
Na Mezhi
1.6K posts























Szef MSZ Ukrainy ostro skrytykował Nawrockiego „Brak szacunku wobec prezydenta Ukrainy to nie tylko kwestia odznaczeń. To brak szacunku wobec ukraińskiego żołnierza, wobec narodu ukraińskiego, wobec naszego prawa do posiadania historii. Nie będziemy tego tolerować. Żaden prezydent innego państwa nie będzie nam już dyktował naszej historii. Nawrocki wystąpił jako niszczyciel pozytywnych osiągnięć, które udało nam się ostatnio wypracować. Nie bez powodu otrzymuje oklaski z Moskwy” — powiedział Sybiha. Szef ukraińskiej dyplomacji wezwał Polaków do rozwagi i dyplomacji. „Jesteśmy otwarci na dialog polityczny” — dodał.


@serhiyprytula Прекрасно, проблема лише в тому, що Україна та її армія фінансуються з бюджету ЄС. Я наївно сподіваюся, що Україна захищає свою незалежність, а не європейські цінності, Паша Петреченко воював за Україну, а не за ЄС чи європейські цінності, варто про це пам’ятати





















