Jan Lanik

38 posts

Jan Lanik

Jan Lanik

@JanLanik

Katılım Haziran 2012
109 Takip Edilen19 Takipçiler
Pedro Coelho Silva
Pedro Coelho Silva@PedroCoSilva·
@guyverhofstadt Dont say nonsense, a american country cant be part of EU, is goes agains the name of the union. We can and should have good relations with Canada, but no way they should be EU members
English
154
1
139
45.8K
Guy Verhofstadt
Guy Verhofstadt@guyverhofstadt·
We in Europe remember that Canadians died to liberate our continent. In the face of Trump's madness, EU stands with Canada now! There is no reason why EU membership should be off the table. 🇪🇺🇨🇦
Guy Verhofstadt tweet media
English
8K
6.1K
41.2K
2.2M
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@PeesInSinks @MeidasTouch Because you will rather buy an alternative product from another country on which you don’t have to pay tax and the Canadian exporters will loose business. Is it so difficult to understand?
English
0
0
1
9
MeidasTouch
MeidasTouch@MeidasTouch·
EXCLUSIVE: CANADIANS CALLING ARENAS DEMANDING THEY TAKE DOWN THE AMERICAN FLAG – SOURCES
English
290
1.4K
12.9K
478.5K
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@Mezjasz169167 @itsolelehmann Well, during those 1000 years it spent a lot of time much more in the east than it is now. The USSR might have distorted the image, but they also literally, physically moved it at least 150 westwards.
English
1
0
1
16
Mezjasz
Mezjasz@Mezjasz169167·
@itsolelehmann Dear friend... Poland is the center of Europe, so it is a Central European country, not an Eastern one. It has been like this for 1000 years, only the communists during the USSR times distorted this image.
English
1
0
2
242
Ole Lehmann
Ole Lehmann@itsolelehmann·
While the West crumbles, one Eastern European nation is quietly building a superpower: • Outpacing US economy • Strongest military in Europe • Silicon Valley's new favorite $62.7B hub The rise of Poland is the greatest story nobody's talking about 🧵:
Ole Lehmann tweet mediaOle Lehmann tweet media
English
631
1.8K
15.1K
1.5M
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@MaciekPiw @itsolelehmann Maybe it will get better if the economy grows. Also if the Polish emigrants are really coming back, they might bring a lot of kids with them. I’m my experience, eastern migrants in Germany do have higher fertility than the natives. Furthermore, there is a lot of young Ukrainians.
English
0
0
0
6
Maciek
Maciek@MaciekPiw·
@itsolelehmann Unfortunately, Poland will be killed by a small number of children, the smallest in the EU
Ustron, Poland 🇵🇱 English
1
0
0
33
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@wordchild3 @itsolelehmann Not being raped by Russian soldiers that are kept away by a strong Polish army benefits women as well. Also, limited abortion rights hurt men as well, many times they don’t want to have that kid as well.
English
0
0
1
41
Triin
Triin@wordchild3·
@itsolelehmann The focus seems to be solely on men. A staggering 90% of defense spending benefits men, while women have limited rights when it comes to abortion. Poland seems to be incredibly patriarchal.
English
6
0
2
1.4K
Troulo
Troulo@UKTroulo·
@itsolelehmann My wife is Polish and I love Poland, and they have highly trained, technically competent and comparatively cheap labour, but a lot of the growth comes from the much needed EU funds to level up infrastructure and services. This is pushing the economy more than a bit.
Troulo tweet media
English
3
1
23
1.1K
Zbyněk Říha ✡
Zbyněk Říha ✡@rastakayakwana·
@adent Před hoďkou sem zaznamenal tweet, kde se uvádělo že v EU už se tento pokus odehrál, dokonce dvakrát.
Čeština
4
0
8
553
Martin Malý (aka ADent)
Takhle vypadá totální ztráta smyslu pro realitu. Nikdo neříká, že nemá evropská sociální síť vzniknout. Ať vznikne. Když bude dobrá, lidé ji budou používat. Důvod, proč ten nápad lidi z branže odmítají, je stále tentýž jako u "evropského DNS" a podobných nápadů: místo toho, aby EU vytvořila prostředí, kde takové věci vznikají, protože to lidé chtějí a firmám se to vyplatí, tak vytváří prostředí, kde takové věci nevznikají a místo toho jsou shora konstruovány, propálí se na tom spousta peněz a výsledek není tržně relevantní - čti: nikdo to nepoužívá, ačkoli je to správné a evropsky hodnotné. Ale klidně, vemte si třeba Mastodon nebo to postavte na protokolu od Bluesky, v tom není problém, problém je v tom, jak přimějete lidi, aby tam byli. Shořel na tom Google, několikrát, a lze oprávněně předpokládat, že na tom shoří i EU. A ve chvíli, kdy zakážete, aby byli na "zlých světových monopolních" sítích, a místo toho jim dáte jinou, tak se chováte jako ta kritizovaná Čína.
David Smoljak@DavidSmoljak

Myšlenka, že by v Evropě mohla vzniknout alternativní sociální síť, vzbudila zuřivý odpor všech bojovníků za svobodu internetu. Monopol algoritmů Muska, Zucka a čínského TikToku si v on-linu zjevně rozvracet nedají. 🤷‍♂️

Čeština
12
4
219
11.7K
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@adiscz21 @LukasKovanda Tak poptávka po bitcoinu je čistě spekulativní. Poptávka po klasických měnách je praktická. Lidi si je nepořizují proto, že čekají, že jejich hodnota poroste, ale protože s nimi musí platit.
Čeština
0
0
0
27
adiscz21
adiscz21@adiscz21·
@LukasKovanda S nulovou vnitrni hodnou :) vyborny 👏 jedine co ma nulovou vnitrni hodnotu jsou penize. Kazdy rok je zere inflace a jeste dlouho zrat bude, protoze dluhy ktere tvori tyhle nevoleny byrokrati jsou bez poradne inflace neufinancovatelne.
Čeština
2
0
8
307
Lukáš Kovanda
Lukáš Kovanda@LukasKovanda·
Šéfka Evropské centrální banky vytváří tlak na Českou národní banku, aby upustila od zahrnutí bitcoinu do svých devizových rezerv. Podle ECB jde o „měnu zločinců“ Evropská centrální banka vytváří tlak na ČNB, aby upustila od začlenění bitcoinu do svých devizových rezerv. Šéfka ECB Christine Lagardeová na dnešní tiskové konferenci prohlásila, že je přesvědčena, že bitcoin nevstoupí do rezerv kterékoli země EU, tedy nejen eurozóny. Podle loňského stanoviska představitelů ECB je bitcoin „měnou zločinců“ s nulovou vnitřní hodnotou. Bitcoin prý také ztělesňuje riziko pro společnost a životní prostředí a jeho stále poměrně vysoká cena je odrazem manipulací na neregulovaném trhu, živné to půdě různým šarlatánům. Podle ECB dále je cena bitcoinu tak vysoko proto, že v rostoucí míře obsluhuje kriminální aktivity, stala se z něj ona „měna zločinců“, přičemž úřady zkratují ve svém úsudku, když nad tím přivírají oči. Tržní kapitalizace bitcoinu prý určuje rozsah společenské škody, k níž dojde, až se celý ten domeček z karet zhroutí... Lagardeová se na zmíněné tiskové konferenci vyjádřila k bitcoinu krátce poté, co ČNB oznámila, že její bankovní rada dnes schválila návrh vypracování interní analýzy, na jejímž základě případně bitcoin do svých devizových rezerv zařadí. Začlenění bitcoinu do rezerv je zjevně nakloněn guvernér Michl, což variantu začlenění bitcoinu zatím favorizuje. Je ale otázkou, zda se situace nezmění po dnešním zmíněném prohlášení Lagardeové.
Čeština
86
20
251
31.2K
Jakub Szántó
Jakub Szántó@JakubSzanto·
⁦Zajímavý úhel @jonathan_spyer⁩: Trump svým návrhem dočasně přesunout polovinu obyvatel Gazy odhalil arabské pokrytectví. Zatímco Jordánsko i Egypt přijaly statisíce syrských uprchlíků, z návrhu přijmout Palestince jsou jejich vůdci “zděšení”. spectator.co.uk/article/trump-…
Čeština
61
32
739
23.4K
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@Lesgocameronpoe @hissgoescobra Yes it was. The threat of not being able to bully their former satellites and extend their borders as they please is considered an existential threat.
English
0
0
0
7
Cameron Poe
Cameron Poe@Lesgocameronpoe·
@hissgoescobra Asking a real question here - do you all not believe eastward NATO expansion was genuinely perceived by Russia as an existential threat?
English
127
0
99
11.8K
John Jackson
John Jackson@hissgoescobra·
Anyone who cares about Ukraine MUST WATCH this. For me, personally, this made me emotional. I have been waiting for years for someone to do what Senator Bennet just did. Incredibly well done. Said with the same fire all of us would have if in his seat.
English
634
4K
15.1K
938.2K
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@JakubProke4 @vypasenec @lkristoufek Když půjčí klientské peníze, které mnohdy ani nemusí úročit, tak ten spread, který vydělá je lepší, než když půjčuje peníze z ČNB, která za to jakysi úrok chce.
Čeština
0
0
0
44
Jakub Prokeš
Jakub Prokeš@JakubProke4·
@vypasenec @lkristoufek Neposkytuje, ale kde vezme komerční banka peníze na hypotéku? Většinu si jich půjčí v ČNB za o něco menší úrok, než jaký účtuje klientovi.
Čeština
2
0
0
141
Ladislav Kristoufek
Ladislav Kristoufek@lkristoufek·
Nepřestává mě udivovat, kolik lidí si myslí, že jsou peníze kryté zlatem. Nebo že když si berou hypotéku, tak si půjčují peníze, které si někdo v bance uložil…
Čeština
88
39
1.1K
129.4K
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@JakubProke4 @vypasenec @lkristoufek Každá banka musí držet nějakou likvidní rezervu. Kdyby všichni, co tam mají uložené peníze je chtěli dneska zpátky, tak buď krachne, nebo do ní tu likviditu musí někdo napumpovat.
Čeština
0
0
0
4
Jakub Prokeš
Jakub Prokeš@JakubProke4·
@vypasenec @lkristoufek No to tvrdíte vy. Logicky, tu samou korunu může mít jen jeden. Buď ten kdo ji vydělal, banka, nebo ten kdo si ji půjčil. Kdyby banka půjčovala jen peníze které má k dispozici, ten kdo je tam vložil si je nemůže vybrat dokud ten kdo si je půjčil nesplatí. Jenže tak to není.
Čeština
2
0
0
29
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@lkristoufek Tak v zásadě to tak s tou hypotékou je, ne? Můžou vám půjčit jen tolik, kolik někdo jiný půjčil jim. A část toho si ještě musí nechat jako rezervu.
Čeština
0
0
0
13
Incredible
Incredible@Incredi55288175·
@DanielHule @IvoZelinka @KrepelkaCyril @KroupaKroupa @MartinKroupa10 Tohle finqnce neresi. Problem je delka trvani 6 tydnu v kuse. To je prilis dlouho a zamestnavatel vam jasne naznaci ze to neakceptuje. Idealne by by byly tursnusy po 2 tydnech a casove flexibilneji nez v lete kdy jsou dovolene. Ale armada na pozadavky lidi nereaguje.
Čeština
4
0
25
1.9K
daniel hule 🎗
daniel hule 🎗@DanielHule·
🇨🇿 Víc peněz na obranu = víc vojáků a záložáků! Máme jen 4200 aktivních záložníků, cíl je 10 000. Problém? 6týdenní výcvik za minimální mzdu. Řešení: Plná kompenzace mzdy během výcviku. Stovky milionů navíc, ale zvýší zájem. Investice do lidí je klíčová pro silnou armádu! 💪
daniel hule 🎗 tweet media
Čeština
151
32
1K
96.8K
Sun's Son Music
Sun's Son Music@SunsSonMusic·
@heykahn but please make it cheaper, I'm definitely not paying 20€ a month!
English
4
1
13
13.8K
Zain Kahn
Zain Kahn@heykahn·
ChatGPT has 180,500,000 users. But most of them are stuck in beginner mode. Here's the list of 1,000 prompts to use chatGPT like a pro:
English
296
973
8.2K
13.2M
Gerdёж
Gerdёж@BruffaertsGerd·
@DravenNoctis It is not the first time he does something alike. If you know Russians better than in Western media you will find that they absolutely love children.
English
2
0
3
257
Jan Lanik
Jan Lanik@JanLanik·
@micianit Of course, Fico is much more valuable to Putin as a member of EU and NATO.
English
0
0
0
8
Terézia Mičianiková
Terézia Mičianiková@micianit·
Nobody in Slovakian goverment questioned the membership of Slovakia in EU. There is not a single party which wants that for us here. Smer - SSD has succesfully implemented the EURO and brought us to Schengen so there is no logic why would they wanted to get out. Thread 🧵 5/8
Terézia Mičianiková tweet media
English
32
118
1.3K
68.6K
Terézia Mičianiková
Terézia Mičianiková@micianit·
Hi Americans, I see so many of you commenting about Slovakian politics and our Prime Minister Róbert Fico. Let me explain to you few things. Zelenskyj is lying to you again. Here’s why: Thread 🧵 1/8
Terézia Mičianiková tweet media
English
697
2.8K
12.2K
1.2M
Jana Saga Nordica Hutar
Jana Saga Nordica Hutar@Jahubell·
@JPulkert Hm, přemýšlím, proč tu (Švédsko) tenhle problém nemáme. Podpora státu? Lidé tu nejsou tak zpovykaní?
Čeština
3
0
0
2K
Josef Pulkert
Josef Pulkert@JPulkert·
Klesající porodnost je (a ještě více bude) problém všech. Obecně dnes najít partnera, který by stál o rodinu, je problém. Není to pohlavně jednostranné. Orientace na sebe sama a osobní svobodu je v žebříčku priorit dnešních mladých lidí mnohem výše než touha po rodinném životě. Zaznamenal jsem dokonce trend ochabujícího zájmu o trvalého partnera. Kdo žije v dlouhodobém vztahu, tak ví, že je to alchymie s tolerancí, kompromisy a ústupky. Tak proč vlastně? 🙂 Nemít cokoliv, když se na to necítím je vyspělá volba. P.S. : těm číslům o první sex. zkušenosti u mladých mužů těžko věřit. Asi žiju v paralelním světě. Rodinu ne, ale šu..t chce každý, na to žádné "jakožespolečenské krize" nemají vliv. 👊♥️👊
DVTV@DVTVcz

💬| „Klesající porodnost je komplexní jev s řadou důvodů, ale často se zapomíná na ten, že část mužů není připravená na to mít dítě. Podle výzkumu 54 % mužů mezi 18 a 25 lety nemá žádnou sexuální zkušenost a ještě kolem pětatřicítky jich spousta nemyslí primárně na vážný vztah. Nemít děti, když se na to necítím, je vyspělá volba,“ říká socioložka Markéta Šetinová. 💬| „V posledních letech jsme se soustředili na podporu žen – což je správně – ale je málo podpory pro mladé muže, aby uspěli v dovednostech, které po nich společnost vyžaduje, jako třeba komunikace nebo emoční inteligence. Ukazuje se, že ženy mají na partnery vyšší nároky, měly by přezkoumat normu, že muž má ve vztahu vydělávat víc, to je dnes těžké naplnit,“ dodává. 🎥| Celý rozhovor si pusťte ZDE: dvtv.ink/setinova_marke…

Čeština
89
8
456
200.4K