Prazak

2.8K posts

Prazak

Prazak

@Prazak1989

Česká republika Katılım Temmuz 2019
32 Takip Edilen22 Takipçiler
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@PavelFohler Maji nejlepsi DIP, jednak nabidka a pak poplatky. Co se klasickeho uctu tyce, tak ja mam prez nasi firmu slusnou slevu na poplatky. Pak i platforma mi vyhovuje. Jinak celkove, co se poplatku tyce je CR nabidka horsi ve srovnani se zapadem.
Čeština
1
0
1
561
Pavel Fohler
Pavel Fohler@PavelFohler·
Poslal jsem si do Patria 10k ze vyzkousim tu jejich apku. Pak jsem zacal studovat jejich cenik (ja vim, mel jste to udelat predtim nez jsem tam poslal ty penize) a zjistil jsem ze bych za nakup akcie CEZ (kdybych tam dodatecne hodil par mil) dal 1750-2000Kc + 0.5-0,4% z objemu ...to uz je docela palka pri 2-3mil nakupu...a to je jen nakup. Pak jeste prodej... A aby toho nebylo malo, kdyz jsem chtel tech 10k vybrat tak mi to napise ze tam musim nechta 500Kc. (minimalni zustatek) co s nima budou delat fakt nevim...ale zda se ze uz to neuvidim. Jinak na DIP jsou prej dobry tam je poplatek jiny (abych nebyl zas tak negativni) Kazdopadne za me nic. Patria! Buy Buy!!
Pavel Fohler tweet mediaPavel Fohler tweet media
Čeština
33
1
74
24.5K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@Khaladus Tam to tlaci pameti a ssd, v tomto smeru spatna doba. Ps/xbox to ma nakontraktovano dopredu. I to je duvod, proc pry ps6 bude odsunuta.
Čeština
0
0
0
72
Zbyněk ZyPo Povolný
Jinak já mám Steama Valve jako platformu rád. Je to nejlepší místo na hraní her na PC. Akorát mě sere čistý pokrytectví a fanatismus. Když zdražovala PS Pro tak to bylo výkřiků jakej je to hnus. Teď Valve vydá starej HW za monstrozní částku a ti samí lidé to obhajujou do krve. To samý Steam Next Fest - jeee hurá spousta her. Ale že je 80% AI slop tak to je v pohodě. Kdyby tohle dopustila jina platforma, tak je oheň na střeše. Zaslepenost není cesta! Howgh
Čeština
10
1
36
3.8K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@ArcadeBulls Vyhoda teto konzole bude v case, nemusi se platit mesicni PS/xbox clenstvi a usetri se i na hrach, viz ceny po x letech na steamu vs PS storu. Nemluve o tom, ze je tu vetsi potencial pro mody (napr cestiny) a lze vyuzit i jako prilezitostne PC.
Čeština
3
0
5
525
ArcadeBulls
ArcadeBulls@ArcadeBulls·
Valve právě zveřejnilo cenu za Steam Machine. - 512MB 1039€, s Controllerem 1108€ - 2TB 1359€, s Controllerem 1428€ Co říkáte na cenu?
ArcadeBulls tweet media
Čeština
62
1
100
29.9K
Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík@Mikiferjencik·
Kolik jsou lidi ochotní platit navíc za to, že nemáme EURO? Pro třímilionovou hypotéku to dělá klidně 5000 měsíčně jen na úrokovém diferenciálu. Hlavně že Babiš sliboval dostupnější bydlení...
Mikuláš Ferjenčík tweet media
Čeština
157
40
430
54.8K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@davidkostruh @michalsnobr @david_klimes To koupi je prave problem, to by musel zaplatit a slo by to komplet na vrub SR. To prave nechce. I kdyz by si to pak mohl vytahnout mimoradnou divi, ale 30% by stejne zustalo minoritarum.
Čeština
0
0
0
34
David Kostruh
David Kostruh@davidkostruh·
@michalsnobr @david_klimes Když stát tak strašně chce vyrobu z ČEZu proč to dělá tak slozitě?Ať to vyčlení do dcery a koupí si to..., když tam nechá i 206 miliardovy dluh, tak mu to radi akcionari za 150 miliard prodaji. A ty stát vezme kde? Privatizaci 19% ze sveho podilu na ČEZu. Tohle je transparentni!
Čeština
2
0
0
252
David Klimeš
David Klimeš@david_klimes·
Babiš plní Fialův sen o zestátnění výroby ČEZ, ale ani jeden nedokáže vysvětlit, k čemu je to vlastně dobré. Chystá se tu nová trafika pro exposlance, co neobhájí mandát. A také rozhovor o novinkách ve spoření na penzi. Newsletter / Audioletter / Forendors
David Klimeš tweet media
Čeština
2
1
16
7.3K
mak
mak@MartinK83341014·
@KarelHavlicek_ Proč si stát nenechá ČEZ Distribuci a GasNet? Poplatky stanovuje ERÚ a regulovaná složka je třeba v elektru skoro 1/3 ceny. Dividenda z těhle firem bude přímo úměrná lobby na ERU, ne podnikání Nebo se snad stane zázrak a do českých distribučních soustav potečou soukromé peníze?
Čeština
1
0
7
452
Karel Havlíček
Karel Havlíček@KarelHavlicek_·
Nejstrašnější na tom všem není ta fatální nekompetence, ale to, že tihle lidé zde čtyři roky řídili energetiku...
Michal Šnobr@michalsnobr

Tvl... ach Bože, ta ubohost @ODScz @P_Fiala na téma energetika a #ČEZ nikdy neskončí? Za 1) ten člověk si nepamatuje na svůj projev o zestátnění výroby ČEZ, úpravě Zákona o přeměnách tzv. lexČEZ v časovém spojení s WFT. 2) EDU 2 je prázdná schránka se ZK 1 mld. Kč, bez zázemí, know how, ratingu, bez peněz. Odkázaná na služby ČEZ a peníze státu, kterou nikdo nemůže brát při stavbě století vážně. Je to první dřevěná kůlna pro hlídače louky na stavbě JEDU, která musí zmizet než se začne. 3) kde se na to vezme a k čemu to je? Hloupému napověz! Stát drží v ČEZ 70 % tj. drží v výrobě 70 % a ve zbytku, který se převede do DSZS také 70 % Po optimalizaci vlastnické struktury bude stát vlastnit 100 % ve výrobě a 51 % v DSZS. Tedy přijde o 19 % DSCZ a získá 30 % výroby. Stát to nebude stát nic. Případný odkup akcionářů ČEZ si zaplatí sami akcionáři prodejem jejich 30 % v DSZS a částečně ČEZ/stát prodejem 19 % podílu v DSZS. Proti tomu ale stát navýší svůj podíl ve výrobě ČEZ (všechny stávající jaderné elektrárny a další výrobní aktiva až po OZE) ze 70 na 100 %.

Čeština
87
23
166
17.8K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@tvancura @KarelHavlicek_ Ruske molekuly plynu v eu jsou stale, jen misto trubek prichazi v lng. To co se k nam dostane, je ve finale na nemcich. Dostavba? To je smluva o smlouve budouci a to se jeste bude muset znova projit notifikaci. Zatim nikdo nic neudelal.
Čeština
1
0
0
19
Tomas Vancura
Tomas Vancura@tvancura·
@KarelHavlicek_ Fatální nekompetence? Kdo zajistil, že nejsme závislí na Rusku? Kdo zajistil smlouvu na dostavbu reaktorů? Vy jste nic z toho za svého předchozího vládnutí nic neudělali. A teď jsou zatím jen kecy, ne činy.
Čeština
1
0
10
268
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@michalsnobr @ODScz @P_Fiala K tomu to resi i uhelne elektrarny, vyjimka se nedomluvila, tak tohle je moznost. Snad (doufam) se diky tomu postavi i nejake plynovky. Jadro se nestihne vcas. Modularni reaktory jsou zatim scifi na urovni vrt…
Čeština
0
0
0
317
Michal Šnobr
Michal Šnobr@michalsnobr·
Tvl... ach Bože, ta ubohost @ODScz @P_Fiala na téma energetika a #ČEZ nikdy neskončí? Za 1) ten člověk si nepamatuje na svůj projev o zestátnění výroby ČEZ, úpravě Zákona o přeměnách tzv. lexČEZ v časovém spojení s WFT. 2) EDU 2 je prázdná schránka se ZK 1 mld. Kč, bez zázemí, know how, ratingu, bez peněz. Odkázaná na služby ČEZ a peníze státu, kterou nikdo nemůže brát při stavbě století vážně. Je to první dřevěná kůlna pro hlídače louky na stavbě JEDU, která musí zmizet než se začne. 3) kde se na to vezme a k čemu to je? Hloupému napověz! Stát drží v ČEZ 70 % tj. drží v výrobě 70 % a ve zbytku, který se převede do DSZS také 70 % Po optimalizaci vlastnické struktury bude stát vlastnit 100 % ve výrobě a 51 % v DSZS. Tedy přijde o 19 % DSCZ a získá 30 % výroby. Stát to nebude stát nic. Případný odkup akcionářů ČEZ si zaplatí sami akcionáři prodejem jejich 30 % v DSZS a částečně ČEZ/stát prodejem 19 % podílu v DSZS. Proti tomu ale stát navýší svůj podíl ve výrobě ČEZ (všechny stávající jaderné elektrárny a další výrobní aktiva až po OZE) ze 70 na 100 %.
Pavel Tlačvoda@pavel75v2

ČEZ, P. Fiala, 5.6.2026 novinky.cz/clanek/podcast…

Čeština
26
26
195
32.2K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@pan_klobouk Tak to je ve vysledku jako volby do parlamentu, tam sice musi mit vitezna koalice 51% a vice, ale realne prijde mezi 60-70% opravnenych volicu. A to je ta pocetnejsi ucast ve srovnani s jinymi volbami. Ze 35% vsech opravnenych musi hlasovat, aby to proslo je docela dost.
Čeština
0
0
0
10
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@FinlordCz @VxalCZ Vazne? Co se treba podivat do zpravy NKU? I jeho sef o tom mluvi jako o velkem problem.
Čeština
0
0
3
40
Finlord
Finlord@FinlordCz·
@VxalCZ Ano, jasně. Ale jak konkrétně? Stačí jeden příklad ze života, na kterém hezky uvidíme, kam peníze vybrané z daní nefektivně zmizely.
Čeština
6
0
0
526
Val
Val@VxalCZ·
Krade Co tam máte dál?
Finlord@FinlordCz

Určitě jste už viděli prohlášení typu "Daně jsou krádež. Stát nám pomocí daní a odvodů bere vydělané peníze". Stát jste vy, občané a firmy a peníze získáváte zpátky. A na rozpočtových vydajích to je vidět. Většinu, co stát přes daně "nakradl", vrátil zpátky do české ekonomiky, viz obrázek níže státních vydajů. Největší položkou jsou důchody, ale vysoké jsou i výdaje na školstvi, armádu, policii, dopravní infrastrukturu a mnoho dalších položek. Peníze jdou na platy, nákupy služeb a zboží, dotace. Platy a dotace jsou celkem zřejmé. Ty směřují domácím subjektům. Nákup služeb většinou taky. U zboží značná část plateb směřuje do zahraničí (třeba v armádě za letadla) Stát vaše peníze přes daně nekrade. Prostředky přerozděluje v rámci ekonomiky. Ekonomická diskuze je o tom, jestli je stát v přerozdělování daní efektivní a jestli by soukromý sektor neuměl poskytnout požadované služby sám levněji a kvalitněji. Zaslouží si učitelka vašeho dítěte současný plat? Není policistů příliš mnoho? Je nákup vojenské techniky ekonomicky výhodný? Přežili by farmáři bez státní dotace? Pokud říkáte, že stát krade vaše peníze, tak prakticky tvrdíte, že učitelka, policista, voják, farmář, údržba silnic a mnoho dalších subjektů (pravděpodobně máte někoho v rodině, kdo pracuje ve veřejné sféře nebo jí dodává služby) mají nezasloužený prospěch z vašich peněz.

Čeština
6
0
84
6.7K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@TVranka Vtipna je italie, moc to nejde v kontextu s jejich programem pro milionare ze zahranici, kde se plati fixni castka v €.
Čeština
1
0
0
133
Tomáš Vranka
Tomáš Vranka@TVranka·
Otazku by som nabuduce polozil nasledovne: „V pripade ze by ste raz boli bohatsi ako ste teraz, chceli by ste aby ste platili vyssie dane?“ Mam pocit, ze by sa tu percento respondentov, ktori odpovedali ano, asi znizilo.
Michael A. Arouet@MichaelAArouet

Percentage of people who naively believe that taxing the most successful more would increase tax revenue in their countries, instead of prompting entrepreneurs to emigrate to countries that value innovation and job creation rather than punishing them. How can one be so naive?

11
0
41
7.7K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@noobvestorCZ Furt se fixujete na financni stranku, to je pravda. Ja mluvim o nefinancni strance. Pokud by vyhra milionu znamenala ohrozit stavajici situaci v rodine/okoli (vetsinu penez rozdat a stejne nevyhovet vsem), tak to pak kdovijaka vyhra neni.
Čeština
4
0
1
311
noobvestor
noobvestor@noobvestorCZ·
@Prazak1989 Jistě, že hraje, ale dle všelijakých výzkumů většina lidi, když vyhraje peníze, dopadne dobře. Když vám někdo dá 33 tisic Kč měsíčně, váš život to nějak extra nevylepší. A dloudobě to bude horší kvůli inflaci. Když dostanete mega a investujete, jste v podstatě za vodou.
Čeština
5
0
5
2.2K
noobvestor
noobvestor@noobvestorCZ·
Problémy s finanční gramotností nemají jen často Češi, ale i tato kanadská dívka a spousta diskutujících. Kdybyste byli ve stejné situaci, bez váhání berte megausd jednorázově a na tisíc dolarů týdně ani nemyslete ☝️😎
DividendBoomer@BoomerDivvies

An 20-year-old Canadian girl won $1M (tax free in Canada) in the lottery and chose $1,000/week instead of the lump sum. Is this wise or the worst financial decision of her life? What are you doing when this happens to you??

Čeština
81
3
215
105.5K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@Nicnevim11 Tak solidni insider trading aktualne delaji us politici, propadne jejich blizci.
Slovenščina
2
0
5
959
NIC NEVIM
NIC NEVIM@Nicnevim11·
Trh má svoje neefektivity, ale obecně je opravdu chytrý. Podstata prediktivní schopnosti trhu je a vždycky byla v tom, že malé procento sofistikovaných účastníků s velmi dobrými informacemi, disponuje obrovským kapitálem. Tito hráči reálně hýbou trhem. Na regulovaných trzích se běžně obchoduje na základě neveřejných informací. Ne vždy je to nelegální. Například hedge fondy nakupují data z kreditních karet a z toho odhadují tržby consumer společností před oznámením výsledků. Lékárny prodávají data o tom, kolik se předepisuje jakých léků. Pokud jde o nelegální insider trading, tak ten se špatně prokazuje a tresty jsou vzácné. Potenciální zisk je samozřejmě obrovský, proto se to děje. Na kryptu nebo neregulovaných predikčních trzích jede insider trading na steroidech nonstop. Proto jsou predikční trhy tak přesné u některých událostí. Všechny globální, likvidní trhy jsou pro mě studnice cenných informací. Média lžou, ale peníze velkých hráčů nelžou.
Čeština
10
7
218
16.8K
Jiří Eger
Jiří Eger@EgerJiri·
@kalousekm @zdislavapokorna @mirek_vesely Pane Kalousku, tady přeci nejde o zestátnění majetku, ale o to, že jim budou diktovat co mohou a nemohou vysílat a v jaké formě. Prostě to bude jak za socíku. Kádry tam na to mají 🫣
Čeština
1
0
1
180
Zdislava Pokorná
Zdislava Pokorná@zdislavapokorna·
Chtěla jsem se konečně dozvědět, jak Motoristé a konkrétně ministr Klempíř vysvětlí vládní kroky směřující k zestátnění veřejnoprávních médií a předložení zákona bez podpory odborníků. Stejně tak jsem čekala vysvětlení, proč Klempíř otočil, když dříve odmítal financování ČT a ČRo ze státního rozpočtu. Ministr Klempíř to ale nevysvětlil a konkrétně neodpověděl skoro na nic. Zato už stihl moderátorovi vyčíst i sluchátko v uchu.
Zdislava Pokorná tweet media
Čeština
122
103
1.5K
48.6K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@TomPopelka80 @jarsura To je zdani, ti co se skvele zivi tradingem se tim verejne vetsinou nechlubi. Naopak, prodavaci kurzu musi, aby prilakali na kurzy a subs modely. Lidi co se tim zivi bude vice, nez tech prodejcu.
Čeština
1
0
1
165
Tomáš Popelka
Tomáš Popelka@TomPopelka80·
@jarsura Ale zaroven je pravda, ze casto lide co si ziji skvele si vic vydelali prodavanim kurzu tradingu nez samotnym investovanim, neni-liz pravda?
Čeština
1
0
26
2.4K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@TomasPajonk Tak od toho je odpocet dph, ne? Mel jsem za to, ze je lekarske sluzby jsou bez dph..
Čeština
1
0
1
1.4K
Tomáš Pajonk
Tomáš Pajonk@TomasPajonk·
Daňové paradoxy Chci mít pro naše pracovníky "závodního lékaře". Zaměstnám ho? Ok. Cajk náklad firmy (a samozřejmě nesmysl, nemůže to být specialista na všechno). Poptám ho jako externí službu? +21 % není to daňový náklad. A možná je to úplně jinak, 5 konzultací s daňaři...
Čeština
7
2
49
15.3K
vaclav kavka
vaclav kavka@VK770404·
@michalsnobr @Aktualnecz Takže myslíte, že ODS nebude chybět těch cca 6% hlasů těch 2 stran? Aby byla juniorním partnerem Babišovi, tak asi nebudou. Nebo jste chtěl říct ještě něco jiného?
Čeština
1
0
1
267
Michal Šnobr
Michal Šnobr@michalsnobr·
Konec projektu Spolu se ukazuje jako přirozený a potřebný. Strany jako KDU-ČSL a TOP09 nikdo nepotřebuje... Průzkumy (@Aktualnecz) ukazují, že v tento okamžik STAN, ODS a možná nově i Naše Česko) stačí....
Michal Šnobr tweet media
Čeština
37
4
118
15.4K
Prazak
Prazak@Prazak1989·
@RobertTropek Lidska prace v Evropě je proste draha (odvody, dph), ale to je dusledek snah za posledni dekady. Par let zpatky kamos delal to samy (demolicni prace svepomoci) na sve chate a mi mu pomahali, akorat objednal kontejner na odpad. mzda 100k+
Čeština
0
0
1
160
Robert Tropek
Robert Tropek@RobertTropek·
Teď jsem na stavbě při rekonstrukci naší chalupy měl videohovor s kolegy z 7 evropských států, připravujeme žádost o vědecký projekt za 6.5M€. Mám ale takový plat, že si beru dovolenou na demoliční práce při rekonstrukci, protože si za ně dělníci účtujou (mnohem) víc🤷🏼‍♂️
Čeština
20
4
135
23K
NIC NEVIM
NIC NEVIM@Nicnevim11·
Nemovitostní fondy v Evropě začínají mít problém s likviditou. Například švýcarská banka UBS oficiálně pozastavila výběry ze svého nemovitostního fondu Euroinvest (400 milionů eur). Investoři se ke svým penězům nedostanou po dobu až tří let, do března 2029. Jako důvod uvedla UBS kritický nedostatek likvidity. Nemají kupce na svoje nemovitosti. Fond tak nemá dostatek hotovosti, aby mohl vyplatit investory, kteří chtějí hromadně vybrat své podíly.
Čeština
31
22
481
59.6K