raf1ks

14.4K posts

raf1ks banner
raf1ks

raf1ks

@raf1ks1

Med hjartet på rette sted. #TakDlaCPK #TakDlaRozwoju #MuremZaPolą

Katılım Aralık 2022
401 Takip Edilen126 Takipçiler
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@Bitcoinfan2020 @soundlovers__ @KonfituraWAkcji Mówisz o sekcie polskich pato-kierowców? No trudno się z nimi gada w Polsce gdzie państwo z 💩 nie działa. Ale wystarczy, że z wyjadą tam gdzie działa i nagle rozum im jakimś cudem wraca.
Polski
0
0
0
2
Konfitura
Konfitura@KonfituraWAkcji·
Pouczenie dla sprawcy wykroczenia polegającego na pozostawieniu zbyt małej ilości miejsca dla pieszych na chodniku. Mieszkańcy mają kłopot, gdyż znajdujący się obok parking CH Skorosze jest od kilku miesięcy płatny 5 zł za godzinę. W związku z tym niektórzy kierowcy przerzucają ciężar parkowania na pieszych. @SMWarszawa trzyma stronę silniejszych.
Konfitura tweet mediaKonfitura tweet media
Polski
14
19
378
29.6K
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@_zboral Dlaczego w Polsce nikt nie zwraca uwagi na obowiązek robienia tak szerokich pasów ruchu w miastach na drogach dwujezdniowych? Czas zmienić prawo by pasy ruchu mogły być węższe, szczególnie że autobusy często już po jezdni nie jeżdżą tylko po torowiskach.
Polski
0
0
0
49
Łukasz Zboralski
Łukasz Zboralski@_zboral·
Nie ma lepszego dowodu na to, że OPP są potrzebne, jak kierowcy oficjalnie mówiący w telewizji, że chcieliby zapieprzac szybciej ale pomiary im w tym przeszkadzają 😃
Łukasz Zboralski tweet media
Polski
25
6
276
9.2K
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@Sluzby_w_akcji @sknerus_ Słusznie, przecież policja jest by pomagać bandziorom łamać prawo i chronić ich przed gniewem obywateli. Chronić i służyć w pełnej krasie 🤦‍♂️. I silni wobec słabych, słabi wobec silnych.
Polski
1
0
19
327
Służby w akcji
Służby w akcji@Sluzby_w_akcji·
Facet nie wykonuje poleceń policjanta więc użyto ŚPB w celu ich wyegzekwowania. Jeżeli nagrywającemu się nie podoba sposób działania policjantów to niech złoży skargę. Jak dla mnie wzorowa interwencja, nagrywający nie jest wymiarem sprawiedliwości by samemu wymierzać karę poprzez celowe blokowanie pojazdów gdy kierujący został już ukarany za to przewinienie.
Polski
120
3
269
16.8K
𝚂𝚔𝚗𝚎𝚛𝚞𝚜
- Żaden gość, tylko PAN POLICJANT - Pan nie ma munduru - Nieważne czy mam czy nie XDDD Policjant to chyba z prosto z bramki na klubie trafił do Policji, szarpie, spycha kogoś z publicznego chodnika, zaciąga do samochodu. Niezła gangsterka. Grubo.
Polski
249
237
2.5K
181.2K
Krzysztof
Krzysztof@KrzysztofMaciey·
@Mi_chaooo @LukaszBok Wiesz, że ja mówię o obu prezydentach, prawda? Nikt Nawrockiego nie zmuszał do takiego ruchu. Można było dużo sprytniej odpowiedzieć. Teraz nie ma szans na zmianę percepcji na naszą w najbliższym czasie, choćby przez odcięcie kontaktów.
Polski
2
0
0
160
Łukasz Bok
Łukasz Bok@LukaszBok·
Pierwsza dama Ukrainy odwołała swoją wizytę w Polsce. Ołena Zełenska miała wystąpić na Uniwersytecie Gdańskim na marginesie Konferencji na rzecz odbudowy Ukrainy, która rozpocznie się jutro.
Polski
328
68
3.1K
258.9K
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@vsvovk @OnAsowski @BogRymanowski @LeszekMiller 3 Metody stosowane przez ISIS wobec mniejszości (np. Jazydów czy chrześcijan w Iraku i Syrii) – masowe egzekucje, palenie wiosek, czystki sąsiedzkie i celowe epatowanie okrucieństwem w celu zastraszenia ludności – wykazują bezpośrednie podobieństwo do taktyki UPA na Wołyniu i MW.
Polski
0
0
1
28
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@vsvovk @OnAsowski @BogRymanowski @LeszekMiller 2. AK było organizacją wojskowa zajmującą się walką głównie z siłami okupacyjnymi. Zabijało przede wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy aparatu represji, a także kolaborantów. Dowództwo AK nie zlecało czystek etnicznych ani masowych mordów ludności cywilnej nawet okupantów.
Polski
1
0
1
40
Bogdan Rymanowski
Bogdan Rymanowski@BogRymanowski·
💥- Czy konflikt z Ukrainą zaszkodzi Polsce? - Zaszkodzi Ukrainie. Polsce nie – odpowiada w KRÓTKIEJ PIŁCE Leszek Miller. 💥Zdaniem byłego premiera, to prezydent Zełenski zepsuł nasze kontakty i nie zamierza ich odbudowywać. - Ukraina dalej idzie banderowskim kursem i to wszystko źle się skończy dla Ukrainy.Ukraina przegra wojnę z Rosją i nastąpi wymiana całego kierownictwa politycznego Ukrainy – prognozuje były szef rządu. 💥- Jest jeden prezydent nacjonalista i nazywa się Zełenski – uważa Gość Radia ZET. Miller ocenia, że Karol Nawrocki bardzo dobrze zrobił, odbierając Wołodymyrowi Zełenskiemu Order Orła Białego. - Pierwszy raz miałem satysfakcję, że polski polityk wysokiego szczebla stanął w obronie pamięci okrutnie pomordowanych, bezbronnych Polaków – zaznacza były premier.
Polski
66
219
1.8K
39.6K
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@vsvovk @OnAsowski @BogRymanowski @LeszekMiller UPA zajmowało się głównie brutalnym mordowaniem cywilów w tym kobiet i dzieci na tle etnicznym. Zabiło zdecydowanie więcej cywili niż wojskowych. Takie są fakty. Miało dokładnie takie same cele jak Interhamwe. Główna działalność UPA to czystki etniczne a nie walka partyzancka.
Polski
0
0
1
34
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@vsvovk @OnAsowski @BogRymanowski @LeszekMiller Nie, nie możnaby i nie da się porównać AK z całymi jej wadami do UPA. UPA można porównać do takich organizacji jak chorwacki Ustasze, a z bardziej współczesnych to Interahamwe, Tygrysy Arkana czy pod wieloma względami ISIS.
Polski
1
0
5
65
Vasyl Vovk 🇺🇦
To brzmi bardziej jak beletrystyka niż rzetelna historia. Jeśli stosować taką samą logikę, to można by równie dobrze nazwać Armię Krajową i przedwojenne państwo polskie organizacjami prowadzącymi przemoc na tle etnicznym wobec Ukraińców – wystarczy przypomnieć pacyfikacje ukraińskich wsi, politykę przymusowej asymilacji, ograniczanie praw językowych i kulturalnych oraz liczne akcje represyjne. Historia Europy Wschodniej jest znacznie bardziej złożona niż czarno-białe slogany. Próby przedstawiania jednej strony wyłącznie jako „nazistów”, przy jednoczesnym przemilczaniu własnych kontrowersyjnych działań historycznych, są zwyczajnie niewiarygodne i świadczą o wybiórczym podejściu do faktów.
Polski
1
0
0
49
QornyIsHere
QornyIsHere@Uncle_Qorny·
@Stop_Cham Będąc lekko stronniczym: autor nagrania też lekko zapierdalał, nie ma nagrania z tyłu auta ale istnieje coś takiego jak czas reakcji. Jakby był wypadek to raczej sprawcą jest ten który gwałtownie zahamował.
Polski
1
0
1
124
StopCham
StopCham@Stop_Cham·
O włos od potrącenie. Zatrzymałem się na pasach aby piesza przeszła przez przejście. Kierowca z tyłu jechał zbyt szybko, Nie dał rady się zatrzymać i mało co nie potrąciłby dziewczyny. 1.06.2026 Żyrardów
Polski
41
21
329
32.5K
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@_donezk @BogRymanowski Niedobre jest to, że wasz prezydent poczuł się tak pewnie, iż uznał, że może gloryfikować ludobójstwo i akceptować nazistowską symbolikę .
Polski
0
0
2
61
_Donezk
_Donezk@_donezk·
@BogRymanowski Спочатку росіяни вирішили навчити нас нашій історії і почали нас вбивати. Тепер до тих повчань додалися поляки, повторюючи дословно тези Солов'йова, Сімоньян і путіна. Щось дуже зле сталося з цим світом.
Українська
5
0
6
815
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@vsvovk @OnAsowski @BogRymanowski @LeszekMiller UPA to organizacja wzorowana na nazistach, odpowiedzialna za systemowe, masowe ludobójstwo na tle etnicznym. Nie może być zgody w cywilizowanym świecie na czczenie takich patologi, posługiwanie się symbolami nazistowskimi i krzewienia takiej ideologii.
Polski
1
0
5
66
Vasyl Vovk 🇺🇦
Po pierwsze, proszę mi nie mówić „ty” – razem do przedszkola nie chodziliśmy. Po drugie, dziękuję za przyznanie, że szowinizm jest wam najwyraźniej bardzo bliski. A po trzecie, radzę najpierw sprawdzić definicję słowa „szowinizm”, a dopiero potem spróbować się zastanowić – jeśli myślenie nie sprawia zbyt dużego bólu – czy ten termin w ogóle można zastosować do Ukraińców, którzy od wieków walczyli o własne przetrwanie, a nie o dominację nad innymi narodami, i którzy nie jeżdżą do innych państw pouczać ich, jak mają nazywać swoje ulice, miasta czy jednostki sił zbrojnych.
Polski
1
0
0
89
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@GMadrjas @q_dome Nie jeśli porusza się szybciej niż 🚶‍♂️, bo lusterko jest ustawionione by widzieć pas obok, a przez boczną szybę widać dalej dopiero jak się zbliżany do skrętu o 90° a większość PdR jest ustawiona tak, że wjeżdża się na nie pod kątem <45°. Do tego często są krzaki, drzewa itp.
Polski
0
0
0
10
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@ted_fluffy @Stop_Cham To tylko samochód. Pirat pokryje szkody. A przy okazji dostanie punkty karne i może nauczy się jednak jeździć.
Polski
0
0
4
26
Ted SCSI
Ted SCSI@ted_fluffy·
@raf1ks1 @Stop_Cham No, to nie narzekaj jak ci jakiś pirat drogowy wjedzie w przysłowiową tylną część karoserii. Ja tam wolę nie mieć racji i zachować swoje (i innych) życie i zdrowie.
Polski
1
0
0
35
Miasto Je Kasze
Miasto Je Kasze@MiastoJeKasze·
@auto_moto_pl Klimatyzacja w autobusach to jedna z większych głupot jakie ktoś wymyślił. Przecież to nie ma prawa działac gdy co 2-3 min otwiera sie wszystkie drzwi na oscież. W tym przypadku stare dziurawe Ikarusy z pootwieranymi oknami na oścież biły na głowę nowe autobusy
Polski
1
0
2
40
Maciej Smoleń 🚗Moto
Maciej Smoleń 🚗Moto@auto_moto_pl·
🇵🇱 Polskie drogi - Warszawa ☝️Do tej pory rozumiałem, dlaczego podczas deszczu czy mrozu ludzie wybierają stanie w korkach, a nie komunikację miejską 🤷‍♂️ Dzisiaj, po przejażdżce komunikacją zrozumiałem dlaczego wolą stać w korkach także w upale🤨
Maciej Smoleń 🚗Moto tweet mediaMaciej Smoleń 🚗Moto tweet media
Polski
19
3
58
5.1K
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@ted_fluffy @Stop_Cham Nie‼️ Nie będąc samemu piratem drogowym, nie zamierzam piratów drogowych niańczyć. Ten z tyłu ma zachować odstęp i szczególną ostrożność.
Polski
1
0
2
41
Ted SCSI
Ted SCSI@ted_fluffy·
@Stop_Cham Dlatego (niezależnie od przepisów) należy przed każdym gwałtownym hamowaniem uwzględnić sytuację z tyłu. Wystarczy regularnie spoglądać się w lusterko aby mieć świadomość sytuacyjną.
Polski
6
0
4
665
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@Cumorah_Yo @PiotrDobrowol Wyprowadź się do Rosji, będziesz mógł jeździć jak w czasach PRL za czym jak widać tęsknisz, komuszku.
Polski
0
0
0
14
Szajsolizon
Szajsolizon@Cumorah_Yo·
@PiotrDobrowol Mam nadzieje że dużą karę w życiu obecnym i przyszłym. Tak samo kary za pedalskie pomiary, są już wszędzie. Kraj nam zepsuli kutafony, komunisci pedalarze.
Polski
4
0
0
829
Piotr
Piotr@PiotrDobrowol·
Jaką karę przewiduje kodeks za postawienie ograniczenia 100 km/h na 3-pasowej drodze? Pytam dla kolegi jadącego do Gdańska 😭
Polski
33
1
64
53.4K
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@EMB05897881 @NoName59437246 @JMatt7_ @ralindel Nie ma obowiązku podejmowania takiego ryzyka. Wystarczy,, że coś będzie na jezdni albo coś się na niej znajdzie, nie mówiąc już o tym, że taki furiat może zajechać drogę i ciężarówka nie będzie wstanie zahamować. Safety first, bo to nie park rozrywki tylko droga publiczna.
Polski
0
0
0
8
Demon
Demon@EMB05897881·
@NoName59437246 @JMatt7_ @ralindel ten argument byłby celny, gdyby elka miała ogranicznik do 90 i/lub jechała 90. Skoro wyprzedzała, miała większa prędkość i odległość zwiększała się z każdą sekundą. Naprawdę, bez sensu ginąć w taki sposób przez debila w kałdi.
Polski
2
0
0
19
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@MahometA27330 @_zboral Trzeba było zdać egzamin, a jeździli fatalnie, często gorzej niż dziś. I na co taki egzamin 🤷‍♂️?
Polski
0
0
0
10
Mahomet Abunazir
Mahomet Abunazir@MahometA27330·
@_zboral Jak znaleźliśmy się w miejscu gdzie przez dekady trzeba było zdać egzamin na taksówkarza. Teraz mega maksimum to zaświadczenie o niekaralności u os nie posługujących się językiem, nie mówiąc już o weryfikowaniu umiejętności bez znajomości lokalizacji
Polski
1
1
1
42
raf1ks
raf1ks@raf1ks1·
@_zboral Tak jakby Polacy potrafili jeździć. Osobiście wolę jechać np z Hindusem niż z większością polskich czy ukraińskich kierowców. BTW ci sami ludzie jakoś w innych krajach zachodnich potrafią jeździć, więc to nie w samym papierze problem, tylko w braku egzekwowania przepisów.
Polski
0
0
0
31