
Miro
1.4K posts










Ještě k zákonu o financování médií veřejné služby ... Systém evidence vládních dokumentů musí být veden tak, že jsou do něj vkládány materiály chronologicky, tedy nejprve podklady, které jsou vládě předkládány a teprve poté, když vládou dojde projednáním k jejich úpravě a doplnění, jsou vkládány materiály finálně schválené. Finální schválené znění bylo právě vloženo do systému. A protože tento systém nahrává dvakrát denně (kolem 8.00 a v 21.30), tak dnes večer tam zákon najdete. Mimochodem, ze zákona jsme měli na to týden, zvládli jsme to do druhého dne.



Ve vládním systému se v pondělí večer objevila schválená verze zákona o státním financování České televize a Českého rozhlasu. Nejsou v ní ale napsané žádné částky. Místo nich zůstala v paragrafech jen vytečkovaná místa lupa.cz/aktuality/v-za…





















Does anyone have any more information on these lizard people that Donald Trump was meeting with at the White House today?







"Předseda vlády k plánu změnit způsob financování České televize a Českého rozhlasu pravil: „Nechceme mluvit do obsahu nebo tato média ‚ovládnout‘, jak se nám nejen opozice stále snaží podsouvat. Cílem je, aby už občanům nechodily složenky za službu, kterou sami nevyužívají!“ S rozborkou Babišova výroku začněme odzadu. Tedy u tvrzení, že jde o to, aby neplatili ti, kdo „službu nevyužívají“. Dá se totiž s úspěchem pochybovat, že někdo takový v Česku vůbec je. Těžko najdeme člověka, který nejenže se nikdy nepodíval na veřejnoprávní zpravodajství a publicistiku, ale ani na přenos z mistrovství světa v hokeji či fotbale, na StarDance nebo na seriál či film, které ČT koprodukovala. Člověka, který k tomu všemu současně nikdy nesledoval třeba volební studio ani nečerpal z veřejnoprávních médií informace v situaci živelní katastrofy. A dokonce ani nezaznamenal jakýkoli výsledek práce novinářů ČT a ČRo přes jiná média nebo sociální sítě. Je samozřejmě možné, že takový člověk existuje, může jít například o poustevníka v hloubi šumavského hvozdu. Ovšem zdrcující většina Čechů tak či onak veřejnou službu využívá, aniž si to třeba uvědomuje. Pokud tedy vládě Andreje Babiše nejde z nějakých důvodů explicitně o onoho poustevníka, který tak jako tak poplatky, ani nic jiného, neplatí, je argument „nevyužívání služby“ úplně mimo." (Komplet rozborka Babišovy vadné argumentace o "složenkách" v prvním komentáři)








