ławrow o np. Łotwie, to wszyscy interpretowaliby te słowa jako zapowiedź interwencji wojskowej, prawda? 🥹 Niestety, Ukraina weszła na ścieżkę konfrontacyjną z Polską i jeśli Polska nie przyjmie postawy sług Ukrainy wpracowanej przez PIS, to czeka nas konflikt. Całe to rzucanie orderami zostało wykorzystane do budowy silnych antypolskich nastrojów na Ukrainie.
Polski
461
704
2.7K
147.4K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@exileoftza Murem za Ukraina jak najbardziej, ale będziemy pamiętać o tych śmieciach i kurwach z UPA.
Polski
0
0
0
7
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@exileoftza Nie będziemy milczeć gdy wasz prezydent uznaje za stosowne nazwanie jednostki imieniem organizacji odpowiedzialnej za brutalny mord na 100k Polakach. Mordowali też Żydów, Czechów i Ukraińców.
Polski
0
0
0
26
ᗺɹɐʞ Sóʍ, 𝚝𝚑𝚎 ᵣ𝚞𝚜𝚜𝚘𝚖ï𝚜ï𝚌 𝚙𝚘𝚕𝚎𝚌𝚊𝚝.
this is what I, a Pole, have to say to a polish President who undermines the only nation separating Polish children from ᵣussian murderers. you don't get to dictate Ukrainians who can or cannot be their heroes and why. Polish national victimhood is a fucking mental illness that poisons our future - we were the occupiers, UPA and OUN were Polish citizens fighting for Ukrainian statehood under Polish occupation. we were as much murderers and rapists as everyone else through the history of Europe. that's how nation states formed in here - torn between dying empires. such were the times. we weren't any better than the rest. I don't see Germans bitching about Poles naming shit after our WW2 heroes because they killed Germans, you petty, ᵣussian installed imbecile. fuck you and the ᵣussians you rode on 🖕🏻 Слава Україні! Героям слава! Дякую, Україно!
ᗺɹɐʞ Sóʍ, 𝚝𝚑𝚎 ᵣ𝚞𝚜𝚜𝚘𝚖ï𝚜ï𝚌 𝚙𝚘𝚕𝚎𝚌𝚊𝚝. tweet media
Karol Nawrocki@NawrockiKn

Nie możemy zapomnieć o naszej historii. Niech żyje Polska!

English
151
196
973
25.5K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@aronets Liczba ofiar jest od dawna szacowana na ok. 100k. I to nie jest wina obu stron. To UPA postanowiło eksterminować polską ludność.
Polski
0
0
3
142
Олександр Аронець
Оскільки тут навала польських чи може московських ботів, які прикидаються польськими патріотами, дам дуже гарний аргумент про міф Волинської трагедії, який багато років будував Навроцький, а після початку ексгумаційних робіт в Україні виявилось, що його масштаби були брехнею 👇 Допис від каналу Resurgam Що з поляками: яскравий приклад, як не можна будувати національний міф 💬 В окремому дописі я писав про те, що не можна поступатись претензіям Польщі, і що цієї ситуації в цілому було не уникнути. Зараз же я просто деталізую думку за двома напрямками: чому цього було не уникнути та чому саме зараз. Навроцький та Волинська трагедія З 2009 року Навроцький працював в Інституті національної пам’яті — закладі, який безпосередньо займався Волинською трагедією. Саме Навроцький входив до групи, яка ніби мала встановити всі факти трагедії. Неформально ж це період коли партія PiS почала створювати об’єднавчий популістичний міф про Волинську трагедію (ще раз, я не заперечую трагедію, як провину обох сторін, я заперечую політизовану польську інтерпретацію), що був одним з елементів політичної кампанії для повернення PiS до влади у 2015 році. Потім Навроцький працював директором музею Другої світової, де здогадаєтесь яку експозицію найбільше просував? З 2021 року Навроцький вже був призначеним директором Інституту національної пам’яті, а політизація Волинської трагедії досягала абсурдних і від того загрозливих масштабів, де кожен виборчий цикл кількість жертв зростала з 7 до 20, потім 50 і 100, і вже є заяви про 200 тисяч. Обсяги спекуляцій змушували політиків звертати увагу/ реагувати, а політичних опонентів PiS жити в межах конструкту, створеного PiS, а від того в менш зручному положенні. Якщо простіше, то поляки самі повірили у свої спекуляції, а заперечити означало б «зрадити Польщу». 🔗 Згідно з дослідженнями, якщо у 2008 році 59% опитуваних «щось чули про Волинську трагедію», то у 2023 році це вже 92%. До цього основним об’єднавчим зовнішнім міфом був Катинський розстріл, але через те, що він «суспільно-консенсусний» та історичний, в електоральних цілях його було важко використовувати. Отже, політична кар’єра Навроцького тісно пов’язана зі спекуляціями на історичній пам’яті. ❓Чому саме зараз? Одним із тих, хто вигадував цифри жертв зі стелі, власне, був і Навроцький, який «як історик» заявляв нібито про нові факти, а далі з посиланням на нього політики використовували це як спекулятивну тезу. Однією з вимог була ексгумація жертв Волинської трагедії з розумінням, що Україна не хоче цього робити, щоб не перетворювати це на польське шоу. Проблема в тому, що кожні відкопані рештки, навіть якщо замість 100 тис. знайдуть 10, польською пропагандою щоразу будуть подані в спекулятивному вигляді. Тому позиція України полягала в тому, щоб формувати спільну історичну пам’ять та примирення щодо трагедії. Але Варшаві цього було мало і конфлікти загострювались. Зрештою Україна почала надавати з минулого року дозволи на ексгумаційні роботи. 🔄 Але виявилось (для поляків), що процес не дає необхідного політичного результату, бо перші місця ексгумаційних робіт, — це саме ті місця, на яких наполягали поляки, про «тисячі поховань», — спростовують твердження про масовість, про яку так сильно зазначали поляки. Міф розпадається — якість роботи Навроцького в Інституту пам’яті під питанням У вересні 2025 року в селі Садове на Тернопільщині ексгумаційні роботи виявили поховання 42 жертв трагедії. У квітні 2026 в селах Воля та Острівки були виявлені окремі випадки поховань, а в березні 2026 в селі Угли на Волині в місцях, де поляки стверджували, що мали бути масові поховання, взагалі не було виявлено жодної жертви трагедії. Тобто ексгумацію хоч і продовжують використовувати як політичну спекуляцію, але вона в кінцевому підсумку дає зворотний ефект, бо заяви про сотні тисяч Навроцького та Інституту під його керівництвом не відповідають дійсності, а отже міф може розсипатися. І тут просто знаходиться привід, щоб підірвати відносини (бо, очевидно, тепер невигідні для Навроцького ексгумаційні роботи загальмуються через напругу у відносинах) і таким чином до виборів не буде достатньо кейсів для підтвердження псевдоісторичної роботи президента в Інституті національної пам’яті. Плюс потреба відволікти увагу від постійних скандалів самого Навроцького: від снюсу, незрозумілих заяв та історій про привласнення квартир пенсіонерів до наміру підставити прем’єра Туска, який мав би або підписати позбавлення нагород Зеленського, і тоді його авторитет серед європейських лідерів впав би, або, якщо не підписати, то PiS отримує шанс спекулювати, що він «на боці українців», як до того розповідали, що Туск маріонетка Берліна на минулих виборах, але це не спрацювало. ➡️ Тому абсолютно правильним було не чекати, поки Туск постане перед вибором, а відіслати на адресу Навроцького нагороди самим і таким чином позбавити Навроцького та PiS можливості поставити Туска в незручне положення. Тож ті, хто створював міф і спотворював історичну пам’ять у Польщі, настільки повірили у власні маніпуляції, що, вимагаючи ексгумації як доказу, за результатом самого процесу можуть підтвердити, що власне заяви про масштаби й те, що переважно виключно поляки постраждали, — є маніпуляціями. Все це відбувається на очах незалежних істориків, що за цим спостерігають. А отже 15 років «роботи» Навроцького виявляться фейком. Тож тому було не уникнути конфлікту, оскільки Навроцький шукав просто привід. Щоб ці процеси зірвати потрібно що зробити? Створити кризу і перевести все знову з домовленостей, за результатами чого, власне, і відбувається тепер невигідна Навроцькому ексгумація, в емоційне шоу.
Українська
54
153
488
19.8K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@Kzh1454 Oni nie prowadzili wojny z Polską tylko w sposób absolutnie bestialski wymordowali 100k ludzi.
Polski
0
0
2
154
Одеський Сніговичок MUGA🇺🇦✠
Поляки хочуть аби українці прибирали зі свого пантеону тих хто вбивав поляків, але якщо відкинути емоції і включити розум, тоді зрозуміло що виставляти ці вимоги можна лише коли ти готовий зробити те саме (прибрати тих хто вбивав українців). Без взаємності тут нічого не буде.
Українська
39
21
327
10.6K
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@sniper_rednecks @Kzh1454 Ta cyfra nie jest wyssana z palca, jak twierdza ukraińscu historycy. Te szacunki są dość dokładne. Może znajdź sobie prace polskich lub zachodnich historyków, zapoznaj się z materiałem źródłowym. Wtedy zrozumiesz, że ta liczba nie jest wymysłem, a wynikiem matematyki.
Polski
1
0
1
53
бомж
бомж@sniper_rednecks·
@eisilowski @Kzh1454 але ж цифру ви висцяли з пальця. так само як і замовчуєте про злочини армії крайової. в цю гру можна грати безкінечно йолопе
Українська
2
0
3
77
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@luba_alena Lubię Ukraine i Ukraińców i chciałbym ścisłego sojuszu między naszymi państwami. Nie popieram Nawrockiego i prawicy. Ale uważam że jego reakcja była stosowna. Dał czas na negocjacje i zrobił coś symbolicznego. Podkreślał że Polska nadal będzie wspierać Ukrainę.
Polski
0
0
0
16
eisilowski
eisilowski@eisilowski·
@luba_alena To tak nie wygląda. Decyzja o nadaniu wojskowej jedostce imienia bohaterów UPA było w Polsce głośnym tematem, politycznie nie do pominięcia. Nawrocki musiał zareagować, na tym buduje swoją pozycje.
Polski
1
0
0
45
MoonRiver
MoonRiver@luba_alena·
В той час, коли Україна бореться і перемагає путінську росію, президент Навроцький забирає в українців нагороди і нацькує поляків на українців. Нагадало "Слона і Моську": "Ах, Моська, знать она сильна, раз лает на Слона!"
Українська
5
1
18
325