B-burg

23.8K posts

B-burg banner
B-burg

B-burg

@Bburg20

Niewiele już muszę, to i owo mogę, sporo jeszcze chcę. Ale tu bywam coraz rzadziej…

Katılım Temmuz 2019
656 Takip Edilen227 Takipçiler
Sabitlenmiş Tweet
B-burg
B-burg@Bburg20·
„Ceterum censeo Carthaginem esse delendam” Po polsku to brzmi mniej więcej tak: A poza tym sądzę, że stacje MOL należy omijać, nie zostawiać tam nawet złamanego grosza! Prawdziwi właściciele są naszymi wrogami.
Polski
1
4
13
616
B-burg
B-burg@Bburg20·
@maggiepython Jeśli brały jakiekolwiek nienależne pieniądze z lepkich pisowskich łap - to milczą i milczeć będą. Tak, jak wielcy audytorzy tego świata. Mają przyznać, że przyklepali kradzież Lotosu choćby? Tunel na razie jest ciemny
Polski
0
0
1
12
Maggie Python 🇵🇱 🇪🇺 🇺🇦 🏳️‍🌈
@Bburg20 B-Burg - powtórzę się może: gdzie są wszelakie instytucje, stowarzyszenia, uniwersytety, środowiska artystyczne, naukowe itd., które walczą o swoje interesy jak lwy? Gdzie listy protestu wobec wzniecania antyukraińskich zapędów? Do czego ma dojść? Bo dojdzie, cholera!
Polski
1
0
1
54
Maggie Python 🇵🇱 🇪🇺 🇺🇦 🏳️‍🌈
Nawrocki, gorzej nie mogłeś. Chcesz rozwalić 🇵🇱🇺🇦 sojusz, a wielu Polaków jednak wie, że to z 🇷🇺 kacapami trza się bić, nie z Ukrainą. Akcja, to i reakcja. • PEN Club wydaje ostre oświadczenie ws. nagonki antyukraińskiej. • Piotr Fogler (b. poseł Unii Demokratycznej) zrzeka się 🇵🇱 Złotego Krzyża Zasługi "w geście protestu wobec głupiej decyzji o odebraniu orderu Prezydentowi Ukrainy, walczącej Ukrainie!". I dalej: "Nie jest prezydentem mojego kraju, tylko nieporozumieniem i nadal czekam na przeliczenie głosów przez PKW, bo do dziś nie znam ostatecznych wyników tych wyborów". Może jest szansa dla naszego ogłupiałego narodu z niebieską kartą? Czy juz jesteśmy za cienką czerwoną linią?
Maggie Python 🇵🇱 🇪🇺 🇺🇦 🏳️‍🌈 tweet media
Polski
389
414
1.1K
15K
B-burg
B-burg@Bburg20·
@Flyboy_Pete Powiedzieć łatwiej, niż się zmieścić!😀 Sam kombinował, czy tak go poprowadzili?😂
Polski
0
0
1
13
B-burg
B-burg@Bburg20·
@CamaroJaro Zabawne, że «вольно» oznacza także komendę „spocznij!”, z czego może wynikać, że ktoś im jednak oddychać pozwolił😀
Polski
0
0
1
10
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem
Широка страна моя родная, Много в ней лесов, полей и рек! Я другой такой страны не знаю, Где так вольно дышит человек.
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem tweet media
Русский
4
8
75
1.4K
B-burg
B-burg@Bburg20·
@maggiepython @radeksikorski Karty na stół? Czas postawić stół, nogami do góry, na te karty. I zaproponować kryptozondakom, by sobie usiedli - na stołowych nogach.
Polski
0
0
0
10
Maggie Python 🇵🇱 🇪🇺 🇺🇦 🏳️‍🌈
'Powinniśmy docenić wierność prezydenta wobec swoich sponsorów. Tu jest ewidentny lobbing' - @radeksikorski aluzyjnie o Nawrockim i wecie ws. kryptowalut. LOBBING! Mamy w 🇵🇱 brudną kasę. Prawica wciąż ją pierze, wspierając przy tym 🇷🇺 służby. Nie czas na karty na stół?
Maggie Python 🇵🇱 🇪🇺 🇺🇦 🏳️‍🌈 tweet media
Polski
86
344
749
5.1K
B-burg retweetledi
Barbara Oneill
Barbara Oneill@BarbaraOneillAU·
Be careful when buying bananas! 👇 ‼️ We're sure you've noticed stickers on bananas at least once in your life. But have you ever wondered what they mean? 👉 If they have a 4-digit code on them that starts with the numbers 3 or 4, it means that the product was grown using the principle of intensive agriculture, which also implies the use of fertilizers and pesticides. 👉 If a product has a 5-digit code that starts with the number 9, it means that the product was grown in a conventional way, as it has been done for thousands of years. This method is now called “organic”, in other words without the use of pesticides and fertilizers. 👉 If a product has a 5-digit code that starts with the number 8, it means that the product is genetically modified or commonly known as GMO.
Barbara Oneill tweet media
English
197
3.3K
8.5K
1.2M
B-burg
B-burg@Bburg20·
@CamaroJaro Rurka, poprzez krawat, przez wielu pierwszy raz noszony, prowadząca do pojemnika w kieszeni, nie rozwiąże problemu?
Polski
0
0
1
8
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem
Ten komuch Czarzasty usunął alkohol z sejmu i posłowie muszą teraz pić w samolotach. Hańba!
Polski
56
252
1.9K
11K
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem
Wpierdol. Epicki taki. To się stało w Krakowie. Wiecie, gdzie taki sam odbędzie się za rok? I nikogo to nie obchodzi, tak samo, jak Kraków. Dzień dobry Wataho.
Polski
21
17
203
4K
B-burg
B-burg@Bburg20·
@TomaszGozdz @Kafir_PL To prawda. Uderzające podobieństwo nic nie oznacza, jest absolutnie przypadkowe
Polski
2
0
0
19
Kafir
Kafir@Kafir_PL·
"KACERZ" fragment: Nieślubna córka Putina mieszka w Paryżu. TAK W PARYŻU. Nie w Moskwie, nie w Petersburgu, tylko w epicentrum tego „zgniłego Zachodu”, na który tatuś pluje w każdym telewizyjnym bełkocie. Siedzi sobie w apartamencie za kilka milionów euro, popija latte, studiuje na uczelni, na której przeciętny Rosjanin mógłby co najwyżej sprzątać korytarze. I jakoś jej nie przeszkadza, że Zachód jest „upadły moralnie”. Bo wie, że to jest jedyne miejsce, gdzie można żyć jak człowiek, a nie jak mięso armatnie Putina.Tak działa rosyjska elita, Zachód ma gnić dla motłochu. Ich dzieci mają żyć jak królowe. Hipokryzja w wersji premium. I dokładnie tą samą logiką jedzie część polskiej prawicy, tylko w tańszej, bardziej żałosnej wersji takiej pańszczyźnianej jak chłop w ostatniej chałupie na Podlasiu. Krzyczą, że Unia to diabeł, że Zachód to grzęzawisko, że trzeba z niego wyjść bo to bagno., ale pierwsze, co robią, to: – wysyłają dzieci na zagraniczne uczelnie, – kupują wille w Hiszpanii, – biorą diety w Europarlamencie, – zamawiają garnitury z Londynu, – a na wakacje lecą do Toskanii, nie do Groznego. A Polakom przez dwadzieścia cztery godziny na dobę pieprzą: „Unia nas niszczy!” Może jak tak jest źle w tej Unii to nich Braun, Korwin, Menzten czy inne prawicowe szczekaczki niech się wyprowadzą do. Do Mińska. Do Moskwy. A nawet za Ural Tam czeka na was ta „prawdziwa cywilizacja”, w której jedynym wynalazkiem jest kaganiec i ustawa o tym, kiedy wolno oddychać. A dzieci prawicowych polityków ? Oczywiście angielski od trzeciego roku życia. Bo przecież „trzeba być przygotowanym na świat”. A wiecie, co jest zabawne? Że ci sami ludzie mogliby uczyć swoje dzieci łaciny – skoro tak się podniecają Kościołem – albo rosyjskiego, skoro Rosja im tak nie śmierdzi. Tylko że NIKT z nich tego nie robi. Bo nawet najbardziej oszukujący sam siebie człowiek wie, że przyszłość nie jest na Wschodzie. Wschód to kierunek, w którym idzie cywilizacja tylko wtedy, kiedy zostaje porwana. I zostaje nasze swojskie polskie piekiełko: ciemnogród, zawiść, frustracja, paranoja i ten wieczny jad wobec wszystkiego, co lepsze, wygodniejsze, bardziej ludzkie. Nienawiść do Zachodu połączona z uzależnieniem od jego wynalazków. Typowa schizofrenia polityczna, a może nie schizofrenia tylko zaplanowane działanie nastawione na zbijanie kasy i dorwanie się do władzy za wszelką cenę choćby po trupach. Bo jak trzeba pieprzyć o moralności – to Zachód jest zły. Ale jak trzeba kupić samochód, telefon, garnitur, krem, książkę, bilet lotniczy – to Zachód jest dobry. Rosyjska hipokryzja, polska wersja DEMO. I tak żyjemy między ich świętym oburzeniem a ich pełnymi walizkami euro. Między ich żałosnym patriotyzmem na pokaz a ich życiową praktyką, która śmierdzi jak mokra piwnica po powodzi. Między ich krzykami o zdradzie a ich własnym bieganiem po europejskich salonach jak koty po rozgrzanym dachu. I kto tu jest zgniły? Ich ulubiona śpiewka? Moralność, 10 przykazań, rodzina, tradycja, „wartości”. To ich Złoty Graal. Oni tym machają jak pałką, żeby zagonić ludzi do szeregu. Prawda jednak bije w mordę tych prawicowych szczekaczy lepiej niż zawodowy bokser i jest brutalna: co drugi polityk tej prawicy ma za sobą rozwód czasem nie jeden. A ci, co najgłośniej krzyczą o nierozerwalności małżeństwa, sami zmieniają partnerki częściej niż garnitury. Aborcja? Oficjalnie „zbrodnia”, „morderstwo”, „grzech ciężki”. Ale wystarczy, że ich kochanka zajdzie w ciążę, a nagle moralność znika szybciej niż pieniądze z konta po wyborach. Wtedy już mają inne zasady: że „to wyjątkowa sytuacja”, że „rodzina musi być chroniona”, że „to sprawa prywatna”, albo że „Bóg zrozumie”. W ich logice każdy grzech jest niewybaczalny, ale tylko u zwykłego wyborcy. U siebie to zawsze „konieczność”, „błąd młodości” albo „atak polityczny”. To nie jest moralność. To teatr tanich prostytutek które straciły już pracę w burdelu i dorabiają przy drodze.. Jedna wielka szopka dla mas, dla naiwnych, dla tych, którym można wmówić, że „patriotyzm to cierpienie”, a „wartości rodzinne” są ważniejsze niż zdrowy rozsądek. Oni mają tylko jedną zasadę: „Róbcie, co każemy. Nie patrzcie, co robimy.” I tym są w istocie: nie prorokami wartości, nie strażnikami moralności, tylko zwykłymi cwaniakami ubranymi w garnitury i pobożne miny. Kurwy, nie ludzie — w sensie mentalnym. Sprzedadzą wszystko: moralność, zasady, nauki Kościoła, własne słowa z wczoraj, jeśli tylko dzięki temu utrzymają stołek, kasę i wpływy. Zaprzedani we własne kłamstwa, rozdający ludziom dekalog, którego sami nigdy nie zamierzali przestrzegać. Bo prawdziwa moralność nie potrzebuje pompy, konferencji i kazań. A oni bez tej pompy są nikim, tylko pustymi skorupami, których jedynym paliwem jest cudza wiara i cudza łatwowierność.
Kafir tweet media
Polski
109
913
2.1K
70.4K
B-burg
B-burg@Bburg20·
@CamaroJaro Miałeś na myśli nie Tatry, a - Tarnowskie?
Polski
0
0
1
8
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem
Skoro już się tak zbroimy... Tatry są dla nas za małe! Wiecznie zatłoczone, zaśmiecone, drogie. To nie są góry na miarę naszych możliwości! Ja nie namawiam, żeby zaraz Austrię czy Szwajcarię napadać, ale już taki Lichtenstein...
Polski
3
4
53
989
B-burg
B-burg@Bburg20·
@CamaroJaro Was man von einer falschen Vogel erwarten kann?
Deutsch
0
0
1
4
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem
Już chociaż wpisów na temat LGBT mógłby Fogiel prezesowi oszczędzić. Przecież go kompromituje.
Polski
7
18
193
2K
B-burg
B-burg@Bburg20·
@CamaroJaro Toruń, Thorn, Торунь, Thorunia… ładna nazwa, byle nie z angielska!😀 To run away from Vienna? Why?
0
1
1
42
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem
Siedzi sobie człowiek w Toruniu, coś tam napisze, a tu komentarze z całego świata. Dzięki tłumaczeniu wpisów na X odezwało się do mnie sporo ruskich trolli i to z całego świata, więc od samego rana blokuję, ja za dawnych dobrych lat. Dzień dobry Wataho.
Polski
12
20
248
1.7K
Roman Giertych
Roman Giertych@GiertychRoman·
Zobaczycie, że Trump nie wypełni obietnicy wysłania do Polski dodatkowych 5000 żołnierzy. On już o niej nie pamięta. Trump żyje każdego dnia tak jakby jego wypowiedzi dnia wczorajszego nie miały żadnego wpływu na jego działania dzisiaj.
Polski
559
628
3.3K
90.1K
B-burg
B-burg@Bburg20·
@CamaroJaro Ja dzieci mają odróżnić husarza od anioła? Jakieś dodatkowe zajęcia?
Polski
0
0
1
4
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem
Wojsko powinno podawać trasy i godziny lotów naszych F 35, żeby dziatwa szkolna mogła im z ziemi pomachać. Tak uważam.
Polski
9
2
60
1.1K
B-burg
B-burg@Bburg20·
@CamaroJaro Fakt, jest nawet gorsza niż „jaszczomp”! Ciekawe, kto z pilotów czy personelu naziemnego będzie jej używał… Autor, rzecz jasna, nieznany?
Polski
0
0
1
6
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem
Husarz. Głupszej, bardziej prawackiej nazwy nie było? Orzeł, sokół, krogulec, jastrząb, kania... No ale Husarz. Jak coś dokupią, to nazwą Wachmistrz Soroka.
Polski
32
5
109
3.1K
Bicz Boży Jaro Camaro#SilniRazem
Czyli nasz chorąży dzierżący sztandar rozliczeń do dzisiaj trzymał u siebie zastępcę z nominacji Ziobry? Ja cofam każde dobre słowo, które o nim napisałem. I przepraszam, że dałem się nabrać i jeszcze innych w to wciągałem.
Polski
13
7
65
2.3K
Sekcja Gimnastyczna
Sekcja Gimnastyczna@gimnastyczna·
Kiedy wyrosłeś ze spodni, ale mama prosiła, żebyś jeszcze sezon pochodził.
Sekcja Gimnastyczna tweet media
Polski
191
457
5.9K
124.3K
B-burg
B-burg@Bburg20·
@CamaroJaro Po co składać? Nie prościej włożyć, sobie?
Polski
0
0
1
7